Sault Ste Marie Kennel Club
Sunday, May 17, 2015 - Show # 3



Related Results

Conformation

Saturday, May 16 (Show # 1)
Saturday, May 16 (Show # 2)
Sunday, May 17 (Show # 3)
Sunday, May 17 (Show # 4)
Monday, May 18 (Show # 5)
Monday, May 18 (Show # 6)

Obedience

Saturday, May 16 (Obedience Trial 1)
Saturday, May 16 (Obedience Trial 2)
Sunday, May 17 (Obedience Trial 3)
Sunday, May 17 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, May 16 (Rally Trial 1)
Saturday, May 16 (Rally Trial 2)
Sunday, May 17 (Rally Trial 3)
Sunday, May 17 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:

-- Noreen Lorenz --
Am GCh/ Can GCh Ex Reidwood Just in Time CGN
Owner: Noreen Lorenz & Nancy & Jeannette Warner
Breeder: Nancy & Jeannette Warner
Handled by Noreen Lorenz


Best In Show
Judge: Michael Hill
Pekingese  
GCh Pekeden PHD For Schuyler
Points: 121 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Michael Hill
Fox Terrier (Wire)  
GCh Foxheart's Rough And Ready
Best Puppy In Show
Judge: Michael Hill
Lakeland Terrier  
Northcote's To The Max
Best Baby Puppy In Show
Judge: Michael Hill
Dachshund (Standard Wire-Haired)  
Hiddenwires Blue Christmas
Best Altered In Show
Judge: Michael Hill
Samoyed  
Sancha N Krosspaw's Kiska








Group 1 - Denise Cornelssen Top Dog
Points
Group 1st   GCh Huntersglen Cheerleader At Samphire   Setter (Irish)   23
Group 2nd   
Ch Reidwood Rumour Has It
  Setter (English)   22
Group 3rd   
GCh KAS Black Pearl
  Spaniel (English Springer)   19
Group 4th   
Eros del Fiume
  Lagotto Romagnolo   17
BPIG    Huntwood All That Glitters   Setter (English)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Golden Angels Gotta Have Hope   Retriever (Golden)   0
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Chukar She's Got A Fair For Fashion

Best Of Opposite Sex
Chukar Designer To The Stars

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Chukar She's Got A Fair For Fashion


Winners Dog: (1-1-0-0)
Chukar Designer To The Stars

Open Dog Class
1st Chukar Designer To The Stars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Eros del Fiume


Winners Dog: (1-0-0-0)
Eros del Fiume

Open Dog Class
1st Eros del Fiume



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Legacyk Southern Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Legacyk Southern Girl

Open Bitch Class
1st Legacyk Southern Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
Eden Chasing The Red Dragon

Best Of Opposite Sex
Ch Eden Speculation



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Clitheroe's Once In A Blue Moon

Best Of Opposite Sex
Gotta Be Cool Hand Luke

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Clitheroe's Once In A Blue Moon

Best Puppy In Breed
Gotta Be Cool Hand Luke


Winners Dog: (1-2-0-0)
Gotta Be Cool Hand Luke

Junior Puppy Dog Class
1st Gotta Be Cool Hand Luke


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Clitheroe's Once In A Blue Moon

Reserve Winners Bitch
Shadowvalley's Legend Continues

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shadowvalley's Legend Continues

Open Bitch Class
1st Clitheroe's Once In A Blue Moon

4-6 Month Bitch Class
1st Golden Angels Gotta Have Hope


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Diamond's Armbrook Jazz Man

Best Of Opposite Sex
GCh Samphire Starburst


Winners Dog: (1-0-0-1)
Diamond's Armbrook Jazz Man

Open Dog Class
1st Diamond's Armbrook Jazz Man



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Reidwood Rumour Has It

Best Puppy In Breed
Huntwood All That Glitters



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Huntwood Never Ending Journey

Reserve Winners Bitch
Huntwood All That Glitters

Junior Puppy Bitch Class
1st Huntwood All That Glitters

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Huntwood Never Ending Journey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Huntersglen Cheerleader At Samphire




