Oakville & District Kennel Club
Saturday, September 10, 2022



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS RBIS CAN GCHS / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Jose Homem de Mello
Pekingese  
Ch Diaquiris Dam Yankees
Points: 524 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Jose Homem de Mello
Border Terrier  
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
Points: 444
Best Puppy In Show
Judge: Jose Homem de Mello
Great Pyrenees  
Ch Brynjulf Dont Look Now At Pyrview








Group 1 - Rosemary Green Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   142
Group 2nd   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   141
Group 3rd   
GCh Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   140
Group 4th   
GCh Wyreriver's Charles Parker Invincible
  Retriever (Flat-Coated)   135
BPIG    Wallylama's Lo And Behold   Spaniel (English Springer)   N/A
Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Duvalin Louisiana Blues



Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Seasyde Casino

Best Of Opposite Sex
Ch Seasyde Whisky In A Teacup



Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChS Leaside's California Blues

Best Of Opposite Sex
Lakota Hills Joy To The World

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Legacyk Man In Blue Jeans

Best Puppy In Breed
Legacyk Bruno's Lowlands Bull

Select Dog
GCh Springrun's Hotter Than That


Winners Dog: (2-1-2-0)
Legacyk Man In Blue Jeans

Reserve Winners Dog
Legacyk Bruno's Lowlands Bull

Junior Puppy Dog Class
1st Legacyk Bruno's Lowlands Bull

12-18 Month Dog Class
1st Legacyk Man In Blue Jeans


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Lakota Hills Joy To The World

Junior Puppy Bitch Class
1st Lakota Hills Joy To The World

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 16 pts (2-7-4-4)
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Ch Kriscoland's Pure Serendipity

Best Of Winners: (2-7-4-4)
Meadowleaf Debrisee De Callisharp

Best Puppy In Breed
Danrich Justified

Select Dog
Ch Fullcount's Touch 'Em All Joe

Select Bitch
Ch Oaksill Calender Girl


Winners Dog: (2-7-4-4)
Danrich Justified

Reserve Winners Dog
Cawarra's Mr. Big

Senior Puppy Dog Class
1st Danrich Justified

Open Dog Class
1st Cawarra's Mr. Big

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Lancelot Projecting The Sun

Best Of Opposite Sex
Reidwood Inspired By A Vision

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Lancelot Projecting The Sun


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Reidwood Inspired By A Vision

12-18 Month Bitch Class
1st Reidwood Inspired By A Vision

Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Aislingcudo Is Breffni Aluinn

Best Of Opposite Sex
Ch Annagh's Orion Nebula



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Aislingcudo Is Aoife Aluinn

12-18 Month Bitch Class
1st Aislingcudo Is Aoife Aluinn

Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Clonageera Willow

Best Of Opposite Sex
Docha's Red October Blaze

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Docha's Red October Blaze

Best Puppy In Breed
Docha's Red October Blaze


Winners Dog: (1-1-0-1)
Docha's Red October Blaze

Open Dog Class
1st Docha's Red October Blaze


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Docha's Autumn Treasure

Senior Puppy Bitch Class
1st Docha's Autumn Treasure

Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 3 pts (0-0-0-4)
Ch Starlight's Rhetta After Gable



Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Twinsmade Hotshot


Winners Dog: (1-0-1-0)
Cockerlea's Gift To Bosworth

Open Dog Class
1st Cockerlea's Gift To Bosworth


Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChB Nanjay's Altitude

Best Of Opposite Sex
Nanjay's Thornlodge Mad About You

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Nanjay's Thornlodge Mad About You

Best Puppy In Breed
Wallylama's Lo And Behold


Winners Dog: (2-2-1-0)
Wallylama's Lo And Behold

Reserve Winners Dog
RedDoor Serenade's Use Your Illusion

Senior Puppy Dog Class
1st Wallylama's Lo And Behold

Open Dog Class
1st RedDoor Serenade's Use Your Illusion

Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Pannonia Boroka

Best Of Opposite Sex
Compass' Make Your Own Luck

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Pannonia Boroka

Best Puppy In Breed
Compass' Make Your Own Luck


Winners Dog: (1-3-0-0)
Compass' Make Your Own Luck

Junior Puppy Dog Class
1st Compass' Make Your Own Luck


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Pannonia Boroka

Reserve Winners Bitch
Fecske von Haus Schladern

12-18 Month Bitch Class
1st Pannonia Boroka

Open Bitch Class
1st Fecske von Haus Schladern
2nd Vizslavilla's Sunny

Judge: Rosemary Green

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Versa's Spoiled Red Pearl Of The North

Best Of Opposite Sex
Almamater Ophelia Lights,Camera,Action

Best Puppy In Breed
Almamater Ophelia Lights,Camera,Action



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Almamater Ophelia Lights,Camera,Action

