Barrie Kennel & Obedience Club
Monday, August 2, 2021



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
Can GCh/MBIS Mex GCh Midnight Lady’s Puff The Magic Dragon
"Jack"
Owners: John Affel and Christina Koffman-Heard
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Nancy Tibben
Pekingese  
GCh Lionking Blaze Of Glory
Points: 329 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Nancy Tibben
Newfoundland  
GCh Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
Points: 287
Best Puppy In Show
Judge: Nancy Tibben
Chinese Crested  
Ch Denali's Best Kept Secret
Best Baby Puppy In Show
Judge: Nancy Tibben
Spaniel (American Cocker)  
Kingdoms Blue Crown Royal For Ramah








Group 1 - Nancy Tibben Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Madilane's Northern Light
  Spaniel (American Cocker)   76
Group 2nd   
GCh Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   67
Group 3rd   
Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   52
Group 4th    Compass In The Right Direction   Vizsla (Wire-Haired)   51
BPIG    Captivate Sugar Hi From Too Much Pie   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Kingdoms Blue Crown Royal For Ramah
  Spaniel (American Cocker)   0
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Patronum Circumrota Parzival First To The Key

Best Of Opposite Sex
Rovers Rocknroll Stevie Nicks

Best Puppy In Breed
Rovers Rocknroll Stevie Nicks



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Rovers Rocknroll Stevie Nicks

Reserve Winners Bitch
Northrock's Noble Spirit

Senior Puppy Bitch Class
1st Rovers Rocknroll Stevie Nicks
2nd Rovers Rainbow Brite Amber

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Northrock's Noble Spirit


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
DuValin Georgia's Moonshine


Winners Dog: (1-0-0-0)
DuValin Georgia's Moonshine

Bred By Exhibitor Dog Class
1st DuValin Georgia's Moonshine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brackenmoor Royal Finest

Best Puppy In Breed
Brackenmoor Royal Finest



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brackenmoor Royal Finest

Senior Puppy Bitch Class
1st Brackenmoor Royal Finest


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
GChB Leasides Dax

Best Of Opposite Sex
Shomberg N Mikarma Nadia @ Roctanian

Select Dog
Ch Leaside's Life Goes On

Select Bitch
Ch Stannyfield's Who Is On First



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Shomberg N Mikarma Nadia @ Roctanian

Reserve Winners Bitch
Fogelhund's Big Ole Betsy

12-18 Month Bitch Class
1st Fogelhund's Big Ole Betsy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shadowlands Just Like Fire

Open Bitch Class
1st Shomberg N Mikarma Nadia @ Roctanian

4-6 Month Bitch Class
1st Skypoint Leasides California Bombshell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf

Best Of Opposite Sex
Dowerky Our Sassy Rose Cider



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dowerky Our Sassy Rose Cider

Open Bitch Class
1st Dowerky Our Sassy Rose Cider


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Ch Chablais Rosa Rose

Best Of Opposite Sex
Jaunenoir Masonridge P Bunyan

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Jaunenoir Masonridge P Bunyan


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Gorsebrook Solaia Blairour

Reserve Winners Bitch
Wyndance's Here Comes Da' Judd

12-18 Month Bitch Class
1st Wyndance's Here Comes Da' Judd

Open Bitch Class
1st Gorsebrook Solaia Blairour


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 5 pts (3-1-2-0)
GCh Roaneden's Sea King

Best Of Opposite Sex
Kalmegess' Southern Belle

Best Of Winners: (3-1-2-0)
Roaneden's Salty Seastar

Select Dog
GCh Roaneden's Thunderstruck


Winners Bitch: (3-1-2-0)
Kalmegess' Southern Belle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kalmegess' Southern Belle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Cornadore Branco With Annagh

Best Of Opposite Sex
Annagh's Sceolan



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Annagh's Sceolan

Open Bitch Class
1st Annagh's Sceolan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Captiva Chamberlayne MrBigStuf



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 8 pts (3-4-1-1)
GCh Madilane's Northern Light

Best Of Opposite Sex
Ch Nonnies Dare To Dream

Best Of Winners: (3-4-1-1)
Blackgem's Prince Charming

Best Puppy In Breed
Wynridge's A Legacy Continues At Ashleys Own


Winners Dog: (3-4-1-1)
Blackgem's Prince Charming

Reserve Winners Dog
Clanagroe Triple Play Blue Jay

Senior Puppy Dog Class
1st Wynridge's A Legacy Continues At Ashleys Own

12-18 Month Dog Class
1st Blackgem's Prince Charming

Canadian Bred Dog Class
1st Clanagroe Triple Play Blue Jay


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GCh Carnaby It Takes A Village

Best Of Opposite Sex
Cockerlea's Against All Odds

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Henley's Blow Out The Candles

Best Puppy In Breed
Henley's Blow Out The Candles


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Henley's Blow Out The Candles

Reserve Winners Bitch
Proclaim's Ripple In Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Henley's Blow Out The Candles

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Proclaim's Ripple In Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wallylama's How Do You Like Me Now?