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Coppercliff's Secret Wings



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cockerlea's Copper Penny

Best Of Opposite Sex
Cockerlea's Justin Time

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cockerlea's Copper Penny


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cockerlea's Justin Time

Open Dog Class
1st Cockerlea's Justin Time


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cockerlea's Copper Penny

Open Bitch Class
1st Cockerlea's Copper Penny


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh KAS Black Pearl

Best Of Opposite Sex
Pawmarc's Our Lady Liberty



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Pawmarc's Our Lady Liberty

12-18 Month Bitch Class
1st Pawmarc's Our Lady Liberty


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Denise Cornelssen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Gwencalon's Tam O'Shanter
  Beagle   19
Group 2nd   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   17
Group 3rd   
Ch Shetara's Chasing The Wind
  Whippet   16
Group 4th   
Ch Scout's Hidden Prince
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   10
BPIG    Navyn Ballykissangel   Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hiddenwires Blue Christmas
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   0
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Mankia's Zuri Shetani Ekundu

Best Puppy In Breed
Mankia's Zuri Shetani Ekundu



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Mankia's Zuri Shetani Ekundu

Reserve Winners Bitch
Mankias MBibi

Senior Puppy Bitch Class
1st Mankia's Zuri Shetani Ekundu

12-18 Month Bitch Class
1st Mankias MBibi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Gwencalon's Tam O'Shanter

Best Of Opposite Sex
Lane Rae Samphire Miss Chievious



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Lane Rae Samphire Miss Chievious

12-18 Month Bitch Class
1st Lane Rae Samphire Miss Chievious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Neuenrade's Down To The Wire



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Scout's Hidden Prince

Best Of Opposite Sex
Wiretaps Fire Storm


4-6 Month Dog Class
1st Hiddenwires Blue Christmas


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Wiretaps Fire Storm

Reserve Winners Bitch
Wiretaps Dream Cat'Cher

Canadian Bred Bitch Class
1st Wiretaps Fire Storm

Open Bitch Class
1st Wiretaps Dream Cat'Cher

4-6 Month Bitch Class
1st Hiddenwires Sleigh Bell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Highpoint's Cosmopolitan

Best Puppy In Breed
Quiquen Air Alert


Winners Dog: (2-0-0-0)
Highpoint's Cosmopolitan

Reserve Winners Dog
Quiquen Air Alert

Senior Puppy Dog Class
1st Quiquen Air Alert

Open Dog Class
1st Highpoint's Cosmopolitan



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Umtali's Kaya Chinaza

Best Of Opposite Sex
Ch Angelridge Outlaw



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Umtali's Kaya Chinaza

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Umtali's Kaya Chinaza


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Shetara's Chasing The Wind

Best Of Opposite Sex
Navyn Ballykissangel

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Sowagla's Flam'n Shaman Of Woods Run

Best Puppy In Breed
Navyn Ballykissangel

Select Dog
GCh Sporting Field Rocks At Shetara


Winners Dog: (1-3-2-0)
Sowagla's Flam'n Shaman Of Woods Run

Open Dog Class
1st Sowagla's Flam'n Shaman Of Woods Run

Sexually Altered Dog Class
1st Ch Shetara's Harvest Moon


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Navyn Ballykissangel

Reserve Winners Bitch
Shetara's Trinity

Junior Puppy Bitch Class
1st Navyn Ballykissangel

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shetara's Trinity
2nd Woods Runner Country Roads


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Michael Hill Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Journey's Piper Cub V Hi-Air
  Great Dane   17
Group 2nd    Huskystars Beyond Belief Baely   Siberian Husky   15
Group 3rd   
Ch Denshaws Split Decision
  Boxer   11
Group 4th    Dobereich's Solar Lotus XVI   Doberman Pinscher   9
BPIG    Anchorbay's Front Paige News At Kammick   Newfoundland   N/A
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Denshaws Split Decision

Best Of Opposite Sex
Tybrushe's All That Jazz

Best Puppy In Breed
Tybrushe's All That Jazz



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tybrushe's All That Jazz

Junior Puppy Bitch Class
1st Tybrushe's All That Jazz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
Dobereich's Solar Lotus XVI

Best Of Opposite Sex
Dobereich's Valentino

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Dobereich's Solar Lotus XVI

Best Puppy In Breed
Dobereich's Bewitched


Winners Dog: (1-4-1-0)
Dobereich's Valentino

Open Dog Class
1st Dobereich's Valentino


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Journey's Piper Cub V Hi-Air

Select Dog
Ch Strider N Leinenstones NaVan




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Anchorbay's Front Paige News At Kammick

