Regaloake's Barbielicious
Shetland Sheepdog
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Female)
Owner: Lynn Doel
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2017
Show Date
Nickel District Kennel Club March 31 to April 02, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Bitch   Chris Woodrow (2-3-1-0)
  Best Of Opposite Sex   Chris Woodrow N/A
  1st Open Bitch Class   Ole Nielsen N/A
  1st Open Bitch Class   Chris Woodrow N/A
  Winners Bitch   Ole Nielsen (2-3-1-0)
  Best Of Winners   Ole Nielsen (2-3-1-0)
  Best Of Opposite Sex   Ole Nielsen N/A

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 24 to February 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Bitch   Virginia Lyne (2-1-1-0)
  Best Of Opposite Sex   Virginia Lyne N/A
  1st Open Bitch Class   Virginia Lyne N/A
Saturday Reserve Winners Bitch   Donna Conod N/A
  1st Open Bitch Class   Donna Conod N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club February 02 to February 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Francisco Chapa Guajardo (Dr) N/A
  1st Open Bitch Class   Francisco Chapa Guajardo (Dr) N/A
Saturday 1st Open Bitch Class   Rene Echevarria-Cofino (Dr) N/A
Friday Reserve Winners Bitch   Michel Chaloux N/A
  1st Open Bitch Class   Michel Chaloux N/A

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2016
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2016
Day Position   Judge Points
Thursday Reserve Winners Bitch   Alan Ewles N/A
  2nd Bred By Exhibitor Bitch Class   Alan Ewles N/A
Wednesday 2nd Bred By Exhibitor Bitch Class   Geraldine Taylor N/A
Tuesday 1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Karen Day N/A

Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 03 to December 04, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Reserve Winners Bitch   Per Kristian Andersen N/A
  1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Per Kristian Andersen N/A

Show Date
Caledon Kennel Association November 25 to November 27, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Ann Hearn N/A
Saturday 2nd Bred By Exhibitor Bitch Class   Sulie Greendale-Paveza N/A
Friday 1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Kim Meredith-Cavanna N/A

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 11 to November 13, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Judith Shurb N/A
  1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Judith Shurb N/A
Saturday Reserve Winners Bitch   Bruce Owen N/A
  Best Puppy In Breed   Bruce Owen N/A
  1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Bruce Owen N/A

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 05 to November 06, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Paula Hartinger N/A
  Best Puppy In Breed   Paula Hartinger N/A
  1st Open Bitch Class   Paula Hartinger N/A
Saturday Winners Bitch   James Frederiksen (2-1-0-1)
  Winners Bitch   Roger Hartinger (1-1-0-1)
  1st Open Bitch Class   James Frederiksen N/A
  1st Open Bitch Class   Roger Hartinger N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 28 to October 30, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday BPIG   Torbjorn Skaar N/A

Show Date
Nipissing Kennel Club October 08 to October 10, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Winners Bitch   Judith Taylor N/A
  Best Puppy In Breed   Judith Taylor N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Judith Taylor N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Julio Rueda N/A
Sunday Reserve Winners Bitch   Javier Ramirez Gomez N/A
  2nd Senior Puppy Bitch Class   Judy Horton N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Javier Ramirez Gomez N/A
Saturday 2nd Senior Puppy Bitch Class   Michael Lanctot N/A
  2nd Senior Puppy Bitch Class   Donna Conod N/A

Show Date
Markham Kennel Club August 24 to August 25, 2016
Day Position   Judge Points
Wednesday Reserve Winners Bitch   Letitia Bett N/A
  1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Charles Bett N/A
  1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Letitia Bett N/A

Show Date
Temiskaming Kennel Club August 09 to August 11, 2016
Day Position   Judge Points
Wednesday 1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Kathrine Grant N/A
  1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Richard Paquette N/A
Tuesday 1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Phyllis Pancel N/A
  1st Bred By Exhibitor Bitch Class   Jeremy Browne N/A
  Reserve Winners Bitch   Phyllis Pancel N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 21 to May 23, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 4-6 Month Bitch Class   Martin Doherty N/A
Saturday 1st 4-6 Month Bitch Class   Anik Primeau N/A

Show Date
Forest City Kennel Club May 13 to May 15, 2016
Day Position   Judge Points
Friday 1st 4-6 Month Bitch Class   Philip Wendling N/A
  Best Baby Puppy In Group   Philip Wendling N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 29 to May 01, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 4-6 Month Bitch Class   Rosemary Shoreman N/A
Saturday 1st 4-6 Month Bitch Class   Michael Shoreman N/A

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 22 to April 24, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 4-6 Month Bitch Class   Ronnie Natividad N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 01 to April 03, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 4-6 Month Bitch Class   Irene Latchford N/A
Saturday 2nd 4-6 Month Bitch Class   Wendy Schira N/A
Friday 1st 4-6 Month Bitch Class   Marilyn O'Neill N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By