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Nancy Tibben

Best Of Breed: 7 pts (4-3-0-1)
Ch Almamater Queen Scarlet

Best Of Opposite Sex
Sandyridge's Sir Henry

Best Of Winners: (4-3-0-1)
Sandyridge's Sir Henry

Best Puppy In Breed
Wynder's It's In The Cards


Winners Dog: (4-3-0-1)
Sandyridge's Sir Henry

Reserve Winners Dog
Wynder's Who's On First

Senior Puppy Dog Class
1st Wynder's It's In The Cards

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Wynder's Who's On First

Open Dog Class
1st Sandyridge's Sir Henry
2nd Wynder's At First Sight


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   47
Group 2nd   
GCh Granvalero's Moonbeam Special SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   46
Group 3rd   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   43
Group 4th   
Ch Mylakhan Karob So Be It
  Saluki   41
BPIG   
Castlekeep's Prodigious
  Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Chetcote La Parisenne   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tirzah's Creme Brulee



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tirzah's Creme Brulee

Canadian Bred Bitch Class
1st Tirzah's Creme Brulee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish

Best Of Opposite Sex
TraJam Muckross Moment Like This

Best Puppy In Breed
TraJam Muckross Moment Like This



Winners Bitch: (0-1-1-0)
TraJam Muckross Moment Like This

Senior Puppy Bitch Class
1st TraJam Muckross Moment Like This


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Boru's Surrealism

Best Of Opposite Sex
Boru's Black Cherry

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Boru And Justice For All

Best Puppy In Breed
Boru's Black Cherry


Winners Dog: (2-2-1-0)
Boru And Justice For All

Reserve Winners Dog
Boru's The Night Watch

12-18 Month Dog Class
1st Boru's The Night Watch

Open Dog Class
1st Boru And Justice For All


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Boru's Black Cherry

Reserve Winners Bitch
Boru's Birth Of Venus

Junior Puppy Bitch Class
1st Boru's Black Cherry

12-18 Month Bitch Class
1st Boru's Birth Of Venus


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
GCh Kishniga's Millenium Gal


Winners Dog: (1-0-1-1)
Roi de France du Grand Fresnoy

12-18 Month Dog Class
1st Roi de France du Grand Fresnoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 11 pts (3-6-2-1)
GCh Chetcote Catch Me If You Can

Best Of Opposite Sex
Chetcote Do You Wanna Dance

Best Of Winners: (3-6-2-1)
Chetcote Do You Wanna Dance

Best Puppy In Breed
Keen's I Dream Of Jeanie

Select Dog
Ch Doxieluv Happy Days Fonzie

Select Bitch
Ch Westwinds Sweet 'N' Spicy Q Baby ML


Winners Dog: (3-6-2-1)
Palakore's Pancho

Reserve Winners Dog
Palakore's Flip The Coin

12-18 Month Dog Class
1st Palakore's Flip The Coin

Canadian Bred Dog Class
1st Keen's Lighting Up The Dark

Open Dog Class
1st Palakore's Pancho


Winners Bitch: (3-6-2-1)
Chetcote Do You Wanna Dance

Reserve Winners Bitch
Keen's I Dream Of Jeanie

Senior Puppy Bitch Class
1st Keen's I Dream Of Jeanie

12-18 Month Bitch Class
1st Palakore's Love Do At Avamore Me

Canadian Bred Bitch Class
1st Keen's Dancing In The Dark

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chetcote Do You Wanna Dance
2nd Keen's Someone Like You

Open Bitch Class
1st Palakore's It's Still Magic@Starling

4-6 Month Bitch Class
1st Chetcote La Parisenne


Class results courtesy of: MJN Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Chetcote Notorious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Best Of Opposite Sex
Prelude N Whisperhill Hope MW

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Best Puppy In Breed
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Junior Puppy Dog Class
1st Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Prelude N Whisperhill Hope MW

