CAN/AM GCH ROSEWIN'S LEGACY IN TIME
Weimaraner
(Click on breed to view standings)

Call Name: BOSS - (Male)
Owner: Donna Alarie
Breeder: Donna Alarie
Conformation Handler: Michelle Yeadon
Website: https://my-weimaraners.blogspot.ca/
https://weims-boss.blogspot.ca/


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2021

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 1 1 1 2 N/A
Group Ranking: 22 22 32 30 N/A
All Breed Ranking: 97 96 113 97 N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 3 4 3   0 1 0 0 1   553
Win Record - 2021
Show Date
Battle River Canine Association October 21 to October 24, 2021
Day Position   Judge Points
Friday Group 4th   Honey Glendinning 42

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 15 to October 17, 2021
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Allan Brown 7 (1-3-2-2)
  Group 4th   Allan Brown 52

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 24 to September 26, 2021
Day Position   Judge Points
Friday Group 4th   Nancy Popovich 36

Show Date
Lower Mainland Dog Fanciers of BC September 16 to September 19, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Patricia Taylor 3 (0-1-1-2)
Saturday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 2 (0-0-1-2)
  Group 2nd   Ben Wasylyshen 35 (0-0-1-2)
Friday Best Of Breed   Glen Stark 3 (0-1-1-2)
  Group 2nd   Glen Stark 31 (0-1-1-2)
Thursday Best Of Opposite Sex   Ainslie Mills N/A

Show Date
Skaha Kennel Club September 03 to September 06, 2021
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Wendy Hamilton-Petkau 7
  Group 3rd   Wendy Hamilton-Petkau 61
Friday Best Of Breed   Yvonne Savard 5
  Best Of Breed   Janet Lobb 5
  Group 3rd   Janet Lobb 27

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 29 to September 01, 2021
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Of Breed   Susan Quesnel 1 (0-0-1-1)
Tuesday Best Of Breed   Honey Glendinning 1 (0-0-1-1)
Monday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 1 (0-0-1-1)
Sunday Best Of Breed   Barbara Arndt 1 (0-0-1-1)

Show Date
Nanaimo Kennel Club August 12 to August 15, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Edgar Bajona 7 (1-3-2-2)
Saturday Best Of Breed   Terry Carter 7 (1-3-2-2)
Friday Best Of Breed   Terry Gains 6 (1-3-1-2)
Thursday Best Of Breed   David Denis 6 (1-3-1-2)

Show Date
Victoria City Kennel Club August 06 to August 08, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Susan Norris-Jones N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Brenda Wilson N/A
Friday Best Of Breed   Kim Hamel 4 (1-1-1-2)
  Group 3rd   Kim Hamel 35

Show Date
Glacier View Kennel Club August 02 to August 04, 2021
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Of Breed   Bruce Fraser 2 (0-1-1-1)
Tuesday Best Of Breed   Raymond Yurick 4 (1-1-1-2)
Monday Best Of Breed   Susan Quesnel 4 (1-1-1-2)
  Group 3rd   Susan Quesnel 32

Show Date
Campbell River Dog Fanciers Society July 30 to August 01, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 4 (1-1-1-2)
Saturday Best Of Opposite Sex   Patricia Cummins N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Margaret Jones N/A

Show Date
Sporting Dog Club of BC July 17 to July 18, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Mel Saranchuk 9 (1-6-1-2)
  Group 2nd   Mel Saranchuk 67
Saturday Best Of Opposite Sex   Gordon Hayburn N/A

Show Date
Mount Cheam Canine Association July 16 to July 18, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Judith Shurb 9 (1-7-1-1)
Saturday Best Of Opposite Sex   David Gilmour N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Richard Paquette N/A

Show Date
Tyee Kennel Club July 08 to July 11, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Carol Graham 10 (2-7-1-1)
  Group 2nd   Carol Graham 55
Saturday Best Of Breed   Robert Rowbotham 10 (2-6-1-2)
Friday Best Of Breed   Shawn Nichols 13 (4-7-1-2)
Thursday Best Of Opposite Sex   Lana Ferguson N/A

