Comox Valley Kennel Club
Sunday, June 10, 2018



Related Results


Results courtesy of:


-- Fran Zimmerman --
Ch. Aura Odd Fellow
"Oscar"
Breeder/Owner: Fran Zimmerman, Aura Poodles


Best In Show
Judge: David Swartwood
Old English Sheepdog  
GCh Valubal What Happens In Vegas
Points: 172 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: David Swartwood
Coton De Tulear  Ch Coton Field Grand Prix
Points: 151
Best Puppy In Show
Judge: David Swartwood
Rottweiler   Glada's The Outlaw Josey Wales
Best Baby Puppy In Show
Judge: David Swartwood
Tibetan Spaniel   Trekhond's Midnight Kiss
Best Veteran In Show
Judge: David Swartwood
Rottweiler  GCh Qualicums Electra V Tokosha
Best Altered In Show
Judge: David Swartwood
Miniature Pinscher   Arietta's Elf On A Shelf








Group 1 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Tollchester's Mauvais Garcon
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   45
Group 2nd   Ch Jarde Winter Storm   Spaniel (English Cocker)   36
Group 3rd   
GChEx Eagletarn One Of The Few
  Retriever (Flat-Coated)   32
Group 4th   
GCh Fyreglo's Don't Change A Thing
  Retriever (Golden)   30
BPIG    Kleanza's Glory Of The Snow   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Sequoia Reds Blazing Fire
  Vizsla (Smooth-Haired)   0
Best Veteran In Group   
GCh Vitali Silva Avalon Sayward
  Vizsla (Smooth-Haired)   0
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh LK Roxy Blue



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Trapper Kajminia


Winners Dog: (1-0-0-0)
Trapper Kajminia


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Queen's Don't Call This A Comeback



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Eagletarn One Of The Few

Best Puppy In Breed
Duenorth Flyin Higher N Higher


Winners Dog: (1-0-1-0)
Duenorth Flyin Higher N Higher


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 11 pts (4-4-2-2)
GCh Fyreglo's Don't Change A Thing

Best Of Opposite Sex
GCh Kitsana's And She's Off

Best Of Winners: (4-4-2-2)
Kleanza's Glory Of The Snow

Best Puppy In Breed
Kleanza's Glory Of The Snow

Select Dog
GCh Allsgold Tip Your Hat

Select Bitch
Ch Riverdance Dippity Do


Winners Bitch: (4-4-2-2)
Kleanza's Glory Of The Snow

Reserve Winners Bitch
Tamarack's Icing On The Cake

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Cedarwood Signatures Otter By Design

Best Of Opposite Sex
Makaila's Black Betti

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Cedarwood Signatures Otter By Design

Best Puppy In Breed
Makaila's Black Betti

Select Dog
Ch Kermodei's Operation Rudder


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Makaila's Black Betti

Reserve Winners Bitch
Makaila's Molly And I

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 8 pts (1-4-2-2)
GCh Tollchester's Mauvais Garcon

Best Of Opposite Sex
Ch Agilefox's Pearl Ensign

Best Of Winners: (1-4-2-2)
Seaterrace's Mr Bean

Best Puppy In Breed
Ch Agilefox's Pearl Ensign

Select Dog
Ch Kijabewinds Distinctive Timbre

Select Bitch
Ch Kijabewinds One Step At A Time


Winners Dog: (1-4-2-2)
Seaterrace's Mr Bean


Winners Bitch: (1-4-2-2)
Kijabewinds Perfect Pitch

Reserve Winners Bitch
Seaterraces Erin McStevie

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Summerhill She Knows She Can Fly

Best Of Opposite Sex
Plaisance King Of The Lyrics

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Summerhill She Knows She Can Fly


Winners Dog: (1-1-0-0)
Plaisance King Of The Lyrics


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Summerhill She Knows She Can Fly

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Islandview Finn McCool



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Jarde Winter Storm

Best Of Opposite Sex
Ch Star-Vue's Flyaway

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Cantabria Ode To Joy

Best Puppy In Breed
Sherlock Aced Our Heart


Winners Dog: (1-1-1-1)
Sherlock Aced Our Heart


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Cantabria Ode To Joy

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Realta Let It Rain At Cuchulain

Best Puppy In Breed
Realta Let It Rain At Cuchulain



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Realta Let It Rain At Cuchulain

