Kelowna Kennel Club
Monday, May 22, 2023



Related Results

Conformation

Friday, May 19
Friday, May 19 (Ltd Show - Group 1)
Saturday, May 20
Saturday, May 20 (Ltd Show - UK Breeds)
Sunday, May 21
Sunday, May 21 (Ltd Show - Group 7)
Monday, May 22
Monday, May 22 (Ltd Show - Group 3)

Obedience

Saturday, May 20 (Obedience Trial-1)
Saturday, May 20 (Obedience Trial-2)
Sunday, May 21 (Obedience Trial-3)
Sunday, May 21 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Saturday, May 20 (Rally Trial-1)
Saturday, May 20 (Rally Trial-2)
Sunday, May 21 (Rally Trial-3)
Sunday, May 21 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Wayne Thompson
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 191 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Wayne Thompson
Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)  GCh Readyfor Sunjiro Of MadronaKii
Points: 170
Best Puppy In Show
Judge: Wayne Thompson
Afghan Hound  
Ch Polo's Where Bling Is King
Best Baby Puppy In Show
Judge: Wayne Thompson
Retriever (Golden)   Fyreglo's Third Time's A Charm
Best Veteran In Show
Judge: Wayne Thompson
Boxer  
GCh Samson's Chili Gone Bad








Group 1 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   GCh Readyfor Sunjiro Of MadronaKii   Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   42
Group 2nd   
GChEx Duenorth Flyin Higher N Higher
  Retriever (Flat-Coated)   34
Group 3rd   
Ch Amscot Air Of Distinction
  Setter (Gordon)   33
Group 4th   
GChS Bartland's Poseidon Adventure
  Weimaraner   31
BPIG    Trax Lady Bird Of The Lake   Weimaraner   3
Best Baby Puppy In Group    Fyreglo's Third Time's A Charm   Retriever (Golden)   0
Best Veteran In Group   Ch Kayenna's Chasing Gold   Retriever (Golden)   0
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Duenorth Flyin Higher N Higher



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Best Of Opposite Sex
GChS Loretta Labs Persistence Of Memory

Best Of Winners: (2-1-2-2)
Charltons Carron Tori

Select Dog
Ch Charltons Carron My World

Select Bitch
GChS Danrich's Polly Pocket


Winners Dog: (2-1-2-2)
Danrich's Playing To Win

Reserve Winners Dog
Rosefield's Time Will Tell

12-18 Month Dog Class
1st Danrich's Playing To Win

Open Dog Class
1st Rosefield's Time Will Tell


Winners Bitch: (2-1-2-2)
Charltons Carron Tori

Open Bitch Class
1st Charltons Carron Tori

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 7 pts (2-5-1-0)
GChB Readyfor Sunjiro Of MadronaKii

Best Of Opposite Sex
Pikkinokka's As You Wish

Best Of Winners: (2-5-1-0)
Pikkinokka's As You Wish

Best Puppy In Breed
Monarda's When The Stars Align

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Amscot Air Of Distinction

Best Of Opposite Sex
Ch Ride The Wild Wind Of The Purple Fallows



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Qashqai Of Your Sweetest Dream

Best Of Opposite Sex
Aladdin's Solar Flare At KLAD



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Aladdin's Solar Flare At KLAD

Reserve Winners Bitch
Aladdin's Cinderella Dressed In Yellow At Klad

12-18 Month Bitch Class
1st Aladdin's Cinderella Dressed In Yellow At Klad

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Aladdin's Solar Flare At KLAD

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Islandview Sea A Star

Best Of Opposite Sex
Ch Bragdons Neuman's Own Franchi


4-6 Month Dog Class
1st Kabasia Sea The Riptide


4-6 Month Bitch Class
1st Kabasia Sea Of Dreams

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Bryden's Signed Sealed Delivered


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sarga's Frosty Jeges


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sarga's Frosty Jeges

12-18 Month Dog Class
1st Sarga's Frosty Jeges


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChG Bartland's Poseidon Adventure

Best Puppy In Breed
Trax Lady Bird Of The Lake

Select Bitch
Ch Trax Tui Edenrock By Re-Quest



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Ingeniosus Trax Deztiny' Child

Reserve Winners Bitch
Trax Lady Bird Of The Lake

Junior Puppy Bitch Class
1st Trax Lady Bird Of The Lake

Open Bitch Class
1st Ingeniosus Trax Deztiny' Child





Group 2 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Habi Nago Manwe
  Rhodesian Ridgeback   16
Group 2nd   
Ch Polo's Where Bling Is King
  Afghan Hound   4
Group 3rd   
Ch Joskip's Moonlight Reflection ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   3
Group 4th    Nasusa Rainbow Falls   Whippet   2
BPIG   
Ch Polo's Where Bling Is King
  Afghan Hound   1
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Polo's Where Bling Is King

