Campbell River Dog Fanciers Society
Sunday, August 6, 2017



Related Results

Rally Obedience

Saturday, August 05 (Rally Trial 1)
Saturday, August 05 (Rally Trial 2)
Sunday, August 06 (Rally Trial 3)
Sunday, August 06 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:


-- Fran Zimmerman --
Ch. Aura Odd Fellow
"Oscar"
Breeder/Owner: Fran Zimmerman, Aura Poodles


Best In Show
Judge: Terill Udenberg (Dr)
Shetland Sheepdog  GCh Stoneboat's Combustible
Points: 155 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Terill Udenberg (Dr)
Bulldog  
GChEx Lenbullan Mario Matteo
Best Puppy In Show
Judge: Terill Udenberg (Dr)
Drever  
Ch Westarr Remember The Heroes
Best Baby Puppy In Show
Judge: Terill Udenberg (Dr)
Havanese   E.J.
Best Bred By Exhibitor In Show
Judge: Terill Udenberg (Dr)
Bearded Collie  
GCh Rallentando Rhyme
Best Altered In Show
Judge: Terill Udenberg (Dr)
Basset Hound   Bluefence No Bears Allowed
Best Brace In Show
Judge: Terill Udenberg (Dr)
Portuguese Water Dog Ch Samador Peggys Song At Justlyd & Portuguese Water Dog  Justlyd's Bella Nosso Amor








Group 1 - Jon Cole Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Hunterspride Rockstar Farook
  Pointer (German Short-Haired)   35
Group 2nd   
GCh Tollchester's Canadian Ogopogo
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   31
Group 3rd   
GCh Baroque Eastwind's Cool Runnings
  Vizsla (Smooth-Haired)   24
Group 4th   
GCh Camalire's Dbl B First Edition
  Retriever (Golden)   22
BPIG    Spldaishi's Moonstruck   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    LK Mr Dress Up   Lagotto Romagnolo   0
Best Altered In Group   
Cambridge Lord Grady Brown
  Retriever (Labrador)   0
Best BBE In Group   
Ch Hunterspride Rockstar Farook
  Pointer (German Short-Haired)   0
Group 2nd (Altered)   
GCh Vitali Silva Avalon Sayward
  Vizsla (Smooth-Haired)   0




Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Hunterspride Rockstar Farook

Best Of Opposite Sex
Hunterspride Stardust Farook



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Hunterspride Stardust Farook

Reserve Winners Bitch
Hunterspride By Design Farook

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Queen's Don't Call This A Comeback



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Glainddu's To Light A Candle

Select Bitch
Ch Glainddu's A Point In Time



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Fivepenny Dark Star Rising

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Camalire's Dbl B First Edition

Best Of Opposite Sex
GCh Donieka's Party Time

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Rio's Ringamatahz

Best Puppy In Breed
Spldaishi's Moonstruck

Select Dog
GCh Myriosa's This Is My Wish


Winners Dog: (1-3-2-1)
Rio's Ringamatahz


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Riverdance Fourgone Conclusion

Reserve Winners Bitch
Spldaishi's Moonstruck





Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GCh Tollchester's Canadian Ogopogo

Best Of Opposite Sex
Ch Watermark's Just Add A Duck

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Seatosea's Maiden Voyage

Best Puppy In Breed
Seatosea's Maiden Voyage

Select Dog
GCh Redfox Spring Scout


Winners Dog: (2-2-2-1)
Kijabewinds Distinctive Timbre

Reserve Winners Dog
Kijabewinds Brightest Star


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Seatosea's Maiden Voyage

Reserve Winners Bitch
Kijabewinds Perfect Pitch

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Sevenoaks Orange Crush



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Jerland N Pied D'Or Baby Let's Dance


Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Shardon's Tenth Deal

Best Puppy In Breed
Shardon's Tenth Deal


Winners Dog: (2-0-0-0)
Shardon's Tenth Deal

Reserve Winners Dog
Beswin Ynot Coast Is Clear


Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GCh Statesman's Won Awesome Dude

Best Of Opposite Sex
Ch Statesman's Pretty In Pink

Select Dog
Ch Anwen's One More Chance



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Baroque Eastwind's Cool Runnings

Best Of Opposite Sex
Vitali's Lifensoul Of Sayward


Winners Dog: (1-0-0-1)
Vitali's Lifensoul Of Sayward


Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
Ch Silversea's Summer Sonnet

