Alberta Kennel Club
Friday, August 2, 2019



Related Results

Conformation

Friday, August 02
Friday, August 02 (Ltd Breed Show for Retrieving Breeds)
Saturday, August 03
Saturday, August 03 (Ltd Breed Show for Group 6)
Sunday, August 04
Sunday, August 04 (Ltd Breed Show for Group 3)
Monday, August 05
Monday, August 05 (Ltd Breed Show for Pointing Breeds)

Obedience

Friday, August 02 (Obedience Trial 1)
Saturday, August 03 (Obedience Trial 2)
Sunday, August 04 (Obedience Trial 3)
Monday, August 05 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Friday, August 02 (Rally Trial 1)
Friday, August 02 (Rally Trial 2)
Saturday, August 03 (Rally Trial 3)
Sunday, August 04 (Rally Trial 4)
Sunday, August 04 (Rally Trial 5)
Monday, August 05 (Rally Trial 6)

Related Specialties

Papillon Canada [National] - Sunday, August 04 - Conformation
Bulldog Club Of Canada [Regional] - Sunday, August 04 - Conformation
Saint Bernard Fanciers Of Canada [Regional] - Saturday, August 03 - Conformation
Pointer Club Of Canada [National] - Saturday, August 03 - Conformation
Borzoi Canada [Regional] - Saturday, August 03 - Conformation
Shiba Inu Canada [Regional] - Friday, August 02 - Conformation
Shiba Inu Canada [National] - Sunday, August 04 - Conformation
Alberta Sporting Hound Association - Friday, August 02 - Conformation
Boston Terrier Club Of Canada [Regional] - Sunday, August 04 - Conformation
Bullmastiff Fanciers Of Canada [National] - Friday, August 02 - Conformation
Great Dane Club of Canada [Regional] - Saturday, August 03 - Conformation
Great Dane Club of Canada [Regional] - Friday, August 02 - Obedience
Great Dane Club of Canada [Regional] - Friday, August 02 - Rally Obedience
Old English Sheepdog Fanciers Western Canada - Friday, August 02 - Conformation
Dalmatian Club Of Western Canada - Friday, August 02 - Conformation
Samoyed Association Of Canada [National] - Saturday, August 03 - Conformation
Foothills Gazehound Club - Sunday, August 04 - Conformation
Staffordshire Bull Terrier Club Of Canada [National] - Sunday, August 04 - Conformation
Canadian Shetland Sheepdog Association [Regional] - Sunday, August 04 - Conformation
Southern Alberta Toy Dog Fanciers - Saturday, August 03 - Conformation
All Terrier Club Of Alberta - Friday, August 02 - Conformation
Western Canada Samoyed Club - Friday, August 02 - Conformation
Poodle Club Of Alberta - Sunday, August 04 - Conformation
Canadian Scottish Terrier Club [Regional] - Saturday, August 03 - Conformation
Cairn Terrier Club Of Canada [Regional] - Saturday, August 03 - Conformation
Chinese Crested Club Of Canada [Regional] - Friday, August 02 - Conformation
Chinese Crested Club Of Canada [National] - Sunday, August 04 - Conformation
Nova Scotia Duck Tolling Retriever Club Of Canada [National] - Sunday, August 04 - Conformation



Results courtesy of:


-- Erin Verway --
Erin Verway Group Inc.
http://www.verwey.ca/


Best In Show
Judge: Raymundo Lo
Bouvier des Flandres  
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
Points: 589 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Raymundo Lo
Retriever (Flat-Coated)  
GCh Windy Hill God of Fire
Points: 507
Best Puppy In Show
Judge: Raymundo Lo
Pointer (German Short-Haired)  Ch Clarity Go'n Big With VJK-Myst
Best Baby Puppy In Show
Judge: Raymundo Lo
Schipperke   Jet Oppositional Defiance
Best Veteran In Show
Judge: Raymundo Lo
Shetland Sheepdog  
GCh Strattonhill French Lace








Group 1 - Patricia Nemirovsky de Alsina Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Windy Hill God of Fire
  Retriever (Flat-Coated)   80
Group 2nd   
GCh Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   79
Group 3rd    Whiskeytown Genesee On Tap   Griffon (Wire-Haired Pointing)   66
Group 4th   
GChEx Fanciful's Let The Games Begin
  Spaniel (American Cocker)   65
BPIG   Ch Clarity Go'n Big With VJK-Myst   Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Coppermoon J'Adore La Vie   Retriever (Golden)   15
Best Veteran In Group   
GCh Windy Hill God of Fire
  Retriever (Flat-Coated)   0
Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wulymut's Noodle

Best Of Opposite Sex
Wulymut's Oh Henry

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wulymut's Noodle


Winners Dog: (1-1-0-0)
Wulymut's Oh Henry


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wulymut's Noodle

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Whiskeytown Genesee On Tap



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Whiskeytown Genesee On Tap

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Solipse San Giovanni Bianco



Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 11 pts (2-4-3-3)
GChEx Brackenmoor Somethingroyal

