New Brunswick Kennel Club
Sunday, August 22, 2021 - Show-4



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Avery Gaudin
Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)  
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
Points: 159 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Avery Gaudin
Schnauzer (Miniature)  
Ellerker's And So It Goes
Points: 117
Best Puppy In Show
Judge: Avery Gaudin
Chinese Crested  
Tanooki Suit Of Lore








Group 1 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   41
Group 2nd   
Ch Zion's Captain America
  Spaniel (American Cocker)   34
Group 3rd   
Ch Clussexx Flying Ace
  Spaniel (Clumber)   29
Group 4th    Ildanoch's Party Rock Anthem   Spaniel (Irish Water)   28
BPIG    Broadways Call Me Pauley At Woodview   Retriever (Labrador)   N/A
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Pageska's Ruby Berlin

Best Of Opposite Sex
Pageska's Raylan Two Heart's Shot

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Pageska's Ruby Berlin

Best Puppy In Breed
Pageska's Raylan Two Heart's Shot


Winners Dog: (1-2-0-0)
Pageska's Raylan Two Heart's Shot

Senior Puppy Dog Class
1st Pageska's Raylan Two Heart's Shot


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Pageska's Ruby Berlin

Reserve Winners Bitch
Pageska's Ruta

Senior Puppy Bitch Class
1st Pageska's Ruta

Open Bitch Class
1st Pageska's Ruby Berlin

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Leasides Dax



Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 9 pts (3-5-2-0)
GCh Ambertru's I'll Call'm George

Best Of Opposite Sex
Mermaid's Eastcoast Gurlship

Best Of Winners: (3-5-2-0)
Ambercroft's Fare Rising Tide At Skyline

Best Puppy In Breed
Ambercroft's Fare Rising Tide At Skyline

Select Dog
Ch Bitagold Cardshark At Mermaid


Winners Bitch: (3-5-2-0)
Mermaid's Eastcoast Gurlship

Reserve Winners Bitch
Goldiva's Heaven Help A Fool In Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Genosha's Fiery Phoenix

Canadian Bred Bitch Class
1st Clitheroe's Freya Of Mermaid

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mermaid's Eastcoast Gurlship

Open Bitch Class
1st Goldiva's Heaven Help A Fool In Love
2nd Jetocas Takin A Napa At Skyline

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
Ch Tampa Bays Southern Grace At Matlin Via Eagle Pond

Best Of Opposite Sex
Ch Tybo's Just Breathe At Naiad

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Broadways Call Me Pauley At Woodview

Best Puppy In Breed
Broadways Call Me Pauley At Woodview


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Broadways Call Me Pauley At Woodview

Reserve Winners Bitch
Madabout's Atlantic Tidal Pool

Junior Puppy Bitch Class
1st Broadways Call Me Pauley At Woodview

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Cross Border News

Open Bitch Class
1st Madabout's Atlantic Tidal Pool

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
Ch Blue Ridge L R Overton Willow For Duckshore

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Saltydogs RC Tollers Peachy Keen

Best Puppy In Breed
RCTollers Heartbreaker

Select Dog
GCh Roaneden's Thunderstruck


Winners Dog: (2-2-2-1)
Roaneden's Star-Lord

Reserve Winners Dog
RCTollers Heartbreaker

Senior Puppy Dog Class
1st RCTollers Heartbreaker

12-18 Month Dog Class
1st Roaneden's Star-Lord


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Saltydogs RC Tollers Peachy Keen

Reserve Winners Bitch
Rustydogs Vixy At RC Tollers

12-18 Month Bitch Class
1st Saltydogs RC Tollers Peachy Keen

Open Bitch Class
1st Rustydogs Vixy At RC Tollers

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cormac Mac Airt Of Clancuddy

Best Of Opposite Sex
Annagh's Roisin

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cormac Mac Airt Of Clancuddy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cormac Mac Airt Of Clancuddy