Best Puppy In Breed
Anchorbay's Front Paige News At Kammick



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Chantre's Lace At Skipnstone

Best Puppy In Breed
Skipnstone Moral Of The Story



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Skipnstone Moral Of The Story

Senior Puppy Bitch Class
1st Skipnstone Moral Of The Story


Class results courtesy of: MJN Show Services



Sexually Altered Dog Class
1st Sancha N Krosspaw's Kiska



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Huskystars Beyond Belief Baely

Best Of Opposite Sex
GCh Huskystars Blazing Baelfire

Select Dog
GCh Davik's Just Do It

Select Bitch
Ch Snowmist's Brassy 'N Sassy


Sexually Altered Dog Class
1st Ch (Alt) Snowmist's Our Star Polaris


Winners Bitch: (0-1-2-1)
Huskystars Beyond Belief Baely

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Huskystars Beyond Belief Baely


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Saras Himalaya's Classy Sweetheart



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Michael Hill Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Foxheart's Rough And Ready
  Fox Terrier (Wire)   13
Group 2nd   
Northcote's To The Max
  Lakeland Terrier   12
Group 3rd   
GCh Toulin's Quite The Spectacle
  Scottish Terrier   11
Group 4th    Jaskarin Sweet Simone   Australian Terrier   10
BPIG   
Northcote's To The Max
  Lakeland Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Haslemere Haggis Heads To Toulin
  Scottish Terrier   0
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jaskarin Sweet Simone



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jaskarin Sweet Simone

Open Bitch Class
1st Jaskarin Sweet Simone


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Foxglove Red Rascal At Syryn

Best Of Opposite Sex
Syryn Bearclan's Fionnaghal

Best Puppy In Breed
Syryn Bruadar Brighde Dubh



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Syryn Bearclan's Fionnaghal

Reserve Winners Bitch
Syryn Bruadar Brighde Dubh

Senior Puppy Bitch Class
1st Syryn Bruadar Brighde Dubh

Open Bitch Class
1st Syryn Bearclan's Fionnaghal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxheart's Rough And Ready




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northcote's To The Max

Best Puppy In Breed
Northcote's To The Max


Winners Dog: (1-0-0-0)
Northcote's To The Max

Junior Puppy Dog Class
1st Northcote's To The Max



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Souyen's The Puck Stops Here

Best Of Opposite Sex
Souyen's Play Maker



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Souyen's Play Maker

Reserve Winners Bitch
Souyen's Meant To Be

12-18 Month Bitch Class
1st Souyen's Meant To Be

Open Bitch Class
1st Souyen's Play Maker


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bronwyn Something To Talk About At Rexroth

Best Puppy In Breed
Bronwyn Something To Talk About At Rexroth



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Jaydeez Sensations

Best Puppy In Breed
Jaydeez Sensations



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Jaydeez Sensations

Reserve Winners Bitch
Portadown's Radiant Sophie

Senior Puppy Bitch Class
1st Jaydeez Sensations
2nd Jaydeez Mini Pearl

Open Bitch Class
1st Portadown's Radiant Sophie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Toulin's Quite The Spectacle


4-6 Month Dog Class
1st Haslemere Haggis Heads To Toulin



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Morley Thornton Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pekeden PHD For Schuyler
  Pekingese   20
Group 2nd   Ch Christa's Jumpy Clown Cadillac   Havanese   18
Group 3rd   
Ch Amplua Alter Ego Amigo
  Maltese   16
Group 4th    Jordannas Flights Of Fancy   Papillon   15
BPIG    Algos Northern Reflection   Papillon   N/A
Best Baby Puppy In Group    Moongate Toy Soldier For Cogie   Chihuahua (Short Coat)   0
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Revelry's Blue Moon Rising




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Bloomsbury Braveheart




Class results courtesy of: MJN Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Moongate Toy Soldier For Cogie



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Kyloe's Hot And Spicy

Best Of Opposite Sex
Zuo DD Easy Rider

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Kyloe's Hot And Spicy


Winners Dog: (1-3-1-1)
Zuo DD Easy Rider

Open Dog Class
1st Zuo DD Easy Rider


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Kyloe's Hot And Spicy

Reserve Winners Bitch
Zuo's Winter Serenade Of Kyloe

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Zuo's Winter Serenade Of Kyloe
2nd Kyloe's Black Magic Woman At Sanjans

Open Bitch Class
1st Kyloe's Hot And Spicy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Christa's Jumpy Clown Cadillac