Best Of Opposite Sex
Ch Cookieland's Scene It All @ Prosperity

Best Of Winners: (2-4-3-3)
Gabriela Del Almojon

Select Dog
GCh Nowwithem Rooster Cogburn

Select Bitch
GCh Nowwithem Double Dot Ammo


Winners Dog: (2-4-3-3)
KRA N Zensu Quicksilver

Reserve Winners Dog
Nowwithem GentOutlawAtMarenda


Winners Bitch: (2-4-3-3)
Gabriela Del Almojon

Reserve Winners Bitch
Prosperity's Light Up The Skye

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 7 pts (1-3-3-1)
Ch Clarity Go'n Big With VJK-Myst

Best Of Opposite Sex
Clarity's Take The Shot

Best Of Winners: (1-3-3-1)
Clarity's Take The Shot

Best Puppy In Breed
Ch Clarity Go'n Big With VJK-Myst

Select Dog
GCh Pipedream's Enough Said

Select Bitch
GCh Localuna's Viva La Revolution


Winners Dog: (1-3-3-1)
Lahrheim's Super Hornet


Winners Bitch: (1-3-3-1)
Clarity's Take The Shot

Reserve Winners Bitch
Vielseitigs Bitches Behavin

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Stonepeake Dirty Tommie

Best Of Opposite Sex
Stonepeake Reid Btw The Lines



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Stonepeake Reid Btw The Lines

Reserve Winners Bitch
Stonepeake Betty BoopBoop

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Windy Hill God of Fire



Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 15 pts (4-6-3-3)
Truestar's DoubleExposed @ Mtn. View

Best Of Opposite Sex
GCh Kayenna's Rhinestone Cowboy

Best Of Winners: (4-6-3-3)
Truestar's DoubleExposed @ Mtn. View

Best Puppy In Breed
Brandegold Dreamin In The Breeze

Select Dog
GCh Allsgold Tip Your Hat

Select Bitch
Ch Nadina's Easter Sunrise

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
Mayhemfarms Aint Misbehaving

Best Of Opposite Sex
Mainland Zeyda

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Mayhemfarms Aint Misbehaving

Select Dog
Ch Labraharvest Striking Gold


Winners Dog: (2-4-1-0)
Mainland Zeyda

Reserve Winners Dog
Labralayne's Horse Power

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 12 pts (2-4-5-2)
GCh Roaneden's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Tollerpride's Decoy N Doubleshot

Best Of Winners: (2-4-5-2)
Tollerpride's Decoy N Doubleshot

Best Puppy In Breed
Rough And Tough Of Great Pleasure

Select Dog
GCh Tollchester's Mauvais Garcon

Select Bitch
Ch Beekauz Diamonds Are A Girl's Best Friend


Winners Dog: (2-4-5-2)
Manitou Kasey's Shutout

Reserve Winners Dog
Rough And Tough Of Great Pleasure


Winners Bitch: (2-4-5-2)
Tollerpride's Decoy N Doubleshot

Reserve Winners Bitch
Nirvelli World Needs A Melody

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Sevenoaks Earth Wind And Rain

Best Of Opposite Sex
Set'r Ridge's Lark Ascending



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Set'r Ridge's Lark Ascending

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Xenaran Sassenach Kendrew

Best Of Opposite Sex
Ch Xenaran Journey To Sassenach

Best Puppy In Breed
Sassenach Evans On Fire



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Xenaran Oakisle Kachina Doll

Reserve Winners Bitch
Sassenach Evans On Fire

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Setterpointe's I Will Always Love You

Best Puppy In Breed
Helm's Daisy



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Setterpointe's I Will Always Love You

Reserve Winners Bitch
Helm's Daisy

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Fanciful's Let The Games Begin

Select Dog
GCh Begay N Sebastian's Power Of Persuasion



Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Velcoff's Cruz Ramirez



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Velcoff's Cruz Ramirez

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Absolute Happy Winged Dream



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Absolute Happy Winged Dream

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Koping Keep Calm N Sparkle On

Best Of Opposite Sex
GCh RoseWin's Legacy In Time

Best Puppy In Breed
Target's Classic Gunsmoke



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Target's Classic Gunsmoke





Group 2 - Carlos Quinones Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Hollyrood Cosmopollyton
  Deerhound (Scottish)   52
Group 2nd   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   51
Group 3rd   Ch Wolfwoods' Spirit Walker   Borzoi   49
Group 4th    FifthElement's Plavalguna   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   38
BPIG    Elance Sylvan Sparrow   Borzoi   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Telford's Calling The Shots
  Beagle   3
Best Veteran In Group   
GCh Matsutakes A Moment In Time
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   0
Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Polo's Divine Bella Blu

Best Of Opposite Sex
Mijkelh Bayamo

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Polo's Divine Bella Blu

Best Puppy In Breed
Mijkelh Bayamo


Winners Dog: (2-1-0-0)
Mijkelh Bayamo

Reserve Winners Dog
Deloubelle Love Is All You Need


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Polo's Divine Bella Blu

Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia



Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GCh Telford's Pump Up The Volume

Best Of Opposite Sex
GCh DragonPearl Neverseas Captain

Select Dog
Ch Gwencalon's Cassini Mission

Select Bitch
Ch Breigayt's I Sing The Songs



Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Grace Too



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Grace Too

Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 10 pts (3-2-4-2)
Ch Wolfwoods' Spirit Walker