Open Bitch Class
1st Prelude N Whisperhill Hope MW


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Granvalero's Moonbeam Special SL

Best Of Opposite Sex
Altadach Alpina SL



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Altadach Alpina SL

Reserve Winners Bitch
Altadach Autobianchi SL

Open Bitch Class
1st Altadach Alpina SL
2nd Altadach Autobianchi SL


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dragorra's I Move The Stars For No One

Best Of Opposite Sex
Sumo De La Sierra De Avila

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dragorra's I Move The Stars For No One


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sumo De La Sierra De Avila

Open Dog Class
1st Sumo De La Sierra De Avila


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Castlekeep's Honour

Best Puppy In Breed
Castlekeep's Prodigious


Winners Dog: (3-0-0-0)
Castlekeep's Honour

Reserve Winners Dog
Castlekeep's Prodigious

Senior Puppy Dog Class
1st Castlekeep's Prodigious

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tayleefarm Carlos Santana

Open Dog Class
1st Castlekeep's Honour

4-6 Month Dog Class
1st Castlekeep's Potent



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Osiris A Standing Ovation Xo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Angelridge The Puck Stops Here

Best Of Opposite Sex
Angelridge Maybe It's Maybeline

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Angelridge The Puck Stops Here


Winners Dog: (1-1-0-0)
Angelridge The Puck Stops Here

12-18 Month Dog Class
1st Angelridge The Puck Stops Here


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Angelridge Maybe It's Maybeline

12-18 Month Bitch Class
1st Angelridge Maybe It's Maybeline


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Mylakhan Karob So Be It

Select Bitch
Ch Zahara Aindifae Al Daoud



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Mylakhan Karob So Be It

Reserve Winners Bitch
Caristeda Dadaelis Baziloraius

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mylakhan Karob So Be It

Open Bitch Class
1st Caristeda Dadaelis Baziloraius


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 7 pts (1-5-1-1)
Altcar's Over The Lydiate

Best Of Opposite Sex
Ch Clandara's Driving The Bentley

Best Of Winners: (1-5-1-1)
Altcar's Over The Lydiate

Best Puppy In Breed
Altcar's Over The Lydiate

Select Bitch
GCh Excel Sovereign In My Dreams


Winners Dog: (1-5-1-1)
Shetara Comar Get Your Ribbons On

Senior Puppy Dog Class
1st Shetara Comar Get Your Ribbons On

4-6 Month Dog Class
1st Lohengrin II Of Gentle Mind


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Melody Roth Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   46
Group 2nd   
Ch Dancing Stars-Protocol's Time To Dance For DreamOn
  Doberman Pinscher   42
Group 3rd   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   31
Group 4th    Snowmist's Winter Saga   Siberian Husky   30
BPIG    Snowmist's Winter Saga   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Please Just A Sprinkle   Samoyed   0
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Indevor High On Life


Winners Dog: (1-0-0-0)
Indevor High On Life

Open Dog Class
1st Indevor High On Life



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lueldar's Across The Pond To Spiritrun



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
Ch Mountmagic Jury's Out V Avatar

Best Of Opposite Sex
Mount Magic's Karma Chameleon

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Mountmagic's Highest Summit


Winners Dog: (3-2-1-0)
Mountmagic's Highest Summit

Reserve Winners Dog
Alpenbliss Travelin Man

12-18 Month Dog Class
1st Alpenbliss Travelin Man

Open Dog Class
1st Mountmagic's Highest Summit
2nd Indygo Lesna Magia


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Mount Magic's Karma Chameleon

Reserve Winners Bitch
Mount Magic's Doux Deja Vu

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mount Magic's Karma Chameleon

Open Bitch Class
1st Mount Magic's Doux Deja Vu


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Hannoveria Top Gun

Best Of Opposite Sex
Ch IliasLegacy Joy Bonnie Rose




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Tybrushe's Cover Paige of Denshaw

Best Puppy In Breed
GChB Tybrushe's Cover Paige of Denshaw



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Tybrushe's Down By The River

Reserve Winners Bitch
Pantheon N Cinnrhees Shield Maiden

Senior Puppy Bitch Class
1st Pantheon N Cinnrhees Shield Maiden

Open Bitch Class
1st Tybrushe's Down By The River


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
True Norths Salem Bugatti

Best Puppy In Breed
True Norths Salem Bugatti



Winners Bitch: (0-1-0-0)
True Norths Salem Bugatti

Senior Puppy Bitch Class
1st True Norths Salem Bugatti


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 10 pts (2-5-3-1)
Ch Dancing Stars-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
Arkets Whistle Britches

