GCh Jordannas Keep Me In Mind
Papillon
(Click on breed to view standings)

Call Name: Levi - (Male)
Owner: Evelyn Beilhartz
Breeder:
Handler:
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 29 28 28 27 27
Group Ranking: 265 263 248 237 219
All Breed Ranking: 2053 2012 1910 1811 1664

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 1 1   0 0 0 0 0   32
Win Record - 2019
Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Igor Selimovic 4 (3-0-2-0)
  Best Of Breed   Wendy Anderson 7 (4-2-2-0)
  Group 3rd   Igor Selimovic 12
  Group 4th   Wendy Anderson 15
Saturday Select Dog   Wendy Schira N/A
  Best Of Breed   Philip Wendling 5 (2-2-2-0)
Friday Select Dog   Doug Windsor N/A
  Select Dog   Lee Steeves N/A

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 3 3 3 4 7
Group Ranking: 50 47 47 52 62
All Breed Ranking: 336 327 310 370 454

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 2 4 2 11   0 0 0 1 1   298
Win Record - 2018
Show Date
Nipissing Kennel Club October 06 to October 08, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Dayna Johnston 0
  Best Of Breed   Mark Johnston 0
  Group 4th   Dayna Johnston 14
  Group 2nd   Mark Johnston 18
Sunday Best Of Breed   Rita Walker 0
  Best Of Breed   Bonnie Linnell Clarke 0
  Group 2nd   Rita Walker 19
Saturday Best Of Breed   Len Harfield 0
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 0
  Group 3rd   Len Harfield 13

Show Date
Sudbury Toy Dog Fanciers September 15 to September 15, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Cec Ringstrom 1
  Group 4th   Cec Ringstrom 19

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 14 to September 16, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Sandra Lex N/A
  Select Dog   Thomas Alexander N/A
Saturday Select Dog   Sandy Alexander N/A
  Best Of Breed   Phyllis Pancel 1 (0-0-2-0)
  Group 3rd   Phyllis Pancel 26
Friday Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 1 (0-0-2-0)
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 1 (0-0-2-0)

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 07 to September 09, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Colm Beatie 0
  Group 4th   Colm Beatie 18
Saturday Best Of Breed   Rita McCarry-Beatie 1 (1-0-1-0)
Friday Select Dog   Shawn Nichols N/A
  Best Of Breed   Joyce Love 1 (1-0-1-0)

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 17 to August 19, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Terry Stacy 2 (0-0-2-1)
Saturday Select Dog   Jacqueline Stacy N/A
Friday Best Of Breed   Fred Dewsbury 2 (0-0-2-1)
  Best Of Breed   Barbara Heal 2 (0-0-2-1)
  Group 2nd   Barbara Heal 26

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 01 to August 03, 2018
Day Position   Judge Points
Thursday Select Dog   Robert Rowbotham N/A
Wednesday Best Of Breed   Joy Hodgkinson 4 (0-0-3-2)

Show Date
Sault Ste Marie Kennel Club May 19 to May 21, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Ted Fahlgren 2
  Best Of Breed   Brenton Wright 3
  Group 4th   Ted Fahlgren 4
  Group 4th   Brenton Wright 5
Sunday Best Of Breed   Heather Langfeld 3
  Best Of Breed   Jack Ireland 3
  Group 2nd   Heather Langfeld 8
  Group 1st   Jack Ireland 10
Saturday Best Of Breed   Barbara Heal 3
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 3
  Group 1st   Barbara Heal 9
  Group 4th   Cheryl Myers-Egerton 5

Show Date
Arnprior Canine Association May 11 to May 13, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Kathrine Grant 0
Saturday Best Of Breed   Gloria Geringer 0
  Group 4th   Gloria Geringer 8
Friday Best Of Breed   Nancy Popovich 0
  Best Of Breed   Robert Denis 0
  Group 4th   Nancy Popovich 7

Show Date
Champlain Dog Club April 20 to April 22, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Joy Lynne Huntley N/A
Friday Select Dog   Sharon Derrick N/A
  Select Dog   Jacqueline Rusby N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club March 30 to April 01, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Johan Becerra-Hernandez N/A
Saturday Best Of Breed   Philip Wendling 6 (1-3-2-1)
  Best Of Breed   Wendy Anderson 6 (1-3-2-1)
  Group 4th   Philip Wendling 20
  Group 4th   Wendy Anderson 18
Friday Best Of Breed   Wendy Schira 7 (1-4-2-1)
  Select Dog   Lee Steeves N/A
  Group 4th   Wendy Schira 20

Show Date
Ontario Breeders Association March 02 to March 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Peter Martin N/A
Saturday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 7 (1-3-3-1)
  Group 4th   Ben Wasylyshen 19

