GCh Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln
Toy Manchester Terrier
(Click on breed to view standings)

Call Name: Denzel - (Male)
Owner: Corey Titon
Breeder: Amanda and Wendy Kelly
Conformation Handler: Corey
Performance Handler: Corey
Website: http://Www.fwaggle.com


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2024

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 1 1 N/A N/A N/A
Group Ranking: 76 56 N/A N/A N/A
All Breed Ranking: 496 408 N/A N/A N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 3 0 0   0 0 0 0 1   74
Win Record - 2024
Show Date
Nipissing Kennel Club May 10 to May 12, 2024
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Brenton Wright 0
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
  Group 2nd   Brenton Wright 11
  Group 2nd   Thomas Alexander 11

Show Date
Sudbury Toy Dog Fanciers April 07 to April 07, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 0

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Robert Whitney 0
  Best Of Breed   Ron Mahon 0
  Group 2nd   Robert Whitney 25
  Group 1st   Ron Mahon 27
Saturday Best Of Breed   Joanne Fernall 0
  Best Of Breed   Benjamin Chin 0
Friday Best Of Breed   Janet Lobb 0
  Best Of Breed   Joe Lobb 0

2023

Dec. 2023 Nov. 2023 Oct. 2023 Sept.2023 Aug. 2023
Breed Ranking: 2 2 2 2 1
Group Ranking: 18 18 18 19 21
All Breed Ranking: 105 109 102 121 154

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
1 3 10 10 4 5   0 1 0 0 1   1095
Win Record - 2023
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Nancy Popovich 0
Thursday Best Of Breed   Judy McVeigh 0
  Group 3rd   Judy McVeigh 35
Wednesday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 0

Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 01 to December 03, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Ann-Christin Johansson N/A
Saturday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 1 (0-0-1-1)
Friday Best Of Opposite Sex   Jean Tremblay N/A

Show Date
Toy Dog Club of Ontario October 28 to October 28, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Honey Glendinning 0
  Group 2nd   Honey Glendinning 69

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 27 to October 29, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Ann Ingram 43
  Best Of Breed   Ann Ingram 0
  Best Of Breed LTD Breed Show David Kittredge 0
  Group 3rd LTD Breed Show David Kittredge 48
Saturday Best Of Breed   Joe Walton 0
Friday Group 2nd   Espen Engh 60
  Best Of Breed   Espen Engh 0

Show Date
Nipissing Kennel Club October 07 to October 09, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Robert Whitney 0
  Group 3rd   Robert Whitney 6
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 0
  Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 0
  Group 2nd   Elaine Whitney 18
  Group 4th   Peggy Gutierrez-Otero 12
Saturday Best Of Breed   Stephen Dainard 0
  Best Of Breed   Fabian Daza 0
  Group 4th   Stephen Dainard 9

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 15 to September 17, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Mary White 83
  Best Of Breed   Gordon Hayburn 0
  Best Of Breed   Len Harfield 0
  Group 1st   Gordon Hayburn 8
  Group 4th   Len Harfield 5
Saturday Best Of Breed   Mary White 0
  Best Of Breed   Bruce Owen 0
  Group 1st   Mary White 14
  Group 2nd   Bruce Owen 11
Friday Best In Show   Kathrine Grant 115 *
  Best Of Breed   Kathrine Grant 0
  Best Of Breed   Anna Hewson 0
  Group 1st   Kathrine Grant 10
  Group 1st   Anna Hewson 10

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 02 to August 04, 2023
Day Position   Judge Points
Friday Reserve Best In Show   Robert Rowbotham 140
  Group 1st   Joy Lynne Huntley 13
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 0
Thursday Group 1st   Robert Rowbotham 23
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
  Best Of Breed   Sylvia Barkey 0
Wednesday Reserve Best In Show   Sean Shields 141
  Group 1st   Jocelyne Gagne 24
  Group 1st   Lynne Oslach 25
  Best Of Breed   Jocelyne Gagne 0
  Best Of Breed   Lynne Oslach 0