Best Of Winners: (2-5-3-1)
Arkets Whistle Britches

Best Puppy In Breed
Ravalleses Let There Be Cake

Select Dog
Ch Shameless These Dreams

Select Bitch
Ch Ravalleses Just One Look


Winners Dog: (2-5-3-1)
Ravalleses James Bond 007

Reserve Winners Dog
Gatehouse One For The Win

12-18 Month Dog Class
1st Ravalleses James Bond 007

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gatehouse One For The Win


Winners Bitch: (2-5-3-1)
Arkets Whistle Britches

Reserve Winners Bitch
Ravalleses Let There Be Cake

Junior Puppy Bitch Class
1st Ravalleses Let There Be Cake
2nd Hausenbrook's Lady In Red

12-18 Month Bitch Class
1st Arkets Whistle Britches

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Midnightsky's Atria

Open Bitch Class
1st Ignite's Reign Of Fire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Pyrvalley's The Name Is Dexter


4-6 Month Bitch Class
1st Pyrvalley's The Duchess Of Severn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Northernpaws Derby Hubert

Best Of Opposite Sex
Northernpaws Claudie

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Northernpaws Derby Hubert

Best Puppy In Breed
Northernpaws Rainey


Winners Dog: (1-2-0-0)
Northernpaws Derby Hubert

Open Dog Class
1st Northernpaws Derby Hubert


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Northernpaws Claudie

Reserve Winners Bitch
Northernpaws Rainey

Junior Puppy Bitch Class
1st Northernpaws Rainey

12-18 Month Bitch Class
1st Northernpaws Claudie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Baby Blue's Karmella

Best Of Opposite Sex
Baby Blue's Primo

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Baby Blue's Karmella

Best Puppy In Breed
Baby Blue's Primo


Winners Dog: (1-1-0-0)
Baby Blue's Primo

Senior Puppy Dog Class
1st Baby Blue's Primo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Baby Blue's Karmella

Canadian Bred Bitch Class
1st Baby Blue's Karmella


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon

Best Of Opposite Sex
Dreampools Lightning Strikes

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Dreampools Lightning Strikes

Best Puppy In Breed
Homeport Water Maiden At Seafever


Winners Dog: (1-2-1-0)
Dreampools Chester By The Sea

12-18 Month Dog Class
1st Dreampools Chester By The Sea


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Dreampools Lightning Strikes

Reserve Winners Bitch
Homeport Water Maiden At Seafever

Senior Puppy Bitch Class
1st Homeport Water Maiden At Seafever

12-18 Month Bitch Class
1st Dreampools Lightning Strikes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Seabury's Master Of The Hunt




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Esmonds Nor'easter

Best Of Opposite Sex
Roxanhaus' Macho Man

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Roxanhaus' Macho Man


Winners Dog: (1-1-0-1)
Roxanhaus' Macho Man

Open Dog Class
1st Roxanhaus' Macho Man


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Vonwadge's Just Do It

Open Bitch Class
1st Vonwadge's Just Do It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Vanderbilt's Salt N Pepper

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Lies And Alibis

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Salt N Pepper

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Salt N Pepper


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Salt N Pepper

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Salt N Pepper

4-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Please Just A Sprinkle


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Lies And Alibis

Open Bitch Class
1st Vanderbilt's Lies And Alibis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Eugen I-Ra A Handsome Boy

Best Of Winners: (2-0-0-0)
Eugen I-Ra A Handsome Boy


Winners Dog: (2-0-0-0)
Eugen I-Ra A Handsome Boy

Reserve Winners Dog
Histyle's Hermes A Rising Star

Canadian Bred Dog Class
1st Eugen I-Ra A Handsome Boy

Open Dog Class
1st Histyle's Hermes A Rising Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gordon Hayburn

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Snowmist's Winter Saga

Best Of Opposite Sex
Perun's Warp Speed Ahead

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Snowmist's Winter Saga

Best Puppy In Breed
Snowmist's Winter Saga


Winners Dog: (1-1-0-0)
Perun's Warp Speed Ahead

Open Dog Class
1st Perun's Warp Speed Ahead


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Snowmist's Winter Saga

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Winter Saga


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   25
Group 2nd   Ch Skyehigh's James Bay   West Highland White Terrier   24
Group 3rd   
Thunderally's Mischevious Casper
  Bull Terrier (Miniature)   23
Group 4th   
Ch Benchmark's Best Kept Man
  Border Terrier   20
BPIG   
Ch Pinehome's 2020 Vision
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
L'End Show Must Be Winner

