New Brunswick Kennel Club
Sunday, August 22, 2021 - Show-3



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Judith Byrne
Russell Terrier  
GCh D.B.F. Vintage Dior
Points: 164 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Judith Byrne
Poodle (Standard)  
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
Points: 149
Best Puppy In Show
Judge: Judith Byrne
Chinese Crested  
Tanooki Suit Of Lore
Best Baby Puppy In Show
Judge: Judith Byrne
Schnauzer (Miniature)  
Ellerker's By The Light Of The Moon








Group 1 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   40
Group 2nd   
Ch Clussexx Flying Ace
  Spaniel (Clumber)   33
Group 3rd   
Ch Zion's Captain America
  Spaniel (American Cocker)   32
Group 4th   
Oliver Spark de l'Amadis
  Spaniel (French)   27
BPIG   
Cockerlea's Against All Odds
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Auburnmist Harmonie Highland Gateway   Retriever (Golden)   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Pageska's Ruta

Best Of Opposite Sex
Pageska's Raylan Two Heart's Shot

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Pageska's Ruta

Best Puppy In Breed
Pageska's Ruta


Winners Dog: (1-2-0-0)
Pageska's Raylan Two Heart's Shot

Senior Puppy Dog Class
1st Pageska's Raylan Two Heart's Shot


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Pageska's Ruta

Reserve Winners Bitch
Pageska's Ruby Berlin

Senior Puppy Bitch Class
1st Pageska's Ruta

Open Bitch Class
1st Pageska's Ruby Berlin

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Leasides Dax



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 10 pts (3-5-3-0)
GChB Ambertru's I'll Call'm George

Best Of Opposite Sex
Genosha's Fiery Phoenix

Best Of Winners: (3-5-3-0)
Ambercroft's Fare Rising Tide At Skyline

Best Puppy In Breed
Ambercroft's Fare Rising Tide At Skyline

Select Dog
Ch Bitagold Cardshark At Mermaid


Winners Bitch: (3-5-3-0)
Genosha's Fiery Phoenix

Reserve Winners Bitch
Jetocas Takin A Napa At Skyline

Junior Puppy Bitch Class
1st Genosha's Fiery Phoenix

Canadian Bred Bitch Class
1st Clitheroe's Freya Of Mermaid

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mermaid's Eastcoast Gurlship

Open Bitch Class
1st Jetocas Takin A Napa At Skyline
2nd Goldiva's Heaven Help A Fool In Love

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
Ch Tampa Bays Southern Grace At Matlin Via Eagle Pond

Best Of Opposite Sex
Ch Tybo's Just Breathe At Naiad

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Huntsdown Beat The Drum

Best Puppy In Breed
Broadways Call Me Pauley At Woodview


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Broadways Call Me Pauley At Woodview

Reserve Winners Bitch
Madabout's Atlantic Tidal Pool

Junior Puppy Bitch Class
1st Broadways Call Me Pauley At Woodview

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Cross Border News

Open Bitch Class
1st Madabout's Atlantic Tidal Pool

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
Ch Blue Ridge L R Overton Willow For Duckshore

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Saltydogs RC Tollers Peachy Keen

Best Puppy In Breed
RCTollers Heartbreaker

Select Dog
GCh Roaneden's Thunderstruck


Winners Dog: (2-2-2-1)
RCTollers Heartbreaker

Reserve Winners Dog
Roaneden's Star-Lord

Senior Puppy Dog Class
1st RCTollers Heartbreaker

12-18 Month Dog Class
1st Roaneden's Star-Lord


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Saltydogs RC Tollers Peachy Keen

Reserve Winners Bitch
Rustydogs Vixy At RC Tollers

12-18 Month Bitch Class
1st Saltydogs RC Tollers Peachy Keen

Open Bitch Class
1st Rustydogs Vixy At RC Tollers

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 4 pts (0-1-3-1)
Ch Zion's Captain America

