Chipworth's Epic Journey
Toy Fox Terrier
(Click on breed to view standings)

Call Name: Chip - (Male)
Owner: Dan Hennaert
Breeder: Chip Thompson
Conformation Handler: Dan Hennaert
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2024

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 4 3 4 N/A N/A
Group Ranking: 381 339 235 N/A N/A
All Breed Ranking: 2588 2332 1640 N/A N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 1   3
Win Record - 2024
Show Date
Toy Dog Club of Ontario June 09 to June 09, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Randy Garren (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Randy Garren N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Randy Garren N/A

Show Date
Toy Dog Club Of Lambton-Kent May 25 to May 25, 2024
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Enrique Gonzalez Razo (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Enrique Gonzalez Razo N/A
  Best Of Breed   Enrique Gonzalez Razo 1 (1-0-1-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Enrique Gonzalez Razo N/A

Show Date
Kent Kennel Club May 24 to May 26, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Jean Tremblay (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Jean Tremblay N/A
  Best Of Breed   Jean Tremblay 1 (1-0-1-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Jean Tremblay N/A
  Winners Dog   Vickie Umpleby (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Vickie Umpleby N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Vickie Umpleby N/A
Saturday Winners Dog   Corinne Walker (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Corinne Walker N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Corinne Walker N/A
  Winners Dog   Alejandro Rojas Sanchez (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Alejandro Rojas Sanchez N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Alejandro Rojas Sanchez N/A
Friday Winners Dog   Kathleen Anderson-Wulff (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Kathleen Anderson-Wulff N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Kathleen Anderson-Wulff N/A
  Winners Dog   Carol Graham (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Carol Graham N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Carol Graham N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 18 to May 20, 2024
Day Position   Judge Points
Monday Winners Dog   Stephen Dainard (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Stephen Dainard N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Stephen Dainard N/A
Saturday Winners Dog   Dianne Miller (1-0-2-0)
  Best Puppy In Breed   Dianne Miller N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Dianne Miller N/A

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 11 to April 14, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Yogesh Tuteja (2-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Yogesh Tuteja N/A
  Best Of Breed   Yogesh Tuteja 1 (2-0-0-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Yogesh Tuteja N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Stefan Mitrevski N/A
  Best Puppy In Breed   Stefan Mitrevski N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Stefan Mitrevski N/A
Friday Reserve Winners Dog   Ben Wasylyshen N/A
  Best Puppy In Breed   Ben Wasylyshen N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Ben Wasylyshen N/A
Thursday Reserve Winners Dog   David Gilmour N/A
  Best Puppy In Breed   David Gilmour N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Luis Fernando Arce N/A

Show Date
The Olde York Kennel Club March 08 to March 10, 2024
Day Position   Judge Points
Friday Best Baby Puppy In Group   Ernesto Lara N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By