Best Of Opposite Sex
Ispy Lady Tano Of Eon

Best Of Winners: (1-1-0-0)
L'End Show Must Be Winner


Winners Dog: (1-1-0-0)
L'End Show Must Be Winner

Open Dog Class
1st L'End Show Must Be Winner


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ispy Lady Tano Of Eon

12-18 Month Bitch Class
1st Ispy Lady Tano Of Eon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Benchmark's Best Kept Man




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Thunderally's Mischevious Casper

Best Of Opposite Sex
GCh Clear Soul Bull El Bonito

Select Dog
Ch Bullinvictus Rocksteady At Andrione Bulls




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Meliagold's Middle Ground

Select Dog
Ch MeliaGold's Mighty Gamer


Winners Dog: (2-0-1-0)
Meliagold's Middle Ground

Reserve Winners Dog
Skerryvore Red Onni Touch Of Joy

12-18 Month Dog Class
1st Meliagold's Middle Ground

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Skerryvore Red Onni Touch Of Joy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dariant Narcissus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dariant Narcissus

Open Dog Class
1st Dariant Narcissus



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fleet St Forged At Hampton Court




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Moonshadows Paint It Black



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Moonshadows Paint It Black

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Moonshadows Paint It Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rexroth Every Cloud Has A Silver Lining



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxbend How Sweet It Is



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxbend How Sweet It Is

Open Bitch Class
1st Foxbend How Sweet It Is


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
BTP All You Need Is 1 Good One

Best Of Opposite Sex
Sensations Pandemonium Plus

Best Of Winners: (1-1-0-0)
BTP All You Need Is 1 Good One


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sensations Pandemonium Plus

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sensations Pandemonium Plus


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Deghall Count On Me

Best Of Opposite Sex
Redrox Haslemere Heart Of Gold



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Redrox Haslemere Heart Of Gold

Open Bitch Class
1st Redrox Haslemere Heart Of Gold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Sandywheat's Celtic Senorita

Best Of Opposite Sex
Diamondjewel's Murphy

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Diamondjewel's Murphy

Best Puppy In Breed
Ch Pinehome's 2020 Vision

Select Bitch
Ch Pinehome's 2020 Vision


Winners Dog: (1-1-0-2)
Diamondjewel's Murphy

Senior Puppy Dog Class
1st Diamondjewel's Murphy


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Diamondjewel's Soda Pop

Junior Puppy Bitch Class
1st Diamondjewel's Soda Pop


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Superbs R.e.s.p.e.c.t.

Best Of Opposite Sex
Clandara's Maybe Baby

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Superbs R.e.s.p.e.c.t.


Winners Dog: (1-2-0-0)
Superbs R.e.s.p.e.c.t.

12-18 Month Dog Class
1st Superbs R.e.s.p.e.c.t.


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Clandara's Maybe Baby

Reserve Winners Bitch
Clandara's Little Dreamer

Open Bitch Class
1st Clandara's Maybe Baby
2nd Clandara's Little Dreamer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Skyehigh's James Bay




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   41
Group 2nd   
Ch Queen Bless JP Winning Ticket
  Papillon   40
Group 3rd   
Ch Denali's Best Kept Secret
  Chinese Crested   33
Group 4th   
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   27
BPIG   
Ch Denali's Best Kept Secret
  Chinese Crested   N/A
Best Baby Puppy In Group    Regaloake's Play The Lotto   Papillon   0
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
Sigma Chi's Anniversary Waltz

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Shirmont Custom Built


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Sigma Chi's Anniversary Waltz

Open Bitch Class
1st Sigma Chi's Anniversary Waltz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 5 pts (4-0-1-1)
Ch Denali's Best Kept Secret

Best Of Opposite Sex
Denali's I Am Legend

Best Puppy In Breed
Ch Denali's Best Kept Secret

Select Dog
GCh Gardine Don't Stop Believing


Winners Dog: (4-0-1-1)
Denali's I Am Legend

Reserve Winners Dog
Koopa King Of Lore

Junior Puppy Dog Class
1st Koopa King Of Lore
2nd Mushroom Citizen Of Lore

Senior Puppy Dog Class
1st Denali's I Am Legend

12-18 Month Dog Class
1st Windwater Call My Agent At Ladyday



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
Weylinmarsh Scooby Says Daphne