Best Puppy In Breed
GCh Polo's Where Bling Is King



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Maple Bay Curry-On Luggage


Winners Dog: (1-0-0-0)
Maple Bay Curry-On Luggage

Open Dog Class
1st Maple Bay Curry-On Luggage


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Joskip's Moonlight Reflection ML



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 11 pts (2-2-5-3)
GChS Habi Nago Manwe

Best Of Opposite Sex
GCh Regalcrown's Be Still My Heart

Best Of Winners: (2-2-5-3)
Regalcrown's Heart Of Gold

Best Puppy In Breed
GCh Goldenears Cloud Nine Of Course

Select Dog
Ch The Red Baron Of Course

Select Bitch
GCh Goldenears Cloud Nine Of Course


Winners Dog: (2-2-5-3)
Regalcrown's Heart Of Gold

Reserve Winners Dog
Vanfax Redwillow Sengosunridge

Senior Puppy Dog Class
1st Regalcrown's Heart Of Gold

Open Dog Class
1st Vanfax Redwillow Sengosunridge

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nasusa Rainbow Falls

Best Of Opposite Sex
Briarshan's Lincoln Continental

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nasusa Rainbow Falls


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Nasusa Rainbow Falls

Open Bitch Class
1st Nasusa Rainbow Falls





Group 3 - Wayne Thompson Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   26
Group 2nd   
GChB Gentry's Dragon Fyre V Scion
  Doberman Pinscher   25
Group 3rd   
GCh Livesky's After Party In Vegas
  Great Dane   24
Group 4th   
GChB Tailspins The One And Only
  Bernese Mountain Dog   23
BPIG    Bernergold Hit The Ground Running   Bernese Mountain Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Aquadea Reach For The Stars
  Portuguese Water Dog   0
Best Veteran In Group   
GCh Samson's Chili Gone Bad
  Boxer   0
Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Outlander's I Can Hold My Own



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tonomi's Gold Dust Woman

Best Puppy In Breed
Tonomi's Gold Dust Woman



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tonomi's Gold Dust Woman

Reserve Winners Bitch
Tonomi's Building A Mystery

Junior Puppy Bitch Class
1st Tonomi's Building A Mystery

Senior Puppy Bitch Class
1st Tonomi's Gold Dust Woman

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Tybrushe's Livin The High Life

Best Of Opposite Sex
Ch Hive's Working Hard For The Honey


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Banbury's Imagine Dragons

Select Dog
GChS Newalba's Ben Grimm



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Livesky's After Party In Vegas



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Sympatico's Kodiakacres Purple Haze At Mostabear

Best Of Opposite Sex
Mostabear's Repeat Offender

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Mostabear's I'll Have Another

Best Puppy In Breed
Mostabear's Repeat Offender


Winners Dog: (1-1-0-1)
Mostabear's Repeat Offender

Senior Puppy Dog Class
1st Mostabear's Repeat Offender


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Mostabear's I'll Have Another

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mostabear's I'll Have Another

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Havenport Sexsea Black Pearl


4-6 Month Dog Class
1st Aquadea Reach For The Stars

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Best Of Opposite Sex
Shirokuma's Princess Buttercup Of Natasha

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Northernstar's Logan Summit

Best Puppy In Breed
Northernstar's Logan Summit


Winners Dog: (1-1-1-0)
Northernstar's Logan Summit

Senior Puppy Dog Class
1st Northernstar's Logan Summit

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow







Group 4 - Wayne Thompson Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   20
Group 2nd   
GChS Dunsmuir Glenby Devil's Sprite
  Scottish Terrier   17
Group 3rd   
Ch Dynastaffs Pippi Long Stocking
  Staffordshire Bull Terrier   15
Group 4th   
GChS Ryba's Skyfall
  Australian Terrier   14
BPIG No Entry
Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Chargers Gazella Sweet Dreams

Best Of Opposite Sex
GCh Chargers Gazella B-Train



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Ryba's Skyfall



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rozehaven's Two For The Show At Lozoe


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Team Cozco Joline Gulliver



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Renica's Light Fantastic At Lozoe

Reserve Winners Bitch
Lozoe Remie Rockin At The Riot

12-18 Month Bitch Class
1st Renica's Light Fantastic At Lozoe

Canadian Bred Bitch Class
1st Lozoe Remie Rockin At The Riot

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Iz's Spring Fling



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Medley's I Want It All Vonaksu