Best Of Opposite Sex
Zion's Centennial Rose By The Bay

Best Puppy In Breed
Zion's Centennial Rose By The Bay

Select Dog
Ch Scottfree I'm A Rockstar

Select Bitch
Ch Zion's Victorious Daisy



Winners Bitch: (0-1-3-1)
Zion's Centennial Rose By The Bay

Junior Puppy Bitch Class
1st Zion's Centennial Rose By The Bay

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Clussexx Flying Ace


Winners Dog: (1-0-0-0)
Clussexx Flying Ace

12-18 Month Dog Class
1st Clussexx Flying Ace


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cockerlea's Against All Odds

Best Puppy In Breed
Cockerlea's Against All Odds


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cockerlea's Against All Odds

Senior Puppy Dog Class
1st Cockerlea's Against All Odds


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Remme Ngton Steele For Shore

Best Of Opposite Sex
Shore Something To Talk About


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Shore Something To Talk About

Open Bitch Class
1st Shore Something To Talk About

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Oliver Spark de l'Amadis


Winners Dog: (1-0-0-0)
Oliver Spark de l'Amadis

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Oliver Spark de l'Amadis


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ildanoch's Party Rock Anthem



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ildanoch's Party Rock Anthem

12-18 Month Bitch Class
1st Ildanoch's Party Rock Anthem





Group 2 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Daggarwoods Forged In Fire
  Norwegian Elkhound   16
Group 2nd   
GCh Soletrader Daring In Dublin
  Petit Basset Griffon Vendeen   14
Group 3rd    Franbar's Rapper   Basset Hound   13
Group 4th   
Pinehurst Reddington At Pyroni
  Irish Wolfhound   11
BPIG   
Er Dox When God Whispered Your Name
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lemonladies Peter   Beagle   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Franbar's Rapper

Best Of Opposite Sex
L'ile De Feu's White Diamond

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Franbar's Rapper


Winners Dog: (1-1-0-0)
Franbar's Rapper

Open Dog Class
1st Franbar's Rapper


Winners Bitch: (1-1-0-0)
L'ile De Feu's White Diamond

Open Bitch Class
1st L'ile De Feu's White Diamond





Judge: William Byrne

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
GCh Palakore's Let It Be Doxieluv

Best Of Opposite Sex
Er Dox Midnight Lola

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Er Dox The Boy Who Lived

Best Puppy In Breed
Er Dox When God Whispered Your Name


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Er Dox Midnight Lola

Reserve Winners Bitch
Er Dox When God Whispered Your Name

Senior Puppy Bitch Class
1st Er Dox When God Whispered Your Name

Open Bitch Class
1st Er Dox Midnight Lola
2nd Er Dox Grace

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Aviance Luna Caprese An Army Of One L

Best Of Opposite Sex
Telkel Game Set Match SL



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Telkel Game Set Match SL

Reserve Winners Bitch
Ali'i Ak Ring Of Fire

12-18 Month Bitch Class
1st Telkel Game Set Match SL

Open Bitch Class
1st Ali'i Ak Ring Of Fire

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pinehurst Reddington At Pyroni


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pinehurst Reddington At Pyroni

12-18 Month Dog Class
1st Pinehurst Reddington At Pyroni


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Daggarwoods Forged In Fire

Best Of Opposite Sex
Daggarwood N Kingdoms B Fierce



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Daggarwood N Kingdoms B Fierce

Open Bitch Class
1st Daggarwood N Kingdoms B Fierce

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Soletrader Daring In Dublin



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Trumphill's Taking The High Road

Best Of Opposite Sex
Voiture Noire Of Course


Winners Dog: (1-0-0-1)
Voiture Noire Of Course

Open Dog Class
1st Voiture Noire Of Course






Group 3 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha
  Siberian Husky   12
Group 2nd   
Tiamat's Lookin'Sexy In My High Heels
  Boxer   11
Group 3rd   
GCh Regnancy A Touch Of Class
  Doberman Pinscher   10
Group 4th   
Pyroni Supernova
  Great Pyrenees   8
BPIG   
Pine Ridge's Dream Big
  Bullmastiff   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Galwoods New Direction
  Rottweiler   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ans Enearian Babyon A’Million


