Killbride Karrelene Tawney Port
Setter (Gordon)
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Marlene & Brett Gordon
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2020

Dec. 2020 Nov. 2020 Oct. 2020 Sept.2020 Aug. 2020
Breed Ranking: 3 3 3 3 2
Group Ranking: 236 236 225 209 189
All Breed Ranking: 1180 1180 1113 988 896

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   2
Win Record - 2020
Show Date
Scarborough Kennel Club March 13 to March 15, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 1 (1-0-0-1)
  Winners Dog   Lee Anne Bateman (1-0-0-1)
  Best Of Breed LTD Breed Show Dana Garcia Tice 1 (1-0-0-1)
  1st Canadian Bred Dog Class   Lee Anne Bateman N/A
Saturday 1st Canadian Bred Dog Class   Pierre Talbot N/A
  Winners Dog   Pierre Talbot (1-0-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Pierre Talbot N/A
Friday 1st Canadian Bred Dog Class   Yvonne Savard N/A
  Winners Dog   Yvonne Savard (1-0-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Yvonne Savard N/A

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Open Dog Class   Wendy Schira N/A
  Winners Dog   Wendy Schira (2-0-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Wendy Schira N/A
Saturday 1st Open Dog Class   Richard Paquette N/A
  Reserve Winners Dog   Richard Paquette N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Dann Wilson N/A
  1st Open Dog Class   Dann Wilson N/A
  Winners Dog   Dann Wilson (2-0-0-1)

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 08 to November 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Lee Anne Bateman (2-1-2-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   Lee Anne Bateman N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Arley Hussin N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Arley Hussin N/A
Friday 2nd Senior Puppy Dog Class   Cheryl Myers-Egerton N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 18 to October 20, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog LTD Breed Show Gloria Kerr (3-1-1-0)

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 06 to August 08, 2019
Day Position   Judge Points
Wednesday 1st Junior Puppy Dog Class   Denise Cornelssen N/A
  Winners Dog   Gail Forsythe (Dr) (2-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Gail Forsythe (Dr) N/A
  Best Of Opposite Sex   Gail Forsythe (Dr) N/A
  Reserve Winners Dog   Denise Cornelssen N/A
  Best Puppy In Breed   Denise Cornelssen N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Gail Forsythe (Dr) N/A

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Winners Dog   Robert Ennis N/A
  2nd Junior Puppy Dog Class   Robert Ennis N/A
Sunday Winners Dog   Peter King (2-2-1-1)
  Best Puppy In Breed   Peter King N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Jos De Cuyper N/A
Saturday 2nd Junior Puppy Dog Class   Richard Powell N/A
  Reserve Winners Dog   Richard Powell N/A
Friday 2nd Junior Puppy Dog Class   David Strachan N/A
  Reserve Winners Dog   David Strachan N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Winners Dog   Wendy Maisey N/A
  2nd Junior Puppy Dog Class   Wendy Maisey N/A
Sunday 2nd Junior Puppy Dog Class   Kim Ramey-Leblanc N/A
  Reserve Winners Dog   Kim Ramey-Leblanc N/A
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Jo Ann Pavey N/A
  Winners Dog   Jo Ann Pavey (2-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Jo Ann Pavey N/A
  Best Of Opposite Sex   Jo Ann Pavey N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By