2020

Dec. 2020 Nov. 2020 Oct. 2020 Sept.2020 Aug. 2020
Breed Ranking: 2 2 2 2 2
Group Ranking: 20 20 17 15 14
All Breed Ranking: 90 90 79 69 65

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 1 1 0   0 0 0 0 0   201
Win Record - 2020
Show Date
Mount Cheam Canine Association February 21 to February 23, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Linda St-Hilaire 3 (0-0-1-3)
  Group 1st   Linda St-Hilaire 75
Saturday Best Of Breed   Julio Ronco 5 (0-2-2-2)
  Group 3rd   Julio Ronco 74
Friday Best Of Breed   Igor Vygouzov 4 (0-1-2-2)
  Group 2nd   Igor Vygouzov 52

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 13 13 13 15 19
All Breed Ranking: 56 55 59 61 100

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 2 10 9 4 7   1 0 0 0 3   1698
Win Record - 2019
Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 08 to November 11, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Jon Cole 3 (1-1-1-1)
  Group 3rd   Jon Cole 37
Sunday Best Of Breed   Maribel Sy 3 (1-1-1-1)
  Group 4th   Maribel Sy 47
Saturday Group 2nd   Michael Lanctot 61
  Best Of Breed   Michael Lanctot 3 (1-1-1-1)
Friday Group 1st   Patricia Lanctot 51
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 3 (1-1-1-1)

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 18 to October 20, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Carlos Navarro Seemann 0
  Group 2nd   Carlos Navarro Seemann 28
Saturday Best Of Breed   William Byrne 1 (0-0-1-1)
  Group 2nd   William Byrne 33
Friday Best Of Breed   Judith Byrne 1 (0-0-1-1)
  Group 3rd   Judith Byrne 23

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 11 to October 14, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Jo Ann Pavey 2 (0-0-1-2)
  Group 2nd   Pamela Bruce 35
Sunday Best Of Breed   Pamela Bruce 2 (0-0-1-2)
  Group 1st   Joanne Fernall 76
Saturday Best Of Breed   Carmen Haller 3 (0-1-1-2)
  Group 1st   Shaun Watson 79
Friday Best Of Opposite Sex   Grant Townsend N/A

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 26 to September 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Anthony Kelly 0
  Group 2nd   Anthony Kelly 59
Saturday Reserve Best In Show   Weng Woh Chan 288 (0-0-1-0)
  Best Of Breed   Weng Woh Chan 0
  Group 1st   Weng Woh Chan 70
Friday Best Of Breed   Claudio Rossi 0
  Group 4th   Claudio Rossi 33

Show Date
Lower Mainland Dog Fanciers Of BC September 12 to September 15, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Mark Anderson 1
  Group 4th   Mark Anderson 22
Friday Best Of Breed   Melba Castro (Dr) 2
  Group 2nd   Melba Castro (Dr) 29
Thursday Best Of Breed   Jean-Jacques Dupas 1

Show Date
Weimaraner Association Of Canada [National] August 24 to August 24, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Richard Lopaschuk 15

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 23 to August 25, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Robert Rowbotham 7 (1-2-2-3)
Saturday Best Of Opposite Sex   Richard Paquette N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Mel Saranchuk N/A
  Best Of Opposite Sex   Lynda Saranchuk N/A

Show Date
Alberta Kennel Club August 02 to August 05, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Joanne Paulk 1 (0-0-1-1)
Sunday Best Of Breed   Raymundo Lo 3 (0-1-1-2)
Saturday Best Of Breed   Betty-Anne Stenmark 3 (0-1-1-2)
Friday Best Of Opposite Sex   Patricia Nemirovsky de Alsina N/A

Show Date
Pacific Kennel Club July 25 to July 28, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jorge Luis Patino Fernandez 1 (0-0-1-1)
  Group 1st   Jorge Luis Patino Fernandez 28
Saturday Best Of Breed   Filiberto Arniella 1 (0-0-1-1)
  Group 1st   Filiberto Arniella 32
Friday Best Of Breed   Philip John 1 (0-0-1-1)
  Group 3rd   Philip John 27
Thursday Best Of Opposite Sex   Janet Buchanan N/A