Show Date
Sault Ste Marie Kennel Club July 07 to July 09, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 0
  Group 2nd   Elaine Whitney 10
Saturday Best Of Breed   Robert Whitney 0
  Best Of Breed   Michael Gelinas 0
  Group 1st   Robert Whitney 15
  Group 3rd   Michael Gelinas 8
Friday Best Of Breed   Donna Conod 0
  Best Of Breed   Raymond Lariviere 0
  Group 2nd   Donna Conod 11
  Group 1st   Raymond Lariviere 13

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 02 to June 05, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Carolyn Cederman 0
Sunday Best Of Breed   David Miller 0

Show Date
Victoria County Kennel Club April 28 to April 30, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 1 (1-0-1-0)
  Group 4th   Kim Ramey-Leblanc 38
Saturday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 1 (1-0-1-0)
Friday Select Dog   Kathrine Grant N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 07 to April 09, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Philip Wendling 0
  Best Of Breed   Jean-Christophe Boulinguez 0
  Group 2nd   Philip Wendling 26
  Group 2nd   Jean-Christophe Boulinguez 23
Friday Best Of Breed   Tempest Deptuch 0
  Best Of Breed   Stewart Dankner 0
  Group 2nd   Tempest Deptuch 17
  Group 2nd   Stewart Dankner 23

Show Date
Scarborough Kennel Club March 10 to March 12, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Ann Felske-Jackman 0
  Best Of Breed LTD Breed Show Robert Rowbotham 0

Show Date
Wildwood Kennel Club February 02 to February 05, 2023
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Best Of Breed LTD Breed Show Kristen Francis 0
  Group 2nd   Richard Paquette 43

2021

Dec. 2021 Nov. 2021 Oct. 2021 Sept.2021 Aug. 2021
Breed Ranking: 3 3 3 3 3
Group Ranking: 64 62 54 44 73
All Breed Ranking: 428 414 385 337 573

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 1 2 1   0 0 0 1 1   128
Win Record - 2021
Show Date
Nipissing Kennel Club September 23 to September 26, 2021
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Joe Lobb 0
Thursday Best Of Breed   Rick Fehler 0

Show Date
Sudbury Toy Dog Fanciers September 19 to September 19, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   James Reynolds 0
  Group 4th   James Reynolds 17

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 17 to September 19, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Laurie Campbell 0
  Group 3rd   Laurie Campbell 21
Friday Best Of Breed   Ted Fahlgren 0
  Best Of Breed   Philip Wendling 0
  Group 3rd   Ted Fahlgren 28
  Group 4th   Philip Wendling 25

Show Date
Monarch Kennel Club August 30 to September 01, 2021
Day Position   Judge Points
Tuesday Best Of Breed   Sandra Lex 2 (1-1-1-0)
Monday Best Of Breed   Ron Mahon 0

Show Date
Elgin County Kennel Club August 26 to August 29, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Carol Graham 2 (1-1-1-0)
Saturday Best Of Breed LTD Breed Show Judith Taylor 0
  Best Of Breed   Olga Gagne 2 (1-1-1-0)
Friday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 0
Thursday Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Group 2nd   Richard Paquette 31

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club July 31 to August 02, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Glen Stark 0
Saturday Best Of Breed   Nancy Tibben 0

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 3 3 3 3 3
Group Ranking: 36 35 35 35 36
All Breed Ranking: 272 262 248 234 234

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 4 7 10 4   0 0 0 0 1   359
Win Record - 2019
Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 13 to September 15, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Vickie Umpleby 7
  Best Of Breed   Vickie Umpleby 0
Saturday Best Owner Handled In Show   Deirdre McKinnon N/A
  Group 2nd   Deirdre McKinnon 13
  Best Of Breed   Deirdre McKinnon 0
  Best Owner Handled In Group   Deirdre McKinnon N/A
  Best Of Breed   Allan Brown 0
Friday Best Of Breed   Pamela Bruce 0
  Best Of Breed   Thora Brown 0
  Group 4th   Pamela Bruce 6
  Group 2nd   Thora Brown 6

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 16 to August 18, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Nancy Popovich N/A
Saturday Best Of Breed   Raymond Lariviere 1 (0-0-1-1)
  Group 3rd   Raymond Lariviere 17
Friday Best Of Opposite Sex   Terill Udenberg (Dr) N/A
  Best Of Breed   Johan Becerra-Hernandez 1 (0-0-1-1)
  Group 2nd   Johan Becerra-Hernandez 14