Best Puppy In Breed
Weylinmarsh Scooby Says Daphne



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Weylinmarsh Scooby Says Daphne

Reserve Winners Bitch
Cotondeneige Elsa d'Arendelle

Junior Puppy Bitch Class
1st Weylinmarsh's Billie Jean

Senior Puppy Bitch Class
1st Cotondeneige Elsa d'Arendelle

Canadian Bred Bitch Class
1st Weylinmarsh Scooby Says Daphne


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
St Johns Ellablu By Whichwire


Winners Bitch: (0-1-0-0)
St Johns Ellablu By Whichwire

Open Bitch Class
1st St Johns Ellablu By Whichwire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 10 pts (2-6-1-2)
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa

Best Of Opposite Sex
Ch Lancaster's Phoenix At Twinkle And Amistosa

Best Of Winners: (2-6-1-2)
Heartsdelites Lucky Charm

Best Puppy In Breed
Ch Lancaster's Phoenix At Twinkle And Amistosa

Select Bitch
Ch Weylinmarsh's Princess Beatrice


Winners Bitch: (2-6-1-2)
Rockhurst Rockstar

Reserve Winners Bitch
Pocopayasos Sexy Lexy

Senior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos Sexy Lexy

12-18 Month Bitch Class
1st Rockhurst Rockstar
2nd Hearts Delites' A Change Is Gonna Come
3rd Sonrisas Lunar Eclipse At Alegria

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Dazzling Princess Leia

Open Bitch Class
1st Pocopayasos Frolics Tale

4-6 Month Bitch Class
1st Loscompanero's Full Of Beans 2nd


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Ladyday's Out Of The Ashes And Fire

Best Puppy In Breed
Ladyday's Out Of The Ashes And Fire



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
Ch Queen Bless JP Winning Ticket

Best Of Opposite Sex
Ch Pinkribbon's The Bees Knees

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Southcreek's Just In Case

Best Puppy In Breed
Regaloake's Tokabout Amber

Select Bitch
GCh Rockalily's Blessed Be


Winners Dog: (1-3-1-2)
Southcreek's Just In Case

Open Dog Class
1st Southcreek's Just In Case


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Regaloake's Tokabout Amber

Reserve Winners Bitch
Ona's N Kenmoor Shades Of Halloween

Senior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Tokabout Amber

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rockalily's Do Ye No Harm

Open Bitch Class
1st Ona's N Kenmoor Shades Of Halloween

4-6 Month Bitch Class
1st Regaloake's Play The Lotto


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tinyprints Dark N Manly




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Siosalach's Hammin It Up

Select Dog
GCh CurlyQ's Firehouse Inferno




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Shoalcreek's Emily

Best Puppy In Breed
Tarmar Bold And Beautiful



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Shoalcreek's Emily

Reserve Winners Bitch
Tarmar Bold And Beautiful

Senior Puppy Bitch Class
1st Tarmar Bold And Beautiful

12-18 Month Bitch Class
1st Shoalcreek's Emily

Open Bitch Class
1st Tarmar's All A Glitter


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   34
Group 2nd   
Ch Periwrinkles Wild At Heart
  Chinese Shar-Pei   29
Group 3rd   
Hibiscus Fire And Ice
  Shiba Inu   19
Group 4th   
Starlight Storm Topbrass
  Bulldog   18
BPIG    Valmara's Price Above Rubies   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Aristocrafts Smooth Operator
  French Bulldog   0
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Belle Creek's Top Of The World



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Starlight Storm Topbrass

Best Puppy In Breed
Starlight No Soup For You



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Starlight Storm Topbrass

Reserve Winners Bitch
Starlight No Soup For You

Senior Puppy Bitch Class
1st Starlight No Soup For You

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Starlight Storm Topbrass

Open Bitch Class
1st Symarun's Mischief Managed


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 9 pts (4-3-3-0)
Ch Periwrinkles Wild At Heart

Best Of Opposite Sex
Periwrinkles Proud Mary

Best Of Winners: (4-3-3-0)
Periwrinkles Proud Mary

Best Puppy In Breed
Periwrinkles Proud Mary

Select Dog
Ch Dot de Rides Brainstorming


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Hallmark's Shantay You Stay

Best Of Opposite Sex
Laguna Dios Dom Perignon

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Hallmark's Shantay You Stay

Best Puppy In Breed
Hallmark's Shantay You Stay


Winners Dog: (1-1-0-0)
Laguna Dios Dom Perignon

Open Dog Class
1st Laguna Dios Dom Perignon

4-6 Month Dog Class
1st Pepperlane Tumbling Dice


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Hallmark's Shantay You Stay

Senior Puppy Bitch Class
1st Hallmark's Shantay You Stay


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Keesridge Blame It On The Rum

