Ch Compass' Guiding Light
Retriever (Labrador)
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Female)
Owner:
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 47 46 41 42 38
Group Ranking: 335 329 308 334 293
All Breed Ranking: 1584 1546 1460 1631 1463

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 1 0 0   0 0 0 0 0   44
Win Record - 2019
Show Date
Battle River Canine Association October 25 to October 27, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Catherine Barlow N/A
Saturday Select Bitch   Judith Byrne N/A

Show Date
Lloydminster Kennel & Obedience Club September 27 to September 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Joyce Love N/A
  Best Puppy In Breed   Lynda Saranchuk N/A
  Select Bitch   Lynda Saranchuk N/A
  Best Of Breed   Joyce Love 11 (4-3-0-5)
  Best Puppy In Breed   Joyce Love N/A
Saturday Best Puppy In Breed   John Hodgkinson N/A
  Select Bitch   John Hodgkinson N/A
Friday Best Puppy In Show   Terry Gains N/A
  BPIG   Terry Gains N/A
  Best Puppy In Breed   Terry Gains N/A
  Select Bitch   Terry Gains N/A
  Best Puppy In Breed   Cheryl Paterson N/A

Show Date
Edmonton Kennel Club August 08 to August 11, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Harold Pybus 4 (0-3-0-2)
  Best Puppy In Breed   Harold Pybus N/A
Friday Best Puppy In Breed   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Select Bitch   Sue-Ellyn Rempel N/A
Thursday Best Puppy In Breed   John Rowton N/A
  Select Bitch   John Rowton N/A

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 21 to June 23, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lee Steeves 8 (3-1-3-2)
  Best Puppy In Breed   Lee Steeves N/A
  Best Of Opposite Sex   Thomas Alexander N/A
  Best Puppy In Breed   Thomas Alexander N/A
Saturday Best Puppy In Show   Rita Walker N/A
  Group 2nd   Rita Walker 21
  BPIG   Rita Walker N/A
  Winners Bitch   Bruce Fraser (4-2-2-1)
  Best Of Winners   Bruce Fraser (4-2-2-1)
  Best Puppy In Breed   Bruce Fraser N/A
  Winners Bitch   Rita Walker (4-2-3-1)
  Best Of Breed   Rita Walker 9 (4-2-3-1)
  Best Of Winners   Rita Walker (4-2-3-1)
  Best Puppy In Breed   Rita Walker N/A
Friday Reserve Winners Bitch   Kathleen Anderson-Wulff N/A
  Reserve Winners Bitch   Joy Lynne Huntley N/A

Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Robert Dawson N/A
  Best Puppy In Breed   Robert Dawson N/A
Saturday Best Puppy In Show   Robert Dawson N/A
  BPIG   Jocelyne Gagne N/A
  Winners Bitch   Jocelyne Gagne (2-4-0-1)
  Best Of Winners   Jocelyne Gagne (2-4-0-1)
  Best Puppy In Breed   Jocelyne Gagne N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By