Grey-Bruce Kennel & Obedience Club
Thursday, August 6, 2015 - Show # 5



Related Results

Conformation

Tuesday, August 04 (Show # 1)
Tuesday, August 04 (Show # 2)
Wednesday, August 05 (Show # 3)
Wednesday, August 05 (Show # 4)
Thursday, August 06 (Show # 5)
Thursday, August 06 (Show # 6)

Obedience

Tuesday, August 04 (Obedience Trial 1)
Tuesday, August 04 (Obedience Trial 2)
Wednesday, August 05 (Obedience Trial 3)
Wednesday, August 05 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Tuesday, August 04 (Rally Trial 1)
Tuesday, August 04 (Rally Trial 2)
Wednesday, August 05 (Rally Trial 3)
Wednesday, August 05 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:

-- Shelley Ford --
BIS Can GCHEX/AM/UKC CH Hellwigg's Let Freedom Reign CGN CD RN
Owner: Shelley Ford
Breeder: Wendy Haddrall
Presented by Norm Fargo


Best In Show
Judge: Michael Lanctot
Shetland Sheepdog  
Ch Laureate Invincible
Points: 142 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Michael Lanctot
Soft-Coated Wheaten Terrier  
Ch Keepsake Timtara Ima Rockstar
Best Baby Puppy In Show
Judge: Michael Lanctot
Retriever (Golden)   Ambercroft Briarwood Irshdance
Best Bred By Exhibitor In Show
Judge: Michael Lanctot
Australian Shepherd  
Ninebark Sugarbird Gunsmoke








Group 1 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Conquerer Steadmor Cheap Trick
  Retriever (Golden)   33
Group 2nd   
GCh Maktawae Ausadie Star Of Orion
  Retriever (Labrador)   27
Group 3rd   
GCh Legacyk Breakfast At Tiffany's
  Pointer (German Short-Haired)   22
Group 4th   
Ch Seasyde Euphoria
  Pointer   15
BPIG    Elliquin's Bentley   Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ambercroft Briarwood Irshdance   Retriever (Golden)   0
Best BBE In Group    Leaside's Late In The Evening   Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
Ch HickoryTavern Secret Entourage

Best Of Opposite Sex
Ch Barbochos Rick's

Best Puppy In Breed
Ginkgo de Cleo Grantham Gaia



Winners Bitch: (0-4-1-1)
Nuphar's Gift-wrapped

Reserve Winners Bitch
Ginkgo De Isis Fiona

Senior Puppy Bitch Class
1st Ginkgo de Cleo Grantham Gaia

12-18 Month Bitch Class
1st Ginkgo De Isis Fiona

Open Bitch Class
1st Nuphar's Gift-wrapped
2nd Yyteri Biscay's Unique Onyx

3-6 Month Bitch Class
1st HickoryTavern Fool For Paris


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Seasyde Euphoria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (2-2-0-3)
GChEx Legacyk Breakfast At Tiffany's

Best Of Opposite Sex
Leaside's Late In The Evening

Best Of Winners: (2-2-0-3)
Leaside's Late In The Evening

Best Puppy In Breed
Leaside's Late In The Evening

Select Bitch
Ch Earnescliffe's Sunday Gossip


Winners Dog: (2-2-0-3)
Leaside's Late In The Evening

Reserve Winners Dog
Legacyk Smoke On The Water

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Leaside's Late In The Evening
2nd Legacyk Smoke On The Water

3-6 Month Dog Class
1st Leaside's Dorado Recurve


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Butterblac's Keep Knocking




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
GCh Conquerer Steadmor Cheap Trick

Best Of Opposite Sex
Sandpiper's The Right Stuff

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Sandpiper's The Right Stuff

Best Puppy In Breed
Sandpiper's The Right Stuff

Select Bitch
Ch Shadowvalley's Legend Continues


Winners Dog: (2-2-0-2)
Sandpiper's The Right Stuff

Reserve Winners Dog
Goldfeathers Excalibur Reigns

Junior Puppy Dog Class
1st Sandpiper's The Right Stuff

12-18 Month Dog Class
1st Goldfeathers Excalibur Reigns


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-0)
GChEx Maktawae Ausadie Star Of Orion

Best Of Opposite Sex
Elliquin's Pipin' Aboard

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Elliquin's Bentley

Best Puppy In Breed
Elliquin's Bentley

Select Dog
Ch Paradocs Bellwether Heath


Winners Dog: (1-2-1-0)
Elliquin's Bentley

Junior Puppy Dog Class
1st Elliquin's Bentley


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Elliquin's Pipin' Aboard

Reserve Winners Bitch
Akira's Tears Of The Phoenix

Junior Puppy Bitch Class
1st Elliquin's Pipin' Aboard

Senior Puppy Bitch Class
1st Akira's Tears Of The Phoenix


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (3-0-1-1)
Ch Windcrest King Creole

