Northern Alberta Canine Association
Sunday, June 4, 2023



Related Results

Obedience

Friday, June 02 (Obedience Trial-1)
Saturday, June 03 (Obedience Trial-2)
Sunday, June 04 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, June 02 (Rally Trial-1)
Saturday, June 03 (Rally Trial-2)
Sunday, June 04 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Erin Verway --
Erin Verway Group Inc.
http://www.verwey.ca/


Best In Show
Judge: Donna Conod
Xoloitzcuintli (Standard)  
GChB Negra Consentida (Arena)
Points: 541 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Donna Conod
Chinese Crested Dog  
GChS Winwood Top Secret With BRK
Points: 480
Best Puppy In Show
Judge: Donna Conod
Kerry Blue Terrier  
Blueve's Defining Element Of Krisma
Best Baby Puppy In Show
Judge: Donna Conod
Belgian Shepherd Dog  
Dragonfli De La Destinee
Best Veteran In Show
Judge: Donna Conod
Spaniel (Clumber)  
GCh Tricklecreek Friend Of Mine








Group 1 - Jean Delisle Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Tricklecreek Gran Torino
  Spaniel (Clumber)   82
Group 2nd   
Ch Muddyflats Gadsby
  Retriever (Flat-Coated)   81
Group 3rd   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   79
Group 4th   
GChS Mar-K's Here We Go Again!
  Spaniel (American Cocker)   64
BPIG    Vielseitigs Dark And Delicious   Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kavon's Link To The Past   Retriever (Golden)   0
Best Veteran In Group   
GCh Tricklecreek Friend Of Mine
  Spaniel (Clumber)   0
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wulymuts Taco Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wulymuts Taco Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Wulymuts Taco Girl

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GCh Duchess du Pimbina

Best Of Opposite Sex
GChB DuValin Jersey Boy

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Novera's Get Out The Map

Best Puppy In Breed
Double Barrel's Jazz Age Legend

Select Bitch
GCh Crossiron's Catch Me If You Can


Winners Dog: (1-1-1-2)
Double Barrel's Jazz Age Legend

Senior Puppy Dog Class
1st Double Barrel's Jazz Age Legend


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Novera's Get Out The Map

12-18 Month Bitch Class
1st Novera's Get Out The Map

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Muddyflats Gadsby


Winners Dog: (1-0-1-0)
Muddyflats Calahoo

Open Dog Class
1st Muddyflats Calahoo


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 11 pts (1-5-3-3)
GChB Danrich's Crash Tested To Compass

Best Of Opposite Sex
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Best Of Winners: (1-5-3-3)
Denlyn's Pathway To The Galaxy

Select Dog
Ch Torngat's Midnight Dream

Select Bitch
Ch Cambridge's Diamonds Are Forever


Winners Dog: (1-5-3-3)
Ekho's Guardian Of The Sea

Canadian Bred Dog Class
1st Ekho's Guardian Of The Sea

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
Redwing Ramblin' Man

Best Of Opposite Sex
Redwing Empress Strikes Back

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Redwing Ramblin' Man

Select Dog
GCh Tollchester's Terrific Trout


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Redwing Empress Strikes Back

Reserve Winners Bitch
Littlebay Gordgeous At Foxvale

Canadian Bred Bitch Class
1st Littlebay Gordgeous At Foxvale

Open Bitch Class
1st Redwing Empress Strikes Back

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Sevenoaks Sun Sand And Surf

Best Of Opposite Sex
Briarstone's Brigadoon


Winners Dog: (1-0-0-1)
Briarstone's Brigadoon

Canadian Bred Dog Class
1st Briarstone's Brigadoon


4-6 Month Bitch Class
1st Sevenoaks Heartbreaker

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Shadowmere Copperhollow Celtic Moon N Virgo

Select Bitch
Ch Driftwind Elysian Star


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 9 pts (1-4-3-2)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
GCh Canrick's Black Diamond

Best Of Winners: (1-4-3-2)
Innovation's Imperial Commander

Best Puppy In Breed
Innovation's Imperial Commander

Select Dog
GChB Aladdin's Sirius Blak N Tan

Select Bitch
GCh Braewood Highland Fling


Winners Dog: (1-4-3-2)
Innovation's Imperial Commander

Junior Puppy Dog Class
1st Innovation's Imperial Commander

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lakefields Reddiamond Mornin Belle


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Tricklecreek Gran Torino


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sherlock's Fair Play

Best Puppy In Breed
Sherlock's Fair Play


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sherlock's Fair Play

Junior Puppy Dog Class
1st Sherlock's Fair Play





Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 5 pts (1-1-2-2)
Ch Breica's Maybe This Time

Best Of Opposite Sex
Leith Gramayre Mic Drop

Best Of Winners: (1-1-2-2)
Leith Gramayre Mic Drop

Best Puppy In Breed
Leith Gramayre Mic Drop

Select Dog
Ch Koping WinWeim Rockin The Crue

Select Bitch
Ch Koping Custom Fit Fairy Tale


Winners Dog: (1-1-2-2)
Leith Gramayre Mic Drop

Junior Puppy Dog Class
1st Leith Gramayre Mic Drop


Winners Bitch: (1-1-2-2)
Carnmellis Yorkshire Rose

Open Bitch Class
1st Carnmellis Yorkshire Rose

4-6 Month Bitch Class
1st Koping Can You Sea Me Now





Group 2 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   67
Group 2nd   
GCh Matsutake's Moments Reflection
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   66
Group 3rd   
Ch Stormborn's Giggle At A Funeral At Tyrconnell
  Irish Wolfhound   63
Group 4th   
GCh Snow Hill Fire And Rain
  Whippet   54
BPIG   
Ch Goldenears Cloud Nine Of Course
  Rhodesian Ridgeback   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Heathview Lexie James
  Irish Wolfhound   0
Best Veteran In Group   
GCh Ethos N Eros PS I Love You
  Whippet   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Azari's Black Pearl