Best Of Opposite Sex
Ch Justart's White Hot Sonya To Taugo

Best Of Winners: (3-2-4-2)
Justart Hot Commodity

Best Puppy In Breed
Elance Sylvan Sparrow

Select Dog
Ch Konza-Plum Creek Bugatti At Elance

Select Bitch
Ch Elance Malificent


Winners Bitch: (3-2-4-2)
Justart Hot Commodity

Reserve Winners Bitch
Elance Sylvan Sparrow

Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Teckelwood RHK Cinnamon Kiss

Best Puppy In Breed
RHK Putting On A Show



Winners Bitch: (0-1-0-1)
RHK Putting On A Show

Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
FifthElement's Plavalguna

Best Puppy In Breed
Wagswell's Ruby Tuesday MS



Winners Bitch: (0-2-0-0)
FifthElement's Plavalguna

Reserve Winners Bitch
Wagswell's Ruby Tuesday MS

Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wagswell's Raise Your Glass MW



Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Matsutakes Forged In Fire



Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hollyrood Cosmopollyton



Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GCh Windrock Roadhouse Blues

Best Of Opposite Sex
Windrock Little Town Flirt

Select Dog
Ch Voodoo Rhythm



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Windrock Little Town Flirt

Reserve Winners Bitch
Ivywild Voodoo Queen

Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji

Best Of Opposite Sex
Ch Spiritsound Rise Up



Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
Ch Castlekeeps Val's Chivalry

Best Of Opposite Sex
Ch Heathview Nellie Belle

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Heathview Falconbridge


Winners Dog: (2-1-2-1)
Heathview Falconbridge

Reserve Winners Dog
Cluain Ard Fergus Mac Roich


Winners Bitch: (2-1-2-1)
Heathview Francesca

Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GCh Nkosi Ongoing Success Odin

Best Of Opposite Sex
GCh Regalcrown Spirit Wind

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Camelot's Mai-T La Diabla

Best Puppy In Breed
Ch Tamaridges Great Balls Of Fire

Select Dog
Ch Tamaridges Great Balls Of Fire

Select Bitch
Ch Nkosi's Noomi From The Start


Winners Dog: (2-2-2-2)
Kimani's Master Of The Game

Reserve Winners Dog
Kimani's Indelible Impression


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Camelot's Mai-T La Diabla

Reserve Winners Bitch
Harleyridge's Wakaw Be'a4 Rioridge

Judge: Carlos Quinones

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GCh Brushwood Never Say Never

Best Of Opposite Sex
GCh Ethos N Eros Pseudonym

Select Bitch
GCh Ethos No Ordinary Love



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Brushwood Bibbidi Bobbidi Boo

Reserve Winners Bitch
Manorcourt Girl With The Pearl





Group 3 - Sandy Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   125
Group 2nd   
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer
  Boxer   104
Group 3rd   
GCh Cassels Moonshine Whiskey
  Doberman Pinscher   94
Group 4th   
GCh Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   78
BPIG   
Ch Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Kiltic's Bacardi Breeze
  Great Dane   0
Best Veteran In Group   
GCh Kiltic Daynakin HunymoonNVegas
  Great Dane   0
Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Triumf Sibiri Magnat

Best Of Opposite Sex
Ch Tan-Ro Minoka Stellar



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Bearnstrait Taolan Leading Man

Best Of Opposite Sex
Mytuk She B Stingn

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Mytuk She B Stingn

Best Puppy In Breed
Tonomi's Shout It Out Loud


Winners Dog: (2-1-1-0)
Tonomi's Shout It Out Loud

Reserve Winners Dog
Novamal Slowsippin At Orionblu


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Mytuk She B Stingn

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
Ch Nitroberner's Fire Me Up

Best Of Opposite Sex
Ch Vinn Turn Me Loose

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Tailspins Northern Reflections

Best Puppy In Breed
Alpinemist's Wish Upon A Star

Select Bitch
GCh Tailspins Her Heart Will Go On


Winners Dog: (2-1-1-2)
Tailspins Northern Reflections

Reserve Winners Dog
Alpinemist's I Can Fly


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Alpinemist's Wish Upon A Star

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 9 pts (2-3-4-1)
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer

Best Of Opposite Sex
GCh Martini's Red Carpet Ready

Best Of Winners: (2-3-4-1)
TJ's Guinness Black And Tan

Best Puppy In Breed
GCh Tybrushe's Livin Notoriety


Winners Dog: (2-3-4-1)
TJ's Guinness Black And Tan

Reserve Winners Dog
Gallardo's Kronwalled


Winners Bitch: (2-3-4-1)
Firefly's Shaken Not Stirred

Reserve Winners Bitch
Gallardo's Kite Like Girl

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 10 pts (4-0-3-4)
GCh Gaffle's Sir Kingsley V Kilmarnock

Best Of Opposite Sex
Ch Banbury N Backshifts BeachBabe

Best Puppy In Breed
RoxEdge's Mr Bones

Select Dog
GCh Cabberin's At JYF Bulls Paxton

Select Bitch
GCh Bolder's Can U Hear Me Now


Winners Dog: (4-0-3-4)
RoxEdge's Mr Bones

Reserve Winners Dog
Banbury's Imagine Dragons


Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Island Reign's Champage Taste On A Beer Budget