Show Date
Sporting Dog Club of BC July 20 to July 21, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 3

Show Date
Vernon & District Kennel Club July 05 to July 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Brenton Wright 2 (0-0-2-1)
Saturday Best Of Breed   Terry Carter 2 (0-0-2-1)
Friday Best Of Breed   Terry Gains 2 (0-0-2-1)
  Group 2nd   Terry Gains 69

Show Date
Nicola Valley Kennel Club June 29 to June 30, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michelle Scott 2 (0-2-1-0)
  Best Of Breed   Tim Doxtater 1 (0-1-1-0)
  Group 1st   Tim Doxtater 29
  Group 4th   Michelle Scott 21
Saturday Reserve Best In Show   Edna St Hilaire 143 (0-0-1-0)
  Group 4th   Michael Hill 11
  Best Of Breed   Edna St Hilaire 0
  Best Of Breed   Michael Hill 0
  Group 1st   Edna St Hilaire 27

Show Date
Nanaimo Kennel Club June 13 to June 16, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Joe Purkhiser (Col) 6 (0-4-1-2)
  Group 3rd   Joe Purkhiser (Col) 33
Saturday Best Of Breed   Edgar Bajona 6 (0-4-1-2)
  Group 1st   Edgar Bajona 54
Friday Best Of Breed   Ana Beatriz Knoll 7 (0-4-1-3)
Thursday Best Of Breed   Mario Knoll 6 (0-3-1-3)

Show Date
Comox Valley Kennel Club June 08 to June 11, 2019
Day Position   Judge Points
Tuesday Best Of Opposite Sex   Bonnie Derry N/A
Monday Group 2nd   Ed Wild 28
  Best Of Breed   Ed Wild 2 (0-0-1-2)
Sunday Group 2nd   Thomas Alexander 37
  Best Of Breed   Thomas Alexander 3 (0-0-1-3)
Saturday Best Of Breed   Mukul Vaid 3 (0-0-1-3)
  Group 1st   Mukul Vaid 37

Show Date
Renaissance Dog Association April 20 to April 22, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Elizabeth Muthard 2
Sunday Best Of Breed   Darle Heck 5
  Group 4th   Darle Heck 46
Saturday Best Of Breed   Charles Olvis 5

Show Date
Auld Lang Syne Dog Association April 18 to April 19, 2019
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Wendy Hamilton-Petkau 4
  Group 4th   Wendy Hamilton-Petkau 33

Show Date
Sporting Dog Club of BC February 23 to February 23, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Daniel Ceres Rubio 5
  Group 1st   Daniel Ceres Rubio 107

Show Date
Mount Cheam Canine Association February 22 to February 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Stanley Shen 5

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 18 18 18 16 17
All Breed Ranking: 77 73 79 73 72

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 9 9 6 6   0 0 0 0 3   1260
Win Record - 2018
Show Date
Ladies Kennel Club of BC November 11 to November 12, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Opposite Sex   Susan Norris-Jones N/A
Sunday Best Of Breed   Joe Lobb 4 (0-2-2-1)
  Group 2nd   Joe Lobb 71

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 09 to November 11, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Susan Foster 4 (0-2-2-1)
  Group 1st   Susan Foster 71
Friday Best Of Opposite Sex   Patricia Cummins N/A

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 19 to October 21, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Peggy Gutierrez-Otero N/A
Saturday Best Of Breed   Allan Brown 3 (0-2-1-1)
Friday Best Of Opposite Sex   Thora Brown N/A

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 05 to October 08, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Opposite Sex   Barbara Dempsey Alderman N/A
Sunday Best Of Opposite Sex   Yvonne Savard N/A
Saturday Best Of Breed   Judith Taylor 1 (0-0-1-1)
Friday Best Of Breed   Norman Kenney 1 (0-0-1-1)

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 20 to September 23, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Fabian Daza N/A
Saturday Best Of Breed   Carlos Quinones 2 (0-0-2-1)
  Group 3rd   Carlos Quinones 63
Friday Best Of Breed   Michael Forte 2 (0-0-2-1)
  Group 2nd   Michael Forte 43
Thursday Group 1st   Martin Baskaran 53
  Best Of Breed   Martin Baskaran 2 (0-0-2-1)