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: 8 8 8 6 9
Group Ranking: 96 96 98 92 109
All Breed Ranking: 709 706 726 679 809

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 2 1 4   0 0 0 0 0   125
Win Record - 2017
Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 04 to November 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   David Swartwood 0
  Best Of Breed   Ainslie Mills 0
Saturday Best Of Breed   Wendy Paquette 0
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 0
  Group 3rd   Thomas Nesbitt 13

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 15 to September 17, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   James Reynolds 3 (0-2-1-1)
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 3 (0-2-1-1)
Saturday Best Of Breed   Joan Colbourn 3 (0-2-1-1)
  Best Of Breed   William Gunn 3 (0-2-1-1)
Friday Best Of Breed   Ray Smith 3 (0-2-1-1)
  Best Of Breed   Michel Bouchard 4 (0-3-1-1)
  Group 4th   Michel Bouchard 16

Show Date
Nickel District Kennel Club March 31 to April 02, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Cheryl Paterson 0
Saturday Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 1 (0-0-2-0)
  Best Of Breed   Laurie Campbell 0
  Group 2nd   Chris Woodrow 21
  Group 2nd   Laurie Campbell 13

Show Date
Ontario Breeders Association March 03 to March 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michel Bouchard 3
  Group 4th   Michel Bouchard 11
Saturday Best Of Breed   Mike Jackman 2
  Group 4th   Mike Jackman 24
Friday Best Of Breed   Luis Pinto Teixeira 3
  Group 4th   Luis Pinto Teixeira 12

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 20 20 20 24 29
Group Ranking: 183 182 176 218 233
All Breed Ranking: 1343 1330 1264 1636 1782

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 2   0 0 0 0 0   54
Win Record - 2016
Show Date
Nipissing Kennel Club October 08 to October 10, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 3 (0-2-2-0)
  Select Dog   Julio Rueda N/A
Sunday Select Dog   Michael Lanctot N/A
  Best Of Breed   Donna Conod 3 (0-2-2-0)
Saturday Select Dog   Javier Ramirez Gomez N/A
  Best Puppy In Breed   Judy Horton N/A
  Best Of Breed   Judy Horton 4 (0-2-3-0)
  BPIG   Judy Horton N/A
  Group 4th   Judy Horton 12

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 16 to September 18, 2016
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Mark Houston-McMillan 4
  Best Of Breed   Nancy Popovich 4
  BPIG   Mark Houston-McMillan N/A

Show Date
Temiskaming Kennel Club August 09 to August 11, 2016
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Puppy In Breed   Wendy Anderson N/A
  Best Of Opposite Sex   Wendy Anderson N/A
Tuesday Best Puppy In Breed   Christian Jouanchicot N/A
  Best Of Opposite Sex   Christian Jouanchicot N/A
  Best Puppy In Breed   Phyllis Pancel N/A
  Best Of Opposite Sex   Phyllis Pancel N/A

Show Date
London Canine Association July 09 to July 10, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Ben Wasylyshen N/A
  Best Puppy In Breed   Ben Wasylyshen N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Ted Fahlgren N/A
  Best Of Opposite Sex   Ted Fahlgren N/A
  Best Puppy In Breed   Geraldine Taylor N/A
  Best Of Opposite Sex   Geraldine Taylor N/A

Show Date
Sault Ste Marie Kennel Club May 21 to May 23, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Mary White 4
Sunday Best Of Breed   Kristen Francis 7
  Group 4th   Kristen Francis 24

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 22 to April 24, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Ronnie Natividad N/A
  Winners Dog   Ronnie Natividad (2-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   Ronnie Natividad N/A
  Best Of Winners   Ronnie Natividad (2-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Ronnie Natividad N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Weng Woh Chan N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Weng Woh Chan N/A
  Winners Dog   Weng Woh Chan (2-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   Weng Woh Chan N/A
  Best Of Winners   Weng Woh Chan (2-1-0-1)
Friday Reserve Winners Dog   Shinichi Sonoda N/A
  3rd Junior Puppy Dog Class   Jocelyne Gagne N/A
  2nd Junior Puppy Dog Class   Shinichi Sonoda N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 01 to April 03, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 4-6 Month Dog Class   Thomas Alexander N/A
Saturday 1st 4-6 Month Dog Class   Lee Steeves N/A
  1st 4-6 Month Dog Class   Wendy Schira N/A
  Best Baby Puppy In Group   Wendy Schira N/A
Friday Best Baby Puppy In Show   Philip Wendling N/A
  1st 4-6 Month Dog Class   Vickie Umpleby N/A
  Best Baby Puppy In Group   Vickie Umpleby N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By