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Anwen's Summer Rain

Best Puppy In Breed
Anwen's Summer Rain



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Anwen's Summer Rain

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Vitali's Summer Fantasia

Best Of Opposite Sex
Vitali's Lifensoul Of Sayward

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Vitali's Summer Fantasia

Best Puppy In Breed
Shayla's Northstar of Jaybren


Winners Dog: (2-2-0-0)
Vitali's Lifensoul Of Sayward

Reserve Winners Dog
Riverside's Knockout


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Vitali's Summer Fantasia

Reserve Winners Bitch
Shayla's Northstar of Jaybren

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Target's Ltd Edition V Rosewin

Select Dog
GCh RoseWin's Legacy In Time







Group 2 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Brushwood Never Say Never
  Whippet   17
Group 2nd   
GCh Habi Nago Manwe
  Rhodesian Ridgeback   12
Group 3rd    Akashima's Kochi-Ken Shiroku   Shikoku   6
Group 4th   Ch Khandhu O So Dapper   Afghan Hound   2
BPIG   
Ch Foxtrot Priderock At Tamaridge
  Rhodesian Ridgeback   N/A
Best Veteran In Group    Karnak Georgie Girl For Charikar   Afghan Hound   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Khandhu O So Dapper


Winners Dog: (2-0-1-0)
Countrywind's Craftsman

Reserve Winners Dog
Countrywind's A Cut Above


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 5 pts (2-0-2-2)
GCh Habi Nago Manwe

Best Of Opposite Sex
Ch Tamaridges Catch Me If You Can

Best Puppy In Breed
GCh Foxtrot Priderock At Tamaridge

Select Dog
GCh Foxtrot Priderock At Tamaridge

Select Bitch
Ch Coso's Longest Sunny Day Of Khoikhoi


Winners Dog: (2-0-2-2)
Nkosi Ongoing Success Odin

Reserve Winners Dog
Sunstorm's The Devil's In De Tail


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Akashima's Kochi-Ken Shiroku

Best Of Opposite Sex
Nori Juushiro Go Kasatori Sou

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Akashima's Kochi-Ken Shiroku

Best Puppy In Breed
Akashima's Kochi-Ken Shiroku


Winners Dog: (2-1-1-0)
Akashima's Kochi-Ken Shiroku

Reserve Winners Dog
Akashima's Kochi-Ken Yokishinai


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
GCh Brushwood Never Say Never

Best Of Opposite Sex
Hilerica Partner In Crime

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Hilerica Jail Bait

Best Puppy In Breed
Hilerica Partner In Crime

Select Bitch
Ch Sinclair Fly Like A Bird


Winners Dog: (1-1-0-3)
Hilerica Partner In Crime


Winners Bitch: (1-1-0-3)
Hilerica Jail Bait





Group 3 - David Swartwood Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer
  Boxer   26
Group 2nd   
GChEx Heartsease Empress Of India
  Newfoundland   25
Group 3rd   Ch Qualicums Go Big Or Go Home V Baar   Rottweiler   24
Group 4th   
GCh Legendale Addiction V Goldgrove
  Doberman Pinscher   14
BPIG    Glada's The Outlaw Josey Wales   Rottweiler   N/A
Best Baby Puppy In Group    Justlyd's Matter Of Fact   Portuguese Water Dog   0
Best Veteran In Group   GCh Qualicums Electra V Tokosha   Rottweiler   0
Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Vip Graco Z Deikowej Doliny

Best Of Opposite Sex
Doubledutch's Akela

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Vip Graco Z Deikowej Doliny


Winners Dog: (1-3-0-0)
Vip Graco Z Deikowej Doliny


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Doubledutch's Akela

Reserve Winners Bitch
Bayberns Close To My Heart

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Shayla's Island Echo

Best Of Opposite Sex
Ch Banbury's ZZ Chops

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Shayla's Island Echo

Best Puppy In Breed
Banbury's Between The Flags

Select Bitch
GCh Gaffle's Place UR Bets On Me V Kilmarnock


Winners Dog: (1-1-1-1)
Banbury's Between The Flags


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Shayla's Island Echo

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Legendale Addiction V Goldgrove

Select Dog
GCh Fiveam's Finish What Ya Started



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Naku's Major Dutch Shaefer



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Heartsease Empress Of India



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Eauchien's Quinta

Best Of Opposite Sex
High Winds Admiral At Sea

Best Of Winners: (2-1-0-1)
High Winds Admiral At Sea

Best Puppy In Breed
High Winds Admiral At Sea


Winners Dog: (2-1-0-1)
High Winds Admiral At Sea

Reserve Winners Dog
Justlyd's I Control The Arrow


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Eauchien's Kola

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 9 pts (2-3-4-1)
Ch Qualicums Go Big Or Go Home V Baar