Best Of Opposite Sex
Keesridge Must Be The Whiskey Talkin

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Keesridge Blame It On The Rum

Best Puppy In Breed
Keesridge Blame It On The Rum


Winners Dog: (1-2-0-0)
Keesridge Must Be The Whiskey Talkin

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keesridge Must Be The Whiskey Talkin


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Keesridge Blame It On The Rum

Reserve Winners Bitch
Keesridge's My Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Keesridge Blame It On The Rum

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Keesridge's My Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Ch Bellefleet's Once Upon A Dream

Best Puppy In Breed
Bellefleet's Pedal To The Metal

Select Bitch
GCh Dassin Vivica Of Canterbury



Winners Bitch: (0-3-0-2)
Denali's Ringside Gossip

Reserve Winners Bitch
Bellefleet's Pedal To The Metal

Junior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Pedal To The Metal

12-18 Month Bitch Class
1st Zoelle Horizon Living It Up

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Ringside Gossip

4-6 Month Bitch Class
1st Glow Whoopy The Black Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Valmara's Price Above Rubies

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Valmara's Price Above Rubies

Best Puppy In Breed
Valmara's Price Above Rubies

Select Bitch
Ch Tallan Don't Rain On My Parade


Winners Dog: (2-1-1-1)
Highprofile New Found Love

Reserve Winners Dog
Vetset The Heat Is On

Senior Puppy Dog Class
1st Vetset The Heat Is On

Open Dog Class
1st Highprofile New Found Love


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Valmara's Price Above Rubies

Junior Puppy Bitch Class
1st Valmara's Price Above Rubies


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sanhedrin's Katharine Hepburn



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hibiscus Fire And Ice

Best Puppy In Breed
Hibiscus Fire And Ice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hibiscus Fire And Ice

Senior Puppy Bitch Class
1st Hibiscus Fire And Ice


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Caballo Negro Inyas Rainbow


Winners Dog: (1-0-0-0)
Caballo Negro Inyas Rainbow

12-18 Month Dog Class
1st Caballo Negro Inyas Rainbow



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Melody Roth Top Dog
Points
Group 1st    Moda's Forbidden Desire   German Shepherd Dog   54
Group 2nd   
Ch Tasiahills Merrymops The One
  Old English Sheepdog   47
Group 3rd    Glenmiller's DC Thomas   Bouvier des Flandres   46
Group 4th   
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter
  Shetland Sheepdog   45
BPIG   
Catalyst's Old Country Soul
  Australian Cattle Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Fortis's Cover Boy   Australian Shepherd   0
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Catalyst's Old Country Soul

Best Of Opposite Sex
Catalyst's The Promised Land

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Catalyst's Old Country Soul

Best Puppy In Breed
Catalyst's Old Country Soul


Winners Dog: (3-2-0-0)
Catalyst's Old Country Soul

Reserve Winners Dog
Catalyst's Hold My Beer

Junior Puppy Dog Class
1st Catalyst's Long Live The Night

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Catalyst's Old Country Soul

Open Dog Class
1st Catalyst's Hold My Beer


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Catalyst's The Promised Land

Reserve Winners Bitch
Catalyst's Whiskey In A Teacup

Senior Puppy Bitch Class
1st Catalyst's Whiskey In A Teacup

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Catalyst's The Promised Land

4-6 Month Bitch Class
1st Lakylu Always On My Mind Perramigo's Catalyst


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 11 pts (3-7-1-1)
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
Ch Northbay Xsell Cast Money

Best Of Winners: (3-7-1-1)
Please Vitesse Grand V

Best Puppy In Breed
Mychazo A Real Boy At Oracle DN


Winners Dog: (3-7-1-1)
Mychazo A Real Boy At Oracle DN

Reserve Winners Dog
Northbay Xsell's I Gotta Do It My Way

Junior Puppy Dog Class
1st Mychazo A Real Boy At Oracle DN

12-18 Month Dog Class
1st Northbay Xsell's I Gotta Do It My Way

Canadian Bred Dog Class
1st Superfly The Devil's Backbone

4-6 Month Dog Class
1st Fortis's Cover Boy


Winners Bitch: (3-7-1-1)
Please Vitesse Grand V

Reserve Winners Bitch
Ewenique's Marvel Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Oracle's Pretty In Blue Of Mychazo