Best Of Opposite Sex
GCh Bartland's Luxurious Ride

Select Bitch
GCh Luso WarriorsSongOf Fire N Ice







Group 2 - Jon Cole Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Brushwood Never Say Never
  Whippet   9
Group 2nd   
GChEx Mardi Gras Don't Mess With Texas By Kumani
  Rhodesian Ridgeback   6
Group 3rd   
Ch Westarr Remember The Heroes
  Drever   4
Group 4th    Akashima's Kochi-Ken Yokishinai   Shikoku   3
BPIG   
Ch Westarr Remember The Heroes
  Drever   N/A
Best Altered In Group    Bluefence No Bears Allowed   Basset Hound   0
Best BBE In Group   
Ch Westarr Remember The Heroes
  Drever   0
Group 2nd (Altered)   
Ch (Alt) Highbridge California
  Whippet   0




Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Westarr Remember The Heroes

Best Of Opposite Sex
Westarr Glory To The Brave

Best Puppy In Breed
Ch Westarr Remember The Heroes



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Westarr Glory To The Brave

Reserve Winners Bitch
Westarr Maple Leaf Forever

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Mardi Gras Don't Mess With Texas By Kumani


Winners Dog: (1-0-1-0)
Nkosi Ongoing Success Odin


Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Akashima's Kochi-Ken Yokishinai

Best Of Opposite Sex
Akashima's Kochi-Ken Aimi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Akashima's Kochi-Ken Yokishinai

Best Puppy In Breed
Akashima's Kochi-Ken Aimi


Winners Dog: (1-1-0-0)
Akashima's Kochi-Ken Yokishinai


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Akashima's Kochi-Ken Aimi

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Brushwood Never Say Never

Best Of Opposite Sex
Hilerica Double Jeopardy

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Hilerica Double Jeopardy


Winners Dog: (1-1-0-1)
Hilerica Double Jeopardy


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Hilerica Jail Bait





Group 3 - Shirley Hubenig Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Skansen's Last Man Standing
  Schnauzer (Giant)   27
Group 2nd   
Ch Polar Mist N Mishka's Party Crasher
  Samoyed   25
Group 3rd    Tsarshadow's Mosin Nagant   Karelian Bear Dog   20
Group 4th   
Ch Heartsease Delightful Ambition
  Newfoundland   19
BPIG    Sancha's Xemplary Imp   Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sancha Y Crosspaw Yenesei Yeti   Samoyed   0
Best BBE In Group   Ch Swisskiss Rollup The Rim Towin   Bernese Mountain Dog   0
Best Brace In Group   Ch Samador Peggys Song At Justlyd   Portuguese Water Dog   0
Best Brace In Group    Justlyd's Bella Nosso Amor   Portuguese Water Dog   0
Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Baybern's Life Is A Highway

Best Of Opposite Sex
Ch Swisskiss Rollup The Rim Towin

Best Puppy In Breed
Doubledutch's Annora



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Doubledutch's Jarjar Binks

Reserve Winners Bitch
Demitra's Perra V Dbl Dutch

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Baldwin's Atlas


Winners Dog: (1-0-0-0)
Baldwin's Atlas


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Gaffle's Place UR Bets On Me V Kilmarnock


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fiveams Come As You Are

Best Puppy In Breed
Fiveams Come As You Are


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fiveams Come As You Are


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Naku's Major Dutch Shaefer



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Erregen's The Flash Of Raepark

Best Of Opposite Sex
Erregen & Raepark's Princess Of Power

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Erregen's The Flash Of Raepark

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tsarshadow's Mosin Nagant


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tsarshadow's Mosin Nagant


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Heartsease Delightful Ambition



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch I Bean Blended At Justlyd

Best Of Opposite Sex
GCh Samador Rainy Night In Georgia



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sunterra's Sigma Phi V Eirian



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 4 pts (3-1-0-1)
Ch Polar Mist N Mishka's Party Crasher

Best Of Opposite Sex
Sancha's Xemplary Imp

Best Of Winners: (3-1-0-1)
Sancha's Xemplary Imp

Best Puppy In Breed
Sancha's Xemplary Imp


Winners Dog: (3-1-0-1)
Sancha's Xemplary Imp

Reserve Winners Dog
Sancha's Xtreme Luxury


Winners Bitch: (3-1-0-1)
Sancha's White Noise

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Skansen's Last Man Standing


Winners Dog: (1-0-1-0)
Skansen's Neeko V.London


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Arcticsun's Lady In Red

Best Of Opposite Sex
Zar Ariticsun's Tyrion

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Zar Ariticsun's Tyrion


Winners Dog: (2-1-0-1)
Zar Ariticsun's Tyrion

Reserve Winners Dog
Northernsnows Chicoutimi


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Wolfwalkers Crystal Blue





Group 4 - Katelon Bajona-Fox Top Dog
Points
Group 1st    Legac Broxden Secret Success   Fox Terrier (Smooth)   4
Group 2nd   
Aranisle Star Of San Jacinto
  Dandie Dinmont Terrier   3
Group 3rd   
GCh Dunsmuir' N'Glenby Saucy Devil
  Scottish Terrier   2
Group 4th    Hobbit Hill River Of Riverside   Russell Terrier   1
BPIG No Entry
Best Altered In Group    Stalwart's Just Perfect   Scottish Terrier   0
Judge: Katelon Bajona-Fox

