Plaisance Prince Of Memorys
Setter (English)
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner:
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2020

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 7 N/A 46 N/A N/A
Group Ranking: 100 N/A 1021 N/A N/A
All Breed Ranking: 509 N/A 5130 N/A N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   2
Win Record - 2020
Show Date
Mount Cheam Canine Association February 21 to February 23, 2020
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Julio Ronco N/A
  Reserve Winners Dog   Julio Ronco N/A
Friday Best Puppy In Breed   Igor Vygouzov N/A
  Reserve Winners Dog   Igor Vygouzov N/A

Show Date
Ladies Kennel Club of BC February 07 to February 09, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Raymond Yurick N/A
  Best Of Winners   Raymond Yurick (2-3-1-0)
  Winners Dog   Raymond Yurick (2-3-1-0)
Saturday Best Of Opposite Sex   Virginia Lyne N/A
  Winners Dog   Virginia Lyne (2-3-1-0)
Friday Best Puppy In Breed   Bruce Fraser N/A
  Best Of Winners   Bruce Fraser (2-1-0-0)
  Winners Dog   Bruce Fraser (2-1-0-0)
  Best Of Breed   Bruce Fraser 2 (2-1-0-0)

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 43 42 46 N/A N/A
Group Ranking: 994 967 1021 N/A N/A
All Breed Ranking: 5002 4911 5130 N/A N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   2
Win Record - 2019
Show Date
Nanaimo Kennel Club November 30 to December 01, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Stephanie Rickard N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Barbara Heal N/A

Show Date
Tyee Kennel Club November 28 to November 29, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Breed   Ainslie Mills N/A
  Best Of Breed   Ainslie Mills 1 (2-0-0-0)
  Winners Dog   Ainslie Mills (2-0-0-0)
Thursday Reserve Winners Dog   Catherine Barlow N/A

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 18 to October 20, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Carlos Navarro Seemann N/A
  Best Of Breed   Carlos Navarro Seemann 1 (2-0-0-0)
  Winners Dog   Carlos Navarro Seemann (2-0-0-0)
Saturday Reserve Winners Dog   William Byrne N/A
Friday Reserve Winners Dog   Judith Byrne N/A

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 11 to October 14, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Pamela Bruce N/A
  Best Of Breed   Pamela Bruce 0
  Winners Dog   Pamela Bruce N/A
Sunday Best Of Breed   Joanne Fernall 0
  Winners Dog   Joanne Fernall N/A
  Best Puppy In Breed   Joanne Fernall N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Carmen Haller N/A
  Best Of Breed   Carmen Haller 0
  Winners Dog   Carmen Haller N/A
Friday Best Puppy In Breed   Grant Townsend N/A
  Best Of Breed   Grant Townsend 0
  Winners Dog   Grant Townsend N/A

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 26 to September 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Anthony Kelly N/A
  Best Of Breed   Anthony Kelly 0
  Winners Dog   Anthony Kelly N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Weng Woh Chan N/A
  Best Of Breed   Weng Woh Chan 0
  Winners Dog   Weng Woh Chan N/A
Friday Best Puppy In Breed   Claudio Rossi N/A
  Best Of Breed   Claudio Rossi 0
  Winners Dog   Claudio Rossi N/A
Thursday Winners Dog   Shawn Bennett N/A
  Best Puppy In Breed   Shawn Bennett N/A
  Best Of Breed   Shawn Bennett 0

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By