Reserve Winners Bitch
Almamater Un Macchiato Per Favore

Junior Puppy Bitch Class
1st Almamater Un Macchiato Per Favore

Senior Puppy Bitch Class
1st Almamater Ophelia Lights,Camera,Action





Group 2 - Pamela Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   73
Group 2nd   
GChB Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   72
Group 3rd   
GCh Three Little Birds' Grooving ToThe Music
  Irish Wolfhound   55
Group 4th    Foxtrot's Sun Kissed   Rhodesian Ridgeback   49
BPIG    Cariad's Behind The Mask At Wunder   Whippet   N/A
Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Agha Djari White Oleander

Best Of Opposite Sex
GChS Pahlavi Northern Dancer



Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Bushwacker Jagged Little Frill

Select Bitch
GCh Bushwacker High Heels Intrigue


Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Lake & Shield's Wonder Strijder

Best Of Opposite Sex
Shay's Country Friends In Low Places

Best Puppy In Breed
Shay's Country Friends In Low Places



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Shay's Country Friends In Low Places

Reserve Winners Bitch
Pennies Sophie Lansor

Senior Puppy Bitch Class
1st Shay's Country Friends In Low Places

Open Bitch Class
1st Pennies Sophie Lansor

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Boru's Black Cherry



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Boru's I Put A Spell On You

12-18 Month Bitch Class
1st Boru's I Put A Spell On You

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy



Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Walker/palkores Merlot

Best Of Opposite Sex
Palakore's Chianti

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Walker/palkores Merlot

Best Puppy In Breed
Walker/palkores Merlot


Winners Dog: (1-1-0-0)
Walker/palkores Merlot

Junior Puppy Dog Class
1st Walker/palkores Merlot


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Palakore's Chianti

Open Bitch Class
1st Palakore's Chianti

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Magik Rainbow Rafael

Best Of Opposite Sex
Brighthope Hey Girlfriend MW

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Magik Rainbow Rafael

Best Puppy In Breed
Brighthope Hey Girlfriend MW


Winners Dog: (1-1-0-0)
Magik Rainbow Rafael

Open Dog Class
1st Magik Rainbow Rafael


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Brighthope Hey Girlfriend MW

Junior Puppy Bitch Class
1st Brighthope Hey Girlfriend MW

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
Altadach Bush Morning Glory SL

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Altadach Bush Morning Glory SL

Best Puppy In Breed
Altadach Bush Morning Glory SL


Winners Dog: (1-2-1-0)
Altadach Bachelor's Button SL

Junior Puppy Dog Class
1st Altadach Bachelor's Button SL


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Altadach Bush Morning Glory SL

Reserve Winners Bitch
Altadach Bleeding Heart

Junior Puppy Bitch Class
1st Altadach Bush Morning Glory SL
2nd Altadach Bleeding Heart

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Chilcotin's Silver Cloud

Best Of Opposite Sex
Kinderteckel's Blackbird



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kinderteckel's Blackbird

12-18 Month Bitch Class
1st Kinderteckel's Blackbird

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Antonius Vertragus Sage-Bacchante

Best Puppy In Breed
Antonius Vertragus Sage-Bacchante



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Antonius Vertragus Sage-Bacchante

Senior Puppy Bitch Class
1st Antonius Vertragus Sage-Bacchante

Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Arthayr C Three Pe Ohhh

Best Of Opposite Sex
Arthayr C The Winter Rose


Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 11 pts (4-4-2-2)
Foxtrot's Sun Kissed

Best Of Opposite Sex
GCh Kopera's Golden Gait

Best Of Winners: (4-4-2-2)
Foxtrot's Sun Kissed

Best Puppy In Breed
Foxtrot's Legacy Here Comes The Sun

Select Dog
GChG Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Select Bitch
Ch Mountainridge's Uluzambezi


Winners Dog: (4-4-2-2)
Foxtrot's Sun Kissed

Reserve Winners Dog
Kopera's Gamba

Junior Puppy Dog Class
1st Royalcityrr Phoenixs' Tail, Rise Of The Pharaoh

12-18 Month Dog Class
1st Foxtrot's Sun Kissed

Open Dog Class
1st Kopera's Gamba
2nd Angelridge Indigo Sky

Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 13 pts (2-4-2-6)
GChB McCartney's Wild Soul

Best Of Opposite Sex
GCh Leelo Redcliffe Now It's Time

Best Of Winners: (2-4-2-6)
Cariad's Behind The Mask At Wunder

Best Puppy In Breed
Cariad's Behind The Mask At Wunder

Select Dog
Ch Vrymeer Eagle Squadron

Select Bitch
Ch Vrymeer Queen's Warrant


Winners Dog: (2-4-2-6)
Rawkstar Ad Astra Per Aspera

Reserve Winners Dog
Jetstream's Celtic Connection

Junior Puppy Dog Class
1st Jetstream's Celtic Connection

Open Dog Class
1st Rawkstar Ad Astra Per Aspera





Group 3 - Jose Homem de Mello Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   75
Group 2nd   
GChS Wendorf's One'der Boy V Ruler
  Doberman Pinscher   72
Group 3rd   
Ch Pyrview's Don Julio Blanco
  Great Pyrenees   62
Group 4th   
GChB Saxmark'n Stonehills Power Play
  Bullmastiff   50
BPIG   
Ch Brynjulf Dont Look Now At Pyrview
  Great Pyrenees   N/A
Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sendosan Naxxramas



Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder



Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Du Kalinour Jackson



Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Alm Chertik Iz Tabakerki

Best Of Opposite Sex
GCh IliasLegacy Joy Kallisto



Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 6 pts (2-0-1-4)
GCh Bellavita's Trendsetter

Best Of Opposite Sex
GCh Bellavita's Fashionista

Best Puppy In Breed
GCh Moonlight N Ravencrest UAintSeenNothinYet CinnRhee

Select Bitch
GCh Tybrushe's Down By The River


Winners Dog: (2-0-1-4)
Moonlight's Spirit Fire Of Cinbar

Reserve Winners Dog
Xelascon Hindsight Twenty/Twenty

12-18 Month Dog Class
1st Xelascon Hindsight Twenty/Twenty

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Moonlight's Spirit Fire Of Cinbar


Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hurstkins Arctic Voyage Aklak


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hurstkins Arctic Voyage Aklak

12-18 Month Dog Class
1st Hurstkins Arctic Voyage Aklak


Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
North Kingdom's Azrael Gerassi Corso

Best Of Opposite Sex
North Kingdom's Summer Solstice

Best Of Winners: (2-1-0-0)
North Kingdom's Azrael Gerassi Corso


Winners Bitch: (2-1-0-0)
North Kingdom's Summer Solstice

Open Bitch Class
1st North Kingdom's Summer Solstice

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 9 pts (3-2-4-1)
GChG Wendorf's One'der Boy V Ruler

Best Of Opposite Sex
Cresswell's The Black Pearl

Best Of Winners: (3-2-4-1)
A-List Endless Journey

Select Dog
Ch Broadways A Case Of You


Winners Dog: (3-2-4-1)
A-List Endless Journey

Reserve Winners Dog
Kin's V Nightflight Double Dare

12-18 Month Dog Class
1st Liberator's Soldier Of Fortune

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kin's V Nightflight Double Dare

Open Dog Class
1st A-List Endless Journey

Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chateaurouge's Ce-Ce Ryder



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chateaurouge's Ce-Ce Ryder

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chateaurouge's Ce-Ce Ryder

Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Danetastixs Heart Of Gold

Best Of Opposite Sex
Segen Kalinas Reign At Strongbow

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Segen Kalinas Reign At Strongbow

Best Puppy In Breed
Chanoz You Make Loving Fun


Winners Dog: (1-1-1-0)
Chanoz You Make Loving Fun

Junior Puppy Dog Class
1st Chanoz You Make Loving Fun

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 11 pts (2-3-3-4)
GCh Pyrview's Don Julio Blanco

Best Of Opposite Sex
Brynjulf Dont Look Now At Pyrview

Best Of Winners: (2-3-3-4)
Lecteur Steelbadger Le Pont De Lisjovia

Best Puppy In Breed
Brynjulf Dont Look Now At Pyrview


Winners Dog: (2-3-3-4)
Lecteur Steelbadger Le Pont De Lisjovia

Reserve Winners Dog
Aragon's Renegade Of The Bay

12-18 Month Dog Class
1st Aragon's Renegade Of The Bay

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Lecteur Steelbadger Le Pont De Lisjovia

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
Majestic Woods Winter Soldier

Best Of Opposite Sex
Big Country's Noble Ivy

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Majestic Woods Winter Soldier

Best Puppy In Breed
Big Country's Gypsy

Select Dog
GCh Regalhill's Low Ridin Ramone


Winners Dog: (1-4-1-0)
Majestic Woods Winter Soldier

12-18 Month Dog Class
1st Majestic Woods Winter Soldier


Winners Bitch: (1-4-1-0)
Big Country's Noble Ivy

Reserve Winners Bitch
Big Country's Gypsy

Junior Puppy Bitch Class
1st Big Country's Gypsy

12-18 Month Bitch Class
1st Hidden Hill's Tell Your Story At Noble Night

Open Bitch Class
1st Big Country's Noble Ivy
2nd Big Country's Nikita

Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
CR Quite The Guy Taffer


Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle

Best Of Opposite Sex
Homeport Breaking Waves At Seafever

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Dreampools Chester By The Sea


Winners Dog: (1-1-1-0)
Dreampools Chester By The Sea

Open Dog Class
1st Dreampools Chester By The Sea


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Homeport Breaking Waves At Seafever