Best Of Opposite Sex
GCh Karrelene's Dance The Night Away



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Hiddencreek's Lion Of Judah




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Lienroc Riversong Echo

Select Bitch
Ch Deerrun's Photo Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Xenos Condren
  Afghan Hound   8
Group 2nd   
Buffobass Mr. Bojangles
  Basset Hound   7
Group 3rd   
Ch Jazzman Live At The Ryman
  Coonhound (Black & Tan)   6
Group 4th   
Ch Staier's Evdokiya
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   5
BPIG   
Buffobass Mr. Bojangles
  Basset Hound   N/A
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Xenos Condren




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Buffobass Mr. Bojangles

Best Puppy In Breed
Buffobass Mr. Bojangles


Winners Dog: (1-0-0-0)
Buffobass Mr. Bojangles

Junior Puppy Dog Class
1st Buffobass Mr. Bojangles



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
TraJam Ketra Talk Is Cheap


Winners Dog: (1-0-0-0)
TraJam Ketra Talk Is Cheap

12-18 Month Dog Class
1st TraJam Ketra Talk Is Cheap



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Jazzman Live At The Ryman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Alstertal's Lady Lucynder MLD




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Staier's Evdokiya




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Snojager Play To Win

Best Puppy In Breed
Snojager Play To Win



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Snojager Play To Win

Senior Puppy Bitch Class
1st Snojager Play To Win


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sarjo Nairobi

Best Puppy In Breed
Sarjo Nairobi



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sarjo Nairobi

Reserve Winners Bitch
Shumbatsvuku Sindebele

Junior Puppy Bitch Class
1st Sarjo Nairobi

12-18 Month Bitch Class
1st Shumbatsvuku Sindebele


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lindsayleigh's Star Of Orion
  Schnauzer (Giant)   21
Group 2nd   
Nastinan's Wishing For It All
  Boxer   20
Group 3rd    Scandifios Knockout Punch At Sno-storm   Cane Corso   13
Group 4th    Kjaq's Utterly Awesome Sasha   Rottweiler   11
BPIG   
Nastinan's Wishing For It All
  Boxer   N/A
Best BBE In Group   
Cinnrhee Barquentine LHaveRivr
  Boxer   0
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Ch Shelaskan's Hakuma Matata

Best Of Opposite Sex
Ch Bearhug's One Way Ticket

Best Puppy In Breed
Ch Bearhug's One Way Ticket


Winners Dog: (2-0-1-1)
Moonsnoe's Pride O' McKinley

Reserve Winners Dog
Bearhug's Skyfall

12-18 Month Dog Class
1st Bearhug's Skyfall

Open Dog Class
1st Moonsnoe's Pride O' McKinley



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
GCh Nastinan's Wishing For It All

Best Of Opposite Sex
Vanquish's A Thousand Stars

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Vanquish's A Thousand Stars

Best Puppy In Breed
GCh Nastinan's Wishing For It All

Select Dog
Ch CinnRhee Barquentine Riverport


Winners Dog: (1-3-3-0)
Dajen's Nick Of Time

Senior Puppy Dog Class
1st Dajen's Nick Of Time


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Vanquish's A Thousand Stars

Reserve Winners Bitch
Cinnrhee Barquentine LHaveRivr

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanquish's A Thousand Stars

12-18 Month Bitch Class
1st Cinnrhee's Midnight Summer Breeze

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cinnrhee Barquentine LHaveRivr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dobereich's Urban Myth

Best Of Opposite Sex
Ultrasounds Hogan Von Boomer

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dobereich's Urban Myth


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ultrasounds Hogan Von Boomer

Open Dog Class
1st Ultrasounds Hogan Von Boomer


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dobereich's Urban Myth

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dobereich's Urban Myth


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Striders Kokanee Gold

Best Puppy In Breed
GCh Striders Kokanee Gold




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chaputepek's Jay-Lo



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chaputepek's Jay-Lo

Open Bitch Class
1st Chaputepek's Jay-Lo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Kjaq's Utterly Awesome Sasha

Best Of Opposite Sex
Ch Eirian's Knock Em Dead Carrabba



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Windorff's Lucky Pretty Penny

Reserve Winners Bitch
Windorff's Jumpin Jill Flash

12-18 Month Bitch Class
1st Windorff's Lucky Pretty Penny

Canadian Bred Bitch Class
1st Windorff's Jumpin Jill Flash


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lindsayleigh's Star Of Orion




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Stonebridge Just A Little Bit Better
  Cairn Terrier   7
Group 2nd   
Ch Keepsake Timtara Ima Rockstar
  Soft-Coated Wheaten Terrier   6
Group 3rd   
Ch High Pines Deal Me In
  Norwich Terrier   5
Group 4th    Roschel's Cracker   Border Terrier   4
BPIG   
Ch Keepsake Timtara Ima Rockstar
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Roschel's Cracker

