Sarnia Kennel Club
Monday, July 8, 2019 - Show # 5



Related Results

Conformation

Friday, July 05 (Show # 1)
Friday, July 05 (Show # 2)
Saturday, July 06 (Show # 3)
Sunday, July 07 (Show # 4)
Monday, July 08 (Show # 5)
Monday, July 08 (Show # 6)

Obedience

Friday, July 05 (Obedience Trial 1)
Friday, July 05 (Obedience Trial 2)
Saturday, July 06 (Obedience Trial 3)
Saturday, July 06 (Obedience Trial 4)
Sunday, July 07 (Obedience Trial 5)
Sunday, July 07 (Obedience Trial 6)
Monday, July 08 (Obedience Trial 7)
Monday, July 08 (Obedience Trial 8)

Rally Obedience

Friday, July 05 (Rally Trial 1)
Friday, July 05 (Rally Trial 2)
Saturday, July 06 (Rally Trial 3)
Saturday, July 06 (Rally Trial 4)
Sunday, July 07 (Rally Trial 5)
Sunday, July 07 (Rally Trial 6)
Monday, July 08 (Rally Trial 7)
Monday, July 08 (Rally Trial 8)



Results courtesy of:

-- Shelley Ford --
CH RaylexNorthernbreezModaChablis
"Vinny"
Owner: Lorys Fraccaro
www.modagermanshepheds.com


Best In Show
Judge: Barbara Arndt
German Shepherd Dog   Marquis' Hermes V Kenlyn
Points: 105 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Barbara Arndt
Alaskan Malamute  
Ch Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
Points: 77
Best Puppy In Show
Judge: Barbara Arndt
Siberian Husky   Unicornhill Legal High








Group 1 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Brackenmoor Somethingroyal
  Pointer   12
Group 2nd   
GCh Baileymist Rhymes N Reasons
  Retriever (Golden)   11
Group 3rd   
GCh Whisperfield Out On A Limb
  Pointer (German Short-Haired)   8
Group 4th   Ch Ashleysown Piano Man   Spaniel (American Cocker)   7
BPIG    Wynridge's She's Ridin Shotgun   Spaniel (American Cocker)   N/A
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Brackenmoor Somethingroyal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Whisperfield Out On A Limb




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Baileymist Rhymes N Reasons

Best Of Opposite Sex
GCh Golden Clover's Holy Smoke!



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Winstead's If A Tree Falls

Best Of Opposite Sex
Winstead's Climbing The Walls

Best Puppy In Breed
Winstead's Climbing The Walls

Select Dog
Ch Callibreeze No Hanky Panky



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Winstead's Climbing The Walls

Senior Puppy Bitch Class
1st Winstead's Climbing The Walls


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Ashleysown Piano Man

Best Of Opposite Sex
Wynridge's She's Ridin Shotgun

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Beach Haven's Black Hawk

Best Puppy In Breed
Wynridge's She's Ridin Shotgun


Winners Dog: (1-1-1-0)
Beach Haven's Black Hawk

Open Dog Class
1st Beach Haven's Black Hawk


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Wynridge's She's Ridin Shotgun

Senior Puppy Bitch Class
1st Wynridge's She's Ridin Shotgun


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Coomara's Nymph Of Hearts



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Coomara's Nymph Of Hearts

Reserve Winners Bitch
O'Morn Step That Step

Open Bitch Class
1st Coomara's Nymph Of Hearts
2nd O'Morn Step That Step


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Michael Hill Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   10
Group 2nd   
Ch McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   9
Group 3rd   GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy   Borzoi   8
Group 4th   
Fuimus's Rising Son
  Bloodhound   6
BPIG   
Ch McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   N/A
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Melody's Good To The Last Drop

Best Of Opposite Sex
Till's Balancing Act

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Till's Balancing Act

Best Puppy In Breed
Till's I Have Confidence In Me


Winners Dog: (1-1-1-0)
Till's I Have Confidence In Me

Junior Puppy Dog Class
1st Till's I Have Confidence In Me


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Till's Balancing Act

Open Bitch Class
1st Till's Balancing Act


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fuimus's Rising Son


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fuimus's Rising Son

Open Dog Class
1st Fuimus's Rising Son



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy

Select Dog
GCh Orlov Comte Vladimir Du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Daclier's Beeholdn To Eriska