Best Of Opposite Sex
GCh Qualicums Electra V Tokosha

Best Of Winners: (2-3-4-1)
Glada's The Outlaw Josey Wales

Best Puppy In Breed
Glada's The Outlaw Josey Wales

Select Dog
GCh Eternalfire's Xtra Cheese Plz V Nighthawk





Group 4 - David Swartwood Top Dog
Points
Group 1st    Lil'itch J'Cobe Satisfaction   Fox Terrier (Smooth)   13
Group 2nd   
GCh Dunsmuir' N'Glenby Saucy Devil
  Scottish Terrier   11
Group 3rd   
Ch Dralion's Amblegreen Mavi Gold
  Norwich Terrier   9
Group 4th   
Ch Takala Trails Darcy
  Irish Terrier   8
BPIG    Krown Fashionably Smooth   Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Alpine's Mudhoney



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Alpine's Mudhoney

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Tidewalker Storm Chaser

Best Of Opposite Sex
Ryba's Skyfall

Best Puppy In Breed
Ryba's Skyfall



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Ryba's Skyfall

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Saucydog's Solar Flare

Best Of Opposite Sex
Saucydog's Blazing Comet

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Saucydog's Solar Flare


Winners Dog: (1-1-0-0)
Saucydog's Solar Flare


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Saucydog's Blazing Comet

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lil'itch J'Cobe Satisfaction



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Lil'itch J'Cobe Satisfaction

Reserve Winners Bitch
Lil'Itch Skylarke

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Takala Trails Darcy



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Dralion's Amblegreen Mavi Gold



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Empire Dreamaker Hot Tip

Best Of Opposite Sex
Krown Fashionably Smooth

Best Puppy In Breed
Krown Fashionably Smooth

Select Dog
GCh Kinsey's Gargolas Tempting Fate



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Krown Fashionably Smooth

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Dunsmuir' N'Glenby Saucy Devil

Best Of Opposite Sex
GCh Trotters Man In Black







Group 5 - David Swartwood Top Dog
Points
Group 1st   Ch Coton Field Grand Prix   Coton De Tulear   27
Group 2nd   
Ch Swifthaven Talk Of The Town
  Chinese Crested   26
Group 3rd   
GCh Chriscendo Chasing Rainbows
  Pomeranian   25
Group 4th   
GCh Cantu's Timeliss Sirius Intentions
  Pug   22
BPIG   
Ch Swifthaven Talk Of The Town
  Chinese Crested   N/A
Best Baby Puppy In Group    Evernoble New Beginning   Pomeranian   0
Best Altered In Group    Arietta's Elf On A Shelf   Miniature Pinscher   0
Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Wynneiras Bo Diddley

Best Of Opposite Sex
Wynneiras Polar Princess

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Wynneiras Polar Princess

Best Puppy In Breed
Wynneiras Polar Princess


Winners Dog: (1-1-1-0)
Wynneiras Double Shot


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Wynneiras Polar Princess

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cantebury Sunshine N Whiskey



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Crystaljems C U On The Darkside

Best Of Opposite Sex
Ch Crystaljems Lil Rebel At Jenstars

Select Bitch
GCh Crystaljems Look On D Briteside



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Swifthaven Talk Of The Town

Best Puppy In Breed
GCh Swifthaven Talk Of The Town



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Coton Field Grand Prix



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Mistytrails Cambridge Duchess

Best Of Opposite Sex
GCh MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Winners: (2-2-1-1)
MistyTrails Prada's Island Girl

Best Puppy In Breed
Ch Mistytrails Cambridge Duchess


Winners Dog: (2-2-1-1)
Bopcha Oliver Twist At Panacia

Reserve Winners Dog
Misty N'Rednet Cheeky Chocolate


Winners Bitch: (2-2-1-1)
MistyTrails Prada's Island Girl

Reserve Winners Bitch
Tapscott's Some Kinda Cracker Jack

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
As Right As Rain's Sterling Silver

Best Puppy In Breed
As Right As Rain's Sterling Silver






Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Flinters I Have A Dream

Best Of Opposite Sex
Castel's Ex Pistol

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Flinters I Have A Dream

Best Puppy In Breed
Flinters I Have A Dream

Select Dog
Ch Marron Make My Day

Select Bitch
Ch Brevette Two Candies In One


Winners Dog: (2-2-1-1)
Castel's Ex Pistol

Reserve Winners Dog
Flinters Delytful New T Town


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Flinters I Have A Dream

Reserve Winners Bitch
St Clares Rising Star Scarlett

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Chriscendo Chasing Rainbows

Best Puppy In Breed
Debonne's Ojibwe Grand Chief

Select Dog
Ch Furrycreek's Fact Or Fiction


Winners Dog: (1-0-2-0)
Debonne's Ojibwe Grand Chief


Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lemoges Wild Blackberry

Best Puppy In Breed
Lemoges Wild Blackberry



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Lemoges Wild Blackberry

Reserve Winners Bitch
Lemoges Baby's Breathe

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cantu's Timeliss Sirius Intentions







