GCh Laurelgate Katie Hearts Delite
Havanese
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Female)
Owner: Kimberly Mason-Le Riche
Breeder:
Handler:
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 3 3 2 2
Group Ranking: 14 12 10 10
All Breed Ranking: 68 64 57 56 52

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 12 14 19 8   0 1 0 1 2   1383
Win Record - 2018
Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 03 to November 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Terry Carter N/A
  Best Of Breed   Stephen Dainard 4 (2-0-2-1)
  Group 3rd   Stephen Dainard 16
Saturday Best Of Opposite Sex   Thora Brown N/A
  Group 2nd   Jack Ireland 16
  Best Of Breed   Jack Ireland 4 (2-0-2-1)

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 26 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   James Moses N/A
Saturday Best Of Breed   Edd Bivin 10 (2-3-3-3)
  Best Of Opposite Sex LTD Breed Show John Reeve-Newson (Dr) N/A
Friday Group 4th   Laurie Campbell 22
  Best Of Breed   Jo Ann Pavey 7 (1-2-1-4)

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 19 to October 21, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 3 (0-1-1-2)
  Group 2nd   Gail Forsythe (Dr) 16
Saturday Select Bitch   Denise Cornelssen N/A
Friday Best Of Breed   Michael Hill 3 (0-1-1-2)
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 3 (0-1-1-2)
  Group 1st   Michael Hill 11
  Group 1st   Patricia Lanctot 8

Show Date
Nipissing Kennel Club October 06 to October 08, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Select Bitch   Mark Johnston N/A
  Select Bitch   Dayna Johnston N/A
Sunday Select Bitch   Rita Walker N/A
  Select Bitch   Bonnie Linnell Clarke N/A
Saturday Select Bitch   Len Harfield N/A
  Best Of Opposite Sex   Sue-Ellyn Rempel N/A

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 07 to September 09, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Rita McCarry-Beatie 9 (3-3-2-2)
Friday Best Of Opposite Sex   Joyce Love N/A
  Select Bitch   Shawn Nichols N/A

Show Date
Essex County Kennel Club September 01 to September 03, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Ed Wild 1 (0-1-0-1)
  Group 1st   Ed Wild 18
Sunday Best Of Breed   Patricia Taylor 0
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
  Group 3rd   Patricia Taylor 10
  Group 2nd   Thomas Alexander 13
Saturday Best Of Breed   Kathrine Grant 2 (1-1-0-1)
  Best Of Breed   Jacqueline Rusby 2 (1-1-0-1)

Show Date
Windsor All Breed Training & Tracking Club August 31 to August 31, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Group 1st   Sandra Orford 20
  Group 1st   Philip Wendling 15
  Best Of Breed   Sandra Orford 2 (1-1-0-1)
  Best Of Breed   Philip Wendling 2 (1-1-0-1)

Show Date
Markham Kennel Club August 21 to August 22, 2018
Day Position   Judge Points
Wednesday Select Bitch   Kristen Francis N/A
  Best Of Opposite Sex   Vickie Umpleby N/A
Tuesday Best Of Breed   John (Fred) Peddie 7 (3-2-2-1)
  Best Of Breed   Corinna Hoberg 9 (4-2-3-1)
  Group 1st   John (Fred) Peddie 33
  Group 2nd   Corinna Hoberg 33

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 17 to August 19, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Terry Stacy 25
  Best Of Breed   Terry Stacy 0
Saturday Best Of Breed   Jacqueline Stacy 0
Friday Group 3rd   Barbara Heal 23
  Best Of Breed   Fred Dewsbury 0
  Best Of Breed   Barbara Heal 0

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 10 to August 13, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 1 (0-1-0-1)
Sunday Best Of Breed   Edgar Bajona 1 (0-1-0-1)
  Group 3rd   Edgar Bajona 11
Friday Best Of Breed   Michael Gelinas 1 (0-1-0-1)