12-18 Month Bitch Class
1st Ewenique's Marvel Girl
2nd Starcreek's Dazzling Sweetheart

Canadian Bred Bitch Class
1st Please Vitesse Grand V

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tresrullah's Whoa Black Betty

Open Bitch Class
1st Ewenique's Worth The Climb
2nd Kirrabilli's I Do D'eclair @ Fortis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (3-0-0-1)
GCh MNM's Soleila du Belgiador

Best Of Opposite Sex
Chatmar View To A Kill

Best Puppy In Breed
Chatmar View To A Kill



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Glenmiller's DC Thomas


Winners Dog: (1-0-0-0)
Glenmiller's DC Thomas

Open Dog Class
1st Glenmiller's DC Thomas



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Babe In The Woods Du Medelin

Best Of Opposite Sex
Chaotic's Somme

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Babe In The Woods Du Medelin

Best Puppy In Breed
Chaotic's Somme


Winners Dog: (2-1-0-0)
Chaotic's Somme

Reserve Winners Dog
Ferrari Ace Asperados

Junior Puppy Dog Class
1st Chaotic's Somme

Open Dog Class
1st Ferrari Ace Asperados


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Babe In The Woods Du Medelin

Open Bitch Class
1st Babe In The Woods Du Medelin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Omega's Perfect Illusion



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Omega's Perfect Illusion

Open Bitch Class
1st Omega's Perfect Illusion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Thistlebrae Gala Affair

Best Of Opposite Sex
Thistlebrae Jump N Jive

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Thistlebrae Gala Affair


Winners Dog: (1-1-0-0)
Thistlebrae Jump N Jive

Open Dog Class
1st Thistlebrae Jump N Jive


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Thistlebrae Gala Affair

Open Bitch Class
1st Thistlebrae Gala Affair


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 6 pts (3-4-0-0)
Moda's Forbidden Desire

Best Of Opposite Sex
Hellwigg's Mr Big Stuff

Best Of Winners: (3-4-0-0)
Moda's Forbidden Desire


Winners Bitch: (3-4-0-0)
Moda's Forbidden Desire

Reserve Winners Bitch
Onix Von Rijhoff

12-18 Month Bitch Class
1st Cola Vom Redwood
2nd Bnova Vom Redwood

Canadian Bred Bitch Class
1st Moda's Forbidden Desire

Open Bitch Class
1st Onix Von Rijhoff


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Mack Hill Tessa



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Mack Hill Tessa

Reserve Winners Bitch
Caradoc's Beauty Is Not A Crime

Open Bitch Class
1st Mack Hill Tessa
2nd Caradoc's Beauty Is Not A Crime


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Moonbaby's Wanted Man

Best Of Opposite Sex
Tresrullah's Living The Dream

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Pinewood's Rip Wheeler

Best Puppy In Breed
Pinewood's Rip Wheeler

Select Dog
GChB NW Aloha Montana Sky


Winners Dog: (1-3-2-0)
Pinewood's Rip Wheeler

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Pinewood's Rip Wheeler


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Tresrullah's Living The Dream

Reserve Winners Bitch
Follow Me Amazing Maisie Jane

Senior Puppy Bitch Class
1st Follow Me Amazing Maisie Jane
2nd Knee High's Royal Gala At Pinewood

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tresrullah's Living The Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tasiahills Merrymops The One




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter

Best Of Opposite Sex
Brantstar's Fashion Inspiration

Best Puppy In Breed
Regaloake's Mirror Reflection



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Brantstar's Fashion Inspiration

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Mirror Reflection

Senior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Mirror Reflection

12-18 Month Bitch Class
1st Brantstar's Fashion Inspiration

Open Bitch Class
1st Regaloake's Make Me Blush


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kendall Wavelet


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kendall Wavelet

Open Dog Class
1st Kendall Wavelet



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
Ch Bourbon Iz Byrshtunovogo Kraju

Best Of Opposite Sex
Dragonjoy Cotton Candy

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Foxlore Oliver Twist

Best Puppy In Breed
Ch Wenlisa's Head Over Heels For You

Select Dog
Ch Wenlisa's Head Over Heels For You


Winners Dog: (1-3-2-0)
Foxlore Oliver Twist

Open Dog Class
1st Foxlore Oliver Twist


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By