Best Of Opposite Sex
Polo's The Da Vinci Code

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Azari's Black Pearl


Winners Dog: (1-1-0-0)
Polo's The Da Vinci Code

Open Dog Class
1st Polo's The Da Vinci Code


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Azari's Black Pearl

Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Kel Simoon Rindima N'Sambala

Best Of Opposite Sex
Eidi N'Amanar Gaelle

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Kel Simoon Rindima N'Sambala


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Eidi N'Amanar Gaelle

Reserve Winners Bitch
Aria Of Wildmoor

12-18 Month Bitch Class
1st Aria Of Wildmoor

Open Bitch Class
1st Eidi N'Amanar Gaelle

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Intisara'z Ecstasy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Intisara'z Ecstasy

Open Bitch Class
1st Intisara'z Ecstasy

Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Bassetacres Roll Out

Best Of Opposite Sex
GCh Bonsecours Lil' Sugar Rush


Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Telford's No Biz Like Show Biz

Best Puppy In Breed
Telford's No Biz Like Show Biz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Telford's No Biz Like Show Biz

Junior Puppy Dog Class
1st Telford's No Biz Like Show Biz


Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Boru's Law Of Surprise



Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Elance Velvet Ribbons

Select Bitch
GChB Taugo's Rocket Queen



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Elance Velvet Ribbons

Reserve Winners Bitch
Beringia's Saaz

12-18 Month Bitch Class
1st Beringia's Saaz

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Elance Velvet Ribbons

Judge: Mary White

Best Of Breed: 9 pts (2-4-2-2)
Ch BNB Mr Doc Frosty

Best Of Opposite Sex
GChB RHK Bnb Cocos Frosted Roxy

Best Of Winners: (2-4-2-2)
RHK Coppers Gold Digger

Best Puppy In Breed
RHK Coppers Gold Digger

Select Dog
GCh RHK Nutty Fireball

Select Bitch
GCh RHK Dark Diva Zensation


Winners Dog: (2-4-2-2)
RHK And Telfords Seize The Day

Reserve Winners Dog
BNB RHK Casper's Dashing Dante

Senior Puppy Dog Class
1st RHK And Telfords Seize The Day

Canadian Bred Dog Class
1st BNB RHK Casper's Dashing Dante

Veteran Male
GChB Teckelwood Rae's Casper ML

Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChS Matsutake's Moments Reflection

Best Of Opposite Sex
GCh Chrislynn's Doesn't Give A Hoot SW

Best Puppy In Breed
GCh Chrislynn's Doesn't Give A Hoot SW



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Matsutakes Poppy For Cegah

12-18 Month Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Necesse's Defendo Dominus



Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Braeldi's Lady Bird Britta

Select Bitch
Ch Flaming Fox Keilo Wild



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Braeldi's Lady Bird Britta

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Braeldi's Lady Bird Britta

Judge: Mary White

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
GChB Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes

Best Of Opposite Sex
Panorama Stand My Ground

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Andare Windwood Fisher Moon

Best Puppy In Breed
Panorama Dance The Night Away


Winners Dog: (1-3-0-1)
Panorama Stand My Ground

Senior Puppy Dog Class
1st Panorama Stand My Ground


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Andare Windwood Fisher Moon

Reserve Winners Bitch
Panorama Dance The Night Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Panorama Dance The Night Away

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Andare Windwood Fisher Moon

Open Bitch Class
1st Andare Windwood Hunter Moon

Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Spiritsound Lean On Me At Asgardian

Select Bitch
Ch Spiritsound Rise Up



Judge: Mary White

Best Of Breed: 8 pts (3-3-1-2)
GCh Stormborn's Giggle At A Funeral At Tyrconnell

Best Of Opposite Sex
GCh Heathview I Had A Dream

Best Of Winners: (3-3-1-2)
Undeniably Tyrconnell

Best Puppy In Breed
Undeniably Tyrconnell

Select Bitch
GCh Silverglen's Krickett


Winners Dog: (3-3-1-2)
Undeniably Tyrconnell

Reserve Winners Dog
OMalley's Return Of The Joker

Junior Puppy Dog Class
1st Undeniably Tyrconnell

Canadian Bred Dog Class
1st Rocklakes Nemo Gambit

Open Dog Class
1st OMalley's Return Of The Joker

4-6 Month Dog Class
1st Heathview Lester Flatt

Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Of Course Nyah's Delight

Best Of Opposite Sex
Ch The Red Baron Of Course

Best Puppy In Breed
Ch Goldenears Cloud Nine Of Course

Select Dog
Ch Elyia N Aegis The Goblin King

Select Bitch
Ch Goldenears Cloud Nine Of Course



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Of Course Nyah's Delight

12-18 Month Bitch Class
1st Of Course Nyah's Delight

Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Haefen Phaeton Kingsley

Best Of Opposite Sex
Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Best Puppy In Breed
Windstorm Vain Elza My Kismet

Select Bitch
Ch Lahhabeh Kamala Amira Al Daoud



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Reserve Winners Bitch
Windstorm Vain Elza My Kismet

Senior Puppy Bitch Class
1st Windstorm Vain Elza My Kismet

Open Bitch Class
1st Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Judge: Mary White