Canadian Bred Dog Class
1st Cormac Mac Airt Of Clancuddy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Annagh's Roisin

Canadian Bred Bitch Class
1st Annagh's Roisin

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (0-1-3-1)
Ch Zion's Captain America

Best Of Opposite Sex
Ch Zion's Victorious Daisy

Best Puppy In Breed
Zion's Centennial Rose By The Bay

Select Dog
Ch Zion's Captain Of My Heart



Winners Bitch: (0-1-3-1)
Zion's Centennial Rose By The Bay

Junior Puppy Bitch Class
1st Zion's Centennial Rose By The Bay

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Clussexx Flying Ace


Winners Dog: (1-0-0-0)
Clussexx Flying Ace

12-18 Month Dog Class
1st Clussexx Flying Ace


Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cockerlea's Against All Odds

Best Puppy In Breed
Cockerlea's Against All Odds


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cockerlea's Against All Odds

Senior Puppy Dog Class
1st Cockerlea's Against All Odds


Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Remme Ngton Steele For Shore

Best Of Opposite Sex
Shore Something To Talk About

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Remme Ngton Steele For Shore


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Shore Something To Talk About

Open Bitch Class
1st Shore Something To Talk About

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Oliver Spark de l'Amadis


Winners Dog: (1-0-0-0)
Oliver Spark de l'Amadis

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Oliver Spark de l'Amadis


Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ildanoch's Party Rock Anthem



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ildanoch's Party Rock Anthem

12-18 Month Bitch Class
1st Ildanoch's Party Rock Anthem





Group 2 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Trumphill's Taking The High Road
  Rhodesian Ridgeback   15
Group 2nd   
Ch Daggarwoods Forged In Fire
  Norwegian Elkhound   13
Group 3rd   
Ch Aviance Luna Caprese An Army Of One L
  Dachshund (Standard Long-Haired)   12
Group 4th   
GCh Rabows Rebellion ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   9
BPIG   
Er Dox When God Whispered Your Name
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bassetacres Man In The Mirror


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bassetacres Man In The Mirror

Open Dog Class
1st Bassetacres Man In The Mirror


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Rabows Rebellion ML

Best Of Opposite Sex
GCh Palakore's Let It Be Doxieluv

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Er Dox Grace

Best Puppy In Breed
Er Dox When God Whispered Your Name


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Er Dox Grace

Reserve Winners Bitch
Er Dox When God Whispered Your Name

Senior Puppy Bitch Class
1st Er Dox When God Whispered Your Name

Open Bitch Class
1st Er Dox Grace
2nd Er Dox Midnight Lola

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Aviance Luna Caprese An Army Of One L

Best Of Opposite Sex
Telkel Game Set Match SL



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Telkel Game Set Match SL

Reserve Winners Bitch
Ali'i Ak Ring Of Fire

12-18 Month Bitch Class
1st Telkel Game Set Match SL

Open Bitch Class
1st Ali'i Ak Ring Of Fire

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pinehurst Reddington At Pyroni


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pinehurst Reddington At Pyroni

12-18 Month Dog Class
1st Pinehurst Reddington At Pyroni


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Daggarwoods Forged In Fire



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Soletrader Daring In Dublin



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Trumphill's Taking The High Road

Best Of Opposite Sex
Voiture Noire Of Course


Winners Dog: (1-0-0-1)
Voiture Noire Of Course

Open Dog Class
1st Voiture Noire Of Course






Group 3 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Regnancy A Touch Of Class
  Doberman Pinscher   11
Group 2nd    Homeport Sailing Solo   Newfoundland   9
Group 3rd   
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha
  Siberian Husky   7
Group 4th   
Pyroni Supernova
  Great Pyrenees   6
BPIG   
Pine Ridge's Dream Big
  Bullmastiff   N/A
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ans Enearian Viktorias Rose


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tiamat's Lookin'Sexy In My High Heels