Show Date
Muskoka District Kennel Club July 31 to August 02, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Dianne Miller 1 (0-0-1-1)
Thursday Select Dog   Letitia Bett N/A
  Best Of Opposite Sex   Rick Fehler N/A
Wednesday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 1 (0-0-2-0)
  Best Of Breed   Elaine Whitney 1 (0-0-2-0)
  Group 2nd   Joy Lynne Huntley 32
  Group 3rd   Elaine Whitney 34

Show Date
Lady Slipper Kennel Club July 20 to July 21, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sharon Derrick 2 (0-0-2-1)
  Select Dog   Gloria Geringer N/A
  Group 1st   Sharon Derrick 14
Saturday Best Of Breed   Harold Pybus 2 (0-0-2-1)
  Best Of Breed   Karsten Kaemling 2 (0-0-2-1)
  Group 2nd   Harold Pybus 15
  Group 3rd   Karsten Kaemling 15

Show Date
Abegweit Kennel Club July 19 to July 19, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Select Dog   Bonnie Derry N/A
  Best Of Opposite Sex   Linda Kraft N/A

Show Date
Cape Breton Kennel Club July 12 to July 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Jack Ireland 2
  Best Of Breed   Jack Ireland 1 (0-0-1-1)
Saturday Best Of Opposite Sex   Sandra Lex N/A
  Best Of Opposite Sex   Lee Steeves N/A

Show Date
Hamilton Kennel Club June 28 to June 30, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Brenton Wright 8
  Best Of Breed   Brenton Wright 1
Saturday Best Of Breed   Birte Scheel 0
  Group 4th   Birte Scheel 14
Friday Best Of Breed   Kresten Scheel 0
  Best Of Breed   Brian Taylor 0
  Group 1st   Brian Taylor 25

Show Date
Sault Ste Marie Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 0
  Group 3rd   Michael Woods (Dr) 8
Saturday Best Of Breed   Ed Wild 0
  Best Of Breed   Olga Gagne 0
  Group 3rd   Ed Wild 16
  Group 3rd   Olga Gagne 8

Show Date
Seaway Kennel Club May 03 to May 05, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Felipe Baeza Xacur 0
Friday Best Of Breed   Peter Machen 0
  Best Of Breed   Pamela Bruce 0
  Group 4th   Pamela Bruce 9

Show Date
Champlain Dog Club April 19 to April 21, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Joy Hodgkinson 0
  Best Of Breed   Shawn Nichols 0
  Group 1st   Shawn Nichols 17
Friday Best Of Breed   Michael Gelinas 0
  Best Of Breed   Sandy Gelinas 0
  Group 2nd   Michael Gelinas 13
  Group 2nd   Sandy Gelinas 12

Show Date
Sudbury Toy Dog Fanciers April 07 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Branislav Rajic 0

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wendy Anderson 0
  Group 3rd   Wendy Anderson 16
Saturday Best Of Breed   Philip Wendling 0
  Best Of Breed   Wendy Schira 0
  Group 3rd   Philip Wendling 16
  Group 3rd   Wendy Schira 21
Friday Best Of Breed   Doug Windsor 0
  Best Of Breed   Lee Steeves 0

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 3 3 3 3 4
Group Ranking: 31 31 33 34 46
All Breed Ranking: 187 184 190 219 322

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 3 10 7 8   1 0 0 0 1   577
Win Record - 2018
Show Date
United Kennel Club November 02 to November 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0
  Group 3rd   Cheryl Myers-Egerton 18
Saturday Select Dog   Juan Miranda Saucedo N/A
  Best Of Breed LTD Breed Show Ben Wasylyshen 1 (0-0-2-0)
  Group 2nd LTD Breed Show Ben Wasylyshen 37
Friday Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 0
  Group 3rd   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 21