Best Of Opposite Sex
Ch Avitus' Baba Yaga



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Island Reign's Candy Crush

Reserve Winners Bitch
Island Reign's A Class Act

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 15 pts (4-2-5-5)
GCh Cassels Moonshine Whiskey

Best Of Opposite Sex
GCh Cassels Chillin On The Moon

Best Of Winners: (4-2-5-5)
Mojave's Opulence

Best Puppy In Breed
Korals Distilled Off Road V Legendale

Select Dog
Ch Gentry's Dragon Fyre V Scion

Select Bitch
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob


Winners Dog: (4-2-5-5)
Mojave's Opulence

Reserve Winners Dog
Tor Zvezdnyi Strazh


Winners Bitch: (4-2-5-5)
Sharinway's She's A Maneater

Reserve Winners Bitch
Gentry Salieri WhiskeyCavalier

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 22 pts (5-7-7-4)
GCh Invogue FiresbreathvValbydane

Best Of Opposite Sex
GCh Liveskys A Wish Ur Heart Makes

Best Of Winners: (5-7-7-4)
Livesky's After Party In Vegas

Best Puppy In Breed
Ch Livesky Soiree At Libertesse

Select Dog
GCh Kiltic's Stand Sure

Select Bitch
Ch Allyndane's Last Bet On Black


Winners Dog: (5-7-7-4)
Livesky's After Party In Vegas

Reserve Winners Dog
Allyndanes Last Showman


Winners Bitch: (5-7-7-4)
Livesky's Late For The Party

Reserve Winners Bitch
Paquestone Kapari Livin' It Up

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gary Schneider-Alki The World Is Our Oyster

Best Puppy In Breed
Devincourt's Full Bloom At Bolo


Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Titanbear The Beat Goes On


Winners Dog: (1-0-0-0)
Titanbear The Beat Goes On


Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 6 pts (3-1-2-1)
GCh Aviators Nobreza @ Macduff

Best Of Opposite Sex
Ch Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Winners: (3-1-2-1)
Asta's Nyte Flyte

Best Puppy In Breed
Asta's Enchanted Alpenglow

Select Dog
Ch Maratime Carlito Shall We Dance


Winners Dog: (3-1-2-1)
Asta's Nyte Flyte

Reserve Winners Dog
Sisu Life's Journey To The Past


Winners Bitch: (3-1-2-1)
Asta's Enchanted Alpenglow

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
GChEx Esmonds God Of All

Best Of Opposite Sex
Ashemburg Kizz My Frozen Asset

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Ashemburg Kizz My Frozen Asset

Best Puppy In Breed
Robban's Last Bean N The Maplemor Pod V Nighthawk


Winners Dog: (2-3-1-0)
Fortail Puna At Brotom

Reserve Winners Dog
Tierney's Double Take

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Regalbears Boone V Shadow Mtn

Best Of Opposite Sex
Ch Desertwind's Betcha X Luke

Select Dog
GCh Lasquite's Aefwine Meadowpark



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Desertwind's Benita X Luke

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Innovations Dutch Destroyer



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ariaspride Benito


Winners Dog: (2-0-0-0)
Ariaspride Benito

Reserve Winners Dog
Peppermill's Mackenzie King


Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
Ch Nightshade Star Of The Galaxy

Best Of Opposite Sex
Ch SnowyDreams What Lies Ahead

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Kuvuk's Mother Of Dragons

Best Puppy In Breed
Ch Rockyview Nanook Polar Diamond

Select Bitch
Ch Rockyview Nanook Polar Diamond


Winners Dog: (2-1-1-2)
Wolvereen Iron Man

Reserve Winners Dog
Arcticsun's Mighty Thor


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Kuvuk's Mother Of Dragons





Group 4 - Raymundo Lo Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Wildside's Setting Fire To The Reign
  Kerry Blue Terrier   72
Group 2nd   
Ch LBK's Rebel And Proud Risk And Fun
  American Staffordshire Terrier   69
Group 3rd   
GCh MacBrechin's Legacy Leidi
  Scottish Terrier   66
Group 4th   
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline
  Soft-Coated Wheaten Terrier   60
BPIG   
Ch Medley N Jetcity Ruby Sparks At Vonaksu
  Manchester Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mapherna's Fixin It Good Felix   Schnauzer (Miniature)   0
Best Veteran In Group   
GCh Tyrone's Revolutionary Road
  Soft-Coated Wheaten Terrier   0
Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Brea's Champagne N Candlelight

Best Of Opposite Sex
Shawndee So Many Dreams

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Brea's Champagne N Candlelight


Winners Dog: (1-2-0-0)
Shawndee So Many Dreams


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Brea's Champagne N Candlelight

Reserve Winners Bitch
Shawndee Dance With Dragons

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
Ch LBK's Rebel And Proud Risk And Fun

Select Dog
GCh Bo Jangles vom Hause Manhartsberg



Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Acebreeders Mischeif Managed

Best Puppy In Breed
Acebreeders Mischeif Managed



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Acebreeders Mischeif Managed