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tiamat's Lookin'Sexy In My High Heels


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pine Ridge's Dream Big

Best Puppy In Breed
Pine Ridge's Dream Big



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pine Ridge's Dream Big

Senior Puppy Bitch Class
1st Pine Ridge's Dream Big

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Regnancy A Touch Of Class


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Everendeavour Urbosas Fury Kira



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Everendeavour Urbosas Fury Kira

12-18 Month Bitch Class
1st Everendeavour Urbosas Fury Kira

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pyroni Supernova



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pyroni Supernova

Open Bitch Class
1st Pyroni Supernova

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Homeport Sailing Solo

Best Of Opposite Sex
Homeport Whale Watcher

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Homeport Sailing Solo

Best Puppy In Breed
Homeport Whale Watcher


Winners Dog: (1-1-0-0)
Homeport Whale Watcher

Senior Puppy Dog Class
1st Homeport Whale Watcher


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Homeport Sailing Solo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Homeport Sailing Solo

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Onyxgold's Maritimer V Stnpltz



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Snowstar-Mermaid UMakeMeDizzy



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha







Group 4 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh D.B.F. Vintage Dior
  Russell Terrier   14
Group 2nd   
Ellerker's Jet Stream
  Schnauzer (Miniature)   12
Group 3rd   
GCh TriNor Everlasting Hope
  Norwich Terrier   11
Group 4th    Stonebrook Smart As A Tack @ Sudeley   Parson Russell Terrier   10
BPIG    Upthecreek Is Sentimental   Cairn Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Ellerker's By The Light Of The Moon
  Schnauzer (Miniature)   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
PMK's High Voltage Jolteon

Best Of Opposite Sex
River Oak's Feelin' Foxy


Winners Dog: (1-1-0-0)
PMK's High Voltage Jolteon

Canadian Bred Dog Class
1st PMK's High Voltage Jolteon


Winners Bitch: (1-1-0-0)
River Oak's Feelin' Foxy

Open Bitch Class
1st River Oak's Feelin' Foxy

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Lochlomond's Flight Of The Falcon

Best Of Opposite Sex
Upthecreek Is Sentimental

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Lochlomond's Flight Of The Falcon

Best Puppy In Breed
Upthecreek Is Sentimental


Winners Dog: (2-2-0-0)
Lochlomond's Flight Of The Falcon

Reserve Winners Dog
Showme Trakr

12-18 Month Dog Class
1st Lochlomond's Flight Of The Falcon

Open Dog Class
1st Showme Trakr


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Upthecreek Is Sentimental

Reserve Winners Bitch
Upthecreek Is On A Roll

Senior Puppy Bitch Class
1st Upthecreek Is Sentimental

Open Bitch Class
1st Upthecreek Is On A Roll

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dariant Narcissus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dariant Narcissus

Open Dog Class
1st Dariant Narcissus


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Best Puppy In Breed
Raintree Earendil I Can Handle Myself



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Junior Puppy Bitch Class
1st Raintree Earendil I Can Handle Myself

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh TriNor Everlasting Hope



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Stonebrook Smart As A Tack @ Sudeley

Best Of Opposite Sex
Sudeley Queen Of All

Select Bitch
GCh Newvista's Baby Face Blossom


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Sudeley Queen Of All

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh D.B.F. Vintage Dior



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Onsengeltje Je Mon Cherie Ella

Open Bitch Class
1st Onsengeltje Je Mon Cherie Ella

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ellerker's Jet Stream



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ellerker's Jet Stream

Open Bitch Class
1st Ellerker's Jet Stream





Group 5 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
Tanooki Suit Of Lore
  Chinese Crested   18
Group 2nd   Ch Fwaggles Times Are Changin' Rustic Lane   Toy Manchester Terrier   16
Group 3rd   
Ch Mightymites Dare To Dream!
  Miniature Pinscher   15
Group 4th   Ch Foxworth Front Man   Pomeranian   14
BPIG   
Tanooki Suit Of Lore
  Chinese Crested   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cassiopeia Spring Into Action
  Italian Greyhound   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sushines Wonder Of Spring V RH