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Trakehndachs One For The Bunny

Best Of Opposite Sex
Trakehndachs Where's Waldo

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Trakehndachs One For The Bunny


Winners Dog: (1-1-0-0)
Trakehndachs Where's Waldo

12-18 Month Dog Class
1st Trakehndachs Where's Waldo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Trakehndachs One For The Bunny

12-18 Month Bitch Class
1st Trakehndachs One For The Bunny


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch McCartney's Lavish Dreams

Best Puppy In Breed
Ch McCartney's Lavish Dreams




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   14
Group 2nd    Unicornhill Legal High   Siberian Husky   12
Group 3rd   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   10
Group 4th   
Ch Liberator's Desperado
  Doberman Pinscher   9
BPIG    Unicornhill Legal High   Siberian Husky   N/A
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Ironpride's Glitter Bomb

Best Puppy In Breed
Ironpride's Glitter Bomb



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Ironpride's Glitter Bomb

Junior Puppy Bitch Class
1st Ironpride's Glitter Bomb


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Fyrecreek's Confident

Best Of Opposite Sex
Fyrecreek's Stone Cold

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Fyrecreek's Confident

Best Puppy In Breed
Fyrecreek's Confident


Winners Dog: (1-1-0-0)
Fyrecreek's Stone Cold

Junior Puppy Dog Class
1st Fyrecreek's Stone Cold


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Fyrecreek's Confident

Junior Puppy Bitch Class
1st Fyrecreek's Confident


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Liberator's Desperado




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lunanova Cookin' At Skipnstone

Best Puppy In Breed
Lunanova Cookin' At Skipnstone



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lunanova Cookin' At Skipnstone

Junior Puppy Bitch Class
1st Lunanova Cookin' At Skipnstone


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
Hicotn Onward And Upward

Best Of Opposite Sex
Shiraz Let Me Explain

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Hicotn Onward And Upward

Select Bitch
Ch Shiraz Legacy Of Wisdom


Winners Dog: (1-3-0-2)
Shiraz Let Me Explain

12-18 Month Dog Class
1st Shiraz Let Me Explain


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Hicotn Onward And Upward

Reserve Winners Bitch
Shiraz Pink Lemonade

12-18 Month Bitch Class
1st Shiraz Pink Lemonade
2nd Shiraz Last Temptation

Open Bitch Class
1st Hicotn Onward And Upward


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Unicornhill Legal High

Best Of Opposite Sex
Unicornhill Wicked Games

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Unicornhill Legal High

Best Puppy In Breed
Unicornhill Legal High


Winners Dog: (1-1-0-0)
Unicornhill Legal High

Junior Puppy Dog Class
1st Unicornhill Legal High


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Unicornhill Wicked Games

Junior Puppy Bitch Class
1st Unicornhill Wicked Games


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Barbara Arndt Top Dog
Points
Group 1st   Ch Foxheart's Tsarshadow Tornado   Fox Terrier (Wire)   4
Group 2nd   Ch Rexroth Jelly Tot   Norfolk Terrier   3
Group 3rd   
Ch Paperman Atlantis
  Lakeland Terrier   2
Group 4th   Ch Diego China It's My Turn   Schnauzer (Miniature)   1
BPIG   Ch Rexroth Jelly Tot   Norfolk Terrier   N/A
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxheart's Tsarshadow Tornado




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paperman Atlantis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth Jelly Tot

Best Puppy In Breed
Ch Rexroth Jelly Tot




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Diego China It's My Turn

Best Puppy In Breed
Ch Diego China It's My Turn



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Algernon Liberty Belle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Algernon Liberty Belle