Best Of Opposite Sex
Roschel's Roxanne

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Roschel's Cracker

Best Puppy In Breed
Roschel's Cracker


Winners Dog: (1-1-0-0)
Roschel's Cracker

Junior Puppy Dog Class
1st Roschel's Cracker


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Roschel's Roxanne

Junior Puppy Bitch Class
1st Roschel's Roxanne


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stonebridge Just A Little Bit Better




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chalma's Feel The Force




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windeire Firebreak




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch High Pines Deal Me In




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxbend Celebrity Status



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxbend Celebrity Status

Open Bitch Class
1st Foxbend Celebrity Status


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Keepsake Timtara Ima Rockstar

Best Puppy In Breed
GChEx Keepsake Timtara Ima Rockstar




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pekeden PHD For Schuyler
  Pekingese   20
Group 2nd   
GCh Deebet's Robin Hood
  Toy Manchester Terrier   19
Group 3rd   
GCh Castel's Montague
  Papillon   18
Group 4th    Fourig's Go For It At Lakeside   Italian Greyhound   17
BPIG    Fourig's Go For It At Lakeside   Italian Greyhound   N/A
Best BBE In Group    Winterhaven Wish Upon A Star   Pomeranian   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Cempa's Kailee At Tallygold

Best Of Opposite Sex
Carriagehill All About Forever

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Cempa's Kailee At Tallygold


Winners Dog: (1-2-1-0)
Carriagehill All About Forever

Canadian Bred Dog Class
1st Carriagehill All About Forever


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Laurelgate's Inferno




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fourig's Go For It At Lakeside

Best Puppy In Breed
Fourig's Go For It At Lakeside



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fourig's Go For It At Lakeside

Senior Puppy Bitch Class
1st Fourig's Go For It At Lakeside


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Castel's Montague




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pekeden PHD For Schuyler




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Tinyprints Watch Me Win

Best Of Opposite Sex
Ch Tinyprints Sexy Secret

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Son Shine's Kiote Shadow

Best Puppy In Breed
Son Shine's Kiote Shadow


Winners Dog: (2-3-1-1)
Son Shine's Kiote Shadow

Reserve Winners Dog
Winterhaven Wish Upon A Star

Junior Puppy Dog Class
1st Son Shine's Kiote Shadow

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Winterhaven Wish Upon A Star


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Son Shine's Little Miss Muffet

Reserve Winners Bitch
Son Shine's Pomcola

Senior Puppy Bitch Class
1st Son Shine's Little Miss Muffet

Open Bitch Class
1st Son Shine's Pomcola
2nd Son Shine's Mika


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
Ch Heubergs Richard Castle

Best Of Opposite Sex
Ch Heubergs Lovey Howell

Best Puppy In Breed
Ch Heubergs Richard Castle

Select Dog
Ch Heubergs Chips Ahoy



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Heubergs Ginger Grant

Reserve Winners Bitch
Heubergs Abby Sciuto

Senior Puppy Bitch Class
1st Heubergs Abby Sciuto

Open Bitch Class
1st Heubergs Ginger Grant


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Deebet's Robin Hood




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Michel Bouchard Top Dog
Points
Group 1st   
A&I Of The Island's Invader Zim
  Chow Chow   19
Group 2nd   
Ch Dawin In Hot Pursuit
  Poodle (Standard)   18
Group 3rd   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   17
Group 4th    Campion's Cartier At Madan   Bichon Frise   10
BPIG    Pookey Here's Your Sign   Chinese Shar-Pei   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Xentique Quasaring
  French Bulldog   0
Best BBE In Group    Brightspot Black Caviar   Dalmatian   0
Judge: Michel Bouchard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Campion's Cartier At Madan


Winners Dog: (1-0-0-0)
Campion's Cartier At Madan

Open Dog Class
1st Campion's Cartier At Madan



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Bouchard

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Ch Echojack Lonesome For Alberta

Best Puppy In Breed
Cherokee Legend Electra

Select Bitch
Ch Bullstoic's New Aura Can't Bbad



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Cherokee Legend Electra

Reserve Winners Bitch
Jacib's Royal Flush

Canadian Bred Bitch Class
1st Jacib's Royal Flush

Open Bitch Class
1st Cherokee Legend Electra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Bouchard

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
GCh Gumby's Bearposh Ever After

Best Of Opposite Sex
Pookey That Ain't Right

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Pookey Here's Your Sign

Best Puppy In Breed
Pookey Here's Your Sign

Select Dog
Ch Gumby's The D Is Silent


Winners Dog: (1-3-3-0)
Pookey Here's Your Sign

Senior Puppy Dog Class
1st Pookey Here's Your Sign


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Pookey That Ain't Right

Reserve Winners Bitch
Gumby's On Frozen Pond

Senior Puppy Bitch Class
1st Pookey That Ain't Right

12-18 Month Bitch Class
1st Underdog's Rogue

Open Bitch Class
1st Gumby's On Frozen Pond


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Bouchard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
A&I Of The Island's Invader Zim