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Aranisle Star Of San Jacinto



Judge: Katelon Bajona-Fox

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Legac Broxden Secret Success



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Legac Broxden Secret Success

Judge: Katelon Bajona-Fox

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Hobbit Hill River Of Riverside

Best Of Opposite Sex
Hobbit Hill Riverside Trickle

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Hobbit Hill River Of Riverside


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hobbit Hill Riverside Trickle


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Hobbit Hill River Of Riverside

Judge: Katelon Bajona-Fox

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Dunsmuir' N'Glenby Saucy Devil







Group 5 - Jon Cole Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Valifyre Freespirit Icy Sparks
  Papillon   35
Group 2nd   GCh Furrycreek's Masterpiece   Pomeranian   25
Group 3rd   
GCh Cantu's Timeliss Sirius Intentions
  Pug   20
Group 4th   
GCh Pocopayasos I'm Aim N High
  Havanese   16
BPIG    Lilangelz Dream Lover   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    E.J.   Havanese   0
Best BBE In Group   
GCh Truluv's Patent Pending
  Papillon   0
Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
TabuXp Caryse Don't Stop Believing

Best Of Opposite Sex
Sheeba Ice Cream Sundae

Best Of Winners: (1-1-0-0)
TabuXp Caryse Don't Stop Believing


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sheeba Ice Cream Sundae

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Crystaljems Look On D Briteside



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sassytails Magical Treasure

Best Of Opposite Sex
Raven's Earth Oracle

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sassytails Magical Treasure

Best Puppy In Breed
Raven's Earth Oracle


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sassytails Magical Treasure


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Raven's Earth Oracle

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Sunny Bear's Prince Royal De La Revolution

Best Of Opposite Sex
Rejoyce's To Hot To Handle

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sunny Bear's Prince Royal De La Revolution


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Rejoyce's To Hot To Handle

Reserve Winners Bitch
Krossfire Disturbing The Daisy's

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 7 pts (1-3-2-2)
GCh Pocopayasos I'm Aim N High

Best Of Opposite Sex
GCh MistyTrails N'Bopcha's Pandamon

Best Of Winners: (1-3-2-2)
MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Puppy In Breed
Ch No Imperfection Vice Versa

Select Dog
Ch No Imperfection Vice Versa

Select Bitch
GCh MistyTrails Effie Trinket


Winners Dog: (1-3-2-2)
MistyTrails H'dalgos Chido Wey


Winners Bitch: (1-3-2-2)
MistyTrails Will'n2B Be'Same

Reserve Winners Bitch
MistyTrails Kookie Cookie

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Diavolino's Kiss From Clandara



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 9 pts (4-4-2-0)
GCh Valifyre Freespirit Icy Sparks

Best Of Opposite Sex
Rosian's Georgia On My Mind

Best Of Winners: (4-4-2-0)
Rosian's Fabulous Frankie

Best Puppy In Breed
Rosian's Georgia On My Mind

Select Dog
GCh Truluv's Patent Pending


Winners Dog: (4-4-2-0)
Rosian's Fabulous Frankie

Reserve Winners Dog
Castel's Ex Pistol


Winners Bitch: (4-4-2-0)
Rosian's Georgia On My Mind

Reserve Winners Bitch
Derrima Under The Same Moon

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Furrycreek's Masterpiece

Best Of Opposite Sex
Cheyennes Over The Rainbow

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Lilangelz Dream Lover

Best Puppy In Breed
Lilangelz Dream Lover

Select Dog
GCh Chriscendo Chasing Rainbows


Winners Dog: (1-2-2-0)
Lilangelz Dream Lover


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Cheyennes Over The Rainbow

Reserve Winners Bitch
Lilangelz Wildest Dreams

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh Cantu's Timeliss Sirius Intentions

Best Of Opposite Sex
Yellow Frame's Heart Of Gold

Best Puppy In Breed
Cuddle's Piccalilly

Select Dog
Ch Yellow Frame's The Hustler



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Yellow Frame's Heart Of Gold