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pine Ridge's Dream Big

Best Puppy In Breed
Pine Ridge's Dream Big



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pine Ridge's Dream Big

Senior Puppy Bitch Class
1st Pine Ridge's Dream Big

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Regnancy A Touch Of Class


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Everendeavour Urbosas Fury Kira



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Everendeavour Urbosas Fury Kira

12-18 Month Bitch Class
1st Everendeavour Urbosas Fury Kira

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pyroni Supernova



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pyroni Supernova

Open Bitch Class
1st Pyroni Supernova

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Homeport Sailing Solo

Best Of Opposite Sex
Homeport Whale Watcher

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Homeport Sailing Solo

Best Puppy In Breed
Homeport Whale Watcher


Winners Dog: (1-1-0-0)
Homeport Whale Watcher

Senior Puppy Dog Class
1st Homeport Whale Watcher


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Homeport Sailing Solo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Homeport Sailing Solo

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Snowstar-Mermaid UMakeMeDizzy



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha







Group 4 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
Ellerker's And So It Goes
  Schnauzer (Miniature)   12
Group 2nd   
GCh D.B.F. Vintage Dior
  Russell Terrier   11
Group 3rd   
GCh TriNor Everlasting Hope
  Norwich Terrier   9
Group 4th   
Lochlomond's Flight Of The Falcon
  Cairn Terrier   8
BPIG    Upthecreek Is Sentimental   Cairn Terrier   N/A
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Lochlomond's Flight Of The Falcon

Best Of Opposite Sex
Upthecreek Is Sentimental

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Lochlomond's Flight Of The Falcon

Best Puppy In Breed
Upthecreek Is Sentimental


Winners Dog: (2-2-0-0)
Lochlomond's Flight Of The Falcon

Reserve Winners Dog
Showme Trakr

12-18 Month Dog Class
1st Lochlomond's Flight Of The Falcon

Open Dog Class
1st Showme Trakr


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Upthecreek Is Sentimental

Reserve Winners Bitch
Upthecreek Is On A Roll

Senior Puppy Bitch Class
1st Upthecreek Is Sentimental

Open Bitch Class
1st Upthecreek Is On A Roll

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dariant Narcissus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dariant Narcissus

Open Dog Class
1st Dariant Narcissus


Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Best Puppy In Breed
Raintree Earendil I Can Handle Myself



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Raintree Earendil I Can Handle Myself

Junior Puppy Bitch Class
1st Raintree Earendil I Can Handle Myself

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh TriNor Everlasting Hope



Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Stonebrook Smart As A Tack @ Sudeley

Best Of Opposite Sex
GCh Newvista's Baby Face Blossom

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Stonebrook Smart As A Tack @ Sudeley


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Sudeley Queen Of All

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh D.B.F. Vintage Dior



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Onsengeltje Je Mon Cherie Ella

Open Bitch Class
1st Onsengeltje Je Mon Cherie Ella

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ellerker's And So It Goes


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ellerker's And So It Goes

Open Dog Class
1st Ellerker's And So It Goes






Group 5 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mightymites Dare To Dream!
  Miniature Pinscher   17
Group 2nd   
Ch PekeEasy Rocky Shores
  Pekingese   16
Group 3rd   
Festivals Soul Satisfaction
  Pug   14
Group 4th   Ch Foxworth Front Man   Pomeranian   13
BPIG   
Tanooki Suit Of Lore
  Chinese Crested   N/A
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Sushines Spring Break

Best Of Opposite Sex
Sushines Wonder Of Spring V RH

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Sushines Spring Break

Best Puppy In Breed
Hartscontent East Coast Edition


Winners Dog: (2-1-0-0)
Sushines Spring Break

Reserve Winners Dog
Hartscontent East Coast Edition

Senior Puppy Dog Class
1st Hartscontent East Coast Edition

Open Dog Class
1st Sushines Spring Break


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Sushines Wonder Of Spring V RH