Reserve Winners Bitch
Tidewalker Sweet Daylight

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nosehill's Asha



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nosehill's Asha

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 13 pts (4-4-2-4)
GCh Mysidekicks Mystique

Best Of Opposite Sex
Ch Castle Guard Tork

Best Of Winners: (4-4-2-4)
McHill's Hat Trick

Best Puppy In Breed
Ch Castle Guard Tork

Select Dog
Ch Ganymede's Holy Grail

Select Bitch
GCh Versaterre Fetch It


Winners Dog: (4-4-2-4)
McHill's Hat Trick

Reserve Winners Dog
Kismet's Delgado


Winners Bitch: (4-4-2-4)
Elwha's Point Of Origian-Koa

Reserve Winners Bitch
Mysticgold's Girl On Fire

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 9 pts (2-2-3-3)
Ch Pellinore's Wild Magic

Best Of Opposite Sex
Ch Tarahill's Celtic Fire

Best Of Winners: (2-2-3-3)
Quarrydene's Barklay's Bark

Select Dog
Ch Quarrydene's Masterpiece

Select Bitch
Ch Kian's Shining Willow O'Isle


Winners Dog: (2-2-3-3)
Quarrydene's Barklay's Bark

Reserve Winners Dog
Quarrydene's Asking For Trouble


Winners Bitch: (2-2-3-3)
Tarahill's Here Comes The Sun

Reserve Winners Bitch
Tarahill's Celtic Spirit

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Keriland's Check Your Six



Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Wildside's Setting Fire To The Reign

Select Bitch
Ch Krisma's Eyes On You



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Sylkera Stairway To The Stars

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Northcote Affirm Awestruck

Select Dog
Ch Tuscaroranes (Luna)



Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Blackrystal Rhinestone Cowgirl

Best Puppy In Breed
Ch Medley N Jetcity Ruby Sparks At Vonaksu



Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Villassa Country Belle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Villassa Country Belle

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ragus Mr. OO'Seven

Best Of Opposite Sex
Paradym's Itty Bitty Smitty

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ragus Mr. OO'Seven


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ragus Mr. OO'Seven


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Paradym's Itty Bitty Smitty

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Boldheart's Perfect Rebel

Best Of Opposite Sex
Boldheart's Hellhound In Red

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Boldheart's Hellhound In Red

Best Puppy In Breed
Boldheart's Hellhound In Red


Winners Dog: (1-1-0-1)
Boldheart's Hellhound In Red


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Boldheart's In Perfect Balance





Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 5 pts (1-0-2-3)
GCh MacBrechin's Legacy Leidi

Best Of Opposite Sex
Ch Glenshiel's Red Samurai

Select Dog
Ch Rynara's The Gunner's Dream

Select Bitch
GCh Glenshiel's Valkyrie


Winners Dog: (1-0-2-3)
McChrees Cooper T


Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Thunder Roads Little Deuce Coupe


Winners Dog: (1-0-0-0)
Thunder Roads Little Deuce Coupe


Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline

Best Of Opposite Sex
Ch Tyrone's Winterfell



Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 10 pts (3-0-3-5)
Absolute Dark Chocolate Caramel And C Salt

Best Of Opposite Sex
GChEx Ghostpine's DiamondOfHope

Select Dog
GCh Lackyle Bairille Dubailt

Select Bitch
Ch Distaff Tardis


Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Brynmill Bets Are In

Best Of Opposite Sex
Ch Mysticgold's Simply Enchanting

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Tasha's Olala Lulu


Winners Dog: (1-2-1-1)
Mysticgold's Play It Again


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Tasha's Olala Lulu

Reserve Winners Bitch
Giles Counting Stars For Mavs





Group 5 - Raymundo Lo Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Zen's Shake It Up
  Chinese Crested   111
Group 2nd   Ch Raeanne's Finishing Touch   Papillon   92
Group 3rd   
GCh Kingshaven Ladislaw
  Cavalier King Charles Spaniel   59
Group 4th   
GCh Eleki Xoe's Superbowl Titan
  Pug   53
BPIG    Specialty Shadow's Susie Q   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Majesty N Firesprite Move It On Over
  Pomeranian   6
Best Veteran In Group   
Ch Skylocke's Too Tuff To Tangle
  Toy Fox Terrier   0
Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Kingshaven Ladislaw

Best Of Opposite Sex
Moyola's Red Rhapsodi

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Kewpy's Cepos Gustof

Best Puppy In Breed
Msfizz Singular Sensation

Select Dog
Ch Mingchen Pots Of Gold


Winners Dog: (1-3-2-0)
Kewpy's Cepos Gustof


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Moyola's Red Rhapsodi

Reserve Winners Bitch
Cantebury Summer Nights

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GCh Cogie's Valentino Star

Best Of Opposite Sex
Mt Magics Roll Of The Dice

Select Dog
GCh Dafawn's Dragon Slayer



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Mt Magics Roll Of The Dice

Reserve Winners Bitch
Montclaire's Hunka Burnin Love

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Misty Meadow's Love Of My Life-PC


Winners Dog: (1-0-1-0)
Linda's Practically Perfect


Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 18 pts (6-5-4-4)
GCh Zen's Shake It Up

