Pictou County Kennel Club
Saturday, September 8, 2018 - Show # 1



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Sandy Gelinas
Afghan Hound  
GCh Obiwan Heart Of Darkness
Points: 109 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Sandy Gelinas
Boston Terrier  
GCh Hessenvilla's Buddy Holly
Points: 103
Best Puppy In Show
Judge: Sandy Gelinas
Greyhound  
GrandCru Latour II
Best Baby Puppy In Show
Judge: Sandy Gelinas
Doberman Pinscher  
Cedar Knoll Ojadn Firestorm Gallant Ciden
Best Veteran In Show
Judge: Sandy Gelinas
Retriever (Golden)  
Ch Atlanticgold's Miss Que








Group 1 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Seasyde Believe In Me
  Pointer   29
Group 2nd   
GCh Plaisance Marquise Joyeuse
  Setter (English)   28
Group 3rd   
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB
  Retriever (Golden)   26
Group 4th   
GCh Ashleysown Zen Of Wynridge
  Spaniel (American Cocker)   13
BPIG   
Jackson's Riznstar At Foxylane
  Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dtael's Little Red Corvette   Spaniel (American Cocker)   0
Best Veteran In Group   
Ch Atlanticgold's Miss Que
  Retriever (Golden)   0
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Itus Des Sources De Mazeres




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Seasyde Believe In Me




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Silvercreek TCR's Fast N' Loud At Wildbrook

Best Puppy In Breed
Silvercreek TCR's Fast N' Loud At Wildbrook



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 12 pts (3-5-3-2)
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB

Best Of Opposite Sex
GChEx Polarsky's Twinkle Little Star

Best Of Winners: (3-5-3-2)
Jackson's Riznstar At Foxylane

Best Puppy In Breed
Jackson's Riznstar At Foxylane

Select Dog
GCh MeliaGold Thank You My Friend

Select Bitch
Ch Quyen's Mystical Quintana


Winners Dog: (3-5-3-2)
Jackson's Riznstar At Foxylane

Reserve Winners Dog
Quyen's Mystical Duke Xavier

Junior Puppy Dog Class
1st Jackson's Riznstar At Foxylane

Senior Puppy Dog Class
1st Quyen's Mystical Duke Xavier

Open Dog Class
1st Backroad Heineken Light


Winners Bitch: (3-5-3-2)
Southern Cross Tangled Up In Blue

Reserve Winners Bitch
Jackson's Catch A Falling Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Jackson's Catch A Falling Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Not Just Another Backroad

Open Bitch Class
1st Southern Cross Tangled Up In Blue
2nd Clitheroe's Bella Of Mermaid
3rd Foxylane Cookin At Ambercreek

3-6 Month Bitch Class
1st Harmony's Promise 2 B True

7 & Over Veteran Bitch Class
1st Ch Atlanticgold's Miss Que


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Chablais Wildbrook Monte Carlo

Best Of Opposite Sex
Marsuvica Begins at Matlin



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Marsuvica Begins at Matlin

Open Bitch Class
1st Marsuvica Begins at Matlin

3-6 Month Bitch Class
1st Wildbrook's Spring Fling


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Plaisance Marquise Joyeuse

Best Of Opposite Sex
GCh Plaisance King Louis Jolliet




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 5 pts (4-0-2-0)
GCh Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Puppy In Breed
Ramah's Radio Flyer

Select Dog
GCh Conquest's Wanna Be Startn' Somethin


Winners Dog: (4-0-2-0)
Ramah's Radio Flyer

Reserve Winners Dog
Ashleysown Piano Man

Junior Puppy Dog Class
1st Ramah's Radio Flyer
2nd Ashleysown Piano Man
3rd Scottfree Stage Door Johnny

12-18 Month Dog Class
1st Marsuvica's Colour Of Black

3-6 Month Dog Class
1st Dtael's Life Of The Parti


3-6 Month Bitch Class
1st Dtael's Little Red Corvette


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bluestones Hop Skip And A Jump




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Egerton's Our Wild Irish Rose

Best Of Opposite Sex
GCh Red Run Revolution

Best Puppy In Breed
Egerton's Our Wild Irish Rose

Select Bitch
Ch Egerton's Kiss Of Sentosa



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Egerton's Our Wild Irish Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Egerton's Our Wild Irish Rose


Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Follyhills Winoka AfterTheRain



Class results courtesy of: John Macdonald




Group 2 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   4
Group 2nd   
Ch Livewire's Flash Drive v Raydachs
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   3
Group 3rd   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   2
Group 4th   Ch Trumphill's Eyes Wide Open   Rhodesian Ridgeback   1
BPIG   
GrandCru Latour II
  Greyhound   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Best Veteran In Group   
Ch Arghandab's Peekablue
  Greyhound   0
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Obiwan Heart Of Darkness




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Livewire's Flash Drive v Raydachs




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
GrandCru Latour II

Best Puppy In Breed
GrandCru Latour II


Winners Dog: (1-0-0-0)
GrandCru Latour II

Senior Puppy Dog Class
1st GrandCru Latour II

7 & Over Veteran Dog Class
1st Ch Arghandab's Peekablue



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Trumphill's Eyes Wide Open




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 3 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GCh GiZah's Out of This World
  Bullmastiff   17
Group 2nd   
GChEx Dushanbe's Dreamboat
  Samoyed   15
Group 3rd   
Ch Briley's Noble Endeavour
  Boxer   11
Group 4th    Award Cancelled      0
BPIG   
Ch Briley's Noble Endeavour
  Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cedar Knoll Ojadn Firestorm Gallant Ciden
  Doberman Pinscher   0
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Novamals Dreams Set Sail




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Myramountain Alexandr Odhinn

Best Puppy In Breed
Myramountain Alexandr Odhinn


Winners Dog: (2-0-0-0)
Myramountain Alexandr Odhinn

Reserve Winners Dog
Myramountain The Midas Touch

Senior Puppy Dog Class
1st Myramountain Alexandr Odhinn

Open Dog Class
1st Myramountain The Midas Touch



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Briley's Noble Endeavour

Best Puppy In Breed
GCh Briley's Noble Endeavour




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh GiZah's Out of This World

Best Of Opposite Sex
Pine Ridge's Feel The Thunder

Best Puppy In Breed
Pine Ridge's Feel The Thunder


Winners Dog: (1-0-0-1)
Pine Ridge's Feel The Thunder

Junior Puppy Dog Class
1st Pine Ridge's Feel The Thunder



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sioul's Express This

Best Of Opposite Sex
Sioul's Master Of Puppets

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sioul's Express This


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sioul's Express This

12-18 Month Dog Class
1st Sioul's Express This


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tonquin Time At Britlinblue




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChEx Dushanbe's Dreamboat

Best Of Opposite Sex
Snowlegend Aria Of Snowstar

Best Puppy In Breed
Snowlegend Aria Of Snowstar

Select Bitch
Ch L-Essem M.M-N's Snowshoe's Starlight Of The Lee Cr



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Snowlegend Aria Of Snowstar

Reserve Winners Bitch
Dushanbe's Showcase

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowlegend Aria Of Snowstar

Open Bitch Class
1st Dushanbe's Showcase


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Champagne Chimera Eleanor Rigby




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Chimini's Taste The Rainbow

Best Of Opposite Sex
Chimini's Dances With Wolves

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Chimini's Taste The Rainbow

Select Bitch
Ch Chimini's Maia The Beautiful


Winners Dog: (1-2-0-1)
Chimini's Dances With Wolves

Open Dog Class
1st Chimini's Dances With Wolves


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 4 - Michael Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Regalridge Hey Look Me Over
  Welsh Terrier   15
Group 2nd   
Ch Braebrook's Time at Trollhattan
  Fox Terrier (Smooth)   14
Group 3rd   Ch Regalridge Stand On Guard   Airedale Terrier   13
Group 4th    Presbrooke Nor'easter   Schnauzer (Miniature)   12
BPIG   
Ch Braebrook's Time at Trollhattan
  Fox Terrier (Smooth)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ganymede's Emblyn   Border Terrier   0
Best Veteran In Group No Entry
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Regalridge Stand On Guard