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 07 to August 09, 2018
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Honey Glendinning 2 (1-0-0-2)
  Best Of Breed   Mark Houston-McMillan 2 (0-1-0-2)
Wednesday Select Bitch   Jon Cole N/A
  Best Of Breed   Deirdre McKinnon 4 (2-1-0-2)
Tuesday Best Of Breed   Glen Stark 3 (1-1-0-2)
  Group 2nd   Mike Jackman 23
  Best Of Breed   Mike Jackman 3 (1-2-0-1)

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 04 to August 06, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Opposite Sex   Larry Kereluke N/A
Sunday Select Bitch   Judith Shurb N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Davida Brown N/A

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 01 to August 03, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Judi Elford 0
  Group 3rd   Judi Elford 20
Thursday Best Of Breed   Judith Byrne 0
  Group 3rd   Judith Byrne 26
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
  Group 2nd   Robert Rowbotham 22
Wednesday Best Of Breed   William Byrne 0
  Group 4th   William Byrne 16
  Best Of Breed   Joy Hodgkinson 1 (0-1-0-1)
  Group 3rd   Joy Hodgkinson 25

Show Date
London Canine Association July 13 to July 15, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Marilyn O'Neill 1
  Group 3rd   Marilyn O'Neill 23
Saturday Best Of Breed   Ron Mahon 3
  Best Of Breed   Joanne Fernall 3
  Group 2nd   Joanne Fernall 26
Friday Best Of Breed   Ted Fahlgren 3
  Group 4th   Ted Fahlgren 20

Show Date
Kawartha Kennel Club July 07 to July 08, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Victoria Thomas N/A
Saturday Best Of Breed   Wendy Anderson 5 (1-1-1-3)
  Best Of Opposite Sex   Richard Lopaschuk N/A
  Group 4th   Wendy Anderson 17

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 05 to July 06, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 6 (1-1-1-4)
  Select Bitch   David Swartwood N/A
  Group 3rd   Jocelyne Gagne 21
Thursday Group 3rd   Thomas Nesbitt 18
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 4 (0-0-1-4)
  Select Bitch   Raymond Lariviere N/A

Show Date
Toy Dog Club Of Lambton-Kent June 30 to June 30, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   James Frederiksen 5
  Group 4th   James Frederiksen 27

Show Date
Hamilton Kennel Club June 22 to June 24, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Sean Delmar 28
  Best Of Breed   Sean Delmar 3 (1-1-0-2)
Saturday Select Bitch   Dianne Miller N/A
Friday Best Of Breed   Cathy Delmar 2 (0-1-0-2)
  Select Bitch   Terry Gains N/A
  Group 3rd   Cathy Delmar 9

Show Date
Monarch Kennel Club June 15 to June 17, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandra Lex 1
  Best Of Breed   Ole Nielsen 1
Saturday Best Of Breed   Robert Ennis 3
  Best Of Breed   Irene Latchford 3
  Group 2nd   Rita Walker 30
  Group 3rd   Robert Ennis 31
Friday Group 4th   Judith Taylor 20
  Best Of Breed   Judith Taylor 1

Show Date
Ontario County Kennel Club June 08 to June 10, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Robert Whitney 4 (1-1-1-2)
  Group 3rd   Robert Whitney 24
  Best Of Opposite Sex   Stephen Dainard N/A

Show Date
Havanese Owners And Lovers Association June 01 to June 01, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Opposite Sex   Robert Dawson N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 19 to May 21, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Rodi Hubenthal 4
  Best Of Breed   Wera Hubenthal 2
Sunday Best Of Breed   Peter Machen 3
  Group 4th   Peter Machen 33

Show Date
Forest City Kennel Club May 11 to May 13, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Kenneth Chuah 4
  Group 4th   Kenneth Chuah 13
Saturday Best Of Breed   Gopi Krishnan 3
  Group 2nd   Gopi Krishnan 15
Friday Group 3rd   Nancy Tibben 13
  Best Of Breed   Nancy Tibben 2
  Best Of Breed   Sandra Anderson 2