Best Of Breed: 8 pts (1-4-1-3)
GChB Snow Hill Fire And Rain

Best Of Opposite Sex
GChB Hamrya's Desert Dust Devil

Best Of Winners: (1-4-1-3)
Brookside Gambling On Hellebores

Best Puppy In Breed
Ch Tarrango's No Bad Hare Days

Select Bitch
GCh Ethos No Ordinary Love


Winners Bitch: (1-4-1-3)
Brookside Forget Me Not

Reserve Winners Bitch
Brookside Agarita Sunrise

12-18 Month Bitch Class
1st Counterpoint It's My Party

Canadian Bred Bitch Class
1st Brookside Agarita Sunrise

Open Bitch Class
1st Brookside Forget Me Not
2nd Tarrango's There Will Be Drama





Group 3 - James Moses Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Mojave's Songbird
  Doberman Pinscher   108
Group 2nd   
GChS Banbury's Imagine Dragons
  Bullmastiff   94
Group 3rd   
Ch Kiltic's She's Got It All At JetAir
  Great Dane   83
Group 4th   
Ch Snowater's The Puck Drops At Snowbastian
  Samoyed   65
BPIG   
Ch Kiltic's She's Got It All At JetAir
  Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cethuz A King's Gift
  Schnauzer (Giant)   0
Best Veteran In Group   
GCh Bolder's Can U Hear Me Now
  Bullmastiff   0
Judge: James Moses

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Sanekats Sunny Daze From Janet

Best Of Opposite Sex
Ch Glaciermist Sword And Shield



Judge: James Moses

Best Of Breed: 7 pts (1-2-3-2)
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark

Best Of Opposite Sex
Ch Creo's All Over The World

Best Of Winners: (1-2-3-2)
NitroBerner's Happy Days At Zeigen

Best Puppy In Breed
NitroBerner's Happy Days At Zeigen

Select Dog
Ch Talvi's Benevolent Giant

Select Bitch
GCh Nitroberner's Fire Fox


Winners Dog: (1-2-3-2)
NitroBerner's Happy Days At Zeigen

Junior Puppy Dog Class
1st NitroBerner's Happy Days At Zeigen


Winners Bitch: (1-2-3-2)
Creo's Double Delight

Reserve Winners Bitch
Creo's Jump For Joy

Junior Puppy Bitch Class
1st Creo's Jump For Joy

Open Bitch Class
1st Creo's Double Delight

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 10 pts (2-4-2-3)
GChG Banbury's Imagine Dragons

Best Of Opposite Sex
GCh RoxEdge's Miss Peaches

Best Of Winners: (2-4-2-3)
Newalba N Sheharla's Miss Marvel

Best Puppy In Breed
Seek Me If You Can De Terras Lusitanas

Select Dog
GChS Newalba's Ben Grimm

Select Bitch
Ch Sheharla's Sweet And Spicy


Winners Bitch: (2-4-2-3)
Newalba N Sheharla's Miss Marvel

Reserve Winners Bitch
Archangel's Beauty Above All

Senior Puppy Bitch Class
1st Archangel's Beauty Above All

12-18 Month Bitch Class
1st Newalba's Living On A Prayer At AllyRae

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Banbury's Justified

Open Bitch Class
1st Newalba N Sheharla's Miss Marvel

Veteran Female
GCh Bolder's Can U Hear Me Now

Judge: James Moses

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Lexington Excelsior Empire States Ava At Katywinds

Best Of Opposite Sex
GChS Bendegeit's Arson Around



Judge: James Moses

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Crooks Mastinos Yolandi

Select Bitch
Ch Crooks Mastinos Foxy Brown



Judge: James Moses

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Voyager's Starship Superstar

Select Bitch
GCh Bearbrook Always On My Mind At Twinhuey



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Voyager's Starship Superstar

Reserve Winners Bitch
TwinHuey & Rosethorn's Las Palabras De Amor

12-18 Month Bitch Class
1st TwinHuey & Rosethorn Sea Of No Cares

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st TwinHuey & Rosethorn's Las Palabras De Amor

Open Bitch Class
1st Voyager's Starship Superstar

Judge: James Moses

Best Of Breed: 6 pts (1-2-4-0)
GChEx Baywood Got Some Splainin ToDo

Best Of Opposite Sex
Sailor's Long Awaited Love

Best Of Winners: (1-2-4-0)
Torrid Zone What's Love Got To Do With It

Select Dog
Ch Baywood Naut Your Captain


Winners Bitch: (1-2-4-0)
Sailor's Long Awaited Love

Reserve Winners Bitch
H2O Diamond Of Whoosh

12-18 Month Bitch Class
1st Sailor's Long Awaited Love

Open Bitch Class
1st H2O Diamond Of Whoosh

Judge: James Moses

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
GChB Wathaman's Dare 2Be Canadian Eh

Best Of Opposite Sex
Ashemburg Kizz My Frozen Asset

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Ashemburg Kizz My Frozen Asset

Best Puppy In Breed
Stoneyplains Pairs Well With Wine V Kleinedler

Select Dog
Ch Wathaman's Flirt'n Like A Rockstar


Winners Dog: (1-4-2-0)
Ashemburg's The Great Escape

Junior Puppy Dog Class
1st Ashemburg's The Great Escape



Winners Dog: (2-1-5-1)
Sershan's White Onyx

Reserve Winners Dog
Gandale 'n Starstruck's Arctic Clipper

Junior Puppy Dog Class
1st Sershan's White Onyx

12-18 Month Dog Class
1st Gandale 'n Starstruck's Arctic Clipper

Judge: James Moses

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
GChS Jury's Karma Police

Best Of Opposite Sex
Ch Innovations Git R Done

Best Puppy In Breed
GSMBilG Du Imprintz (Morales)

Select Bitch
Ch Innovations Good Fellas Never Rat


4-6 Month Dog Class
1st Cethuz A King's Gift


Winners Bitch: (0-2-1-3)
GSMBilG Du Imprintz (Morales)

