GCh Midsummer AllAbout The Journey
Cavalier King Charles Spaniel
(Click on breed to view standings)

Call Name: Joey - (Male)
Owner: Kimberley & David Hergott & Judy McArthur
Breeder: Kimberley & David Hergott
Conformation Handler: Hailey Griffith and Judy McArthur
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 3 3 3 3 3
Group Ranking: 23 23 23 26 25
All Breed Ranking: 147 148 138 154 146

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 7 11 11 10   0 0 0 0 3   680
Win Record - 2019
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Richard Paquette N/A
Friday Select Dog   Doug Windsor N/A

Show Date
Caledon Kennel Association December 13 to December 15, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Barbara Dempsey Alderman N/A
Saturday Best Of Breed   John Constantine-Amodei 3 (1-2-1-0)
Friday Best Of Breed   Raymond Lariviere 3 (1-1-1-1)
  Best Of Breed   Starr White 1 (0-0-1-1)

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 22 to November 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Patricia Nemirovsky de Alsina N/A
Saturday Select Dog   Nicholas De Bedout N/A

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 16 to November 17, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandy Alexander 0

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 08 to November 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Lee Anne Bateman N/A
Saturday Select Dog   Robert Hutton N/A
Friday Select Dog   Cheryl Myers-Egerton N/A

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 25 to October 27, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   David Swartwood 0
  Group 2nd   David Swartwood 16
Saturday Group 4th   James Reynolds 12
  Best Of Breed   James Reynolds 0
Friday Best Of Breed   Brian Taylor 0

Show Date
Lakeside Toy Dog Fanciers October 19 to October 19, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   John Wade 5

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 18 to October 20, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Susan St.John-Brown 2 (2-0-1-0)
  Best Of Breed LTD Breed Show Gary Anderson 3
Saturday Best Of Breed   Virginia Lyne 5 (2-2-1-1)
Friday Best Of Breed   Gloria Kerr 4 (2-1-1-1)

Show Date
Nipissing Kennel Club October 12 to October 14, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Ian Rasmussen 17
  Group 2nd   Alex Yu-Feng Zee 20
  Best Of Breed   Ian Rasmussen 0
  Best Of Breed   Alex Yu-Feng Zee 0
Sunday Best Of Breed   Glen Stark 0
  Best Of Breed   Honey Glendinning 0
  Group 2nd   Glen Stark 20
Saturday Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 0
  Best Of Breed   Judith Shurb 0

Show Date
Pine Ridge Kennel Club October 04 to October 06, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Kathrine Grant 0
  Best Of Breed   Barbara Heal 0
Saturday Best Of Breed   Richard Lopaschuk 0
  Best Of Breed   Stephen Dainard 0
  Group 4th   Stephen Dainard 20
Friday Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 3 (0-2-1-1)
  Best Of Opposite Sex   Linda Kraft N/A

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 27 to September 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Jocelyne Gagne N/A
Saturday Select Dog   Sharon Derrick N/A
Friday Select Dog   Sandy Gelinas N/A

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 06 to September 08, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Jean Tremblay N/A
Saturday Best Of Breed   Colette Muldoon 3 (0-1-2-1)
Friday Best Of Breed   Laurie Campbell 4 (3-1-1-0)

Show Date
Elgin County Kennel Club August 23 to August 25, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Raymond Filburn N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Nancy Simmons N/A
  BPIG   Nancy Simmons N/A
  Best Of Breed   Nancy Simmons 3 (0-1-3-0)
  Group 1st   Nancy Simmons 12
Friday Best Puppy In Show   Fabian Daza N/A
  Group 4th   Leif-Herman Wilberg 10
  Best Of Breed   Leif-Herman Wilberg 5 (0-1-4-1)
  BPIG   Fabian Daza N/A
  Select Dog   Fabian Daza N/A
  Best Puppy In Breed   Fabian Daza N/A
  BPIG   Leif-Herman Wilberg N/A
  Best Puppy In Breed   Leif-Herman Wilberg N/A