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
Amberbliss Little Miss Sunshine

Best Of Opposite Sex
Ch Empire I Am A Rising Star

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Amberbliss Little Miss Sunshine

Best Puppy In Breed
Ch Empire I Am A Rising Star


Winners Dog: (1-4-1-0)
Amberbliss Brownie Fogarty

Open Dog Class
1st Amberbliss Brownie Fogarty

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChG Dunsmuir Glenby Devil's Sprite



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Pendor Cinder Ella

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pendor Cinder Ella

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dynastaffs Pippi Long Stocking



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Hopecharm Bits 'n Pieces

Select Dog
GChB Iz's Locked N Loaded



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Hopecharm Bits 'n Pieces

12-18 Month Bitch Class
1st Hopecharm Bits 'n Pieces





Group 5 - Wayne Thompson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Rae Anne's Top Gun
  Papillon   27
Group 2nd   
Klasyx Sunwind The Ceiling Can't Hold Us
  Miniature Pinscher   26
Group 3rd   
GChB Harana Fatboy Slim
  Cavalier King Charles Spaniel   25
Group 4th    Serenella's Soul Alvin Super Star-PL   Chihuahua (Long Coat)   19
BPIG    Lemoges My Danny Boy   Poodle (Toy)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cedar Creek At Your Beck And Call For Cantebury
  Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Serenella's Soul Alvin Super Star-PL

Best Of Opposite Sex
Montclaire's Witchy Woman

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Serenella's Soul Alvin Super Star-PL

Select Dog
Ch Montclaire's Spirit Bear


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Montclaire's Witchy Woman

12-18 Month Bitch Class
1st Montclaire's Witchy Woman

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Mysticblus Of Angels And Demons

Best Of Opposite Sex
Misty Meadow's Whispering Wind-PC

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Mysticblus Of Angels And Demons

Best Puppy In Breed
Misty Meadow's Whispering Wind-PC


Winners Dog: (1-3-0-0)
Misty Meadow's Whispering Wind-PC

Senior Puppy Dog Class
1st Misty Meadow's Whispering Wind-PC

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Salida Del Sol Havadahl Gucci

Best Of Opposite Sex
Pandabear's Astro

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Salida Del Sol Havadahl Gucci

Best Puppy In Breed
Ch Specialty La Belle's Luna

Select Bitch
Ch Specialty La Belle's Luna


Winners Dog: (1-2-0-2)
Pandabear's Astro

12-18 Month Dog Class
1st Pandabear's Astro


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Salida Del Sol Havadahl Gucci

Reserve Winners Bitch
Pandabear's Willow

Junior Puppy Bitch Class
1st Pandabear's Willow

Open Bitch Class
1st Salida Del Sol Havadahl Gucci

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Best Puppy In Breed
Spoildrotten Sealegends Snow Princess



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Senior Puppy Bitch Class
1st Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Klasyx Sunwind The Ceiling Can't Hold Us


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rae Anne's Top Gun



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Chriscendo Mighty Cute

Best Of Opposite Sex
Whereokoura Born Free



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Whereokoura Born Free

Open Bitch Class
1st Whereokoura Born Free

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lemoges My Danny Boy

Best Puppy In Breed
Lemoges My Danny Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lemoges My Danny Boy

Senior Puppy Dog Class
1st Lemoges My Danny Boy


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Hyclass Heaven Sent

Best Puppy In Breed
Hyclass Heaven Sent



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Hyclass Heaven Sent

Reserve Winners Bitch
Northgate's All Jazzed Up!

Junior Puppy Bitch Class
1st Northgate's Raizin The Bar

Canadian Bred Bitch Class
1st Northgate's All Jazzed Up!

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hyclass Heaven Sent

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Carmorosa's Pixie Dancer







Group 6 - Wayne Thompson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Diplomat Lakeridge It's Only Money
  Poodle (Standard)   17
Group 2nd   
GCh BFF's Under My Spell
  French Bulldog   15
Group 3rd   
Ch Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj
  Bulldog   10
Group 4th    Kimmit's Cyber Queen   Xoloitzcuintli (Standard)   9
BPIG   
Schipntailz Whiskey In A Teacup
  Schipperke   N/A
Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChB BFF's Under My Spell

Best Of Opposite Sex
GCh BFF's Tennessee Wiskey

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Wildx Tango Pequeno Moloso

Best Puppy In Breed
Wildx Tango Pequeno Moloso


Winners Dog: (1-2-1-1)
Wildx Tango Pequeno Moloso

Junior Puppy Dog Class
1st Wildx Tango Pequeno Moloso


Winners Bitch: (1-2-1-1)
BFF's Zealous Pursuit

Reserve Winners Bitch
BFF's Whiskey Lullaby

Junior Puppy Bitch Class
1st BFF's Whiskey Lullaby

12-18 Month Bitch Class
1st BFF's Zealous Pursuit

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kickinup Black Magic Women



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kickinup Black Magic Women

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kickinup Black Magic Women

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Diplomat Lakeridge It's Only Money