Show Date
Skaha Kennel Club August 31 to September 03, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Opposite Sex   Brian Harris N/A
Sunday Best Of Breed   Louise Harris 3 (0-0-3-1)
Saturday Best Of Opposite Sex   Robert Shreve N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Judith Shurb N/A
  Best Of Opposite Sex   Brenda Wilson N/A

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 24 to August 26, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Denise Smith 0
  Group 2nd   Denise Smith 14
Saturday Best Of Opposite Sex   Eduardo Gazol Patino (Dr) N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Gail Forsythe (Dr) N/A
  Best Of Opposite Sex   Kim Hamel N/A

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 17 to August 19, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Judy McVeigh 0
  Group 4th   Judy McVeigh 14
Saturday Best Of Breed   Esther Hall 0
Friday Best Of Breed   Charles Bett 0
  Best Of Breed   Letitia Bett 0
  Group 4th   Charles Bett 10
  Group 1st   Letitia Bett 19

Show Date
Victoria City Kennel Club August 10 to August 12, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandra Lex 1
  Group 3rd   Sandra Lex 48

Show Date
Campbell River Dog Fanciers Society August 04 to August 06, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Starr White 1 (0-1-1-0)
  Group 2nd   Starr White 35
Sunday Best Of Breed   Ricardo Forastieri Gonzales 1 (0-1-1-0)
  Group 2nd   Ricardo Forastieri Gonzales 36
Saturday Best Of Breed   Janet Buchanan 0
  Group 1st   Janet Buchanan 46

Show Date
Pacific Kennel Club July 26 to July 29, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Carmen Haller 1 (0-0-2-0)
Saturday Group 4th   Gordon Hayburn 14
  Best Of Breed   Riad Katrib Mir (Dr) 1 (0-0-2-0)
Friday Best Of Breed   Honey Glendinning 1 (0-0-2-0)
Thursday Best Of Breed   Eugene Phoa 1 (0-0-2-0)
  Group 1st   Eugene Phoa 22

Show Date
Sporting Dog Club Of BC July 21 to July 22, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elliot More (Dr) 3
Saturday Best Of Breed   Elliot More (Dr) 4

Show Date
Sporting Dog Club Of BC [Pointing Show] July 20 to July 20, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Leta Graham 4

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 12 to July 15, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandy Alexander 1 (0-0-2-0)
Saturday Best Of Breed   Maribel Sy 5 (0-2-3-1)
Friday Group 3rd   Joseph Gregory 57
  Best Of Breed   Sandy Alexander 5 (0-2-3-1)
Thursday Best Of Breed   Aramis (Joy) Lim 2 (0-0-3-0)

Show Date
Vernon & District Kennel Club July 06 to July 08, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Patricia Lanctot 5

Show Date
Nicola Valley Kennel Club June 30 to July 01, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 1 (0-1-1-0)
  Best Of Breed   Robert Whitney 1 (0-1-1-0)
  Group 3rd   Robert Whitney 17
Saturday Best Of Breed   Ann Hennigan 1 (0-1-1-0)
  Best Of Breed   Elaine Whitney 1 (0-1-1-0)
  Group 3rd   Ann Hennigan 28

Show Date
Nanaimo Kennel Club June 14 to June 17, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Carlos Capone 6
  Group 2nd   Carlos Capone 52
Thursday Best Of Breed   Paula Hartinger 1 (0-1-1-0)

Show Date
Comox Valley Kennel Club June 09 to June 12, 2018
Day Position   Judge Points
Tuesday Best Of Breed   Judith Shurb 1 (0-0-2-0)
  Group 4th   Judith Shurb 32
Monday Best Of Breed   David Denis 1 (0-0-2-0)
Sunday Select Dog   Mike Jackman N/A

Show Date
Vancouver Island Dog Fanciers Association May 25 to May 27, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Patricia Taylor 22
  Best Of Breed   Patricia Taylor 1
Saturday Group 4th   Heather Langfeld 17
  Best Of Breed   Heather Langfeld 1
Friday Group 1st   Vickie Umpleby 33
  Best Of Breed   Vickie Umpleby 1