Best Of Opposite Sex
GCh Crestars Blitzy Saylz HL

Best Of Winners: (6-5-4-4)
Showstyle's Dragon I Don't Do That Tongue Thang

Best Puppy In Breed
Wind's The Thomas Crown Affair

Select Dog
Ch Cabaret Dasha All Eyes On Me

Select Bitch
GCh Janterra Leith's Shooting Star


Winners Bitch: (6-5-4-4)
Denali's Pretty In Pink

Reserve Winners Bitch
Taja The Devil Wears Nada

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon


Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
Sirius Black Tie Affair

Best Of Opposite Sex
GCh My Exotic World Dreamweaver

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Sirius Black Tie Affair

Best Puppy In Breed
Princess Jaymeena Fapella Gray

Select Bitch
Ch Karakorum's Strutting Into Vogue


Winners Dog: (1-1-0-3)
Sirius Black Tie Affair


Winners Bitch: (1-1-0-3)
Princess Jaymeena Fapella Gray

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Roterr Griff Alisa



Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 5 pts (0-2-4-0)
Ch MistyTrails Makida N' Paradise

Best Of Opposite Sex
Specialty Shadow's Susie Q

Best Puppy In Breed
Specialty Shadow's Susie Q

Select Dog
GCh Bopchas Mr Moon Mr Moon



Winners Bitch: (0-2-4-0)
Specialty Shadow's Susie Q

Reserve Winners Bitch
Mylad Brenwyn Ill Win If I Can

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lionheart Mi Shizuka



Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Sanderlin Dances Thru The Galaxy

Best Of Opposite Sex
Mightymites Kickin' UpStardust

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Mightymites Kickin' UpStardust


Winners Dog: (2-1-0-1)
Mightymites Kickin' UpStardust

Reserve Winners Dog
Mightymites Bound Tobe Naughty


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Mightymites Naughty N Nice

Judge: Raymundo Lo

Best Of Breed: 32 pts (9-10-10-4)
Ch Raeanne's Finishing Touch

Best Of Opposite Sex
Ch Raeanne's Such A Lady

Best Of Winners: (9-10-10-4)
Raeanne's Lasting Impression

Best Puppy In Breed
Ch Riesa N Passionpaps Goin Viral

Select Dog
GCh Passionpaps Infamous Adventure

Select Bitch
Ch Derrima Hallelujah


Winners Dog: (9-10-10-4)
Topflite Ladymagic Invincible

Reserve Winners Dog
Valifyre Nanrich Autobahn


Winners Bitch: (9-10-10-4)
Raeanne's Lasting Impression

Reserve Winners Bitch
Clearlake's Muse At Jabour

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
Ch Sweetwater & Stagecoach's Oh Captain, My Captain

Best Of Opposite Sex
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Diogenoir Give It Everything

Best Puppy In Breed
Diogenoir Give It Everything

Select Dog
GCh Chriscendo Chasing Rainbows


Winners Dog: (2-2-2-1)
Diogenoir Give It Everything

Reserve Winners Dog
Bapetikou Edgar The Wanderer


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Lilangelz Do U Believe In Luv

Reserve Winners Bitch
Diogenoir Wandering Soul

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh NaDals Gran Torino

Best Of Opposite Sex
Ch Nice & Outgoing Tw Kizoku

Best Puppy In Breed
Ch Nice & Outgoing Tw Kizoku



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Toystory's Coco Chanel Sophia

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 11 pts (3-6-3-0)
GCh Eleki Xoe's Superbowl Titan

Best Of Opposite Sex
Xoe's Breakfast At Tiffany's

Best Of Winners: (3-6-3-0)
Brenich You're Killing Me Smalls

Best Puppy In Breed
Xoe's Breakfast At Tiffany's

Select Dog
GCh Pekeapug's Charmed The Charmer


Winners Dog: (3-6-3-0)
Brenich You're Killing Me Smalls

Reserve Winners Dog
Eleki Xoe's Somebody To Love


Winners Bitch: (3-6-3-0)
Xoe's Breakfast At Tiffany's

Reserve Winners Bitch
Xoe's Sweet Pea

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Artemus Tessier Timeless

Best Puppy In Breed
Artemus Tessier Timeless



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Artemus Tessier Timeless

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Roeders Maple Leaf Molly

Best Of Opposite Sex
Maldonfox Roeders Strait Razor

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Roeders Maple Leaf Molly

Best Puppy In Breed
Maldonfox Roeders Strait Razor


Winners Dog: (1-1-0-0)
Maldonfox Roeders Strait Razor


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Roeders Maple Leaf Molly

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bayside's Christmas Gift To Go West

Best Of Opposite Sex
Spirits Dugualla Let Freedom Ring

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bayside's Christmas Gift To Go West


Winners Dog: (1-1-0-0)
Spirits Dugualla Let Freedom Ring


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bayside's Christmas Gift To Go West

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kentauro Alfa French Connection

Best Of Opposite Sex
Triores On The Rebound

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kentauro Alfa French Connection

Best Puppy In Breed
Triores On The Rebound


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kentauro Alfa French Connection