Reserve Winners Bitch
Innovations Playing By My Rules

Junior Puppy Bitch Class
1st GSMBilG Du Imprintz (Morales)

Open Bitch Class
1st Innovations Playing By My Rules

Judge: James Moses

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Debalys Curtain Call

Best Of Opposite Sex
GCh Nanook's Mistral Wind

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Debalys Oops We Did It Again

Best Puppy In Breed
Arcticsun's Stone Fox


Winners Dog: (2-2-1-1)
Debalys Oops We Did It Again

Reserve Winners Dog
KPM's Black Kip

12-18 Month Dog Class
1st Debalys Oops We Did It Again

Open Dog Class
1st KPM's Black Kip


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Frostypaw's From Russia With Love

Reserve Winners Bitch
Arcticsun's Stone Fox

Senior Puppy Bitch Class
1st Arcticsun's Stone Fox

Open Bitch Class
1st Frostypaw's From Russia With Love





Group 4 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   42
Group 2nd   Ch Pinnacle Broxden Lickety Split   Fox Terrier (Smooth)   41
Group 3rd   
GChB Blueve's First Edition
  Kerry Blue Terrier   40
Group 4th   
Ch Ghostpine's Brightest Star
  Staffordshire Bull Terrier   37
BPIG   
Blueve's Defining Element Of Krisma
  Kerry Blue Terrier   N/A
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Brea's Champagne Bleuz

Select Bitch
GCh Brea's Champagne N Candlelight



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Brea's Champagne Bleuz

Reserve Winners Bitch
Brookside On Maple Wings

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brea's Champagne Bleuz

Open Bitch Class
1st Brookside On Maple Wings

Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB PMK's Ice Cold Glaceon

Best Of Opposite Sex
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara



Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GChS Benchmark's Bright Shining Fame

Best Of Opposite Sex
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Best Puppy In Breed
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Select Dog
Ch Ourson Orion Psi Mysteria



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Senior Puppy Bitch Class
1st Oreos Casablanca Psi Mysteria

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Romcana Oldman Face For Mitch

Best Puppy In Breed
Romcana Oldman Face For Mitch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Romcana Oldman Face For Mitch

Junior Puppy Dog Class
1st Romcana Oldman Face For Mitch


Judge: Mary White

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Tinydancer Walkin' After Midnight

Best Of Opposite Sex
Chrysaliss Avenged Sevenfold

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Tinydancer Walkin' After Midnight

Best Puppy In Breed
Tinydancer Walkin' After Midnight

Select Dog
GCh Troll Dogs Harold

Select Bitch
GChB Wisterias Song Of A Siren


Winners Dog: (1-1-2-1)
Chrysaliss Avenged Sevenfold

Open Dog Class
1st Chrysaliss Avenged Sevenfold


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Tinydancer Walkin' After Midnight

Senior Puppy Bitch Class
1st Tinydancer Walkin' After Midnight

Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch McGuinness Dressed With Sage

Best Of Opposite Sex
McGuinness Pillar Of Fire

Best Puppy In Breed
McGuinness Pillar Of Fire


Winners Dog: (1-0-0-1)
McGuinness Pillar Of Fire

Junior Puppy Dog Class
1st McGuinness Pillar Of Fire


Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pinnacle Broxden Lickety Split



Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Maciffen Mischief Seeker


Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChS Blueve's First Edition

Best Of Opposite Sex
Blueve's Defining Element Of Krisma

Best Puppy In Breed
Blueve's Defining Element Of Krisma


Winners Dog: (2-0-0-1)
Blueve's Defining Element Of Krisma

Reserve Winners Dog
Gellent Hof Zennon Miracle

Junior Puppy Dog Class
1st Blueve's Defining Element Of Krisma

12-18 Month Dog Class
1st Gellent Hof Zennon Miracle


Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Northcote Of Course



Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer

Best Of Opposite Sex
Clarity's Storm On The Turnpike

Best Of Winners: (1-1-1-0)
K2's Mighty Mouse


Winners Dog: (1-1-1-0)
K2's Mighty Mouse

Open Dog Class
1st K2's Mighty Mouse


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Clarity's Storm On The Turnpike

Open Bitch Class
1st Clarity's Storm On The Turnpike

Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Of Opposite Sex
Rogue's Bad Medicine

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Rogue's Bad Medicine

Best Puppy In Breed
Rogue's Bad Medicine


Winners Dog: (1-1-1-0)
Rogue's Blaze Of Glory

Junior Puppy Dog Class
1st Rogue's Blaze Of Glory


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Rogue's Bad Medicine

Junior Puppy Bitch Class
1st Rogue's Bad Medicine

Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
VDK Glamorous At Embolden

Best Of Opposite Sex
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Best Of Winners: (1-2-0-0)
VDK Glamorous At Embolden


Winners Dog: (1-2-0-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Open Dog Class
1st Dunkeld's Red Sky Solar Flare


Winners Bitch: (1-2-0-0)
VDK Glamorous At Embolden

Reserve Winners Bitch
Christimoor Cub Bear Black Skye

12-18 Month Bitch Class
1st VDK Glamorous At Embolden

Open Bitch Class
1st Christimoor Cub Bear Black Skye

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Best Puppy In Breed
Tyrone I Can Buy Myself Flowers



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Junior Puppy Bitch Class
1st Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Judge: Mary White

Best Of Breed: 5 pts (1-1-2-2)
GChB Ghostpine's Brightest Star

Best Of Opposite Sex
GCh Hillside Morrigan

Best Of Winners: (1-1-2-2)
Hillside Oleander

Best Puppy In Breed
Hillside Oleander

Select Dog
GChB Tequila's Total Package Kit

Select Bitch
Ch Red Rocks Tequila Sunrise


Winners Dog: (1-1-2-2)
Hillside Wolfsbane

Junior Puppy Dog Class
1st Hillside Wolfsbane


Winners Bitch: (1-1-2-2)
Hillside Oleander

Junior Puppy Bitch Class
1st Hillside Oleander

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Salient's Darwyn I Am The One



