Ch Fabina Heathrick Heart Settler
Shetland Sheepdog
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Ivan Fabina
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 116 114 110 99 91
Group Ranking: 564 557 533 506 470
All Breed Ranking: 3753 3718 3580 3433 3184

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   7
Win Record - 2016
Show Date
Markham Kennel Club August 24 to August 25, 2016
Day Position   Judge Points
Thursday Winners Dog   Wendy Schira (1-1-1-0)
  Best Puppy In Breed   Wendy Schira N/A
  1st Open Dog Class   Wendy Schira N/A
Wednesday Winners Dog   Charles Bett (1-4-1-0)
  Best Of Winners   Charles Bett (1-4-1-0)
  Winners Dog   Letitia Bett (1-4-1-0)
  Best Puppy In Breed   Letitia Bett N/A
  1st Open Dog Class   Charles Bett N/A
  1st Open Dog Class   Letitia Bett N/A

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 02 to August 04, 2016
Day Position   Judge Points
Wednesday Winners Dog   Doug Gaudin (4-4-0-0)
  Best Puppy In Breed   Doug Gaudin N/A
  Best Of Winners   Doug Gaudin (4-4-0-0)
  Best Of Breed   Doug Gaudin 7 (4-4-0-0)
  1st Canadian Bred Dog Class   Doug Gaudin N/A
  Best Canadian Bred In Group   Doug Gaudin N/A
Tuesday Reserve Winners Dog   Terill Udenberg (Dr) N/A
  1st Canadian Bred Dog Class   Terill Udenberg (Dr) N/A

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club July 30 to August 01, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Winners Dog   Ed Wild (2-3-1-0)
  1st Canadian Bred Dog Class   Ed Wild N/A

Show Date
Muskoka District Kennel Club July 27 to July 29, 2016
Day Position   Judge Points
Friday Reserve Winners Dog   Mike Macbeth N/A
  1st Canadian Bred Dog Class   Mike Macbeth N/A
Thursday BPIG   Richard Lake N/A
  Winners Dog   Richard Lake (3-2-0-1)
  Best Puppy In Breed   Richard Lake N/A
  Best Of Winners   Richard Lake (3-2-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Richard Lake N/A
  1st Canadian Bred Dog Class   Richard Lake N/A

Show Date
Aurora & District Kennel Club May 28 to May 29, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Cec Ringstrom N/A
  Reserve Winners Dog   Thomas Nesbitt N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Cec Ringstrom N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Thomas Nesbitt N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Allan Brown N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Allan Brown N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 21 to May 23, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Winners Dog   Nancy Popovich (4-3-1-0)
  Best Puppy In Breed   Nancy Popovich N/A
  Best Of Winners   Nancy Popovich (4-3-1-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Nancy Popovich N/A
  BPIG   Nancy Popovich N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 01 to April 03, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 4-6 Month Dog Class   Irene Latchford N/A
  2nd 4-6 Month Dog Class   Thomas Alexander N/A
  Best Baby Puppy In Group   Irene Latchford N/A
Friday 1st 4-6 Month Dog Class   Marilyn O'Neill N/A
  Best Baby Puppy In Group   Marilyn O'Neill N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     
Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A

2019

Win Record - 2019
Show Date
Woodstock & District Canine Association September 19 to September 19, 2019
Day Position   Judge Points
Thursday Novice A   Leslie Marshall 95.0

     
Print embed Here
               

Sponsored By