Ch Xoe's Rocket Man
Pug
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Michelle Chisholm & Leanna Mottus
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 15 14 14 23 23
Group Ranking: 149 146 142 263 250
All Breed Ranking: 1072 1035 987 2126 1979

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 1 0   0 0 1 0 1   77
Win Record - 2018
Show Date
Lakeside Toy Dog Fanciers October 28 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Richard Meen (Dr) 14
  Group 3rd   Joan Goldstein 53

Show Date
Pine Ridge Kennel Club September 29 to September 30, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Margaret Jones N/A
  Select Dog   Olga Gagne N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 27 to April 29, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed LTD Breed Show Kim Leblanc 1

Show Date
Scarborough Kennel Club March 09 to March 11, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Michael Hill N/A
Saturday Best Of Breed   Beverly Capstick 1 (0-0-2-0)
  Group 3rd   Beverly Capstick 23

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2017
Show Date
Trillium Dog Fanciers October 27 to October 29, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Sandra Orford N/A
Saturday Best Of Winners   Shawn Nichols (5-2-2-2)
  Winners Dog   Shawn Nichols (5-2-2-2)

Show Date
New Brunswick Kennel Club August 18 to August 20, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Judith Byrne N/A
  Reserve Winners Dog   Judith Byrne N/A
Saturday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Bonnie Derry N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   William Byrne N/A
  Reserve Winners Dog   Bonnie Derry N/A
  Winners Dog   William Byrne (2-4-2-0)
  Best Of Winners   William Byrne (2-4-2-0)
Friday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Fred Dewsbury N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Stephen Dainard N/A

Show Date
Seaway Kennel Club May 05 to May 07, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Sharon Derrick N/A
  1st Open Dog Class   Sharon Derrick N/A
Saturday 1st Open Dog Class   Patricia Taylor N/A
Friday Best Puppy In Breed   Joy Hodgkinson N/A
  1st Open Dog Class   John Hodgkinson N/A
  1st Open Dog Class   Joy Hodgkinson N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 28 to April 30, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Mel Saranchuk (1-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Mel Saranchuk N/A
  Best Of Opposite Sex   Mel Saranchuk N/A
  1st Open Dog Class   Mel Saranchuk N/A
Saturday Winners Dog   Martin Doherty (1-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Martin Doherty N/A
  Best Of Opposite Sex   Martin Doherty N/A
  1st Open Dog Class   Martin Doherty N/A
Friday Winners Dog   Lynda Saranchuk (1-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Lynda Saranchuk N/A
  Best Of Opposite Sex   Lynda Saranchuk N/A
  Winners Dog   Kim Leblanc (1-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Kim Leblanc N/A
  Best Of Opposite Sex   Kim Leblanc N/A
  1st Open Dog Class   Lynda Saranchuk N/A
  1st Open Dog Class   Kim Leblanc N/A

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 24 to February 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Edd Bivin N/A
  Reserve Winners Dog   Edd Bivin N/A
Saturday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Donna Conod N/A
  Winners Dog   Donna Conod (3-3-2-1)
  Best Puppy In Breed   Donna Conod N/A
Friday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Glen Stark N/A
  Winners Dog   Glen Stark (3-3-2-1)
  Best Puppy In Breed   Glen Stark N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By