GCh Soba Cruising The Iroc Strip
Bulldog
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner:
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 3 3 4 10 12
Group Ranking: 46 45 46 113 159
All Breed Ranking: 389 380 385 965 1267

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 4 6 5   0 0 0 0 0   253
Win Record - 2019
Show Date
Wheat City Kennel Club November 08 to November 11, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Judith Taylor 0
  Best Of Breed   Wayne Thompson 2
Sunday Best Of Breed   Manuel Queijeiro 4
Saturday Best Of Breed   Terry Carter 4
  Group 4th   Terry Carter 14
Friday Best Of Breed   Carol Graham 1

Show Date
Battle River Canine Association October 25 to October 27, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Javinder Singh Pawar 29
  Best Of Breed   Javinder Singh Pawar 2 (0-2-1-0)
Saturday Best Of Breed   Judith Byrne 5 (1-2-3-0)
  Group 1st   Judith Byrne 40
Friday Best Of Breed   William Byrne 7 (1-4-3-0)
  Group 4th   William Byrne 35

Show Date
Red Deer & District Kennel Club October 11 to October 14, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Kathrine Grant 21
  Best Of Breed   Kathrine Grant 1 (0-0-2-0)
Sunday Group 3rd   Wanda Spediacci (Dr) 31
  Best Of Breed   Wanda Spediacci (Dr) 1 (0-0-2-0)
Saturday Best Of Breed   Arthur Fry 1 (0-0-2-0)
Friday Select Dog   Hans van den Berg N/A

Show Date
Skaha Kennel Club August 30 to September 02, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Group 4th   Ashley Reid 13
  Best Of Breed   Ashley Reid 1 (0-0-2-0)
Sunday Group 4th   Lyn Brand 15
  Best Of Breed   Lyn Brand 1 (0-0-2-0)
Saturday Best Of Breed   Yvonne Savard 1 (0-0-2-0)
Friday Group 3rd   Sylvia Barkey 5
  Best Of Breed   Patrick Mudge 0
  Best Of Breed   Sylvia Barkey 0

Show Date
Prince George Kennel Club July 26 to July 28, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Lynda Saranchuk 4
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 0
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 0
Saturday Group 3rd   Joe Lobb 4
  Group 3rd   Janet Lobb 4
  Best Of Breed   Joe Lobb 0
  Best Of Breed   Janet Lobb 0
Friday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
  Group 2nd   Linda Kraft 4
  Group 2nd   Lee Anne Bateman 3
  Best Of Breed   Linda Kraft 0

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 21 to June 23, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Lee Steeves 12
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
  Best Of Breed   Lee Steeves 0
Saturday Best Of Breed   Rita Walker 0
  Best Of Breed   Bruce Fraser 0
Friday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 0
  Best Of Breed   Kathleen Anderson-Wulff 0

Show Date
Fort St. John & District Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Winners Dog   Jocelyne Gagne (1-0-1-0)
  Best Of Breed   Terry Gains 1 (1-0-1-0)
  Winners Dog   Terry Gains (1-0-1-0)
Sunday Winners Dog   Grant Townsend (1-0-1-0)
  Best Of Breed   Carmen Haller 1 (1-0-1-0)
  Winners Dog   Carmen Haller (1-0-1-0)
  Group 4th   Carmen Haller 8
Saturday Best Of Breed   Michelle Scott 0
  Winners Dog   Michelle Scott N/A
  Best Of Breed   Honey Glendinning 1 (1-0-1-0)
  Winners Dog   Honey Glendinning (1-0-1-0)

Show Date
Bulldog Club of Canada [National] April 20 to April 20, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Reserve Winners Dog   Anneke Van Der Wijst N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By