12-18 Month Bitch Class
1st Homeport Breaking Waves At Seafever

Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChS Fado's Estrelaleal Rei

Best Of Opposite Sex
Seabury's Brown Eyed Girl

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Seabury Vulcan Cool Shades

Select Dog
Ch Downeast Drewsar Kwik Surprise


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Seabury's Brown Eyed Girl

Open Bitch Class
1st Seabury's Brown Eyed Girl

Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Roxanhaus' Mr Daydream

Best Of Opposite Sex
Koda Von Durward 2nd

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Koda Von Durward 2nd

Best Puppy In Breed
Eirians Ad Astra Per Aspera


Winners Dog: (1-3-1-0)
Meiling's Buick Vom Haus Ivens

12-18 Month Dog Class
1st Meiling's Buick Vom Haus Ivens


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Koda Von Durward 2nd

Reserve Winners Bitch
Eirians Ad Astra Per Aspera

Junior Puppy Bitch Class
1st Eirians Ad Astra Per Aspera

Canadian Bred Bitch Class
1st Kahlua McGill

Open Bitch Class
1st Koda Von Durward 2nd

Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Samtos's Miss-B-Haven

Best Puppy In Breed
Samtos's Miss-B-Haven



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Samtos's Miss-B-Haven

Junior Puppy Bitch Class
1st Samtos's Miss-B-Haven

Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bluechip Yours Truly



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bluechip Yours Truly

12-18 Month Bitch Class
1st Bluechip Yours Truly

Judge: Jose Homem de Mello

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tundrafoots Seven Of Nine



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tundrafoots Seven Of Nine

Open Bitch Class
1st Tundrafoots Seven Of Nine





Group 4 - Anthony Kelly Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   33
Group 2nd   
GCh Quinta Od Guvernera
  Welsh Terrier   32
Group 3rd   
GCh Foxheart's I'm Not For Everyone
  Fox Terrier (Wire)   31
Group 4th   Ch Westchester Foxheart Karma   Airedale Terrier   29
BPIG   
Moonshadows Fantasy Child
  Manchester Terrier   N/A
Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
Ch Westchester Foxheart Karma

Best Of Opposite Sex
GCh Mirabel The Shooting Star Of Gem Airedales

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Seneca Integrity

Best Puppy In Breed
Pridestar The One To Shine


Winners Dog: (1-4-1-1)
Seneca Integrity

Open Dog Class
1st Seneca Integrity


Winners Bitch: (1-4-1-1)
Traymar Terrydale HK Just Grace

Reserve Winners Bitch
Copperfields Shining Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Pridestar The One To Shine

12-18 Month Bitch Class
1st Mintvalley Sweet Delight Willow

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Traymar Terrydale HK Just Grace
2nd Copperfields Shining Star

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Electriclady N Tatro's Sound Of Silence


Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ispy Eons All Stitched Up



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ispy Eons All Stitched Up

12-18 Month Bitch Class
1st Ispy Eons All Stitched Up

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do



Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Buldor Flyspy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Buldor Flyspy

Canadian Bred Dog Class
1st Buldor Flyspy


Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Dirty Dancing Alta Escuela

Best Of Opposite Sex
Groovy Little Velvets Cotton Candy

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Andrione Bulls Leonardo

Best Puppy In Breed
Andrione Bulls Leonardo


Winners Dog: (1-1-1-0)
Andrione Bulls Leonardo

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Andrione Bulls Leonardo

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Vronernes Cairwick Loki


Winners Dog: (1-0-0-0)
Vronernes Cairwick Loki

Open Dog Class
1st Vronernes Cairwick Loki


Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh


Winners Dog: (1-0-1-0)
Sunjoys Gingerbread Man

Open Dog Class
1st Sunjoys Gingerbread Man


Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Foxheart's I'm Not For Everyone

Select Bitch
Ch Foxheart's Whiskey's Fine



Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Northcote's Indeed



Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Kairos Fierce Warrior

Best Puppy In Breed
Moonshadows Fantasy Child



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Moonshadows Fantasy Child

Reserve Winners Bitch
Kairos Aka Ororo Monroe

Junior Puppy Bitch Class
1st Moonshadows Fantasy Child
2nd Kairos Aka Ororo Monroe

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth Cup Of Tea



Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Gemma Stonehenge Attitude Pinot Noir

Best Puppy In Breed
Call Me @ McRitches

Select Dog
GCh Blayloch Dreaming Of Dunnet


Winners Dog: (2-0-1-0)
Gemma Stonehenge Attitude Pinot Noir

Reserve Winners Dog
Call Me @ McRitches

Senior Puppy Dog Class
1st Call Me @ McRitches

12-18 Month Dog Class
1st Gemma Stonehenge Attitude Pinot Noir


Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Quinta Od Guvernera







Group 5 - Anthony Kelly Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   79
Group 2nd   
GCh Weylinmarsh's Billie Jean
  Coton De Tulear   75
Group 3rd   
GChS CurlyQ's Firehouse Inferno
  Pug   74
Group 4th   
Ch Gentle Star Neverending Story
  Cavalier King Charles Spaniel   69
BPIG   
Ch Weylinmarsh's Thyme After Time
  Havanese   N/A
Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
Ch Gentle Star Neverending Story