Show Date
Renaissance Dog Association April 14 to April 16, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Yvonne Savard 4
Sunday Best Of Breed   Juan Alberto Grillo Londono 4
Saturday Best Of Breed   Aida Rivera Franco 4

Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 06 to April 08, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Paula Hartinger 1 (0-0-2-0)
Saturday Best Of Breed   Harto Stockmari 3 (0-3-1-0)
  Group 3rd   Harto Stockmari 56
Friday Best Of Breed   Irene Latchford 3 (1-2-1-0)

Show Date
Oceanside Kennel Club March 30 to April 02, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Francis Smith Moffat 5
  Group 1st   Francis Smith Moffat 49
Sunday Best Of Breed   Sharron Taylor 5
  Group 1st   Sharron Taylor 55
Friday Best Of Breed   Ekarat Sangkunakup 4
  Group 1st   Ekarat Sangkunakup 49

Show Date
Victoria City Kennel Club March 02 to March 04, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Arne Foss 3
Friday Group 2nd   Francesco Cochetti 46
  BPIG   Francesco Cochetti N/A
  Best Of Breed   Francesco Cochetti 2

Show Date
Mount Cheam Canine Association February 23 to February 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Pedro Gonzalez-Teja 53
  BPIG   Pedro Gonzalez-Teja N/A
  Best Baby Puppy In Group   Danielle Dryburgh N/A
  Best Puppy In Breed   Pedro Gonzalez-Teja N/A
  Best Of Breed   Garry Dryburgh 8 (1-2-3-3)
Saturday Best Puppy In Show   Pedro Gonzalez-Teja N/A
  BPIG   Andy Gong N/A
  Best Puppy In Breed   Andy Gong N/A
  Best Of Breed   Andy Gong 8 (1-2-3-3)
Friday Best Puppy In Show   Andy Gong N/A
  Best Of Breed   Garry Dryburgh 7 (1-1-3-3)
  Group 2nd   Garry Dryburgh 70
  BPIG   Garry Dryburgh N/A
  Best Puppy In Breed   Garry Dryburgh N/A

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: 29 29 26 N/A N/A
Group Ranking: 783 777 746 N/A N/A
All Breed Ranking: 4095 4073 3854 N/A N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   5
Win Record - 2017
Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 11 to November 13, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Karsten Kaemling N/A
  Winners Dog   Karsten Kaemling (2-0-1-4)
  BPIG   Karsten Kaemling N/A
Sunday Best Puppy In Breed   Martin Doherty N/A
  Winners Dog   Martin Doherty (2-0-1-3)

Show Date
Ladies Kennel Club Of BC November 10 to November 11, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Kathleen Anderson-Wulff N/A
  Winners Dog   Kathleen Anderson-Wulff (2-0-1-4)
Friday Best Puppy In Breed   Kathrine Grant N/A
  Winners Dog   Kathrine Grant (2-0-1-4)

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 13 to October 15, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Roberto Alvarez Marquez N/A
  Best Puppy In Breed   Roberto Alvarez Marquez N/A
  Best Of Breed   Roberto Alvarez Marquez 5 (2-0-1-3)
  Winners Dog   Roberto Alvarez Marquez (2-0-1-3)
Saturday Best Puppy In Breed   Lucie Paradis (Dr) N/A
  Winners Dog   Lucie Paradis (Dr) (2-0-1-3)
Friday Winners Dog   Sharon Derrick (2-0-1-3)
  Best Puppy In Breed   Sharon Derrick N/A

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 21 to September 24, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Athanasios Garivaldis N/A
  Winners Dog   Athanasios Garivaldis (1-0-1-2)
Saturday Best Puppy In Breed   Adriana Gaitan Villegas N/A
  Winners Dog   Adriana Gaitan Villegas (1-0-1-2)
Friday Best Puppy In Breed   Vania Haga (Dr) N/A
  Winners Dog   Vania Haga (Dr) (1-0-1-2)

Show Date
Sporting Dog Club Of British Columbia July 22 to July 23, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Baby Puppy In Group   Keith Simmons N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By