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Salient's Darwyn I Am The One

Open Bitch Class
1st Salient's Darwyn I Am The One

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - James Moses Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Winwood Top Secret With BRK
  Chinese Crested Dog   71
Group 2nd   
GCh Annevan Salem V Scion Of Lore
  Silky Terrier   58
Group 3rd   GCh Sigma Chi's Hope For Whimsy   Cavalier King Charles Spaniel   57
Group 4th   
GCh Rae Anne's Top Gun
  Papillon   39
BPIG    Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust   Pug   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Eleki Xoe's Add A Little Spice
  Pug   0
Best Veteran In Group   
Ch LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon
  Coton De Tulear   0
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 17 pts (2-7-4-5)
GCh Sigma Chi's Hope For Whimsy

Best Of Opposite Sex
GCh Shirmont Remembers Sigma Chi

Best Of Winners: (2-7-4-5)
Kewpy's Misty Blue

Best Puppy In Breed
Tamyse Crystal Majesty

Select Dog
Ch Mayfield Hercules At Hiflt

Select Bitch
GChG Alderglen Siren Song

Judge: James Moses

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Sharinway's Created By Dior

Best Of Opposite Sex
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Puppy In Breed
Ch Sharinway's Created By Dior


Winners Dog: (1-0-1-1)
Sharinway's House Of Gucci

Open Dog Class
1st Sharinway's House Of Gucci


4-6 Month Bitch Class
1st Sharinway's Dipped In Carmel

Judge: James Moses

Best Of Breed: 12 pts (3-4-5-1)
GChEx Winwood Top Secret With BRK

Best Of Opposite Sex
GChS Tanooki Suit Of Lore

Best Of Winners: (3-4-5-1)
Halostar Go Big Or Go Home

Best Puppy In Breed
Halostar Go Big Or Go Home

Select Dog
Ch Taja Trojan Horse


Winners Dog: (3-4-5-1)
Halostar Go Big Or Go Home

Reserve Winners Dog
Taja Rolex On A Redneck

Junior Puppy Dog Class
1st Halostar Go Big Or Go Home
2nd Yorkhouse Briar Bear

Senior Puppy Dog Class
1st Taja Rolex On A Redneck

4-6 Month Dog Class
1st Taja Crox With Sox


Winners Bitch: (3-4-5-1)
Taja Jada With Love

Reserve Winners Bitch
Yorkhouse Mystic Wolf

Junior Puppy Bitch Class
1st Yorkhouse Mystic Wolf

Canadian Bred Bitch Class
1st Taja Jada With Love

Open Bitch Class
1st Sienna De L'Eden Angel
2nd Dalen Queen Daenerys

Judge: James Moses

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon


Judge: James Moses

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Moonjinx Wish Upon A Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
Moonjinx Wish Upon A Star

Open Dog Class
1st Moonjinx Wish Upon A Star


Judge: James Moses

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wynzall Somerset Tiktok



Judge: James Moses

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Havasmallpaw Fluffy Shadow

Best Of Opposite Sex
HBH Oh So Good

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Seda's Ember Rising

Best Puppy In Breed
Seda's Ember Rising

Select Bitch
GChB Fantastic Dream's Golden Fire Of Destiny


Winners Bitch: (2-2-1-1)
HBH Oh So Good

Reserve Winners Bitch
Seda's Star Gazer

Senior Puppy Bitch Class
1st Seda's Star Gazer

Open Bitch Class
1st HBH Oh So Good

4-6 Month Bitch Class
1st Sylyn's Carnelian Sunset

Judge: James Moses

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Mightymites Fire In My Soul

Best Puppy In Breed
Mightymites A Darker Shade Of Magic


Judge: James Moses

Best Of Breed: 6 pts (1-2-1-3)
GChS Rae Anne's Top Gun

Best Of Opposite Sex
Ch Rae Anne's In Fashion

Best Of Winners: (1-2-1-3)
Derrima Zippity Yay

Best Puppy In Breed
Ch Rae Anne's In Fashion

Select Bitch
GChB Nanrich Topflite Off To The Rodeo


Winners Dog: (1-2-1-3)
Derrima Zippity Yay

12-18 Month Dog Class
1st Derrima Zippity Yay


Winners Bitch: (1-2-1-3)
Paradisewing's The Only One Like Me!

Reserve Winners Bitch
Flying Gracia Beatriche

Senior Puppy Bitch Class
1st Paradisewing's The Only One Like Me!

Open Bitch Class
1st Flying Gracia Beatriche

Judge: James Moses

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Diaquiris She's All That



Judge: James Moses

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Arwins House Bunny

Best Of Opposite Sex
Ch Geezava's Saks Fifth Avenue

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Tofini Bullet Proof

Best Puppy In Breed
Ch Arwins House Bunny


Winners Dog: (1-1-1-1)
Tofini Bullet Proof

Junior Puppy Dog Class
1st Tofini Bullet Proof

4-6 Month Dog Class
1st Terramarie's Prince Of Tides


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Cascadepom's Domenica Dolce

Junior Puppy Bitch Class
1st Cascadepom's Domenica Dolce

4-6 Month Bitch Class
1st Arwins My Name Is Vendetta

Judge: James Moses

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Custom's Devolution

Best Of Opposite Sex
Keja's Precious Gift

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Keja's Precious Gift

Best Puppy In Breed
Keja's Precious Gift


Winners Dog: (1-1-1-0)
Keja's Only One That Looks Good

12-18 Month Dog Class
1st Keja's Only One That Looks Good


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Keja's Precious Gift

Senior Puppy Bitch Class
1st Keja's Precious Gift

Judge: James Moses

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GChG Diabolbric's The Force Awakens