Best Of Opposite Sex
Hartscontent East Coast Edition

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sushines Wonder Of Spring V RH

Best Puppy In Breed
Hartscontent East Coast Edition


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hartscontent East Coast Edition

Senior Puppy Dog Class
1st Hartscontent East Coast Edition


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sushines Wonder Of Spring V RH

12-18 Month Bitch Class
1st Sushines Wonder Of Spring V RH

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Tanooki Suit Of Lore

Best Puppy In Breed
Tanooki Suit Of Lore

Select Dog
GCh Gardine Don't Stop Believing


Winners Dog: (1-0-1-0)
Tanooki Suit Of Lore

Junior Puppy Dog Class
1st Tanooki Suit Of Lore






Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch PekeEasy Rocky Shores

Best Of Opposite Sex
PekeEasy Peanut Butter Cup

Best Puppy In Breed
PekeEasy Peanut Butter Cup



Winners Bitch: (0-1-1-0)
PekeEasy Peanut Butter Cup

Senior Puppy Bitch Class
1st PekeEasy Peanut Butter Cup

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
Ch Foxworth Front Man

Select Dog
Ch Tofini Truth Is Stranger Than Fiction



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Festivals Soul Satisfaction



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Festivals Soul Satisfaction

Open Bitch Class
1st Festivals Soul Satisfaction

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
IslandGems Fabio At Oceaniah

Best Of Opposite Sex
GCh IslandGems Dream Girl

Select Bitch
Ch Taraji Rose At Oceaniahicc


Winners Dog: (1-0-0-2)
IslandGems Fabio At Oceaniah

Open Dog Class
1st IslandGems Fabio At Oceaniah


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Fwaggles Times Are Changin' Rustic Lane



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Marsuvica's Sweet Little Who

Best Of Opposite Sex
Marsuvica's Heir To Riches

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Marsuvica's Quick As A Flash


Winners Dog: (1-2-0-1)
Marsuvica's Heir To Riches

Canadian Bred Dog Class
1st Marsuvica's Heir To Riches


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Marsuvica's Quick As A Flash

Reserve Winners Bitch
Sailormade's Too Cool To Flirt

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Quick As A Flash

Open Bitch Class
1st Sailormade's Too Cool To Flirt





Group 6 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   16
Group 2nd   
GCh Muldoon In The Arms Of Angels
  Bulldog   15
Group 3rd    PaisleyPella Hitched A Ride To Onsengeltje   Dalmatian   14
Group 4th   Ch Tykers Imma Wee Besom   French Bulldog   11
BPIG    PaisleyPella Hitched A Ride To Onsengeltje   Dalmatian   N/A
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Muldoon In The Arms Of Angels



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Eastway's Michele Anastasia Ursula



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
PaisleyPella Hitched A Ride To Onsengeltje

Best Of Opposite Sex
Onsengeltje N Juju Ready To Bloom

Best Of Winners: (1-2-0-0)
PaisleyPella Hitched A Ride To Onsengeltje

Best Puppy In Breed
PaisleyPella Hitched A Ride To Onsengeltje


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Onsengeltje N Juju Ready To Bloom

Reserve Winners Bitch
Onsengeltje Secretly Chiming In

Senior Puppy Bitch Class
1st Onsengeltje Secretly Chiming In

Open Bitch Class
1st Onsengeltje N Juju Ready To Bloom

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Ch Tykers Imma Wee Besom

Best Of Opposite Sex
Martrav N Briley's Go With The Flow

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Shore A Whole Lot Of Treble

Best Puppy In Breed
Bluemount Green Shoots Of Spring


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Shore A Whole Lot Of Treble

Reserve Winners Bitch
Bluemount Green Shoots Of Spring

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluemount Green Shoots Of Spring

Open Bitch Class
1st Shore A Whole Lot Of Treble

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Rhapsody's Destined To Be Mine



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Napoli Pixie's Wand Goes Poof!