Show Date
Nipissing Kennel Club October 06 to October 08, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Dayna Johnston 0
  Best Of Breed   Mark Johnston 0
  Group 3rd   Dayna Johnston 15
  Group 3rd   Mark Johnston 17
Sunday Best Of Breed   Rita Walker 0
  Best Of Breed   Bonnie Linnell Clarke 0
  Group 4th   Rita Walker 15
  Group 4th   Bonnie Linnell Clarke 15
Saturday Best Of Breed   Len Harfield 0
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 0
  Group 4th   Len Harfield 12
  Group 4th   Sue-Ellyn Rempel 13

Show Date
Sudbury Toy Dog Fanciers September 15 to September 15, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   Cec Ringstrom 28
  Best Of Breed   Cec Ringstrom 0

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 14 to September 16, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Sandra Lex 23
  Group 2nd   Thomas Alexander 21
  Best Of Breed   Sandra Lex 0
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
Saturday Group 2nd   Sandy Alexander 25
  Group 2nd   Phyllis Pancel 27
  Best Of Breed   Sandy Alexander 0
  Best Of Breed   Phyllis Pancel 0
Friday Group 2nd   Lucie Paradis (Dr) 21
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 0
  Group 1st   Joy Lynne Huntley 21
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 0

Show Date
Essex County Kennel Club September 01 to September 03, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Patricia Taylor N/A
  Best Of Breed   Patricia Taylor 1 (0-0-2-0)
  Select Dog   Thomas Alexander N/A
  Best Puppy In Breed   Thomas Alexander N/A
Saturday BPIG   Kathrine Grant N/A
  Select Dog   Kathrine Grant N/A
  Best Puppy In Breed   Kathrine Grant N/A
  Best Puppy In Breed   Jacqueline Rusby N/A
  Best Of Breed   Jacqueline Rusby 1 (0-0-2-0)

Show Date
Windsor All Breed Training & Tracking Club August 31 to August 31, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Philip Wendling 1 (0-0-2-0)
  Group 2nd   Sandra Orford 17
  BPIG   Philip Wendling N/A
  BPIG   Sandra Orford N/A
  Group 2nd   Philip Wendling 12
  Best Puppy In Breed   Sandra Orford N/A
  Best Puppy In Breed   Philip Wendling N/A
  Best Of Breed   Sandra Orford 1 (0-0-2-0)

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 24 to August 27, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Denys Janssen 2

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 17 to August 19, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Terry Stacy N/A
  Best Puppy In Breed   Terry Stacy N/A
Saturday Select Dog   Jacqueline Stacy N/A
  Best Puppy In Breed   Jacqueline Stacy N/A
  BPIG   Jacqueline Stacy N/A
Friday Best Puppy In Breed   Fred Dewsbury N/A
  Best Of Breed   Fred Dewsbury 1 (0-0-2-0)
  Select Dog   Barbara Heal N/A
  Best Puppy In Breed   Barbara Heal N/A
  BPIG   Fred Dewsbury N/A
  Group 4th   Fred Dewsbury 15

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 07 to August 09, 2018
Day Position   Judge Points
Thursday Best Puppy In Breed   Honey Glendinning N/A
  Best Of Breed   Honey Glendinning 1 (0-0-2-0)
  Best Puppy In Breed   Mark Houston-McMillan N/A
  Best Of Breed   Mark Houston-McMillan 1 (0-0-2-0)
  Group 4th   Honey Glendinning 17
Wednesday Select Dog   Jon Cole N/A
  Best Puppy In Breed   Jon Cole N/A
  Select Dog   Deirdre McKinnon N/A
  Best Puppy In Breed   Deirdre McKinnon N/A
Tuesday Select Dog   Glen Stark N/A
  Best Puppy In Breed   Glen Stark N/A
  Best Puppy In Breed   Mike Jackman N/A

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 01 to August 03, 2018
Day Position   Judge Points
Thursday Best Puppy In Show   John Hodgkinson N/A
  Best Puppy In Breed   Judith Byrne N/A
  Best Of Breed   Judith Byrne 0
  Best Puppy In Breed   Robert Rowbotham N/A
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
  BPIG   Judith Byrne N/A
  BPIG   Robert Rowbotham N/A
  Group 1st   Robert Rowbotham 23
Wednesday Group 2nd   Joy Hodgkinson 26
  Best Puppy In Breed   William Byrne N/A
  Best Of Breed   William Byrne 0
  Best Puppy In Breed   Joy Hodgkinson N/A
  Best Of Breed   Joy Hodgkinson 0
  BPIG   William Byrne N/A
  BPIG   Joy Hodgkinson N/A