Best Of Opposite Sex
Karlee Gray Stone Maverick

Best Of Winners: (3-3-1-1)
Karlee Gray Stone Maverick

Best Puppy In Breed
Tallygolds Champagne Kisses


Winners Dog: (3-3-1-1)
Karlee Gray Stone Maverick

Reserve Winners Dog
Gentle Star Lord Of The Rings

Senior Puppy Dog Class
1st Chrys-Haefen Fighting Falcon

12-18 Month Dog Class
1st Gentle Star Lord Of The Rings

Open Dog Class
1st Karlee Gray Stone Maverick

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 8 pts (2-5-1-1)
GCh Miso Found My Courage

Best Of Opposite Sex
Ch Applegarden Sparkle Dust

Best Of Winners: (2-5-1-1)
South Fork's Fashion Diva

Best Puppy In Breed
Dedechshund Miso Far Fetched


Winners Dog: (2-5-1-1)
BCBG & Mgs Knightrider

Reserve Winners Dog
Dedechshund Miso Far Fetched

Junior Puppy Dog Class
1st Dedechshund Miso Far Fetched

Open Dog Class
1st BCBG & Mgs Knightrider


Winners Bitch: (2-5-1-1)
South Fork's Fashion Diva

Reserve Winners Bitch
Bloomsbury Baby Spice

12-18 Month Bitch Class
1st Bloomsbury Bossa Nova
2nd Ardently A Wink And A Smile

Canadian Bred Bitch Class
1st Applegarden Paint With Colors Of The Wind

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st South Fork's Fashion Diva

Open Bitch Class
1st Bloomsbury Baby Spice

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 7 pts (5-2-1-0)
Ch Moongate Love You To The Moon

Best Of Opposite Sex
Bloomsbury Bibbidi Bobbidi Boo

Best Of Winners: (5-2-1-0)
Krispin Hi Roller

Best Puppy In Breed
Ch Moongate Love You To The Moon


Winners Dog: (5-2-1-0)
Krispin Hi Roller

Reserve Winners Dog
Applegarden Wherever The Wind Takes Him

Senior Puppy Dog Class
1st Guichon's Comedy Relief

12-18 Month Dog Class
1st Hileigh's The One With The Monkey

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Applegarden Wherever The Wind Takes Him

Open Dog Class
1st Krispin Hi Roller
2nd Bloomsbury Bagginson


Winners Bitch: (5-2-1-0)
Bloomsbury Bibbidi Bobbidi Boo

Reserve Winners Bitch
Miso Miss Pitch

12-18 Month Bitch Class
1st Bloomsbury Bibbidi Bobbidi Boo
2nd Miso Miss Pitch

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GChS Sassytails I Go Commando

Best Of Opposite Sex
Denali's Circle Of Life

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Jean Dark X Is Coming


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Denali's Circle Of Life

Open Bitch Class
1st Denali's Circle Of Life

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Weylinmarsh's Billie Jean



Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Royal Shaklands Balboa Rocky

Best Of Opposite Sex
Tickitbou Big Booty Judy

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Tickitbou Big Booty Judy

Select Dog
Ch Pax Mundi N Tickitbou Allblack


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Tickitbou Big Booty Judy

Reserve Winners Bitch
Beauview Ticks The Boxes

12-18 Month Bitch Class
1st Navyn Busy Bee

Open Bitch Class
1st Tickitbou Big Booty Judy
2nd Beauview Ticks The Boxes

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 5 pts (0-2-0-4)
GCh Weylinmarsh's Thyme After Time

Best Puppy In Breed
GCh Weylinmarsh's Thyme After Time

Select Bitch
GChB Ashstone's Mimi Likes To Mambo



Winners Bitch: (0-2-0-4)
Willowgates Whole Lotta Love

Reserve Winners Bitch
Rasberrys SuperNova I

Junior Puppy Bitch Class
1st Willowgates Whole Lotta Love

12-18 Month Bitch Class
1st Rasberrys SuperNova I

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Ladyday's Out Of The Ashes And Fire


Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Lionheart Mi Supa Monsuta

Best Of Opposite Sex
Njoy's Meso

Best Puppy In Breed
Njoy's Meso



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Njoy's Meso

Reserve Winners Bitch
Njoy's Omi

Junior Puppy Bitch Class
1st Njoy's Meso
2nd Njoy's Omi

12-18 Month Bitch Class
1st First Caramel Lady Njoy Goscinska Przystan

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sir Kingsley

Best Of Opposite Sex
Silkwhite Dreams R.U. My Pride

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sir Kingsley


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sir Kingsley

Open Dog Class
1st Sir Kingsley


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Silkwhite Dreams R.U. My Pride