Show Date
Seaway Kennel Club May 04 to May 06, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Judy McVeigh 1
  Group 2nd   Judy McVeigh 16
Friday Best Of Breed   Bruce Owen 4

Show Date
Victoria County Kennel Club April 27 to April 29, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Mike Jackman 5
  Best Of Breed LTD Breed Show Kim Ramey-Leblanc 5
Saturday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 5
Friday Group 1st   Michael Lanctot 16
  Best Of Breed   Michael Lanctot 4

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 20 to April 22, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Mel Saranchuk 4
  Group 1st   Mel Saranchuk 35
Saturday Group 1st   Eugenio Aguilo Gonzales 38
  Best Of Breed   Eugenio Aguilo Gonzales 4

Show Date
Renaissance Dog Association April 14 to April 16, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   William Robert Russell 9
  Group 4th   William Robert Russell 46

Show Date
Group V Dog Club Of BC April 14 to April 14, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 5
  Group 2nd   Ben Wasylyshen 52

Show Date
Auld Lang Syne Dog Association April 12 to April 13, 2018
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Juan Alberto Grillo Londono 9
  Group 3rd   Juan Alberto Grillo Londono 41

Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 06 to April 08, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Paula Hartinger N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Irene Latchford N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Roger Hartinger N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club March 30 to April 01, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Johan Becerra-Hernandez 18
  Group 1st   Len Harfield 22
  Best Of Breed   Johan Becerra-Hernandez 1 (1-0-0-1)
  Best Of Breed   Len Harfield 1 (1-0-0-1)
Saturday Best Of Breed   Irene Latchford 1 (1-0-0-1)
  Group 2nd   Philip Wendling 23
  Group 3rd   Wendy Anderson 20
  Best Of Breed   Philip Wendling 1 (1-0-0-1)
Friday Best Of Breed   Wendy Schira 1 (1-0-0-1)
  Best Of Breed   Lee Steeves 1 (1-0-0-1)
  Group 3rd   Wendy Schira 22

Show Date
Battle River Canine Association March 23 to March 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Cesar Gutierrez Perez N/A
Saturday Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 10 (3-4-3-1)
Friday Best Of Breed   James Reynolds 9 (3-3-3-1)
  Group 2nd   James Reynolds 50

Show Date
Scarborough Kennel Club March 09 to March 11, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   Michael Hill N/A
Saturday Best Of Breed   Beverly Capstick 11 (3-4-2-3)
  Group 2nd   Beverly Capstick 35
Friday Best Of Opposite Sex   Karsten Kaemling N/A
  Best Of Opposite Sex   Anik Primeau N/A

Show Date
Ontario Breeders Association March 02 to March 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Peter Martin 37
  Best Of Breed   Peter Martin 12 (3-5-2-3)
Saturday Group 1st   Ben Wasylyshen 35
  Best Of Breed   Ben Wasylyshen 11 (3-6-1-2)
Friday Best Of Opposite Sex   Guillermo Carrillo (Dr) N/A

Show Date
Mount Cheam Canine Association February 23 to February 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Pedro Gonzalez-Teja N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Andy Gong N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club February 01 to February 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Leonard 4 (1-2-1-1)
Saturday Best Of Breed   Mike Macbeth 4 (1-2-1-1)
Friday Best Of Opposite Sex   Barbara Dempsey Alderman N/A
Thursday Best Of Opposite Sex   Elaine Whitney N/A

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: 6 6 9 13 13
Group Ranking: 47 52 92 116 133
All Breed Ranking: 307 332 676 831 1011

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 5 2 1   0 0 0 0 1   297
Win Record - 2017
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2017
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Sylvia Barkey 0
Thursday Best Of Breed   Bruce Owen 2 (1-1-0-1)
Wednesday Best Of Breed   Kim Hamel 1 (1-0-0-1)
  Group 3rd   Kim Hamel 27

Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 02 to December 03, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Glen Stark N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Janet Lobb N/A

Show Date
Lakeside Toy Dog Fanciers November 26 to November 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jacqueline Stacy 9