Show Date
Markham Kennel Club August 20 to August 21, 2019
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Puppy In Breed   Jo Ann Pavey N/A
  Best Of Breed   Jo Ann Pavey 4 (1-2-1-1)
  Best Puppy In Breed   David Kelland N/A
  Best Of Breed   David Kelland 4 (1-2-1-1)
  Group 4th   Jo Ann Pavey 14
  Group 2nd   David Kelland 17
Tuesday Select Dog   Tim Doxtater N/A
  Best Puppy In Breed   Tim Doxtater N/A
  BPIG   Doug Windsor N/A
  Group 3rd   Doug Windsor 24
  Best Puppy In Breed   Doug Windsor N/A
  Best Of Breed   Doug Windsor 6 (1-3-2-1)

Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 16 to August 18, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Guy Jeavons N/A
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 3
  BPIG   Marilyn O'Neill N/A
Saturday BPIG   Bruce Owen N/A
  Group 4th   Bruce Owen 8
  Best Of Breed   Bruce Owen 2
Friday BPIG   Guy Jeavons N/A

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 09 to August 12, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Glenda Goller N/A
  Best Of Breed   Glenda Goller 2 (2-0-1-0)
  BPIG   Glenda Goller N/A
  Group 2nd   Glenda Goller 3 (2-0-1-0)
Sunday Best Puppy In Show   Cheryl Paterson N/A
  BPIG   Guillermo Carrillo (Dr) N/A
  Group 1st   Guillermo Carrillo (Dr) 9
  Best Puppy In Breed   Guillermo Carrillo (Dr) N/A
  Best Of Breed   Guillermo Carrillo (Dr) 5 (3-2-2-0)
Saturday Best Of Breed   Maria Del Rocio Nadal 4 (2-1-2-0)
  BPIG   Maria Del Rocio Nadal N/A
  Group 1st   Maria Del Rocio Nadal 6
  Best Puppy In Breed   Maria Del Rocio Nadal N/A
Friday Best Puppy In Show   Antaon Hlebarov N/A
  Group 2nd LTD Breed Show Daniel Kwee 3
  Best Puppy In Breed   Antaon Hlebarov N/A
  Best Of Breed   Antaon Hlebarov 2 (1-1-1-0)
  Best Puppy In Breed LTD Breed Show Daniel Kwee N/A
  Best Of Breed LTD Breed Show Daniel Kwee 2 (1-1-1-0)
  BPIG   Antaon Hlebarov N/A
  Group 3rd   Antaon Hlebarov 5
  BPIG LTD Breed Show Daniel Kwee N/A

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 06 to August 08, 2019
Day Position   Judge Points
Thursday Best Puppy In Breed   Ron Mahon N/A
  Best Of Breed   Ron Mahon 6 (1-5-1-0)
  Best Puppy In Breed   Gail Forsythe (Dr) N/A
  Best Of Opposite Sex   Gail Forsythe (Dr) N/A
Wednesday Best Puppy In Show   Denise Cornelssen N/A
  Best Puppy In Breed   William Byrne N/A
  Best Of Breed   William Byrne 7 (1-5-2-0)
  BPIG   William Byrne N/A
  Best Puppy In Breed   Richard Paquette N/A
  Group 1st   William Byrne 19
  Best Of Breed   Richard Paquette 6 (1-4-2-0)
Tuesday Select Dog   Denise Cornelssen N/A
  Best Puppy In Breed   Judith Byrne N/A
  Best Of Breed   Judith Byrne 7 (1-5-2-0)

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 03 to August 05, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Select Dog   Yvonne Savard N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Gutenberg Soares N/A
  Best Of Breed   Gutenberg Soares 6 (3-1-2-1)

Show Date
Muskoka District Kennel Club July 31 to August 02, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Select Dog   Dianne Miller N/A
  Best Puppy In Breed   Dianne Miller N/A
Thursday Best Puppy In Breed   Rick Fehler N/A
  Best Puppy In Breed   Letitia Bett N/A
  Select Dog   Rick Fehler N/A
  Best Of Breed   Letitia Bett 5 (1-1-3-1)
Wednesday Best Of Breed   Elaine Whitney 6 (2-3-1-1)
  Select Dog   Joy Lynne Huntley N/A
  Best Puppy In Breed   Joy Lynne Huntley N/A
  Best Puppy In Breed   Elaine Whitney N/A