12-18 Month Bitch Class
1st Silkwhite Dreams R.U. My Pride

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Copella La Ren Irresistible Spark


Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Loyalguard Lights The Way Home

Best Puppy In Breed
Loyalguard Lights The Way Home



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Loyalguard Lights The Way Home

Reserve Winners Bitch
PekeEasy Anarra Astralla

Senior Puppy Bitch Class
1st Diaquiris Proud Mary

Canadian Bred Bitch Class
1st PekeEasy Anarra Astralla

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Loyalguard Lights The Way Home

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Cullinan Crystal Edition

Best Puppy In Breed
Cullinan Crystal Edition


Winners Dog: (3-0-0-0)
Cullinan Crystal Edition

Reserve Winners Dog
Tinyprints Dark N Spicy

Junior Puppy Dog Class
1st Tinyprints Dark N Spicy

Senior Puppy Dog Class
1st Cullinan Crystal Edition

12-18 Month Dog Class
1st Century Molina Forever


Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Snovali Privateer

Best Of Opposite Sex
Ch Saratoga's Joed Silver Charm

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Snovali Privateer

Best Puppy In Breed
Bellefleet's Dancing In The Dark


Winners Dog: (2-2-0-1)
Snovali Privateer

Reserve Winners Dog
Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Senior Puppy Dog Class
1st Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Open Dog Class
1st Snovali Privateer


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Honey Bear's Marvelous Miss Midge

Reserve Winners Bitch
Bellefleet's Dancing In The Dark

Senior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Dancing In The Dark

12-18 Month Bitch Class
1st Honey Bear's Marvelous Miss Midge

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChS CurlyQ's Firehouse Inferno

Best Of Opposite Sex
Hyclass Shake Your Groove Thing!

Best Puppy In Breed
Hyclass Shake Your Groove Thing!

Select Bitch
GCh Gryphon's Over The Rainbow



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Hyclass Shake Your Groove Thing!

Reserve Winners Bitch
Talbotrail's I'd Be Delighted

Junior Puppy Bitch Class
1st Hyclass Shake Your Groove Thing!

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Talbotrail's I'd Be Delighted

Judge: Anthony Kelly

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Deebet's Time To Bloom

Best Of Opposite Sex
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut



Judge: Pamela Brown

Best Of Breed: 9 pts (3-5-1-1)
Ch Oz's Run Run Runaway

Best Of Opposite Sex
Ch Justatitch Thayla

Best Of Winners: (3-5-1-1)
Oz's Final Curtain

Best Puppy In Breed
Justatitch Sophie


Winners Dog: (3-5-1-1)
Oz's Final Curtain

Reserve Winners Dog
Shoalcreek's Jack Of Paris

Canadian Bred Dog Class
1st Oz's Pure Inzanity

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Shoalcreek's Jack Of Paris

Open Dog Class
1st Oz's Final Curtain


Winners Bitch: (3-5-1-1)
Oz's All Dressed Up

Reserve Winners Bitch
SouthFork's Tango

Senior Puppy Bitch Class
1st Justatitch Sophie
2nd Oz's Maximum Lift

Canadian Bred Bitch Class
1st Shoalcreek's Justatitch Raven

Open Bitch Class
1st Oz's All Dressed Up
2nd SouthFork's Tango





Group 6 - Colm Hastings Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   74
Group 2nd   Ch Cherokee Legend Hildegarde   Bulldog   61
Group 3rd   
Ch Shente's Turn Back Time With Schutzu
  Shih Tzu   43
Group 4th   
Ch Mardeck's The Magic Ingredient
  Schipperke   39
BPIG   
Ch Shente's Turn Back Time With Schutzu
  Shih Tzu   N/A
Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Tzowen Queen Of Hearts

Best Puppy In Breed
Periwrinkles After Eight


Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 8 pts (3-5-1-0)
Ch Cass'Imperium Liberace For Aristocrafts

Best Of Opposite Sex
Wynnbul Stitch At Muirs 11

Best Of Winners: (3-5-1-0)
Wynnbul Stitch At Muirs 11

Best Puppy In Breed
Wynnbul Stitch At Muirs 11


Winners Bitch: (3-5-1-0)
Wynnbul Stitch At Muirs 11

Reserve Winners Bitch
Konigliche Eltorro Si Idyllique

Junior Puppy Bitch Class
1st Aristocrafts Fabelhaft All That And Dim Sum
2nd Nifty's Sippin On Firewater

Senior Puppy Bitch Class
1st Wynnbul Stitch At Muirs 11

12-18 Month Bitch Class
1st Konigliche Eltorro Si Idyllique

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Barknbwild's A Hard Nut To Crack