Best Of Opposite Sex
M And M's Tudorose Sunnysideup At Divinity


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Schipntailz Whiskey In A Teacup

Best Puppy In Breed
Schipntailz Whiskey In A Teacup



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Schipntailz Whiskey In A Teacup

Junior Puppy Bitch Class
1st Schipntailz Whiskey In A Teacup

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sunojo's Ohso Juji Go



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GChS Sealegends Moonlight Magic

Best Of Opposite Sex
GCh Sealegends Flowers In The Spring

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Roxini's Tiny Toon


Winners Dog: (1-3-1-1)
Grace's Prince Valiant

12-18 Month Dog Class
1st Grace's Prince Valiant


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Roxini's Tiny Toon

Reserve Winners Bitch
Trueaires Tiny Dancer Full Of Grace

12-18 Month Bitch Class
1st Trueaires Tiny Dancer Full Of Grace
2nd Sealegend's Angel's Trumpet

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Roxini's Tiny Toon

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kimmit's Cyber Queen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kimmit's Cyber Queen

Open Bitch Class
1st Kimmit's Cyber Queen



Group 7 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres
  Schapendoes   37
Group 2nd   
GChB Longhauls Its My Turn
  Shetland Sheepdog   36
Group 3rd   
GCh Kiji Honky Tonk Hero
  Australian Shepherd   27
Group 4th   
GChS Aurigan Simayak's Mask Of Zorro
  Welsh Corgi (Cardigan)   20
BPIG   
Longhauls Would I Lie To You
  Shetland Sheepdog   2
Best Baby Puppy In Group   
Vanstone Premiere Quest For Adventure
  Australian Shepherd   0
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 6 pts (1-0-2-4)
GCh Kiji Honky Tonk Hero

Best Of Opposite Sex
Ch Tenderheart Sun Sprinkles

Select Dog
GCh Westpaws Finnigan

Select Bitch
GChB RaineDance Millenni’EM Cameo


Winners Dog: (1-0-2-4)
Tenderheart Eternal Flame

Open Dog Class
1st Tenderheart Eternal Flame

4-6 Month Dog Class
1st Vanstone Premiere Quest For Adventure


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sheiling Spirit Waving To Rhosown



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Uniquity's I Of The Storm

Best Of Opposite Sex
Shadanatam Rumour Has It

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Uniquity's I Of The Storm

Select Bitch
Ch Uniquity's Heartland Heartbreak


Winners Dog: (1-1-0-1)
Shadanatam Rumour Has It

Open Dog Class
1st Shadanatam Rumour Has It


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Uniquity's I Of The Storm

Open Bitch Class
1st Uniquity's I Of The Storm

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Cherfire's Beneath Still Waters

Open Bitch Class
1st Cherfire's Beneath Still Waters

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Mystksand Street Justice At Kylone



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Fitjamyri Sindri

Best Of Opposite Sex
Audurs Blálilja

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Fitjamyri Sindri


Winners Dog: (1-1-0-0)
Fitjamyri Sindri

Open Dog Class
1st Fitjamyri Sindri


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Audurs Blálilja

12-18 Month Bitch Class
1st Audurs Blálilja

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 8 pts (1-6-2-0)
GChB Longhauls Its My Turn

Best Of Opposite Sex
Longhauls Would I Lie To You

Best Of Winners: (1-6-2-0)
Longhauls Would I Lie To You

Best Puppy In Breed
Longhauls Would I Lie To You

Select Dog
Ch Galenabay Ashwyn's Yellowstone


Winners Dog: (1-6-2-0)
Whispers From Heaven At Ksenia

Junior Puppy Dog Class
1st Whispers From Heaven At Ksenia


Winners Bitch: (1-6-2-0)
Longhauls Would I Lie To You

Reserve Winners Bitch
Madselin Summer Sunshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Longhauls Would I Lie To You

Senior Puppy Bitch Class
1st Agile Eye Appeal

12-18 Month Bitch Class
1st Madselin Summer Sunshine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Longhauls Right As Rain

Open Bitch Class
1st Amarige Soiree
2nd Amberlyn's Legally Blond

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Aurigan Simayak's Mask Of Zorro

Best Of Opposite Sex
Yasashiikuma Classified Source


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By