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 26 to July 28, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Len Harfield N/A
  BPIG   Len Harfield N/A
  Select Dog   Len Harfield N/A
  Best Puppy In Breed   Len Harfield N/A
Saturday BPIG   Edgar Bajona N/A
  Group 4th   Edgar Bajona 13
  Best Puppy In Breed   Edgar Bajona N/A
  Best Of Breed   Edgar Bajona 1 (0-0-2-0)
Friday Best Of Breed   Leyda Perez 0
  Best Puppy In Breed   Alejandro Rojas Sanchez N/A
  Best Of Breed   Alejandro Rojas Sanchez 0
  BPIG   Leyda Perez N/A
  Best Puppy In Breed   Leyda Perez N/A

Show Date
Kars Dog Club July 19 to July 22, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Graham Kerr N/A
  Best Of Breed   Graham Kerr 0
  BPIG   Graham Kerr N/A
  Group 2nd   Graham Kerr 12
Sunday Group 4th   Ben Wasylyshen 17
  Best Puppy In Breed   Carol Graham N/A
  Best Of Breed   Carol Graham 1 (1-0-1-0)
Saturday Group 1st   Janelle Robbins 25
  Best Puppy In Breed   Janelle Robbins N/A
  Best Of Breed   Janelle Robbins 0
  BPIG   Janelle Robbins N/A
Friday Best Puppy In Breed   Jose Antonio Molina Ortiz N/A
  Best Of Breed   Jose Antonio Molina Ortiz 0

Show Date
London Canine Association July 12 to July 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Philip Wendling N/A
  Best Puppy In Breed   Philip Wendling N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Melvin Beech N/A
  Best Of Breed   Melvin Beech 10 (4-5-2-0)
Friday Best Of Breed   Ed Wild 7 (2-5-1-0)
  Best Puppy In Breed   Ed Wild N/A

Show Date
Kawartha Kennel Club July 06 to July 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Patricia Taylor 0
  Group 2nd   Patricia Taylor 14
  Best Puppy In Breed   Joanne Fernall N/A
  BPIG   Joanne Fernall N/A
  Best Of Breed   Joanne Fernall 0
  Group 3rd   Joanne Fernall 8
  Best Puppy In Breed   Patricia Taylor N/A
  BPIG   Patricia Taylor N/A
Saturday BPIG   Janet Lobb N/A
  Group 2nd   Janet Lobb 4
  BPIG   Irene Latchford N/A
  Group 3rd   Irene Latchford 2
  Best Puppy In Breed   Janet Lobb N/A
  Best Of Breed   Janet Lobb 0
  Best Puppy In Breed   Irene Latchford N/A
  Best Of Breed   Irene Latchford 0

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 04 to July 05, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Group 4th   Doug Gaudin 3
  Best Puppy In Breed   Doug Gaudin N/A
  Best Of Breed   Doug Gaudin 0
  Best Puppy In Breed   Avery Gaudin N/A
  Best Of Breed   Avery Gaudin 1 (1-0-1-0)
Thursday Group 2nd   Mike Jackman 10
  BPIG   Sandra Anderson N/A
  Group 4th   Sandra Anderson 6
  Best Puppy In Breed   Mike Jackman N/A
  Best Of Breed   Mike Jackman 1 (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Sandra Anderson N/A
  Best Of Breed   Sandra Anderson 0

Show Date
Hamilton Kennel Club June 28 to June 30, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Birte Scheel N/A
  Best Of Breed   Birte Scheel 2 (1-1-1-0)
Friday Best Puppy In Breed   Brian Taylor N/A
  Best Of Breed   Brian Taylor 1 (1-0-1-0)
  Group 4th   Kresten Scheel 8 (1-0-1-0)
  Best Of Breed   Kresten Scheel 1 (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Kresten Scheel N/A

