Ch Regaloake's Bravo
Shetland Sheepdog
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Lynn Doel
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 120 118 114 103 95
Group Ranking: 602 593 565 538 500
All Breed Ranking: 4142 4104 3934 3767 3497

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   5
Win Record - 2016
Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 12 to August 14, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Marilyn O'Neill N/A

Show Date
Temiskaming Kennel Club August 09 to August 11, 2016
Day Position   Judge Points
Wednesday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Kathrine Grant N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Richard Paquette N/A
  Best Of Winners   Kathrine Grant (1-5-2-1)
  Winners Dog   Kathrine Grant (1-5-2-1)
  Best Of Winners   Richard Paquette (1-5-2-2)
  Winners Dog   Richard Paquette (1-5-2-2)
Tuesday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Jeremy Browne N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Phyllis Pancel N/A
  Winners Dog   Jeremy Browne (1-6-2-0)
  Winners Dog   Phyllis Pancel (1-6-2-1)

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 02 to August 04, 2016
Day Position   Judge Points
Wednesday 1st Junior Puppy Dog Class   Doug Gaudin N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Peter Machen N/A
  Reserve Winners Dog   Doug Gaudin N/A
  Reserve Winners Dog   Peter Machen N/A

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club July 30 to August 01, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday BPIG   Paul Stanton N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Paul Stanton N/A
  Best Of Opposite Sex   Paul Stanton N/A
  Best Puppy In Breed   Paul Stanton N/A
  Winners Dog   Paul Stanton (1-5-0-0)

Show Date
Muskoka District Kennel Club July 27 to July 29, 2016
Day Position   Judge Points
Thursday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Richard Lake N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Larry Kereluke N/A
  Reserve Winners Dog   Larry Kereluke N/A

Show Date
London Canine Association July 09 to July 10, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Bruce Owen N/A
  Winners Dog   Bruce Owen (2-4-1-0)
Saturday 2nd Junior Puppy Dog Class   Michael Hill N/A

Show Date
Sarnia Kennel Club July 01 to July 04, 2016
Day Position   Judge Points
Friday 1st Junior Puppy Dog Class   Joan Beech N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Janet Sinclair N/A
  Best Of Opposite Sex   Joan Beech N/A
  Winners Dog   Joan Beech (3-4-0-0)
  Best Of Breed   Janet Sinclair 5 (3-3-0-0)
  Best Of Winners   Janet Sinclair (3-3-0-0)
  Best Puppy In Breed   Janet Sinclair N/A
  Winners Dog   Janet Sinclair (3-3-0-0)

Show Date
K-W Kennel Club May 21 to May 23, 2016
Day Position   Judge Points
Monday 2nd Junior Puppy Dog Class   Nancy Popovich N/A
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Anik Primeau N/A
  Reserve Winners Dog   Anik Primeau N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 01 to April 03, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Thomas Alexander N/A
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Doug Windsor N/A
Friday 1st 3-6 Month Dog Class   Philip Wendling N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 11 to March 13, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Larry Kereluke N/A
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Terill Udenberg (Dr) N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By