Best Of Opposite Sex
Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

Best Puppy In Breed
Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

Select Dog
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon


Winners Dog: (1-1-3-0)
Xoe's Motley Fool

12-18 Month Dog Class
1st Xoe's Motley Fool


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

Junior Puppy Bitch Class
1st Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

4-6 Month Bitch Class
1st Eleki Xoe's Add A Little Spice

Judge: James Moses

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore



Judge: James Moses

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Yorkhouse Impish Anika

Best Puppy In Breed
Yorkhouse Impish Anika



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Yorkhouse Impish Anika

Reserve Winners Bitch
CwnAnnwn Magnolia Blooms Of Simya

Junior Puppy Bitch Class
1st CwnAnnwn's Razzle Dazzle Hullabaloo

Senior Puppy Bitch Class
1st Yorkhouse Impish Anika
2nd Yorkhouse Tiger Lilly

Open Bitch Class
1st CwnAnnwn Magnolia Blooms Of Simya





Group 6 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   60
Group 2nd   
GChEx Winterspear Atari Dreams
  Dalmatian   57
Group 3rd   
GChS Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   46
Group 4th   
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   44
BPIG   
GCh Timepieces Wicket Wilma
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Trekhond's I Wanna Dance With Meadowpark
  Tibetan Spaniel   0
Best Veteran In Group   
GChS Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh VanGogh's Trouble With Tribbles



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Klee Ellen Keep On Dancing

Open Bitch Class
1st Klee Ellen Keep On Dancing

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rugerlane Iroc Flamboyant Velma

Best Of Opposite Sex
Beefeater's Master Builder

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rugerlane Iroc Flamboyant Velma

Best Puppy In Breed
Beefeater's Master Builder


Winners Dog: (1-1-0-0)
Beefeater's Master Builder

Senior Puppy Dog Class
1st Beefeater's Master Builder

Veteran Male
GCh Babylon's Nebuchadnezzar

4-6 Month Dog Class
1st Honorbul's Found My Furever


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Rugerlane Iroc Flamboyant Velma

12-18 Month Bitch Class
1st Rugerlane Iroc Flamboyant Velma

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Stoney's Back In Black At Miwei

Best Of Opposite Sex
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Stoney's Back In Black At Miwei

Best Puppy In Breed
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Reserve Winners Bitch
Siosalach's Beanilla Spice

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Open Bitch Class
1st Siosalach's Beanilla Spice

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Chowridge U R Not Just Eye Candy

Best Of Opposite Sex
ChowRidge You Are My Red Rosa

Best Of Winners: (1-3-1-0)
ChowRidge Z Back To The Future

Best Puppy In Breed
ChowRidge Z Back To The Future


Winners Dog: (1-3-1-0)
ChowRidge Z Back To The Future

Senior Puppy Dog Class
1st ChowRidge Z Back To The Future


Winners Bitch: (1-3-1-0)
ChowRidge You Are My Red Rosa

Reserve Winners Bitch
Visionary's Little Fiery One

Junior Puppy Bitch Class
1st Dragonslayer Tai Midge For Chowridge

12-18 Month Bitch Class
1st ChowRidge You Are My Red Rosa

Canadian Bred Bitch Class
1st Visionary's Little Fiery One

4-6 Month Bitch Class
1st Chowridge Blast Of White Lightning

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 10 pts (1-2-3-5)
GChEx Winterspear Atari Dreams

Best Of Opposite Sex
Ch Milo's He Shoots He Skors At Leedal

Best Of Winners: (1-2-3-5)
Echoviews Pop A Top

Best Puppy In Breed
Echoviews Pop A Top

Select Dog
GChS Milo's Here Comes Freddie

Select Bitch
GCh Echoviews Run Silent Run Deep


Winners Dog: (1-2-3-5)
Echoviews Pop A Top

Junior Puppy Dog Class
1st Echoviews Pop A Top

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
GCh Timepieces Wicket Wilma

Best Of Opposite Sex
Homewood Rockydell Code Name Flash

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Homewood Rockydell Code Name Flash

Best Puppy In Breed
GCh Timepieces Wicket Wilma


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Call Me Queen By Gernada

Reserve Winners Bitch
Tr Boom Baby Boom By Gernada

Junior Puppy Bitch Class
1st Eagertrieves Bedazzled By Attituddy Judy

Senior Puppy Bitch Class
1st Call Me Queen By Gernada

12-18 Month Bitch Class
1st Tr Boom Baby Boom By Gernada

Open Bitch Class
1st Monitaps Forever N Always Monique

4-6 Month Bitch Class
1st Twist Of Fate By Gernada

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Samaron's Arctic Draco

Best Of Opposite Sex
Inukshuk Full Moon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Samaron's Arctic Draco

Select Dog
Ch Newtonbears Echo From The Sky


Winners Dog: (1-1-1-0)
Samaron's Arctic Draco

Open Dog Class
1st Samaron's Arctic Draco


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Inukshuk Full Moon

Canadian Bred Bitch Class
1st Inukshuk Full Moon

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Horizon's Queen Ann's Lace

Best Of Opposite Sex
GCh Beaukees I Walk The Line

Best Puppy In Breed
Ch Horizon's Queen Ann's Lace



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Admiraal's Sweet Willow

Reserve Winners Bitch
Admiraal's Sashay Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Sashay Away