Show Date
Monarch Kennel Club June 21 to June 23, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Starr White N/A
  Group 2nd   Starr White 29
  BPIG   Kathrine Grant N/A
  Group 3rd   Kathrine Grant 31
  Best Of Breed   Starr White 9
  Best Of Breed   Tannis Postma 9
Saturday BPIG   Joy Hodgkinson N/A
  Group 3rd   Joy Hodgkinson 27
  Best Of Breed   Heather Langfeld 6
  Best Of Breed   Kathrine Grant 6
Friday Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 2

Show Date
Ontario County Kennel Club June 14 to June 16, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   David Swartwood N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Thomas Nesbitt N/A
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 3 (0-2-1-1)
  Best Puppy In Breed   Terry Carter N/A
  Best Of Breed   Terry Carter 3 (0-3-1-0)
  Group 3rd   Terry Carter 23
Friday Best Puppy In Breed   Davor Javor N/A
  Best Of Breed   Davor Javor 5 (0-5-1-0)
  Best Puppy In Breed   Robert Rowbotham N/A
  Best Of Opposite Sex   Robert Rowbotham N/A

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Select Dog   Monique Van Brempt N/A
Saturday Select Dog   George Kostopoulos N/A
  Best Puppy In Breed   George Kostopoulos N/A
Friday Best Puppy In Breed   William deVilleneuve N/A

Show Date
Ottawa Kennel Club May 24 to May 26, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Fred Dewsbury N/A
  Best Of Breed   Fred Dewsbury 0
  BPIG   Fred Dewsbury N/A
  Group 1st   Fred Dewsbury 18
Saturday Best Puppy In Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) N/A
  Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 0
Friday Group 1st   Lynda Saranchuk 18
  BPIG   Mel Saranchuk N/A
  Best Puppy In Breed   Jean Delisle N/A
  Group 3rd   Mel Saranchuk 15
  Best Of Breed   Jean Delisle 0
  Best Puppy In Breed   Mel Saranchuk N/A
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 0
  BPIG   Lynda Saranchuk N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Kim Ramey-Leblanc N/A
  Best Puppy In Breed   Kim Ramey-Leblanc N/A
  BPIG LTD Breed Show Wendy Maisey N/A
  BPIG   Kim Ramey-Leblanc N/A

Show Date
Forest City Kennel Club May 10 to May 12, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Luis Pinto Teixeira N/A
Friday Best Puppy In Breed   Raymond Lariviere N/A
  Best Puppy In Breed   David Kelland N/A

Show Date
Seaway Kennel Club May 03 to May 05, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Pedro Armando Ramos Lang N/A
  Winners Dog   Pedro Armando Ramos Lang (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Pedro Armando Ramos Lang N/A
  Best Of Winners   Pedro Armando Ramos Lang (1-1-0-0)
  Best Of Breed   Pedro Armando Ramos Lang 1 (1-1-0-0)
Saturday Best Puppy In Breed   Felipe Baeza Xacur N/A
  Best Of Breed   Felipe Baeza Xacur 0
  1st Junior Puppy Dog Class   Felipe Baeza Xacur N/A
  Winners Dog   Felipe Baeza Xacur N/A

Show Date
Toy Dog Club Of Lambton-Kent April 13 to April 13, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Raymond Yurick 4

Show Date
Kent Kennel Klub April 12 to April 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Winners   Gerson Ayala (2-1-1-1)
  1st Junior Puppy Dog Class   Gerson Ayala N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Chakkapan Chantarasmee N/A
  Winners Dog   Chakkapan Chantarasmee (1-1-1-1)
  Best Puppy In Breed   Chakkapan Chantarasmee N/A
  Best Of Winners   Chakkapan Chantarasmee (1-1-1-1)
  Winners Dog   Gerson Ayala (2-1-1-1)
  Best Puppy In Breed   Gerson Ayala N/A
Saturday Best Puppy In Show   Ole Nielsen N/A
  Best Puppy In Breed   Ole Nielsen N/A
  Best Of Winners   Ole Nielsen (5-1-1-1)
  BPIG   Ole Nielsen N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Ole Nielsen N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Phred Wong N/A
  Winners Dog   Ole Nielsen (5-1-1-1)
Friday Best Of Breed   Judith Taylor 0
  Winners Dog   Darle Heck (1-1-0-1)
  BPIG   Judith Taylor N/A
  Best Puppy In Breed   Darle Heck N/A
  Best Of Winners   Darle Heck (1-1-0-1)
  1st Junior Puppy Dog Class   Darle Heck N/A
  Best Of Opposite Sex   Darle Heck N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Judith Taylor N/A
  Winners Dog   Judith Taylor N/A
  Best Puppy In Breed   Judith Taylor N/A