Show Date
Caledon Kennel Association November 24 to November 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Nancy Liebes 72
  Best Of Breed   Nancy Liebes 9 (3-2-3-2)
Saturday Group 2nd   Nina Karlsdotter 64
  Best Of Breed   Nina Karlsdotter 9 (3-2-3-2)
Friday Best Of Opposite Sex   Benny Blid von Schedvin N/A

Show Date
Red Deer & District Kennel Club November 03 to November 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   Erin Brown N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Gunnar Nymann N/A
Friday Select Bitch   Shawn Nichols N/A

Show Date
Havanese Owners And Lovers Association October 28 to October 28, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Select Bitch   Gunnar Nymann N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 27 to October 29, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Sandra Orford N/A
Saturday Select Bitch   Shawn Nichols N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Erin Brown N/A

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 20 to October 22, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Honey Glendinning 4 (1-1-1-2)
Saturday Best Of Opposite Sex   Laurie Campbell N/A
Friday Best Of Breed   Guy Jeavons 2 (0-2-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Barbara Heal N/A
  Group 2nd   Guy Jeavons 20

Show Date
Wine Country Kennel Club October 07 to October 09, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Ramon Acasuso Signoret 10
  Best Of Breed   Ramon Acasuso Signoret 1
Sunday Best Of Breed   Stephen Dainard 0
  Best Of Breed   Federico Fernandez 0
Saturday Best Of Breed   Bonnie Derry 0

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 15 to September 17, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   James Reynolds N/A
  Best Puppy In Breed   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Best Of Opposite Sex   Sue-Ellyn Rempel N/A
  BPIG   James Reynolds N/A
  Best Puppy In Breed   James Reynolds N/A
Saturday Group 2nd   Joan Colbourn 19
  BPIG   William Gunn N/A
  Best Puppy In Breed   Joan Colbourn N/A
  Best Of Breed   Joan Colbourn 1 (0-0-1-1)
  Best Puppy In Breed   William Gunn N/A
  Best Of Opposite Sex   William Gunn N/A
  BPIG   Joan Colbourn N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Ray Smith N/A
  Best Puppy In Breed   Michel Bouchard N/A
  Best Of Opposite Sex   Michel Bouchard N/A
  Best Puppy In Breed   Ray Smith N/A

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 08 to September 10, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Joy Lynne Huntley N/A
  Best Of Opposite Sex   Joy Lynne Huntley N/A
Saturday BPIG   Terry Berrios N/A
  Select Bitch   Alberto Berrios N/A
  Best Puppy In Breed   Alberto Berrios N/A
Friday Best Puppy In Breed   Ben Wasylyshen N/A
  Select Bitch   Ben Wasylyshen N/A

Show Date
Essex County Kennel Club September 02 to September 04, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Select Bitch   William Gunter N/A
  Best Puppy In Breed   William Gunter N/A
  BPIG   Elizabeth Gunter N/A
  Best Puppy In Breed   Elizabeth Gunter N/A
  Best Of Breed   Elizabeth Gunter 2 (0-2-0-1)
Saturday Best Puppy In Breed   Michael Gelinas N/A
  Best Of Breed   Michael Gelinas 3 (1-2-0-1)
  Best Puppy In Breed   Sandy Gelinas N/A
  Best Of Breed   Sandy Gelinas 4 (2-2-0-1)

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 25 to August 28, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ramon Podesta 1
  BPIG   Ramon Podesta N/A
  Group 4th   Ramon Podesta 16

Show Date
Markham Kennel Club August 23 to August 24, 2017
Day Position   Judge Points
Thursday Best Puppy In Breed   William Byrne N/A
  Best Of Opposite Sex   William Byrne N/A
  Select Bitch   Sandra Lex N/A
Wednesday Best Puppy In Breed   Robert Whitney N/A
  Best Of Breed   Robert Whitney 7 (3-3-1-1)
  BPIG   Robert Whitney N/A

Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 18 to August 20, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Yvonne Savard N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Jose Antonio Molina Ortiz N/A
  Best Of Breed   Jose Antonio Molina Ortiz 0
Friday Best Puppy In Breed   Linda Kraft N/A
  Best Of Breed   Linda Kraft 0
  Best Puppy In Breed   Gail Forsythe (Dr) N/A
  Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 0

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 11 to August 13, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Luiz Ribas Silva N/A
  Best Of Opposite Sex   Luiz Ribas Silva N/A

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 08 to August 10, 2017
Day Position   Judge Points
Thursday Select Bitch   John Reeve-Newson (Dr) N/A
  Select Bitch   Ron Mahon N/A

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 05 to August 07, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Francois Bernier N/A
  Best Of Opposite Sex   Francois Bernier N/A
Sunday Best Puppy In Breed   Tatjana Urek N/A
  Best Of Opposite Sex   Tatjana Urek N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Michael Hill N/A
  Best Of Opposite Sex   Michael Hill N/A

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 02 to August 04, 2017
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Opposite Sex   Michael Lanctot N/A
  Best Puppy In Breed   Patricia Lanctot N/A
  Best Of Opposite Sex   Patricia Lanctot N/A
  Best Puppy In Breed   Michael Lanctot N/A

Show Date
Sarnia Kennel Club June 30 to July 03, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Brian Taylor 3
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 3
Friday Best Of Breed   Dianne Miller 3
  Best Of Breed   Wendy Paquette 3

Show Date
Monarch Kennel Club June 16 to June 18, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Philip Wendling 2
  Best Of Breed   Bruce Owen 2

Show Date
Ontario County Kennel Club June 09 to June 11, 2017
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Show   Marilyn O'Neill N/A
  BPIG   Joanne Fernall N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 20 to May 22, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Bitch Class   Wendy Maisey N/A
  Winners Bitch   Wendy Maisey (2-2-2-0)
  Best Puppy In Breed   Wendy Maisey N/A
  BPIG   Wendy Maisey N/A
  Best Of Winners   Wendy Maisey (2-2-2-0)
  Group 3rd   Wendy Maisey 22
  Best Of Breed   Wendy Maisey 5 (2-2-2-0)
Saturday Winners Bitch   Robert Ennis (2-2-3-0)
  Best Puppy In Breed   Robert Ennis N/A
  Best Of Winners   Robert Ennis (2-2-3-0)
  Best Of Opposite Sex   Robert Ennis N/A
  BPIG   Robert Ennis N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Robert Ennis N/A

Show Date
Forest City Kennel Club May 12 to May 14, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Ann Long-Doyle N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Ann Long-Doyle N/A
Saturday Winners Bitch   John Walsh (0-1-2-0)
  1st Junior Puppy Bitch Class   John Walsh N/A
  Best Puppy In Breed   John Walsh N/A
  Best Of Opposite Sex   John Walsh N/A
  BPIG   John Walsh N/A
Friday 1st Junior Puppy Bitch Class   Ben Wasylyshen N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Richard Lake N/A
  Reserve Winners Bitch   Ben Wasylyshen N/A
  Winners Bitch   Richard Lake (0-2-2-0)
  Best Puppy In Breed   Richard Lake N/A
  Best Of Opposite Sex   Richard Lake N/A

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 21 to April 23, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Bitch   Katelon Bajona-Fox (0-2-1-0)
  Best Puppy In Breed   Katelon Bajona-Fox N/A
  Best Of Opposite Sex   Katelon Bajona-Fox N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Katelon Bajona-Fox N/A
Friday Reserve Winners Bitch   Juan Miranda Saucedo N/A
  Reserve Winners Bitch   Michael Lanctot N/A
  2nd Junior Puppy Bitch Class   Juan Miranda Saucedo N/A
  2nd Junior Puppy Bitch Class   Michael Lanctot N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 10 to March 12, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday 1st 3-6 Month Bitch Class   Valerie Gervais N/A
  Best Baby Puppy In Group   Valerie Gervais N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By