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Triores On The Rebound





Group 6 - Joanne Paulk Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sunojo's How We Say Zee
  Shiba Inu   62
Group 2nd   
GCh Crystalton Tees Me HRH Aviator
  Poodle (Standard)   43
Group 3rd   
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   34
Group 4th   
GCh Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   29
BPIG    Maezhi's Eye Catcher   Poodle (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jet Oppositional Defiance   Schipperke   0
Best Veteran In Group   
GChEx Timberfox Call Him Docta Jones
  Shiba Inu   0
Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nuuktok's Legend Of Kiviuq



Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Waylin's Peaches And Cream

Best Of Opposite Sex
GCh Sito's Drk Tribute To Trillow

Best Puppy In Breed
DanBro's Who's That Girl



Winners Bitch: (0-1-1-1)
DanBro's Who's That Girl

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
Casagrande's Kick The Dust Up

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Rugerlane's Legend Of The Jungle

Best Puppy In Breed
Rugerlane's Legend Of The Jungle


Winners Dog: (1-2-1-0)
Rugerlane's Legend Of The Jungle


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Casagrande's Kick The Dust Up

Reserve Winners Bitch
CasaGrande's Pinky Macdonald

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Josol's Threads Of Gold

Best Of Opposite Sex
Chowridge Jewels In Rough

Best Puppy In Breed
Chowridge Jewels In Rough

Select Bitch
Ch Chowridge Ida One For You



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Chowridge Jewels In Rough

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GCh Milo's Here Comes Freddie

Best Of Opposite Sex
Ch Kalokairie Eyes On The Prize

Select Dog
Ch Lacrima Christi Chasin' Dreams At TR


Winners Dog: (1-0-2-1)
Penwiper's Northwest Edition


Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 5 pts (3-1-1-1)
GCh Flamant Franco Allegretto

Best Of Opposite Sex
GCh Viktoria Slavic Storm

Best Of Winners: (3-1-1-1)
Shades Of Gold

Best Puppy In Breed
Shades Of Gold


Winners Dog: (3-1-1-1)
Shades Of Gold

Reserve Winners Dog
Labralayne's A Taste Of Aloha


Winners Bitch: (3-1-1-1)
Monitaps Artemus Rock N Libby

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees

Best Of Opposite Sex
Beaukees Killer Cruise

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Oskar Admiraal Lilou Of Bloom White

Best Puppy In Breed
Oskar Admiraal Lilou Of Bloom White

Select Dog
GCh Bonden's Red Ferrari


Winners Dog: (2-1-2-0)
Oskar Admiraal Lilou Of Bloom White

Reserve Winners Dog
Beaukees I Walk The Line


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Beaukees Killer Cruise

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Apsolutely Red Red Whine



Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Maezhi's Eye Catcher

Best Of Opposite Sex
Maezhi Exquisite

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Maezhi's Eye Catcher

Best Puppy In Breed
Maezhi's Eye Catcher


Winners Dog: (2-2-0-0)
Maezhi's Eye Catcher

Reserve Winners Dog
Maezhi's Easy On The Eyes


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Maezhi Exquisite

Reserve Winners Bitch
Berg & Blanes Iconic Rosebell

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 8 pts (2-3-2-2)
GCh Crystalton Tees Me HRH Aviator

Best Of Opposite Sex
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Winners: (2-3-2-2)
Edencourt Little White Lie

Best Puppy In Breed
Ch Elkridge Here Comes The Sun

Select Dog
GCh Crystalton Tees Suspended

Select Bitch
Ch Elkridge Here Comes The Sun


Winners Dog: (2-3-2-2)
Gatzke JJ Icy Kool

Reserve Winners Dog
Seransil Singular Sensation


Winners Bitch: (2-3-2-2)
Edencourt Little White Lie

Reserve Winners Bitch
Coronado Topiary Startothright

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet



Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 18 pts (1-8-6-4)
Ch Sunojo's How We Say Zee

Best Of Opposite Sex
GCh Sunojo Cracklin Rose Timberfox

Best Of Winners: (1-8-6-4)
Sunojo N Timberfox Snow Fleury

Best Puppy In Breed
Sunojo N Timberfox Snow Fleury

Select Dog
Ch Timberfox's Felonius Gru

Select Bitch
GCh Sunojo N Satika's Fiery Glow


Winners Dog: (1-8-6-4)
Sunojo N Timberfox Snow Fleury


Winners Bitch: (1-8-6-4)
Sunojo's Uncharted Territory

Reserve Winners Bitch
Sunojo's Bridget Bordeaux

Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Honeycreek Tibicinan & Ashlyn King Of Diamonds


Judge: Joanne Paulk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Zapote Arena

Best Puppy In Breed
Zapote Arena


Winners Dog: (1-0-0-0)
Zapote Arena




Group 7 - Michael Yates Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven
  Bouvier des Flandres   81
Group 2nd    Empyrean's Blurred Lines At Copperridge   Australian Shepherd   78
Group 3rd   
Ch Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   70
Group 4th   
GCh Tresta Uptown Charm
  Shetland Sheepdog   56
BPIG    Cardoness Omniscient Victress   Belgian Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Coatlicue's Unchained Melody   Old English Sheepdog   0
Best Veteran In Group   
GCh Strattonhill French Lace
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Minton Farms Canadian Cowgirl