Winners Dog: (1-0-1-0)
Abrazame N Nimiq's P B And J

Open Dog Class
1st Abrazame N Nimiq's P B And J


4-6 Month Bitch Class
1st Pocopayasos' One Night Stand


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Amplua Alter Ego Amigo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Jordannas Flights Of Fancy

Best Puppy In Breed
Algos Northern Reflection



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Jordannas Flights Of Fancy

Reserve Winners Bitch
Algos Northern Reflection

Junior Puppy Bitch Class
1st Algos Northern Reflection

12-18 Month Bitch Class
1st Algos Northern Dancer Of Monarch

Open Bitch Class
1st Jordannas Flights Of Fancy
2nd A'Capella X-tra Stanza


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Pekeden PHD For Schuyler

Select Dog
GCh Romiche Coeur du Brave




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Laurelbury's Cleopatra

Best Puppy In Breed
Tashika's Stride of Passion at Kyloe



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Laurelbury's Cleopatra

Reserve Winners Bitch
Tashika's Stride of Passion at Kyloe


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Morley Thornton Top Dog
Points
Group 1st    Blk Diamond Carbon V Kep'On   Schipperke   3
Group 2nd    Glick's Speranze Primavera   Poodle (Standard)   1
Group 3rd No Entry
Group 4th No Entry
BPIG    Glick's Speranze Primavera   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Crystalton's Fifty Shades
  Poodle (Standard)   0
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Glick's Speranze Primavera

Best Of Opposite Sex
Arreau's The Colour Of My Love

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Glick's Speranze Primavera

Best Puppy In Breed
Glick's Speranze Primavera


Winners Dog: (1-1-0-0)
Glick's Speranze Primavera

Senior Puppy Dog Class
1st Glick's Speranze Primavera

4-6 Month Dog Class
1st Crystalton's Fifty Shades


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Arreau's The Colour Of My Love

Senior Puppy Bitch Class
1st Arreau's The Colour Of My Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Morley Thornton

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Blk Diamond Carbon V Kep'On



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Fred Gordon Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Wotarukus Instant Insanity
  Briard   20
Group 2nd   
Omega High Hopes
  Collie (Rough)   19
Group 3rd   
Ch Stefsstells Saer Seifur
  Iceland Sheepdog   17
Group 4th    Herdabout Totally Shocking   Shetland Sheepdog   16
BPIG   
Omega High Hopes
  Collie (Rough)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cermel Bradshaw Black Ice
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Fred Gordon

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wenlisa's I Dare You



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wenlisa's I Dare You

Open Bitch Class
1st Wenlisa's I Dare You

4-6 Month Bitch Class
1st Wenlisa's Nice 'N Easy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Fred Gordon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wotarukus Instant Insanity




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Fred Gordon

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Omega High Hopes

Best Of Opposite Sex
Ennismoor's Innovation

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Omega High Hopes

Best Puppy In Breed
Omega High Hopes


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ennismoor's Innovation

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ennismoor's Innovation


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Omega High Hopes

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Omega High Hopes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Fred Gordon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Prairiepine Afterhours Lady Million




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Fred Gordon

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GChEx Spotlite's Starlet

Best Of Opposite Sex
Mistique's Kindred Spirit

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Mistique's Kindred Spirit


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Fanny Vom Koriser See

Reserve Winners Bitch
Coppercliff's Clap Along

12-18 Month Bitch Class
1st Fanny Vom Koriser See
2nd Coppercliff's Clap Along


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Fred Gordon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Stefsstells Saer Seifur




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Fred Gordon

Best Of Breed: 5 pts (0-5-1-0)
Herdabout Totally Shocking

Best Of Opposite Sex
GCh MOTCh TCh Redpine's One For The Books

Best Puppy In Breed
Highledge Gossip Girl


4-6 Month Dog Class
1st Cermel Bradshaw Black Ice


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Fred Gordon

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Becen's Firefox

Best Of Opposite Sex
Ch Aylesford Wind In The Willows

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Becen's This Is How We Roll

Best Puppy In Breed
Becen's This Is How We Roll


Winners Dog: (1-1-1-1)
Becen's This Is How We Roll

Senior Puppy Dog Class
1st Becen's This Is How We Roll


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Becen's Ketra Love Story

Open Bitch Class
1st Becen's Ketra Love Story


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By