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Bouchard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Brightspot Lexie Lou



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Brightspot Lexie Lou

Reserve Winners Bitch
Brightspot Black Caviar

12-18 Month Bitch Class
1st Brightspot Lexie Lou

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brightspot Black Caviar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Bouchard

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Seulement Tissage Mes Reves

Best Of Opposite Sex
Olivia Elita Z Udolia Vtacnik

Best Puppy In Breed
Olivia Elita Z Udolia Vtacnik


3-6 Month Dog Class
1st Xentique Quasaring


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Bouchard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dawin In Hot Pursuit




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Laureate Invincible
  Shetland Sheepdog   28
Group 2nd   
GCh Ninebark Cops And Robbers
  Australian Shepherd   21
Group 3rd    Beaugency Josie Le Jester   Briard   14
Group 4th   
GCh Esrohollow Radsprings Tuhmater
  Welsh Corgi (Cardigan)   12
BPIG    Beaugency Josie Le Jester   Briard   N/A
Best Baby Puppy In Group    Hellwigg's Start Your Engines   German Shepherd Dog   0
Best BBE In Group   
Ninebark Sugarbird Gunsmoke
  Australian Shepherd   0
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (4-2-1-0)
GCh Ninebark Cops And Robbers

Best Of Opposite Sex
Kinetic Pearl Heart

Best Of Winners: (4-2-1-0)
Kinetic Pearl Heart

Best Puppy In Breed
Kinetic Pearl Heart


Winners Dog: (4-2-1-0)
Ninebark Sugarbird Gunsmoke

Reserve Winners Dog
Kinetic Making Waves

Senior Puppy Dog Class
1st Kinetic Making Waves
2nd Pinkribbon's Diggity Dog
3rd Ninebark Sugarbird Matlock

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ninebark Sugarbird Gunsmoke


Winners Bitch: (4-2-1-0)
Kinetic Pearl Heart

Reserve Winners Bitch
Ninebark Sugarbird Scarlett

Junior Puppy Bitch Class
1st Ninebark Sugarbird Scarlett

Senior Puppy Bitch Class
1st Kinetic Pearl Heart


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Beaugency Josie Le Jester

Best Of Opposite Sex
Beaugency Imperial Jester

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Beaugency Josie Le Jester

Best Puppy In Breed
Beaugency Josie Le Jester


Winners Dog: (1-1-0-0)
Beaugency Imperial Jester

Open Dog Class
1st Beaugency Imperial Jester


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Beaugency Josie Le Jester

Senior Puppy Bitch Class
1st Beaugency Josie Le Jester


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
B And B Heart Breaker

Best Of Opposite Sex
GCh Glasgowhill's Wrath Of A God

Best Of Winners: (1-5-1-0)
B And B Heart Breaker

Best Puppy In Breed
Glasgowhill's Stolen Identity


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Kerhaven's The Black Pearl

Best Of Opposite Sex
Ch Glasgowhill's Smooth Move

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Kerhaven's The Black Pearl

Best Puppy In Breed
Glasgowhill's Bare Nesseities


Winners Dog: (1-2-1-0)
Dune's Renaissceatglasgowhill

Open Dog Class
1st Dune's Renaissceatglasgowhill


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Kerhaven's The Black Pearl

Reserve Winners Bitch
Glasgowhill's Bare Nesseities

Senior Puppy Bitch Class
1st Glasgowhill's Bare Nesseities

Open Bitch Class
1st Kerhaven's The Black Pearl


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Hellwigg's Start Your Engines



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
GCh Laureate Invincible

Best Of Opposite Sex
Bonnyville Futurehaven Kira

Best Of Winners: (1-5-1-0)
Bonnyville Futurehaven Kira

Best Puppy In Breed
Bonnyville Futurehaven Kira


Winners Dog: (1-5-1-0)
Futurehaven Devine Intrvention

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Futurehaven Devine Intrvention


Winners Bitch: (1-5-1-0)
Bonnyville Futurehaven Kira

Reserve Winners Bitch
Laureate Highland Dancer

Senior Puppy Bitch Class
1st Bonnyville Futurehaven Kira

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ramblinbrook Once In A Blumoon

Open Bitch Class
1st Laureate Highland Dancer
2nd Hoodwink Swinging On A Star
3rd Blue Heavens Secret Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Esrohollow Radsprings Tuhmater




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxlore I've Got A Secret



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxlore I've Got A Secret

Open Bitch Class
1st Foxlore I've Got A Secret


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Monday 20th of November 2017 05:43:52 AM