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Taking Chances
  Pekingese   22
Group 2nd   
GCh Sassytails I Go Commando
  Chinese Crested   20
Group 3rd   Ch Pinkribbon Calvin Klein   Papillon   19
Group 4th    Kimro's Miss Vera Vain   Miniature Pinscher   18
BPIG   Ch Pinkribbon Calvin Klein   Papillon   N/A
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Cavacharms Meddling Murphy

Best Puppy In Breed
Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere


Winners Dog: (1-0-1-0)
Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Moongate Yur My Trinket

Best Puppy In Breed
Moongate Yur My Trinket



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Moongate Yur My Trinket

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Moongate Yur My Trinket


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sassytails I Go Commando




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ceibatree Work Of Art

Best Of Opposite Sex
Ceibatree Glamoroso

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ceibatree Work Of Art

Best Puppy In Breed
Ceibatree Work Of Art


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ceibatree Work Of Art

Junior Puppy Dog Class
1st Ceibatree Work Of Art


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ceibatree Glamoroso

Junior Puppy Bitch Class
1st Ceibatree Glamoroso


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Alura Love Me Tender You Rascal

Best Puppy In Breed
Alura Love Me Tender You Rascal

Select Bitch
GCh Rythm's Front Runner



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Alura Love Me Tender You Rascal

Reserve Winners Bitch
Trisha Annaperla

Senior Puppy Bitch Class
1st Alura Love Me Tender You Rascal
2nd Trisha Annaperla


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kimro's Miss Vera Vain

Best Of Opposite Sex
Envi Mi Show No Mercy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kimro's Miss Vera Vain

Best Puppy In Breed
Envi Mi Show No Mercy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Envi Mi Show No Mercy

Junior Puppy Dog Class
1st Envi Mi Show No Mercy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kimro's Miss Vera Vain

Open Bitch Class
1st Kimro's Miss Vera Vain


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Pinkribbon Calvin Klein

Best Puppy In Breed
Ch Pinkribbon Calvin Klein




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Lionking Taking Chances

Best Of Opposite Sex
Pekeden Perchance A Dragon

Best Puppy In Breed
Pekeden Perchance A Dragon


Winners Dog: (1-0-0-1)
Pekeden Perchance A Dragon

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Pekeden Perchance A Dragon



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lynroys U R So Fulla Beans

Best Of Opposite Sex
Lynroy's L'il Golden Dude

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lynroys U R So Fulla Beans

Best Puppy In Breed
Lynroy's L'il Golden Dude


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lynroy's L'il Golden Dude

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Lynroy's L'il Golden Dude


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lynroys U R So Fulla Beans

12-18 Month Bitch Class
1st Lynroys U R So Fulla Beans


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Jimary's Ka Ching

Best Of Opposite Sex
Jimary's Little Big Pippa Sue

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Jimary's Little Big Pippa Sue

Best Puppy In Breed
Jimary's Little Big Pippa Sue

Select Dog
Ch Jimary's Mr Smuckers


Winners Dog: (1-1-2-0)
Jimary's Chewbacca

12-18 Month Dog Class
1st Jimary's Chewbacca


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Jimary's Little Big Pippa Sue

Junior Puppy Bitch Class
1st Jimary's Little Big Pippa Sue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Barbara Arndt

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
St. Stephen's Once Upon A Star Deebet

Best Puppy In Breed
St. Stephen's Once Upon A Star Deebet



Winners Bitch: (0-1-0-0)
St. Stephen's Once Upon A Star Deebet

Junior Puppy Bitch Class
1st St. Stephen's Once Upon A Star Deebet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rigair Blossom Lily

Best Puppy In Breed
Rigair Blossom Lily



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Rigair Blossom Lily

Reserve Winners Bitch
Rigair Wonderful Tia Maria

Senior Puppy Bitch Class
1st Rigair Blossom Lily

12-18 Month Bitch Class
1st Rigair Wonderful Tia Maria


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Joan Beech Top Dog
Points
Group 1st    Showbiz Smoke On The Water   Chinese Shar-Pei   10
Group 2nd   
GCh Umbra's Stray Bullet
  Poodle (Miniature)   9
Group 3rd   
GCh Rockstar's Haphazard
  Dalmatian   8
Group 4th   
Ch Supervictus Fast And Furious Farah
  German Pinscher   7
BPIG   
Ch Supervictus Fast And Furious Farah
  German Pinscher   N/A
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Showbiz Smoke On The Water