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Jempaw's Joy To Our World

Best Puppy In Breed
Jempaw's Lasya's Legacy Lives On Layla Jean




Group 7 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lacomtesse Ailyn Vel
  German Shepherd Dog   42
Group 2nd   
GCh Cowboy's Locked And Loaded
  Australian Shepherd   35
Group 3rd   
Ch Seawhisper Winsmore Limelight
  Collie (Smooth)   23
Group 4th   
GCh Sterlingden Elton Du Belgiador
  Belgian Shepherd Dog   16
BPIG   
Ch Lacomtesse Ailyn Vel
  German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nikkilen Truespirit Snow Princess   Shetland Sheepdog   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Reddenblu's Moonlight Marauder

Best Of Opposite Sex
Riverwild's Spice Of Life

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Reddenblu's Moonlight Marauder

Best Puppy In Breed
Reddenblu's Moonlight Marauder


Winners Dog: (1-1-0-0)
Reddenblu's Moonlight Marauder

Senior Puppy Dog Class
1st Reddenblu's Moonlight Marauder


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Riverwild's Spice Of Life

Open Bitch Class
1st Riverwild's Spice Of Life

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 11 pts (3-4-4-1)
GCh Cowboy's Locked And Loaded

Best Of Opposite Sex
Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo

Best Of Winners: (3-4-4-1)
Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo

Best Puppy In Breed
Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo

Select Dog
GCh Starwood Heir Apparent

Select Bitch
GCh Malka's From The Heart


Winners Bitch: (3-4-4-1)
Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo

Reserve Winners Bitch
Malka's Bar None

Junior Puppy Bitch Class
1st Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo
2nd Malka's New Beginnings

12-18 Month Bitch Class
1st Malka's Bar None

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sterlingden Elton Du Belgiador



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Anjay's Spellbinder

Best Of Opposite Sex
Anjay's Into The Mystic

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Bannerstone's Made To Order


Winners Dog: (1-2-1-0)
Bannerstone's Made To Order

Open Dog Class
1st Bannerstone's Made To Order


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Anjay's Into The Mystic

Reserve Winners Bitch
Omega's Divine Right

Open Bitch Class
1st Anjay's Into The Mystic
2nd Omega's Divine Right

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
GCh Seawhisper Winsmore Limelight

Best Of Opposite Sex
Cardross Magic For Marigold

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Seawhisper Winsmore's Simply Design

Best Puppy In Breed
Cardross Black Velvet

Select Dog
Ch Travler's Fortune And Glory


Winners Bitch: (1-4-2-0)
Cardross Magic For Marigold

Reserve Winners Bitch
Cargisles Momentum

Junior Puppy Bitch Class
1st Cardross Black Velvet

12-18 Month Bitch Class
1st Cargisles Momentum
2nd Seawhisper Winsmore's Cee It My Way

Open Bitch Class
1st Cardross Magic For Marigold

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bearspaw Disentangled Rye Pa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bearspaw Disentangled Rye Pa

Open Bitch Class
1st Bearspaw Disentangled Rye Pa

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
GCh Lacomtesse Ailyn Vel

Best Of Opposite Sex
Ch Quymera's Awakening

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Riverryan Mr Speaker Of The House

Best Puppy In Breed
GCh Lacomtesse Ailyn Vel


Winners Dog: (3-2-1-1)
Riverryan Mr Speaker Of The House

Reserve Winners Dog
Timberline's Kickin Up Dust

Junior Puppy Dog Class
1st Timberline's Master Thief

12-18 Month Dog Class
1st Timberline's Kickin Up Dust

Open Dog Class
1st Riverryan Mr Speaker Of The House


Winners Bitch: (3-2-1-1)
Riverryan Lady Of The Lakes

Reserve Winners Bitch
Aspin Von Sealand

Open Bitch Class
1st Riverryan Lady Of The Lakes
2nd Aspin Von Sealand

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Vastgota Canadian Giiwedin LT

Best Of Opposite Sex
Alkemi Daisy Bell LT

Best Puppy In Breed
Alkemi Daisy Bell LT



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Alkemi Daisy Bell LT

Senior Puppy Bitch Class
1st Alkemi Daisy Bell LT

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By