Laurado's Beat Ya To It at Sobeit ATD
Great Dane
(Click on breed to view standings)

Call Name: Fox - (Male)
Owner: Tianna Langelotz; Barb Breuer
Breeder: Katie Edwards
Conformation Handler: Haylie Bro; Tianna Langelotz
Website: https://www.sobeitgreatdanes.com/fox


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2021

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 5 5 5 6 N/A
Group Ranking: 140 127 85 77 N/A
All Breed Ranking: 903 843 544 486 N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 1 0 0   0 0 0 0 0   40
Win Record - 2021
Show Date
Saskatoon Kennel & Obedience Club September 04 to September 06, 2021
Day Position   Judge Points
Monday Select Dog   Carmen Haller N/A
Sunday Select Dog   Rick Fehler N/A

Show Date
Hub City Kennel & Obedience Club September 03 to September 05, 2021
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Joy Lynne Huntley N/A
Friday Select Dog   Wayne Thompson N/A

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club August 31 to September 02, 2021
Day Position   Judge Points
Thursday Select Dog   Raymond Yurick N/A
  Select Dog   Tannis Postma N/A
Wednesday Select Dog   Philip Wendling N/A
  Select Dog   Robert Whitney N/A
Tuesday Best Of Breed   Valerie Hansen 2 (0-0-2-1)
  Select Dog   Jo Ann Pavey N/A
  Group 2nd   Guy Jeavons 19

Show Date
Alberta Kennel Club [Summer Classic] July 30 to August 02, 2021
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Winners   Mel Saranchuk (1-4-4-1)
  Winners Dog   Mel Saranchuk (1-4-4-1)
  1st Open Dog Class   Mel Saranchuk N/A
  Best Of Breed LTD Breed Show Thomas Alexander 12 (1-5-5-2)
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 9 (1-4-4-1)

Show Date
Rocky Mountain Working Herding Club of Alberta [Specialty] July 17 to July 18, 2021
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Winners   Corinne Walker (3-6-3-3)
  Winners Dog   Corinne Walker (3-6-3-3)

Show Date
Saskatoon Working and Herding Dog Association May 15 to May 16, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Winners   Linda Kraft N/A
  Winners Dog   Linda Kraft N/A
Saturday Winners Dog   Sharon Derrick N/A

2020

Dec. 2020 Nov. 2020 Oct. 2020 Sept.2020 Aug. 2020
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2020
Show Date
Rocky Mountain Working Herding Club Of Alberta October 10 to October 11, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Terry Carter N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Darle Heck N/A

Show Date
Northern Alberta Canine Association August 29 to August 29, 2020
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Lee Anne Bateman (1-2-2-4)
  Best Of Winners   Lee Anne Bateman (1-2-2-4)

Show Date
Crocus Obedience & Kennel Club February 15 to February 17, 2020
Day Position   Judge Points
Monday Winners Dog   Richard Paquette (1-0-1-1)
  Best Puppy In Breed   Lee Anne Bateman N/A
  Winners Dog   Lee Anne Bateman (1-0-1-1)
  BPIG   Lee Anne Bateman N/A
Sunday Best Puppy In Breed   Barbara Arndt N/A
  Winners Dog   Barbara Arndt (1-0-1-1)
Saturday Winners Dog   Rick Fehler (1-0-1-1)
  Winners Dog   Ben Wasylyshen (1-1-1-0)

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By