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 12 pts (2-7-0-4)
Ch Bellefleet's Plugged In

Best Of Opposite Sex
Denali's Best Get Your Wallet

Best Of Winners: (2-7-0-4)
Shivons Sparkling Topaz

Best Puppy In Breed
PJ's New Horizon Over Denali

Select Bitch
Ch Sanvars Enchantress Of Tiva


Winners Dog: (2-7-0-4)
Denali's Best Get Your Wallet

Reserve Winners Dog
Orange Soleil Ezy Rider

12-18 Month Dog Class
1st Orange Soleil Ezy Rider

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Denali's Best Get Your Wallet


Winners Bitch: (2-7-0-4)
Shivons Sparkling Topaz

Reserve Winners Bitch
Glow Sweet Pea At Lakefront

Junior Puppy Bitch Class
1st Canterbury's Midnight Kiki
2nd Savaria Glow Flashy And Sassy

Senior Puppy Bitch Class
1st PJ's New Horizon Over Denali

12-18 Month Bitch Class
1st Shivons Sparkling Topaz
2nd Honey Bear's Little Beachcomber

Canadian Bred Bitch Class
1st Adanac's Working Nine To Five

Open Bitch Class
1st Glow Sweet Pea At Lakefront

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 12 pts (2-7-1-3)
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck

Best Of Opposite Sex
GChB Amanda Miguel

Best Of Winners: (2-7-1-3)
Unique Sparkle In The Storm

Best Puppy In Breed
Valmara's Who's That Girl

Select Bitch
Ch Bellefleet's Never Say Never Again


Winners Dog: (2-7-1-3)
Diloknest Kader

Reserve Winners Dog
Lil Blue Not So Little Now

Junior Puppy Dog Class
1st Lil Blue Not So Little Now

12-18 Month Dog Class
1st Diloknest Kader


Winners Bitch: (2-7-1-3)
Unique Sparkle In The Storm

Reserve Winners Bitch
Edencourt We're All Liars Here

Junior Puppy Bitch Class
1st Valmara's Who's That Girl
2nd Whitedoves White Opal

12-18 Month Bitch Class
1st Unique Sparkle In The Storm
2nd River Run's The Story Begins At Ying

Canadian Bred Bitch Class
1st Edencourt We're All Liars Here

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Carrington's To Nicheca With Love

Open Bitch Class
1st Bloom's Poise N Envy At Solecya

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mardeck's The Magic Ingredient



Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Wolfriver's Taiho Koki

Best Of Opposite Sex
GCh Hibiscus Chisana Takaramono

Best Puppy In Breed
Ch Sayuki Happi Go Miyuki



Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Shente's Turn Back Time With Schutzu

Best Of Opposite Sex
Chariots Rising Star

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Parkway He's Got Pizzazz

Best Puppy In Breed
Ch Shente's Turn Back Time With Schutzu


Winners Dog: (2-1-1-0)
Parkway He's Got Pizzazz

Reserve Winners Dog
Parkway's Little Brother

Senior Puppy Dog Class
1st Parkway He's Got Pizzazz

12-18 Month Dog Class
1st Parkway's Little Brother


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Chariots Rising Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chariots Rising Star

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 9 pts (3-4-1-2)
Tripitaka Bulletproof

Best Of Opposite Sex
Corsair's Drop And Give Me Zen

Best Of Winners: (3-4-1-2)
Tripitaka Bulletproof

Best Puppy In Breed
Adominos Tripitaka Parti Time 4 This Cowgirl

Select Dog
Ch Litomada's Every Loves

Select Bitch
Ch Gemms Voodoo Queen Of The Dark


Winners Bitch: (3-4-1-2)
Tripitaka Bulletproof

Reserve Winners Bitch
Adominos Tripitaka Parti Time 4 This Cowgirl

12-18 Month Bitch Class
1st Windamere's My Cherie Amour

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Adominos Tripitaka Parti Time 4 This Cowgirl
2nd Windamere's Girl On Fire

Open Bitch Class
1st Tripitaka Bulletproof



Group 7 - Colm Hastings Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   42
Group 2nd   Ch Meadow's Turn The Paige   Bearded Collie   35
Group 3rd   
GCh Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   34
Group 4th   
GCh Stonecroft's Sea Scape
  Welsh Corgi (Pembroke)   23
BPIG   Ch KMK We Don't Stop Believing   Australian Shepherd   N/A
Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Byeyo's Thundering Blue Max

Best Puppy In Breed
Byeyo's Thundering Blue Max


Winners Dog: (1-0-0-0)
Byeyo's Thundering Blue Max

Junior Puppy Dog Class
1st Byeyo's Thundering Blue Max


Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 6 pts (0-4-2-1)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
Lagenevoise Rice And Seaweed

