BBPIS CH Nikmor's Feisty Heiress
Retriever (Golden)
(Click on breed to view standings)

Call Name: Fallon - (Female)
Owner: Danielle Bordage
Breeder: Danielle Bordage
Conformation Handler: Madison LeBlanc
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
New Brunswick Kennel Club August 16 to August 18, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Sylvia Barkey N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Sylvia Barkey N/A
  Best Of Opposite Sex   Veronica Mercer N/A
  Winners Bitch   Sylvia Barkey (1-2-5-3)
  Best Puppy In Breed   Sylvia Barkey N/A
  Best Of Winners   Sylvia Barkey (1-2-5-3)
Saturday 1st Junior Puppy Bitch Class   Robert Rowbotham N/A
  Reserve Winners Bitch   Robert Rowbotham N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Pamela Bruce N/A
  Winners Bitch   Pamela Bruce (1-1-5-4)
Friday 1st Junior Puppy Bitch Class   Stephen Andrews N/A
  Winners Bitch   Stephen Andrews (0-1-4-3)
  1st Junior Puppy Bitch Class   Avery Gaudin N/A
  Best Puppy In Breed   Stephen Andrews N/A
  Best Of Opposite Sex   Stephen Andrews N/A
  Reserve Winners Bitch   Avery Gaudin N/A
  Best Puppy In Breed   Avery Gaudin N/A

Show Date
Lady Slipper Kennel Club July 20 to July 21, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Gloria Geringer N/A
  Winners Bitch   Gloria Geringer (0-2-3-1)
Saturday Reserve Winners Bitch   Harold Pybus N/A
  Best Puppy In Breed   Karsten Kaemling N/A
  Winners Bitch   Karsten Kaemling (0-2-3-3)
  Best Puppy In Breed   Harold Pybus N/A

Show Date
Abegweit Kennel Club July 19 to July 19, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Breed   Bonnie Derry N/A
  Best Of Opposite Sex   Bonnie Derry N/A
  Winners Bitch   Bonnie Derry (0-2-3-0)
  Winners Bitch   Linda Kraft (0-2-4-3)

Show Date
Evangeline Kennel Club June 29 to June 30, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Bitch   Sandra Anderson (0-3-4-1)
  Best Puppy In Breed   Sandra Anderson N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Rita Walker N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Sandra Anderson N/A
  Reserve Winners Bitch   Rita Walker N/A
Saturday Reserve Winners Bitch   Janet Lobb N/A
  Reserve Winners Bitch   Joe Lobb N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Janet Lobb N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Joe Lobb N/A

Show Date
Oromocto Kennel Club June 08 to June 09, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Baby Puppy In Show   Michael Lanctot N/A
  Best Baby Puppy In Show   Patricia Lanctot N/A
  1st 3-6 Month Bitch Class   Patricia Lanctot N/A
  1st 3-6 Month Bitch Class   Michael Lanctot N/A
  Best Baby Puppy In Group   Patricia Lanctot N/A
  Best Baby Puppy In Group   Michael Lanctot N/A
Saturday 1st 3-6 Month Bitch Class   Laurie Campbell N/A
  1st 3-6 Month Bitch Class   Heather Langfeld N/A

Show Date
Tantramar Kennel Club May 18 to May 19, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Baby Puppy In Show   Lynda Saranchuk N/A
  Best Baby Puppy In Group   Mel Saranchuk N/A
  Best Baby Puppy In Group   Lynda Saranchuk N/A
Saturday Best Baby Puppy In Group   Jacqueline Rusby N/A
  Best Baby Puppy In Group   Bruce Owen N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By