ASCA CH / AM CH / CAN CH Pine Springs Luna Del Diablo
Australian Shepherd
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Brenda Boneham; Janet Matkins; Michaela Matkins
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2015

Dec. 2015 Nov. 2015 Oct. 2015 Sept.2015 Aug. 2015
Breed Ranking: 31 31 31 31 29
Group Ranking: 219 215 199 190 178
All Breed Ranking: 1530 1514 1406 1346 1234

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 1 1 0 1 0   0 0 0 0 0   43
Win Record - 2015
Show Date
London Canine Association July 10 to July 12, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandy Gelinas 4
Saturday BPIG   Michael Gelinas N/A
Friday Reserve Best In Show   David Eadie N/A
  Best Puppy In Show   David Eadie N/A
  BPIG   David Eadie N/A
  Group 1st   David Eadie 18
  Best Of Breed   David Eadie 5

Show Date
Kawartha Kennel Club July 04 to July 05, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Phyllis Pancel N/A
  Best Puppy In Breed   Phyllis Pancel N/A
  Select Dog   William Gunn N/A

Show Date
Monarch Kennel Club June 19 to June 21, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Mark Houston-McMillan 2
Friday BPIG   Dianne Miller N/A
  Best Of Breed   Dianne Miller 2
  Best Of Breed   Donald Fitzsimmons 3

Show Date
Aurora & District Kennel Club May 29 to May 31, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Ray Smith N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Brian Taylor N/A
Friday Best Puppy In Breed   Linda Kraft N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 16 to May 18, 2015
Day Position   Judge Points
Monday 1st Senior Puppy Dog Class   Lee Anne Bateman N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Doug Windsor N/A
  Winners Dog   Lee Anne Bateman (2-0-2-0)
  Best Puppy In Breed   Lee Anne Bateman N/A
  Reserve Winners Dog   Doug Windsor N/A
  Best Puppy In Breed   Doug Windsor N/A
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Lucie Paradis (Dr) N/A
  Reserve Winners Dog   Russel Fletcher N/A
  Best Puppy In Breed   Russel Fletcher N/A
Saturday Winners Dog   Lucie Paradis (Dr) (3-2-3-1)
  Best Puppy In Breed   Lucie Paradis (Dr) N/A
  Best Of Winners   Lucie Paradis (Dr) (3-2-3-1)
  1st Senior Puppy Dog Class   Wendy Schira N/A
  BPIG   Wendy Schira N/A

Show Date
Forest City Kennel Club May 08 to May 10, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Roberto Alvarez Marquez (2-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Roberto Alvarez Marquez N/A
  Best Of Breed   Roberto Alvarez Marquez 2 (2-0-0-1)
  Group 3rd   Roberto Alvarez Marquez 8
  1st Senior Puppy Dog Class   Roberto Alvarez Marquez N/A
Saturday Winners Dog   Kim Leblanc (2-1-1-1)
  Best Puppy In Breed   Kim Leblanc N/A
  Best Of Winners   Kim Leblanc (2-1-1-1)
  1st Senior Puppy Dog Class   Kim Leblanc N/A
Friday Winners Dog   Glen Stark (1-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Glen Stark N/A
  Winners Dog   Michel Chaloux (2-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   Michel Chaloux N/A
  BPIG   Michel Chaloux N/A
  Best Of Winners   Michel Chaloux (2-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Michel Chaloux N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Glen Stark N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Michel Chaloux N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 24 to April 26, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Patricia Lanctot N/A
  Reserve Winners Dog   Patricia Lanctot N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Michael Lanctot N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Michael Lanctot N/A
  Winners Dog   Michael Lanctot (2-1-2-1)
Friday Winners Dog   Sue-Ellyn Rempel (2-1-1-0)
  Best Puppy In Breed   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Best Of Winners   Sue-Ellyn Rempel (2-1-1-0)
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 3 (2-1-1-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   Sue-Ellyn Rempel N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 13 to March 15, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Richard Lopaschuk N/A
  Reserve Winners Dog   Richard Lopaschuk N/A
  Best Puppy In Breed   Richard Lopaschuk N/A

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 20 to February 22, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Jon Cole N/A
  Best Puppy In Breed   Jon Cole N/A
  1st Junior Puppy Sweepstakes   Jon Cole N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Jon Cole N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Barbara Dempsey Alderman N/A
  1st Junior Puppy Sweepstakes   Barbara Dempsey Alderman N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Barbara Dempsey Alderman N/A
Friday Reserve Winners Dog   Bruce Owen N/A
  1st Junior Puppy Sweepstakes   Bruce Owen N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Bruce Owen N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club February 05 to February 08, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Ron Tolson (1-1-1-1)
  1st Junior Puppy Dog Class   Ron Tolson N/A
Saturday Winners Dog   Doug Windsor (1-2-1-0)
  Best Puppy In Breed   Doug Windsor N/A
  Best Of Winners   Doug Windsor (1-2-1-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Doug Windsor N/A
  Best Of Breed   Doug Windsor 3 (1-2-1-0)
Friday Reserve Winners Dog   Wendy Schira N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Wendy Schira N/A
Thursday Reserve Winners Dog   Jocelyne Gagne N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Jocelyne Gagne N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By