Byeyo's Holy Smoke
Australian Cattle Dog
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Jeremy Browne
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
Australian Cattle Dog Club Of Canada [Regional] August 23 to August 23, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best In Juvenile Sweepstakes   Christopher Shields N/A

Show Date
Monarch Kennel Club June 21 to June 23, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday BPIG   Joy Hodgkinson N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Show   Kim Ramey-Leblanc N/A
  BPIG   Donna Conod N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Donna Conod N/A
  Best Of Opposite Sex   Donna Conod N/A
  Best Of Winners   Donna Conod (1-1-0-2)
  Best Puppy In Breed   Donna Conod N/A
  Winners Dog   Donna Conod (1-1-0-2)
Sunday Best Of Opposite Sex   Jo Ann Pavey N/A
  Best Of Winners   Jo Ann Pavey (1-1-0-2)
  Best Puppy In Breed   Jo Ann Pavey N/A
  Winners Dog   Jo Ann Pavey (1-1-0-2)
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   Wendy Paquette N/A
  Best Of Opposite Sex   Wendy Paquette N/A
  Best Of Winners   Wendy Paquette (1-1-0-2)
  Best Puppy In Breed   Wendy Paquette N/A
  Winners Dog   Wendy Paquette (1-1-0-2)

Show Date
Forest City Kennel Club May 10 to May 12, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Denys Janssen N/A
  Best Of Opposite Sex   Denys Janssen N/A
  Best Of Winners   Denys Janssen (2-1-0-2)
  Best Puppy In Breed   Denys Janssen N/A
  Winners Dog   Denys Janssen (2-1-0-2)
Saturday 2nd Senior Puppy Dog Class   Luis Pinto Teixeira N/A
  Reserve Winners Dog   Luis Pinto Teixeira N/A
Friday 2nd Senior Puppy Dog Class   Sean Shields N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Raymond Lariviere N/A
  Reserve Winners Dog   Sean Shields N/A
  Best Of Opposite Sex   Raymond Lariviere N/A
  Winners Dog   Raymond Lariviere (2-1-0-2)

Show Date
Kent Kennel Klub April 12 to April 14, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday 2nd Junior Puppy Dog Class   Darle Heck N/A
  2nd Junior Puppy Dog Class   Ole Nielsen N/A
  Reserve Winners Dog   Darle Heck N/A
  Reserve Winners Dog   Ole Nielsen N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club February 07 to February 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Sue-Ellyn Rempel (1-1-0-2)
  Best Of Opposite Sex   Sue-Ellyn Rempel N/A
Saturday Winners Dog   Francisco Chapa Guajardo (Dr) (1-1-0-2)
  Best Of Opposite Sex   Francisco Chapa Guajardo (Dr) N/A
Friday Winners Dog   Carlos Navarro Seemann (1-1-0-2)
  Best Of Opposite Sex   Carlos Navarro Seemann N/A
  Best Of Winners   Carlos Navarro Seemann (1-1-0-2)
  Best Puppy In Breed   Carlos Navarro Seemann N/A
Thursday Winners Dog   Joanne Fernall (1-1-0-2)
  Best Of Opposite Sex   Joanne Fernall N/A
  Best Of Winners   Joanne Fernall (1-1-0-2)
  Best Puppy In Breed   Joanne Fernall N/A

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2018
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2018
Day Position   Judge Points
Friday 2nd 3-6 Month Dog Class   Wendy Maisey N/A

Show Date
Australian Cattle Dog Club of Canada [Regional] November 10 to November 10, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Breed   Judith Taylor N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By