12-18 Month Bitch Class
1st Admiraal's Sweet Willow

4-6 Month Bitch Class
1st Beaukees Eyes On Fire

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Apsolutely Red Red Whine

Best Of Opposite Sex
Ch Jaron's Cybele De Santa Inez


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 6 pts (2-1-3-1)
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori

Best Of Opposite Sex
Ch Kandansk Infatuation

Best Of Winners: (2-1-3-1)
Staken Kandansk Digital Princess

Best Puppy In Breed
Rosebell Berg & Blanes Eye Spy

Select Dog
Ch Kandansk Danger Zone


Winners Dog: (2-1-3-1)
Rosebell Berg & Blanes Eye Spy

Reserve Winners Dog
Balladair Cee Riley At Maioa

Senior Puppy Dog Class
1st Balladair Cee Riley At Maioa

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Rosebell Berg & Blanes Eye Spy

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Monterrez Superstar

Best Of Opposite Sex
Ch Bonchien Fashionista


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Kagayakino Yoshikaneryuu Go Kashima Gijukosou

Best Of Opposite Sex
Satika's If I Can Dream

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Kagayakino Yoshikaneryuu Go Kashima Gijukosou

Best Puppy In Breed
Satika's If I Can Dream


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Satika's If I Can Dream

Reserve Winners Bitch
Satika's Hello, Its Mee

Senior Puppy Bitch Class
1st Satika's If I Can Dream

Canadian Bred Bitch Class
1st Satika's Hello, Its Mee

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Meadowpark's Brazen Bentley


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)

Best Of Opposite Sex
Xolotime Balam Of Humo

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Tamarzi's Whispers In The Dark @ Mysticblu


Winners Dog: (1-1-0-1)
Xolotime Balam Of Humo

Open Dog Class
1st Xolotime Balam Of Humo



Group 7 - Donna Conod Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Zesta Lynphil Clairvoyant
  Shetland Sheepdog   105
Group 2nd   
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   80
Group 3rd   
Ch Eclipse Boom Boom Pow
  Berger Picard   77
Group 4th    New Era's Margarita   German Shepherd Dog   76
BPIG   
Keecam's Take Me Sirius Lexi
  Miniature American Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Dragonfli De La Destinee
  Belgian Shepherd Dog   0
Best Veteran In Group   
Double R/R Raindance Levi
  Miniature American Shepherd   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 10 pts (1-3-5-2)
GCh Turbar's Spinal Tap

Best Of Opposite Sex
GChEx Annrock's Stonehill A League Of Her Own

Best Of Winners: (1-3-5-2)
BigRkAussies Ridge Runner

Best Puppy In Breed
Ch WR Aussies Fire Starter

Select Dog
Ch WR Aussies Fire Starter

Select Bitch
Ch Kiji Crazy Beautiful Life


Winners Dog: (1-3-5-2)
BigRkAussies Ridge Runner

Junior Puppy Dog Class
1st BigRkAussies Ridge Runner


Winners Bitch: (1-3-5-2)
Shadomoons She's Got Moxie

Reserve Winners Bitch
Saffire's Coiled In Love

Senior Puppy Bitch Class
1st Collinswood Aviatrix

Open Bitch Class
1st Shadomoons She's Got Moxie
2nd Saffire's Coiled In Love

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rhosown's Anchor My World



Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Thanos Le Coeur Pur


Winners Dog: (1-0-0-0)
Thanos Le Coeur Pur

Open Dog Class
1st Thanos Le Coeur Pur


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Shadanatam Dragon Tattoo

Best Of Opposite Sex
MBS Resistance Is Futile

Best Of Winners: (2-1-2-0)
MBS Resistance Is Futile

Select Dog
Ch Merakis Supernatural


Winners Dog: (2-1-2-0)
MBS Continuum

Reserve Winners Dog
Shadanatam You Know My Name

12-18 Month Dog Class
1st MBS Continuum
2nd Shadanatam You Know My Name

4-6 Month Dog Class
1st Dragonfli De La Destinee


Winners Bitch: (2-1-2-0)
MBS Resistance Is Futile

12-18 Month Bitch Class
1st MBS Resistance Is Futile

4-6 Month Bitch Class
1st Wren De La Destinee

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Eclipse Boom Boom Pow



Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bitterroots Flight Of The Kestrel



Judge: Mary White

Best Of Breed: 12 pts (4-3-2-4)
GCh Aktiv's Sugar Rush

Best Of Opposite Sex
Ch Aktiv's Angelbrin's I've Got A Dream

Best Of Winners: (4-3-2-4)
Boyero Y'All Make It Rain

Best Puppy In Breed
Boyero Y'All Make It Rain

Select Dog
GCh I'm Special Smokin Hot Baylor

Select Bitch
GChB Lanvern's British Justice


Winners Dog: (4-3-2-4)
Boyero Y'All Make It Rain

Reserve Winners Dog
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy

Senior Puppy Dog Class
1st Boyero Y'All Make It Rain

12-18 Month Dog Class
1st Bolo's Afterglow Rollin' Heavy
2nd Bolo's Coach Of Zottelbaer

Open Dog Class
1st D'Harts A Boy Named Sue


Winners Bitch: (4-3-2-4)
Aktiv's Hellfire At Dondare

Reserve Winners Bitch
Lanvern's English Game Of Thrones

12-18 Month Bitch Class
1st Bolo RSVP Pending For Fortress

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lanvern's English Game Of Thrones

Open Bitch Class
1st Aktiv's Hellfire At Dondare

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
My Darling Bella's Liberi

Best Of Opposite Sex
Cartier Monzerat Alison

Best Of Winners: (1-1-0-0)
My Darling Bella's Liberi


Winners Dog: (1-1-0-0)
My Darling Bella's Liberi

12-18 Month Dog Class
1st My Darling Bella's Liberi


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cartier Monzerat Alison

Open Bitch Class
1st Cartier Monzerat Alison

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Tallywood Coalescence

Best Of Opposite Sex
Tamaron's Far And Away

Best Puppy In Breed
Tamaron's Far And Away



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tamaron's Far And Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Tamaron's Far And Away