Group 6 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Trekhond's Hey Good Lookin'
  Tibetan Spaniel   18
Group 2nd   
Ch Awesome Faith Wintergardens Fortune
  Poodle (Standard)   17
Group 3rd   
Ch Jinks Phenom
  Boston Terrier   13
Group 4th    Cantu's Timeliss Armani   French Bulldog   8
BPIG   
Ch Awesome Faith Wintergardens Fortune
  Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Trekhond's Midnight Kiss   Tibetan Spaniel   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Wynneira's Born To Be Bad

Best Of Opposite Sex
Kiskapoo Wynneira Will'O'Wisp

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Wynneiras Smokestack Lightning


Winners Dog: (1-1-1-0)
Wynneiras Smokestack Lightning


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Kiskapoo Wynneira Will'O'Wisp

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Jinks Phenom

Best Of Opposite Sex
Jinks The Jokes On You

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Jinks Phenom

Best Puppy In Breed
Jinks Phenom

Select Bitch
GCh Waylin's Song Of The South


Winners Dog: (1-2-0-2)
Jinks The Jokes On You


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Jinks Phenom

Reserve Winners Bitch
Simcoe's UR Not Yourself Waylin

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bellissimo's Miss Sassy Pants

Best Puppy In Breed
Bellissimo's Miss Sassy Pants



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bellissimo's Miss Sassy Pants

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cantu's Timeliss Armani

Best Puppy In Breed
Cantu's Timeliss Armani


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cantu's Timeliss Armani


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
Ch Awesome Faith Wintergardens Fortune

Best Of Opposite Sex
Lemoges Dream Weaver

Best Puppy In Breed
Ch Awesome Faith Wintergardens Fortune

Select Bitch
GCh Diplomat's Swiftwind Ebony


Winners Dog: (2-0-0-2)
Lemoges Dream Weaver

Reserve Winners Dog
Delphinium's Mr. Bojangles


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Island West Lil Miss Addams



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Island West Lil Miss Addams

Reserve Winners Bitch
Shady Sadie Of Islandwest

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sealegends Magic In Moonlight



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Trekhond's Hey Good Lookin'





Group 7 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Valubal What Happens In Vegas
  Old English Sheepdog   20
Group 2nd   
Ch Woodside's Bella Jun
  German Shepherd Dog   15
Group 3rd    Belmark Tresta Aerosmith   Shetland Sheepdog   12
Group 4th    Snovalley Prairiepine Spirit In Paradise   Collie (Rough)   6
BPIG    Belmark Tresta Aerosmith   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Baywind's Saltwater Cowboy

Best Of Opposite Sex
Ch Furrycreek Arctic Sky Blue

Best Puppy In Breed
Baywind Tailor Made In Tinseltown



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Baywind Tailor Made In Tinseltown

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kelkary's Melt My Heart



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Snovalley Prairiepine Spirit In Paradise


Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Of Opposite Sex
Ross' Charlie

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Ross' Charlie

Best Puppy In Breed
Ross' Charlie


Winners Dog: (1-1-0-1)
Ross' Charlie


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Woodside's Charming

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChEx Valubal What Happens In Vegas

Best Of Opposite Sex
Valubal Devil In A Blue Dress

Select Dog
Ch Stoneyroyde Bono The Rock Star

Select Bitch
GCh Loehr's Suzie Q I Think I Love You



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Valubal Devil In A Blue Dress

Reserve Winners Bitch
Stoneyroyde Black Eyed Dolly

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Windkist Kelsey Of H'Kusam



Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 5 pts (0-4-2-0)
Ch Belmark Tresta Aerosmith

Best Of Opposite Sex
Coastalviews Champagne On Ice

Best Puppy In Breed
Ch Belmark Tresta Aerosmith

Select Dog
Ch Lasair Dreamchase OMarpointe



Winners Bitch: (0-4-2-0)
Coastalviews Champagne On Ice

Reserve Winners Bitch
Stoneboat's Unsinkable

Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Orden Keltov Nouvelle Treasure-N-Trendy


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By