Show Date
Sudbury Toy Dog Fanciers April 07 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Branislav Rajic 2

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Igor Selimovic N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Igor Selimovic N/A
  Best Puppy In Breed   Wendy Anderson N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Wendy Anderson N/A
  Best Of Breed   Igor Selimovic 2 (3-0-0-0)
  Winners Dog   Igor Selimovic (3-0-0-0)
Saturday Reserve Winners Dog   Philip Wendling N/A
  Best Puppy In Breed   Philip Wendling N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Philip Wendling N/A
  Best Puppy In Breed   Wendy Schira N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Wendy Schira N/A
Friday Best Puppy In Breed   Lee Steeves N/A
  Group 3rd   Lee Steeves 19
  Winners Dog   Doug Windsor (3-0-0-0)
  Best Of Breed   Doug Windsor 2 (3-0-0-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Doug Windsor N/A
  Best Puppy In Breed   Doug Windsor N/A
  Best Of Breed   Lee Steeves 2 (3-0-0-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Lee Steeves N/A
  Winners Dog   Lee Steeves (3-0-0-0)
  BPIG   Lee Steeves N/A

Show Date
Windsor All Breed Training & Tracking Club March 23 to March 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Karl Erik Johansson N/A
  Winners Dog   Karl Erik Johansson (3-2-1-0)
  Best Puppy In Breed   Karl Erik Johansson N/A
  BPIG   Karl Erik Johansson N/A
  Best Of Winners   Karl Erik Johansson (3-2-1-0)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Jon Cole N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Wendy Schira N/A
  BPIG   Jon Cole N/A
  Winners Dog   Jon Cole (3-1-1-0)
  Best Puppy In Breed   Jon Cole N/A
  Best Of Winners   Jon Cole (3-1-1-0)
  Best Puppy In Breed   Wendy Schira N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 08 to March 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Gerardo Paolucci N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Gerardo Paolucci N/A
  Winners Dog   Gerardo Paolucci (4-4-1-2)
  Best Puppy In Breed   Gerardo Paolucci N/A
  Best Of Winners   Gerardo Paolucci (4-4-1-2)
Saturday Best Puppy In Breed   Rick Fehler N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Rick Fehler N/A
Friday Best Puppy In Breed   Ted Fahlgren N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Ted Fahlgren N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Kim Hamel N/A

Show Date
Ontario Breeders Association March 01 to March 03, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Donald Mahoney 4 (3-2-0-0)
  Best Puppy In Breed   Donald Mahoney N/A
  Best Of Winners   Donald Mahoney (3-2-0-0)
  Winners Dog   Donald Mahoney (3-2-0-0)
Saturday Best Of Breed   Christian Molina Galvez (Dr) 2 (3-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Christian Molina Galvez (Dr) N/A
  Winners Dog   Christian Molina Galvez (Dr) (3-0-0-0)
Friday Best Of Breed   Rita Kadike-Skadina 2 (3-0-0-0)
  Group 3rd   Rita Kadike-Skadina 14
  Best Puppy In Breed   Rita Kadike-Skadina N/A
  Winners Dog   Rita Kadike-Skadina (3-0-0-0)

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 22 to February 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Michael Guy N/A
Friday 1st 3-6 Month Dog Class   Judith Shurb N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club February 07 to February 10, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Group   Sue-Ellyn Rempel N/A
Friday Best Baby Puppy In Group   Francisco Chapa Guajardo (Dr) N/A

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2018
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Karen Day N/A
Friday 1st 3-6 Month Dog Class   Wendy Anderson N/A
Thursday 1st 3-6 Month Dog Class   Geraldine Taylor N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By