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Puppy In Breed
Ch Headline PrairiePine's Firework

Select Bitch
Ch Headline PrairiePine's Firework



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Tamaron's Valkyrie

Senior Puppy Bitch Class
1st Tamaron's Valkyrie

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sugarok Lovin Midknight To First Light



Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 10 pts (3-4-3-1)
New Era's Margarita

Best Of Opposite Sex
GChB Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Winners: (3-4-3-1)
New Era's Margarita

Best Puppy In Breed
Woodside's Rapture

Select Dog
Ch Clayfield Hallmark Peregrin Of Norberge

Select Bitch
GCh Prairiesides I've Got A Girl Crush


Winners Dog: (3-4-3-1)
Edale's Lockdown Kaleef

Reserve Winners Dog
Mystksand's Trouble

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mystksand's Trouble

Open Dog Class
1st Edale's Lockdown Kaleef
2nd Sunflower's Thriller Of Chilco

Veteran Male
GCh Chilco's The Fuzz Of Sunflower


Winners Bitch: (3-4-3-1)
New Era's Margarita

Reserve Winners Bitch
Woodside's Dream Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Woodside's Rapture

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckystryke's Take No Prisoners

Open Bitch Class
1st New Era's Margarita
2nd Woodside's Dream Come True

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GCh Gerplu Kaffon

Best Of Opposite Sex
Ch Audurs Galdra Koldimma

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Audurs Galdra Astrikur

Best Puppy In Breed
Audurs Galdra Astrikur

Select Dog
Ch Orleansisd Breki


Winners Dog: (2-3-2-1)
Audurs Galdra Astrikur

Reserve Winners Dog
Fitjamyri Sindri

Junior Puppy Dog Class
1st Audurs Galdra Astrikur

Open Dog Class
1st Fitjamyri Sindri


Winners Bitch: (2-3-2-1)
Audurs Ovaenta Karamella

Reserve Winners Bitch
Audurs Galdra Rauðhetta

Junior Puppy Bitch Class
1st Audurs Galdra Rauðhetta

Open Bitch Class
1st Audurs Ovaenta Karamella
2nd Audurs Blálilja

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Keecam's Take Me Sirius Lexi

Best Of Opposite Sex
Double R/R Raindance Levi

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Keecam's Take Me Sirius Lexi

Best Puppy In Breed
Keecam's Take Me Sirius Lexi


Winners Dog: (1-2-0-0)
Double R/R Raindance Levi

Open Dog Class
1st Double R/R Raindance Levi

Veteran Male
Double R/R Raindance Levi


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Keecam's Take Me Sirius Lexi

Reserve Winners Bitch
Creeklands Adelheid

Junior Puppy Bitch Class
1st Keecam's Take Me Sirius Lexi

Open Bitch Class
1st Creeklands Adelheid

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar

Best Of Opposite Sex
Tumbleweed I Wanna Dance At Silverspar

Best Of Winners: (1-3-3-1)
Tumbleweed's God Of The North

Best Puppy In Breed
Tumbleweed's God Of The North


Winners Dog: (1-3-3-1)
Tumbleweed's God Of The North

Junior Puppy Dog Class
1st Tumbleweed's God Of The North

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Windkist Up From The Ashes



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Windkist Up From The Ashes

Reserve Winners Bitch
Windkist Walking In Memphis

12-18 Month Bitch Class
1st Windkist Walking In Memphis

Open Bitch Class
1st Windkist Up From The Ashes

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 24 pts (4-9-8-4)
GCh Zesta Lynphil Clairvoyant

Best Of Opposite Sex
GChB Mystic Suntime Supernova

Best Of Winners: (4-9-8-4)
Gor-Don Seirios Heart Fire

Best Puppy In Breed
Gor-Don Seirios Heart Fire

Select Dog
GCh Emmy Simply Rhymes With Orange

Select Bitch
GCh Shelhaven Miqelon Serendipitus


Winners Dog: (4-9-8-4)
Gor-Don Seirios Heart Fire

Reserve Winners Dog
Zesta No Reply Necessary

Junior Puppy Dog Class
1st Gor-Don Seirios Heart Fire

Senior Puppy Dog Class
1st Zesta Just On Fire

Open Dog Class
1st Zesta No Reply Necessary
2nd Zesta Seeing Is Believing

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind

Best Of Opposite Sex
Crosswind's Cover Me In Sunshine

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Crosswind's Dragon Magic

Best Puppy In Breed
Coedwig's Cleopatra


Winners Dog: (1-3-1-0)
Crosswind's Dragon Magic

12-18 Month Dog Class
1st Crosswind's Dragon Magic


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Crosswind's Cover Me In Sunshine

Reserve Winners Bitch
Coedwig's Cleopatra

Senior Puppy Bitch Class
1st Coedwig's Cleopatra

12-18 Month Bitch Class
1st Crosswind's Cover Me In Sunshine
2nd Crosswind's High Style

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 7 pts (1-3-3-1)
GCh Curig A Kiss From A Rose

Best Of Opposite Sex
GCh Khaskova's Second Edition

Best Of Winners: (1-3-3-1)
Angelwing's Fleur De Lis

Best Puppy In Breed
Crosswind's The Thunder Rolls

Select Dog
GCh Lillemor Snowdon Peak


Winners Dog: (1-3-3-1)
Crosswind's The Thunder Rolls

Senior Puppy Dog Class
1st Crosswind's The Thunder Rolls

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By