Reserve Winners Bitch
Cuddle's Piccalilly





Group 6 - Jon Cole Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Lenbullan Mario Matteo
  Bulldog   11
Group 2nd    Wintergarden Life In The Fast Lane   Poodle (Standard)   10
Group 3rd   
Ch Sunojo's Little Red Pill
  Shiba Inu   9
Group 4th   
GCh Sealegends Magic In Moonlight
  Shih Tzu   8
BPIG No Entry
Best BBE In Group   
GCh Sealegends Magic In Moonlight
  Shih Tzu   0
Best Brace In Group    Sunojo's The Chosen One   Shiba Inu   0
Best Brace In Group   
Ch Sunojo's Little Red Pill
  Shiba Inu   0
Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Lenbullan Mario Matteo



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Beshia Cannon Pi At Sevenacres



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Estate's Rockette



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Atalaya's Enid Blyon

Best Of Opposite Sex
Monet's There Is An App For That!

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Monet's There Is An App For That!

Select Bitch
Ch Monet's Ta-Ra-Ra-Boom-D'ay


Winners Dog: (1-2-0-2)
Monet's There Is An App For That!


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Monet's Brindle Is The New Black

Reserve Winners Bitch
Beaumonde's Crystal Clear

Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wintergarden Life In The Fast Lane


Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sunojo's Little Red Pill



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sealegends Magic In Moonlight



Judge: Jon Cole

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Trekhond's Hey Good Lookin'





Group 7 - Shirley Hubenig Top Dog
Points
Group 1st   GCh Stoneboat's Combustible   Shetland Sheepdog   28
Group 2nd   
Ch Peakes Brook Lucky Stryke's Easy Come Easy Go
  German Shepherd Dog   16
Group 3rd   
GCh Rallentando Rhyme
  Bearded Collie   12
Group 4th   
Ch Knightland's Blowin' In The Wind
  Old English Sheepdog   11
BPIG   
Ch Peakes Brook Lucky Stryke's Easy Come Easy Go
  German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Snovalley Prairiepine Spirit In Paradise   Collie (Rough)   0
Best BBE In Group   
GCh Rallentando Rhyme
  Bearded Collie   0
Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Harmony Hill's American Graffiti


Winners Dog: (1-0-1-0)
Harmony Hill's American Graffiti


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rallentando Rhyme



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Kon Tiki av Vikholmen

Best Of Opposite Sex
Maggray's Classic Diva

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Maggray's Classic Diva


Winners Dog: (1-1-1-0)
Merson's Rocket Man


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Maggray's Classic Diva

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Breugel's Rambling Rose

Best Puppy In Breed
Breugel's Rambling Rose



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Breugel's Rambling Rose





Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Peakes Brook Lucky Stryke's Easy Come Easy Go

Best Of Opposite Sex
Woodside's Maxum

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Peakes Brook Lucky Stryke's Easy Come Easy Go

Best Puppy In Breed
Peakes Brook Lucky Stryke's Easy Come Easy Go

Select Bitch
GCh Kohlein's Estrella


Winners Dog: (1-2-0-1)
Woodside's Maxum


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Peakes Brook Lucky Stryke's Easy Come Easy Go

Reserve Winners Bitch
Kohlein's McKenna

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Knightland's Blowin' In The Wind

Best Of Opposite Sex
Loehr's Suzie Q I Think I Love You

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Knightland's Blowin' In The Wind

Best Puppy In Breed
Loehr's Suzie Q I Think I Love You


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Loehr's Suzie Q I Think I Love You

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Windkist Kelsey Of H'Kusam



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 11 pts (2-6-2-2)
GCh Stoneboat's Combustible

Best Of Opposite Sex
Apple Acres Sonic Boom

Best Of Winners: (2-6-2-2)
Apple Acres Sonic Boom

Best Puppy In Breed
Apple Acres Sonic Boom

Select Dog
Ch Stoneboat's Kryptonite


Winners Dog: (2-6-2-2)
Apple Acres Sonic Boom

Reserve Winners Dog
Coastalview He's Got The Moves


Winners Bitch: (2-6-2-2)
Marpointe's Crown Jewel

Reserve Winners Bitch
Lasair's Epic Charm

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bransuzi Bobby Shafto

Best Of Opposite Sex
Nootka-N Khaskova's Alice

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bransuzi Bobby Shafto

Best Puppy In Breed
Nootka-N Khaskova's Alice


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bransuzi Bobby Shafto


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Nootka-N Khaskova's Alice

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By