Best Puppy In Breed
Ch KMK We Don't Stop Believing

Select Dog
GCh Runway Watters Was Born To Fly

Select Bitch
Ch KMK We Don't Stop Believing



Winners Bitch: (0-4-2-1)
Lagenevoise Rice And Seaweed

Reserve Winners Bitch
Coralane's Childhood Dreams

Senior Puppy Bitch Class
1st Whitebishop's The Queen's Gambit

Canadian Bred Bitch Class
1st Lagenevoise Rice And Seaweed

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Woodland's You're Braver Than You Believe

Open Bitch Class
1st Coralane's Childhood Dreams

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Meadow's Turn The Paige



Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
MaliDutch's Start Your Engine

Best Puppy In Breed
MaliDutch's Start Your Engine


Winners Dog: (1-0-0-0)
MaliDutch's Start Your Engine

Junior Puppy Dog Class
1st MaliDutch's Start Your Engine


Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Asset's Second Chance


Winners Dog: (1-0-0-0)
Asset's Second Chance

Open Dog Class
1st Asset's Second Chance


Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Livingwater Triumph 'N Victory



Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ember's Dragon In The Myst

Best Of Opposite Sex
Maplemyst's Once Upon A True Norse

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ember's Dragon In The Myst

Best Puppy In Breed
Maplemyst's Once Upon A True Norse


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ember's Dragon In The Myst

Open Dog Class
1st Ember's Dragon In The Myst


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Maplemyst's Once Upon A True Norse

Senior Puppy Bitch Class
1st Maplemyst's Once Upon A True Norse

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Willy Vom Burgimwald

Best Of Opposite Sex
Emma Vom Burgimwald

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Willy Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Emma Vom Burgimwald

Select Dog
GChB V The Vom Trienzbachtal


Winners Dog: (1-1-1-0)
Willy Vom Burgimwald

Open Dog Class
1st Willy Vom Burgimwald


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Emma Vom Burgimwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Emma Vom Burgimwald

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Mack Hill Tessa

Best Puppy In Breed
Lansamur Stormy Draumar Raetast



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Mack Hill Tessa

Reserve Winners Bitch
Lansamur Stormy Draumar Raetast

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lansamur Stormy Draumar Raetast

Open Bitch Class
1st Mack Hill Tessa

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Blue Elk's Dazzle V Distinct

Best Of Opposite Sex
Pinewood's Cowboy Casanova

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Blue Elk's Dazzle V Distinct

Best Puppy In Breed
Pinewood's Cowboy Casanova


Winners Dog: (2-3-0-0)
Pinewood's Cowboy Casanova

Reserve Winners Dog
Knee High's Fyre N Falconry At Pinewood

Junior Puppy Dog Class
1st Knee High's Fyre N Falconry At Pinewood

Senior Puppy Dog Class
1st Pinewood's Cowboy Casanova

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 10 pts (2-4-2-3)
GChG Laureate Diamond Is Forever

Best Of Opposite Sex
GCh Prairiemist Irish Tune

Best Of Winners: (2-4-2-3)
Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Best Puppy In Breed
Ch Legends And Dreams Untamed Spirit

Select Dog
Ch Legends And Dreams Untamed Spirit

Select Bitch
GChB Rivermyst A Wizards Touch At Kindle


Winners Dog: (2-4-2-3)
Cermel I'm The One Gardengate

Reserve Winners Dog
Ramblinbrooks How U Doin'?

12-18 Month Dog Class
1st Ramblinbrooks How U Doin'?

Canadian Bred Dog Class
1st Cermel I'm The One Gardengate


Winners Bitch: (2-4-2-3)
Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Reserve Winners Bitch
Stonehaven Sage Advice

Senior Puppy Bitch Class
1st Cline Ridge Precious Ruby

12-18 Month Bitch Class
1st Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Stonehaven Sage Advice

Open Bitch Class
1st Highledge Valkyrie

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Praderia's Kaleidescope



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Praderia's Kaleidescope

Canadian Bred Bitch Class
1st Praderia's Kaleidescope

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vastgota Summer Breeze LT



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vastgota Summer Breeze LT

12-18 Month Bitch Class
1st Vastgota Summer Breeze LT

Judge: Colm Hastings

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
GChB Stonecroft's Sea Scape

Best Of Opposite Sex
Cymry Midnight Wanderer

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Ravinel The Enchantress

Best Puppy In Breed
Classics Kenya Be Cute


Winners Dog: (1-4-0-1)
Cymry Midnight Wanderer

Senior Puppy Dog Class
1st Cymry Midnight Wanderer


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Ravinel The Enchantress

Reserve Winners Bitch
Marvel's Lexi

Junior Puppy Bitch Class
1st Classics Kenya Be Cute
2nd Classics Drop It Like Its Hot

12-18 Month Bitch Class
1st Marvel's Lexi

Open Bitch Class
1st Ravinel The Enchantress

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By