Souyen's Corner Pocket
Shih Tzu
(Click on breed to view standings)

Call Name: Cue - (Male)
Owner: Patti Paquette; Mark Paquette; Sarah Paquette
Breeder: Owners
Conformation Handler: Owners
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 28 28 27 24 18
Group Ranking: 494 479 448 388 341
All Breed Ranking: 4306 4178 3896 3287 2847

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   3
Win Record - 2019
Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 03 to August 05, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Derrick Seow N/A

Show Date
Muskoka District Kennel Club July 31 to August 02, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Show   Dianne Miller N/A
  BPIG   Letitia Bett N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Letitia Bett N/A
  Best Of Opposite Sex   Letitia Bett N/A
  Best Puppy In Breed   Letitia Bett N/A
  Winners Dog   Letitia Bett (2-0-0-1)
Thursday 2nd Bred By Exhibitor Dog Class   Dianne Miller N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Elaine Whitney N/A
  Reserve Winners Dog   Dianne Miller N/A
  Best Of Opposite Sex   Elaine Whitney N/A
  Best Puppy In Breed   Elaine Whitney N/A
  Winners Dog   Elaine Whitney (2-0-0-1)
Wednesday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Rick Fehler N/A
  2nd Bred By Exhibitor Dog Class   Joy Lynne Huntley N/A
  Best Of Opposite Sex   Rick Fehler N/A
  Best Puppy In Breed   Rick Fehler N/A
  Winners Dog   Rick Fehler (2-0-0-1)
  Reserve Winners Dog   Joy Lynne Huntley N/A

Show Date
London Canine Association July 12 to July 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 2nd Bred By Exhibitor Dog Class   Michelle Scott N/A
  Reserve Winners Dog   Michelle Scott N/A
Saturday 2nd Bred By Exhibitor Dog Class   Melvin Beech N/A
  Reserve Winners Dog   Melvin Beech N/A
Friday 2nd Bred By Exhibitor Dog Class   Ed Wild N/A

Show Date
Ontario County Kennel Club June 14 to June 16, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Thomas Nesbitt (2-0-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Thomas Nesbitt N/A
  Best Puppy In Breed   Thomas Nesbitt N/A
Friday BPIG   Terry Carter N/A
  Winners Dog   Terry Carter (2-0-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Terry Carter N/A
  Best Puppy In Breed   Terry Carter N/A
  Reserve Winners Dog   Davor Javor N/A

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2019
Day Position   Judge Points
Monday BPIG   David Strachan N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   David Strachan N/A
  Best Of Opposite Sex   David Strachan N/A
  Best Puppy In Breed   David Strachan N/A
  Winners Dog   David Strachan (2-0-0-1)
Sunday Best Of Breed   Michael Canalizo 3 (3-0-0-1)
  1st Junior Puppy Dog Class   Michael Canalizo N/A
  Best Puppy In Breed   Michael Canalizo N/A
  Winners Dog   Michael Canalizo (3-0-0-1)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Jeffery Bazell N/A
Friday 1st Junior Puppy Dog Class   George Kostopoulos N/A
  Best Of Opposite Sex   George Kostopoulos N/A
  Best Puppy In Breed   George Kostopoulos N/A
  Winners Dog   George Kostopoulos (3-0-0-1)

Show Date
Sault Ste Marie Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Baby Puppy In Show   Thora Brown N/A
  Best Baby Puppy In Group   Thora Brown N/A
Saturday Best Baby Puppy In Group   Olga Gagne N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By