Show Date
Kawartha Kennel Club July 07 to July 08, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Allan Brown N/A
  Best Of Breed   Allan Brown 2 (0-0-3-0)
  BPIG   Allan Brown N/A
  Group 2nd   Allan Brown 23
Saturday Best Puppy In Breed   Richard Lopaschuk N/A

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 05 to July 06, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Breed   David Swartwood N/A
  Best Of Breed   David Swartwood 2 (1-0-2-0)
  Winners Dog   David Swartwood (1-0-2-0)
  Group 3rd   David Swartwood 15
Thursday Best Puppy In Breed   Raymond Lariviere N/A
  Winners Dog   Raymond Lariviere (1-0-2-0)

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 01 to June 04, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   John Constantine-Amodei 1
  Group 4th   John Constantine-Amodei 36
Friday Best Of Breed   Lydia Hutchinson 2

Show Date
Sault Ste Marie Kennel Club May 19 to May 21, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Heather Langfeld N/A

Show Date
Arnprior Canine Association May 11 to May 13, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Gloria Geringer N/A
  Best Of Breed   Gloria Geringer 1 (1-0-0-1)
  Winners Dog   Gloria Geringer (1-0-0-1)
Friday Best Puppy In Breed   Nancy Popovich N/A
  Best Of Breed   Nancy Popovich 1 (1-0-0-1)
  Winners Dog   Nancy Popovich (1-0-0-1)

Show Date
Victoria County Kennel Club April 27 to April 29, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
Friday Best Of Breed   Michael Lanctot 0
  Group 4th   Michael Lanctot 8

Show Date
Champlain Dog Club April 20 to April 22, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Marilyn O'Neill N/A
  Winners Dog   Marilyn O'Neill (1-0-1-0)
Saturday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 1 (1-0-1-0)
  Winners Dog   Joy Lynne Huntley (1-0-1-0)
  Group 2nd   Joy Lynne Huntley 11
  Best Puppy In Breed   Joy Lynne Huntley N/A
Friday Best Puppy In Breed   Sharon Derrick N/A
  Winners Dog   Sharon Derrick (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Jacqueline Rusby N/A
  Winners Dog   Jacqueline Rusby (1-0-1-0)
  BPIG   Sharon Derrick N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club March 30 to April 01, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Johan Becerra-Hernandez N/A
  Winners Dog   Johan Becerra-Hernandez (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Johan Becerra-Hernandez N/A
  Best Of Breed   Johan Becerra-Hernandez 0
  1st Junior Puppy Dog Class   Johan Becerra-Hernandez N/A
  BPIG   Johan Becerra-Hernandez N/A
  Group 3rd   Johan Becerra-Hernandez 16
Saturday Winners Dog   Wendy Anderson (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Wendy Anderson N/A
  Best Of Breed   Wendy Anderson 0
  1st Junior Puppy Dog Class   Wendy Anderson N/A
Friday Winners Dog   Lee Steeves (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Lee Steeves N/A
  Best Of Breed   Lee Steeves 0
  1st Junior Puppy Dog Class   Lee Steeves N/A

Show Date
Ontario Breeders Association March 02 to March 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Peter Martin N/A
  Best Of Breed   Peter Martin 0
  Winners Dog   Peter Martin (1-0-0-0)
  BPIG   Peter Martin N/A
Saturday Group 3rd   Ben Wasylyshen 20
  BPIG   Ben Wasylyshen N/A
  Best Puppy In Breed   Ben Wasylyshen N/A
  Best Of Breed   Ben Wasylyshen 0
  Winners Dog   Ben Wasylyshen (1-0-0-0)

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     
Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A

2024

Win Record - 2024
Show Date
Muskoka District Kennel Club [Rally] April 27 to April 28, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Novice B   Susie Bell 89.0
Saturday Novice B   Lorraine Purnell 99.0
  Novice B   Lorraine Purnell 100.0

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
Print embed Here
               

Sponsored By