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Ganymede's Europa

Select Bitch
Ch Brightrain's Country Girl



3-6 Month Bitch Class
1st Ganymede's Emblyn


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca



3-6 Month Bitch Class
1st Cocaine Diabelskie A Widget's Bull


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Gateway's Prince William




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Braebrook's Time at Trollhattan

Best Puppy In Breed
Braebrook's Time at Trollhattan


Winners Dog: (1-0-0-0)
Braebrook's Time at Trollhattan

Junior Puppy Dog Class
1st Braebrook's Time at Trollhattan



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mersey Smooth Criminal




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
TriNor Pride and Joy

Best Of Opposite Sex
GCh TriNor Rebel In The Making



Winners Bitch: (0-1-1-0)
TriNor Pride and Joy

Open Bitch Class
1st TriNor Pride and Joy


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Newvista's Baby Face Blossom

Best Puppy In Breed
Newvista's Baby Face Blossom

Select Bitch
Ch Blackbriar Hidden Treasure



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Newvista's Baby Face Blossom

Reserve Winners Bitch
Caudlewood Out Of Line

Junior Puppy Bitch Class
1st Newvista's Baby Face Blossom

12-18 Month Bitch Class
1st Caudlewood Out Of Line


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Presbrooke Nor'easter

Best Puppy In Breed
Presbrooke Nor'easter



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Presbrooke Nor'easter

Junior Puppy Bitch Class
1st Presbrooke Nor'easter


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jonaire's Grace O Loch Bhreagh

Best Puppy In Breed
Jonaire's Grace O Loch Bhreagh



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jonaire's Grace O Loch Bhreagh

Senior Puppy Bitch Class
1st Jonaire's Grace O Loch Bhreagh


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Regalridge Hey Look Me Over




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 5 - Michael Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
Ch PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   12
Group 2nd    Polaris Plyus Andreas   Papillon   11
Group 3rd   
Ch Fwaggles Haywire v Rustic Lane
  Toy Manchester Terrier   7
Group 4th    Joyaseda's Dreams Do Come True   Havanese   5
BPIG    Polaris Plyus Andreas   Papillon   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Best Veteran In Group No Entry
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Joyaseda's Dreams Do Come True

Select Bitch
Ch Prairiwind's Amor de Mi Vida



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Joyaseda's Dreams Do Come True

Reserve Winners Bitch
Tropicoco's Lady

Open Bitch Class
1st Joyaseda's Dreams Do Come True
2nd Tropicoco's Lady


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kabecca Grayson Nor'easter




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Polaris Plyus Andreas

Best Of Opposite Sex
Ch Minegold Fantasys Fantazia

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Polaris Plyus Andreas

Best Puppy In Breed
Polaris Plyus Andreas


Winners Dog: (1-2-0-1)
Polaris Plyus Andreas

Junior Puppy Dog Class
1st Polaris Plyus Andreas


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Parasol Bedazzled By The Jewel Box

Reserve Winners Bitch
Diamondsun's Mirror Image

Junior Puppy Bitch Class
1st Diamondsun's Mirror Image

Open Bitch Class
1st Parasol Bedazzled By The Jewel Box


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Fwaggles Haywire v Rustic Lane

Best Puppy In Breed
GCh Fwaggles Haywire v Rustic Lane

Select Dog
Ch Lebail Rolling Stone v Fwaggle




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Marsuvica's Who's on First

Best Puppy In Breed
Marsuvica's Who's on First



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Marsuvica's Who's on First

Reserve Winners Bitch
Risha Catch Me If You Can

Senior Puppy Bitch Class
1st Marsuvica's Who's on First

Open Bitch Class
1st Risha Catch Me If You Can


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 6 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hessenvilla's Buddy Holly
  Boston Terrier   8
Group 2nd   
GCh Onsengeltje N Juju Ready Or Not
  Dalmatian   7
Group 3rd   
Ch Viceroy's The Paragon
  Tibetan Terrier   6
Group 4th   
GCh Loghavens Kindred Spirit
  Shih Tzu   5
BPIG    Ashton's Paradise Mr Cosmo   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group         0
Best Veteran In Group   
Ch (Alt) Loghavens Elegant Anne
  Shih Tzu   0
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hessenvilla's Buddy Holly




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Onsengeltje N Juju Ready Or Not