Winners Dog: (1-0-0-0)
Showbiz Smoke On The Water

12-18 Month Dog Class
1st Showbiz Smoke On The Water



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rockstar's Haphazard




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Aristocratescu Baltazar




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Supervictus Fast And Furious Farah

Best Of Opposite Sex
Ch Superlative's God Of Luv

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Supervictus To Fast To Furious

Best Puppy In Breed
Ch Supervictus Fast And Furious Farah


Winners Dog: (1-2-1-1)
Supervictus To Fast To Furious

Junior Puppy Dog Class
1st Supervictus To Fast To Furious


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Superlative's Goddess Of Luv

Reserve Winners Bitch
Invictus Mysterious Ways

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Superlative's Goddess Of Luv
2nd Invictus Mysterious Ways


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cedarhills-Shamrock Beer For My Horses At Purrkees




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Umbra's Stray Bullet




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Merrylegs Will Raise The Standard



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Merrylegs Will Raise The Standard

12-18 Month Bitch Class
1st Merrylegs Will Raise The Standard


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Michael Hill Top Dog
Points
Group 1st    Marquis' Hermes V Kenlyn   German Shepherd Dog   27
Group 2nd   
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy
  Australian Shepherd   26
Group 3rd   
Ch Crinan Back To Black
  Shetland Sheepdog   22
Group 4th   
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum
  Australian Cattle Dog   15
BPIG   
Ch Crinan Back To Black
  Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Opposite Sex
Coralane's Shes Got Everything

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Coralane You Had Me At Tig


Winners Dog: (1-2-1-0)
Coralane You Had Me At Tig

Canadian Bred Dog Class
1st Coralane You Had Me At Tig


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Coralane's Shes Got Everything

Reserve Winners Bitch
Callibreeze In The Know

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Coralane's Shes Got Everything

Open Bitch Class
1st Callibreeze In The Know


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
D'Bel-Junz New Moon Fusion In The Sky

Best Of Opposite Sex
Ch D'Bel-Junz New Moon Ring Of Fire

Best Of Winners: (1-1-0-1)
D'Bel-Junz New Moon Fusion In The Sky


Winners Dog: (1-1-0-1)
D'Bel-Junz New Moon Fusion In The Sky

Bred By Exhibitor Dog Class
1st D'Bel-Junz New Moon Fusion In The Sky


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Unique's Build Me A Dynasty

12-18 Month Bitch Class
1st Unique's Build Me A Dynasty


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Bellaclan Sunset Lorelei

Best Of Opposite Sex
Bamave Infinnite Success Of Bellaclan

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Bellaclan Sunset Lorelei

Best Puppy In Breed
Bellaclan Sunset Lorelei

Select Bitch
Ch Bellaclan Don't Tell Daddy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Glasgowhill's Legacy Of Twin Pine

Best Of Opposite Sex
Ch Glasgowhill's Bellisima

Best Puppy In Breed
Ch Glasgowhill's Legacy Of Twin Pine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Glasgowhill's Fast Fashion



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Marquis' Hermes V Kenlyn


Winners Dog: (1-0-0-0)
Marquis' Hermes V Kenlyn

Open Dog Class
1st Marquis' Hermes V Kenlyn



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 6 pts (3-4-0-0)
Crinan Back To Black

Best Of Opposite Sex
Devines Just Chillin

Best Of Winners: (3-4-0-0)
Crinan Back To Black

Best Puppy In Breed
Crinan Back To Black


Winners Dog: (3-4-0-0)
Devines Just Chillin

Reserve Winners Dog
Fabina's Blue Stroke Of Luck

Senior Puppy Dog Class
1st Devines Just Chillin

Canadian Bred Dog Class
1st Coastalviews Cline Ridge Zane

Open Dog Class
1st Fabina's Blue Stroke Of Luck


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By