12-18 Month Bitch Class
1st Sushines Wonder Of Spring V RH

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Tanooki Suit Of Lore

Best Puppy In Breed
Tanooki Suit Of Lore

Select Dog
GCh Gardine Don't Stop Believing


Winners Dog: (1-0-1-0)
Tanooki Suit Of Lore

Junior Puppy Dog Class
1st Tanooki Suit Of Lore


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch PekeEasy Rocky Shores

Best Of Opposite Sex
PekeEasy Peanut Butter Cup

Best Puppy In Breed
PekeEasy Peanut Butter Cup



Winners Bitch: (0-1-1-0)
PekeEasy Peanut Butter Cup

Senior Puppy Bitch Class
1st PekeEasy Peanut Butter Cup

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
Ch Foxworth Front Man

Select Dog
Ch Tofini Truth Is Stranger Than Fiction



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Festivals Soul Satisfaction



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Festivals Soul Satisfaction

Open Bitch Class
1st Festivals Soul Satisfaction

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh IslandGems Dream Girl



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Fwaggles Times Are Changin' Rustic Lane



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Marsuvica's Sweet Little Who

Best Of Opposite Sex
Marsuvica's Heir To Riches

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Marsuvica's Heir To Riches


Winners Dog: (1-2-0-1)
Marsuvica's Heir To Riches

Canadian Bred Dog Class
1st Marsuvica's Heir To Riches


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Sailormade's Too Cool To Flirt

Reserve Winners Bitch
Marsuvica's Quick As A Flash

Canadian Bred Bitch Class
1st Marsuvica's Quick As A Flash

Open Bitch Class
1st Sailormade's Too Cool To Flirt





Group 6 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Muldoon In The Arms Of Angels
  Bulldog   16
Group 2nd   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   15
Group 3rd    Onsengeltje Secretly Chiming In   Dalmatian   14
Group 4th   Ch Tykers Imma Wee Besom   French Bulldog   11
BPIG    Onsengeltje Secretly Chiming In   Dalmatian   N/A
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lebail's Light Of The Moon



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Muldoon In The Arms Of Angels



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Onsengeltje Secretly Chiming In

Best Of Opposite Sex
PaisleyPella Hitched A Ride To Onsengeltje

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Onsengeltje Secretly Chiming In

Best Puppy In Breed
Onsengeltje Secretly Chiming In


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Onsengeltje Secretly Chiming In

Reserve Winners Bitch
Onsengeltje N Juju Ready To Bloom

Senior Puppy Bitch Class
1st Onsengeltje Secretly Chiming In

Open Bitch Class
1st Onsengeltje N Juju Ready To Bloom

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Ch Tykers Imma Wee Besom

Best Of Opposite Sex
Martrav N Briley's Go With The Flow

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Martrav N Briley's Go With The Flow

Best Puppy In Breed
Bluemount Green Shoots Of Spring


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Shore A Whole Lot Of Treble

Reserve Winners Bitch
Bluemount Green Shoots Of Spring

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluemount Green Shoots Of Spring

Open Bitch Class
1st Shore A Whole Lot Of Treble

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rhapsody's Destined To Be Mine



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Napoli Pixie's Wand Goes Poof!



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Napoli Pixie's Wand Goes Poof!

Reserve Winners Bitch
LeeAnns Frico Pico

12-18 Month Bitch Class
1st Napoli Pixie's Wand Goes Poof!
2nd Glow Leeann Star Light Spirit

Open Bitch Class
1st LeeAnns Frico Pico

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Jempaw's Joy To Our World

Best Puppy In Breed
Jempaw's Lasya's Legacy Lives On Layla Jean




Group 7 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cowboy's Locked And Loaded
  Australian Shepherd   41
Group 2nd   
GCh Sterlingden Elton Du Belgiador
  Belgian Shepherd Dog   30
Group 3rd   
GCh Vastgota Canadian Giiwedin LT
  Swedish Vallhund   29
Group 4th   Ch Seawhisper Winsmore Limelight   Collie (Smooth)   27
BPIG   
Ch Lacomtesse Ailyn Vel
  German Shepherd Dog   N/A
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Riverwild's Spice Of Life