Select Bitch
Ch Riverwild's Touch Of Magic



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Minton Farms Canadian Cowgirl

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Clearwater's Baru Bindi

Best Of Opposite Sex
Callicoma Red Hot Tamale

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Clearwater's Baru Bindi


Winners Dog: (1-2-0-0)
Callicoma Red Hot Tamale


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Clearwater's Baru Bindi

Reserve Winners Bitch
ClearwaterBluenoseOnTheHorizon

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 7 pts (2-2-1-3)
Empyrean's Blurred Lines At Copperridge

Best Of Opposite Sex
GCh KC Cropduster Annie

Best Of Winners: (2-2-1-3)
Empyrean's Blurred Lines At Copperridge

Best Puppy In Breed
Ukulunga's Born In The Usa @ Sublime

Select Dog
Ch Sheep's Kin Summer Solstice

Select Bitch
Ch Kiji Crazy Beautiful Life


Winners Dog: (2-2-1-3)
Empyrean's Blurred Lines At Copperridge

Reserve Winners Dog
Westpaws Finnigan


Winners Bitch: (2-2-1-3)
Ukulunga's Born In The Usa @ Sublime

Reserve Winners Bitch
Dancin' Eyes Midnite March

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
Ch Buaidh Motlikru Litle Blk Book

Best Of Opposite Sex
Kelkary's Eternal Winter

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Kelkary's Eternal Winter

Select Dog
GCh Romar's Wendy You Want To Eat

Select Bitch
Ch Kelkary's Melt My Heart


Winners Dog: (1-2-1-2)
Kelkary's Eternal Winter


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Burlesque The Force Awakens At Kelkary

Reserve Winners Bitch
Shaggylane's Pandemonium

Judge: Patricia Nemirovsky de Alsina

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh Offshore Storm Warning du Chateau Rocher

Best Of Opposite Sex
Niobe De L'Ame Du Loup

Select Dog
Ch Ame Magnanime Hugues Rebell



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Niobe De L'Ame Du Loup

Reserve Winners Bitch
Mosquito Creeks Girl Trouble

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cardoness Omniscient Victress

Best Puppy In Breed
Cardoness Omniscient Victress



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cardoness Omniscient Victress

Reserve Winners Bitch
Allante's Asap Of Woods Cove

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Abfab Trisilver Ur Meant To Be

Best Of Opposite Sex
Powerhouse's Black Cat Dust

Best Puppy In Breed
Ch Abfab Trisilver Ur Meant To Be



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Powerhouse's Black Cat Dust

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven

Best Of Opposite Sex
Ch Afterglow's My Darlin Clementine

Select Bitch
Ch Nebadon's Natural Coat Of Color



Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rainycreek Bouquet

Best Puppy In Breed
Rainycreek Bouquet



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rainycreek Bouquet

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Peikkovuoren Talviturkki

Select Dog
GCh Peikkovuoren Peski



Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 9 pts (4-2-3-1)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Of Opposite Sex
GCh Cherpa's High Dollar Client

Best Of Winners: (4-2-3-1)
Gemridges I.B. Ottis

Best Puppy In Breed
Ch Mystksand Despicable Me

Select Dog
GCh Edale's The Mighty Jake


Winners Dog: (4-2-3-1)
Gemridges I.B. Ottis

Reserve Winners Dog
Windmist Maximus Quinn Kenzo


Winners Bitch: (4-2-3-1)
Woodside's The Dutchess

Reserve Winners Bitch
Maxcell's Amarula

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Alta Magnum Blue Moon

Best Puppy In Breed
GCh Alta Magnum Blue Moon


Winners Dog: (2-0-1-0)
Wiggle Rump Hit The Jackpot

Reserve Winners Dog
Blue Elks Diggin Up Bones


Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Jotunn Bella Binna


Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 13 pts (2-3-3-6)
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger

Best Of Opposite Sex
Ch Bluecaleb Remember Tomorrow

Best Of Winners: (2-3-3-6)
Air Zeppeline Horus With Aryakas

Best Puppy In Breed
Wysilot's Rock Of The Ages At Silverspar

Select Dog
GCh Bluecaleb Call Me Country

Select Bitch
GCh Valubal Peach Blossom Bellini


Winners Bitch: (2-3-3-6)
Tumbleweed's Ildiko

Reserve Winners Bitch
Valubal BB's Lucille

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 18 pts (5-11-2-1)
GCh Tresta Uptown Charm

Best Of Opposite Sex
GCh Zesta Callisto

Best Of Winners: (5-11-2-1)
Dynstar That 70's Show

Best Puppy In Breed
Cincerlee Shenanigans

Select Dog
GCh Prairiemist Innovation


Winners Dog: (5-11-2-1)
Dynstar That 70's Show

Reserve Winners Dog
Surona's Let's Dance


Winners Bitch: (5-11-2-1)
Westpointe Caliente

Reserve Winners Bitch
Cincerlee Shenanigans

Judge: Michael Yates

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Quanda Over A Mile To Khaskova



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By