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Valpo's Liberty Belle




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Keysmark's Heart Stopper

Best Puppy In Breed
Keysmark's Reel 'Em In

Select Dog
Ch Keysmark's Spencer Tracy


Winners Dog: (2-0-1-0)
Keysmark's Heart Stopper

Reserve Winners Dog
Keysmark's Reel 'Em In

Junior Puppy Dog Class
1st Keysmark's Reel 'Em In

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keysmark's Heart Stopper



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ashton's Paradise Mr Cosmo

Best Puppy In Breed
Ashton's Paradise Mr Cosmo


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ashton's Paradise Mr Cosmo

Junior Puppy Dog Class
1st Ashton's Paradise Mr Cosmo



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Loghavens Kindred Spirit



7 & Over Veteran Bitch Class
1st Ch (Alt) Loghavens Elegant Anne


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Viceroy's The Paragon



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Viceroy's The Paragon

Open Bitch Class
1st Viceroy's The Paragon


Class results courtesy of: John Macdonald


Group 7 - Michael Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   Ch Immerzu High Fidelity   Puli   18
Group 2nd   
GCh Lyricisle's Ruby Red Dress
  Shetland Sheepdog   17
Group 3rd   
Ch Agassiz N Austlyn Heading East
  Australian Cattle Dog   10
Group 4th   
GCh Novacoast Nothing Comes Ez
  Australian Shepherd   9
BPIG   
Ch Shelhaven Isn't She Lovely
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Shelhaven Reese's PIeces   Shetland Sheepdog   0
Best Veteran In Group   Ch Immerzu Dixie Chick   Puli   0
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Agassiz N Austlyn Heading East




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Novacoast Nothing Comes Ez

Best Of Opposite Sex
GCh Novacoast EZ To Love

Best Puppy In Breed
Novacoast All Or Nothing



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Novacoast All Or Nothing

Junior Puppy Bitch Class
1st Novacoast All Or Nothing


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cardross Jasper Rocky Mountain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cardross Jasper Rocky Mountain

Open Dog Class
1st Cardross Jasper Rocky Mountain

3-6 Month Dog Class
1st Feoras And Medways Top Gun



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cardross Divinity In Motion

Best Of Opposite Sex
Cardross SNS Identity Crisis

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cardross Divinity In Motion


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cardross SNS Identity Crisis

12-18 Month Dog Class
1st Cardross SNS Identity Crisis


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cardross Divinity In Motion

12-18 Month Bitch Class
1st Cardross Divinity In Motion


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Riverryan Just Do It

Best Of Opposite Sex
China Vom Lowenburg

Best Of Winners: (1-1-1-1)
China Vom Lowenburg

Select Bitch
Ch Celine V Dan Alhedy's Hoeve


Winners Dog: (1-1-1-1)
Panzer von Micurs

Open Dog Class
1st Panzer von Micurs


Winners Bitch: (1-1-1-1)
China Vom Lowenburg

12-18 Month Bitch Class
1st China Vom Lowenburg


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Immerzu High Fidelity



7 & Over Veteran Bitch Class
1st Ch Immerzu Dixie Chick


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 6 pts (2-3-0-2)
GCh Lyricisle's Ruby Red Dress

Best Of Opposite Sex
Talisker Double Trouble

Best Of Winners: (2-3-0-2)
Shelhaven Isn't She Lovely

Best Puppy In Breed
Shelhaven Isn't She Lovely

Select Bitch
Ch Truespirit Nikkilen Snow Queen


Winners Dog: (2-3-0-2)
Talisker Double Trouble

Reserve Winners Dog
Nikkilen's Truespirit Romeo

Senior Puppy Dog Class
1st Talisker Double Trouble

Open Dog Class
1st Nikkilen's Truespirit Romeo

3-6 Month Dog Class
1st Shelhaven Reese's PIeces


Winners Bitch: (2-3-0-2)
Shelhaven Isn't She Lovely

Reserve Winners Bitch
Lyricisle's Goddess Of Pop

Junior Puppy Bitch Class
1st Shelhaven Isn't She Lovely

12-18 Month Bitch Class
1st Riviera Mariboy Razzle Dazzle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lyricisle's Goddess Of Pop


Class results courtesy of: John Macdonald
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By