Best Of Opposite Sex
Reddenblu's Moonlight Marauder

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Riverwild's Spice Of Life

Best Puppy In Breed
Reddenblu's Moonlight Marauder


Winners Dog: (1-1-0-0)
Reddenblu's Moonlight Marauder

Senior Puppy Dog Class
1st Reddenblu's Moonlight Marauder


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Riverwild's Spice Of Life

Open Bitch Class
1st Riverwild's Spice Of Life

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 10 pts (2-3-4-2)
GCh Cowboy's Locked And Loaded

Best Of Opposite Sex
GCh Malka's From The Heart

Best Of Winners: (2-3-4-2)
Sheep's Kin Solid Concerto

Best Puppy In Breed
Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo


Winners Bitch: (2-3-4-2)
Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo

Reserve Winners Bitch
Malka's New Beginnings

Junior Puppy Bitch Class
1st Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo
2nd Malka's New Beginnings

12-18 Month Bitch Class
1st Malka's Bar None

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sterlingden Elton Du Belgiador



Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Anjay's Spellbinder

Best Of Opposite Sex
Omega's Divine Right


Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
GCh Seawhisper Winsmore Limelight

Best Of Opposite Sex
Seawhisper Winsmore's Cee It My Way

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Seawhisper Winsmore's Simply Design

Best Puppy In Breed
Cardross Black Velvet

Select Dog
Ch Travler's Fortune And Glory


Winners Bitch: (1-4-2-0)
Seawhisper Winsmore's Cee It My Way

Reserve Winners Bitch
Cardross Magic For Marigold

Junior Puppy Bitch Class
1st Cardross Black Velvet

12-18 Month Bitch Class
1st Seawhisper Winsmore's Cee It My Way
2nd Cargisles Momentum

Open Bitch Class
1st Cardross Magic For Marigold

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bearspaw Disentangled Rye Pa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bearspaw Disentangled Rye Pa

Open Bitch Class
1st Bearspaw Disentangled Rye Pa

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
Ch Lacomtesse Ailyn Vel

Best Of Opposite Sex
Timberline's Kickin Up Dust

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Timberline's Kickin Up Dust

Best Puppy In Breed
Ch Lacomtesse Ailyn Vel


Winners Dog: (3-2-0-1)
Timberline's Kickin Up Dust

Reserve Winners Dog
Riverryan Mr Speaker Of The House

Junior Puppy Dog Class
1st Timberline's Master Thief

12-18 Month Dog Class
1st Timberline's Kickin Up Dust

Open Dog Class
1st Riverryan Mr Speaker Of The House


Winners Bitch: (3-2-0-1)
Riverryan Lady Of The Lakes

Reserve Winners Bitch
Aspin Von Sealand

Open Bitch Class
1st Riverryan Lady Of The Lakes
2nd Aspin Von Sealand

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
Ch Wistwin Trelynn Fire Marshall At Nikkilen

Best Of Opposite Sex
Ch Nikkilen's Duchess Of Amesbury

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Zesta Johnnie Walker

Best Puppy In Breed
Zesta Johnnie Walker

Select Dog
Ch Truespirit Nikkilen Rodin


Winners Dog: (1-4-2-1)
Zesta Johnnie Walker

Senior Puppy Dog Class
1st Zesta Johnnie Walker

Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Vastgota Canadian Giiwedin LT

Best Of Opposite Sex
Alkemi Daisy Bell LT

Best Puppy In Breed
Alkemi Daisy Bell LT



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Alkemi Daisy Bell LT

Senior Puppy Bitch Class
1st Alkemi Daisy Bell LT

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By