Alberni Valley Kennel Club
Friday, October 18, 2019



Related Results


Results courtesy of:


-- Fran Zimmerman --
Ch. Aura Odd Fellow
"Oscar"
Breeder/Owner: Fran Zimmerman, Aura Poodles


Best In Show
Judge: Judith Byrne
Samoyed  
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
Points: 190 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Judith Byrne
West Highland White Terrier  
GCh Skyehigh's One Pound Sterling
Points: 162
Best Puppy In Show
Judge: Judith Byrne
Bernese Mountain Dog   Swisskiss Making Memories
Best Baby Puppy In Show
Judge: Judith Byrne
Bernese Mountain Dog   Swisskiss LinemUp KnockemBack
Best Brace In Show
Judge: Judith Byrne
American Eskimo Dog (Toy)  Wynneiras I Got My Eyes On You & American Eskimo Dog (Toy)  Wynneiras Wild Child








Group 1 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Allsgold Tip Your Hat
  Retriever (Golden)   41
Group 2nd   
GCh Duenorth Flyin Higher N Higher
  Retriever (Flat-Coated)   29
Group 3rd   
GCh RoseWin's Legacy In Time
  Weimaraner   23
Group 4th   Ch Sherlock Aced Our Heart   Spaniel (English Cocker)   21
BPIG    Islandview Mistic Storyteller   Spaniel (Brittany)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lealee's Twinkle Little Star   Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bella Fiore's Tarantino

Best Puppy In Breed
Bella Fiore's Tarantino


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bella Fiore's Tarantino


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hunterspride Rockstar Farook



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Queen's Don't Call This A Comeback



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
GCh Duenorth Flyin Higher N Higher

Best Of Opposite Sex
Ch Glainddus Black Alexandrite

Best Puppy In Breed
Glainddus Will You Be Mine

Select Bitch
Ch Glainddu's Somber Amethyst



Winners Bitch: (0-2-1-3)
Glainddu's Cariad

Reserve Winners Bitch
Glainddus Will You Be Mine

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 11 pts (2-4-3-3)
GCh Allsgold Tip Your Hat

Best Of Opposite Sex
Ch Audamora For The Grace Of God

Best Of Winners: (2-4-3-3)
Allsgold Let's Dance

Best Puppy In Breed
Riverdance Fifth Of Drambuie

Select Dog
GCh Camalire I'll Follow The Sun

Select Bitch
Ch Gowrielea Islands In The Stream


Winners Dog: (2-4-3-3)
Riverdance Fifth Of Drambuie

Reserve Winners Dog
Goldngun 1drdogs Knock'm Over


Winners Bitch: (2-4-3-3)
Allsgold Let's Dance

Reserve Winners Bitch
Creeksidefrm's Kaimana

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Shawnigan Camalire Porter



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 7 pts (3-2-2-1)
Ch Lealee's Royal Star

Best Of Opposite Sex
Ch Lealee's Meant To Be A Star

Best Of Winners: (3-2-2-1)
Seaterrace Hallow'peno Pepper

Best Puppy In Breed
Seaterrace Hallow'peno Pepper

Select Dog
Ch Oceantide's Crosby Of Sidney


Winners Dog: (3-2-2-1)
Seaterrace Theo'Dorable Lennon

Reserve Winners Dog
Seaterrace Hallow' Jack O


Winners Bitch: (3-2-2-1)
Seaterrace Hallow'peno Pepper

Reserve Winners Bitch
Lealee's Christmas Star

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Sevenoaks Spotify

Best Puppy In Breed
Sevenoaks Spotify


Winners Dog: (2-0-0-0)
Sevenoaks Spotify

Reserve Winners Dog
Plaisance Prince Of Memorys


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Vallance U C Its Time

Best Of Opposite Sex
GCh Aladdin's Sirius Blak N Tan

Select Bitch
Ch Vallance Whirl Play



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Vallance U C Its Time

Reserve Winners Bitch
Aladdin's Pixie Hollow Chloe

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Islandview Mistic Storyteller

Best Puppy In Breed
Islandview Mistic Storyteller


Winners Dog: (1-0-0-0)
Islandview Mistic Storyteller


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Sherlock Aced Our Heart



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Whistle Stop Wynner Takes All



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh RoseWin's Legacy In Time

Best Of Opposite Sex
GCh Silversea's Summer Sonnet







Group 2 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh RJ's Scottish Mist
  Basset Hound   6
Group 2nd   
GCh Habi Nago Manwe
  Rhodesian Ridgeback   5
Group 3rd   
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia
  Basenji   3
Group 4th   
GCh Mirepoix Weskyuwin Champagne On Ice
  Petit Basset Griffon Vendeen   2
BPIG No Entry
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh RJ's Scottish Mist



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Breigayt's I Sing The Songs



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Era Of The Command Performance



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Mirepoix Weskyuwin Champagne On Ice



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Habi Nago Manwe

Select Dog
GCh Nkosi Ongoing Success Odin







Group 3 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   27
Group 2nd   
GChEx Heartsease Delightful Ambition
  Newfoundland   23
Group 3rd   
GChEx Esmonds God Of All
  Rottweiler   22
Group 4th   
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer
  Boxer   21
BPIG    Swisskiss Making Memories   Bernese Mountain Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Swisskiss LinemUp KnockemBack   Bernese Mountain Dog   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Belnois Shotgun Rider

Best Of Opposite Sex
Swisskiss Making Memories

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Swisskiss Making Memories

Best Puppy In Breed
Swisskiss Making Memories

Select Bitch
Ch Nitroberner's Fire Me Up


Winners Dog: (2-3-1-1)
Bayberns Victory Day

Reserve Winners Dog
Doubledutch's Loyal


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Swisskiss Making Memories

Reserve Winners Bitch
Tailspins Tickled Pink

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer

Best Of Opposite Sex
GCh Cinnibon N Bakuna's She's Like A Fine Wine



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Banbury's ZZ Chops



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Island Reign's Champage Taste On A Beer Budget



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Ka-Tet Black Dog

Best Of Opposite Sex
Holmrun's Lincoln

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Holmrun's Lincoln

Best Puppy In Breed
Holmrun's Lincoln

Select Dog
GCh Fiveam's Finish What Ya Started


Winners Dog: (1-1-2-1)
Holmrun's Lincoln


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Brauchbar Black Velvet

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Heartsease Delightful Ambition



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Marinella's You Give Me... Fever

Best Of Opposite Sex
Justlyd's Matter Of Fact

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Justlyd's Matter Of Fact

Best Puppy In Breed
Whoosh Robel Key West


Winners Dog: (2-1-1-0)
Whoosh Robel Key West

Reserve Winners Dog
Justlyd's I Control The Arrow


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Justlyd's Matter Of Fact

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Esmonds God Of All






Winners Bitch: (0-2-2-0)
Sancha's Vivacious Mary Adair

Reserve Winners Bitch
Sancha's Alabaster Aurora

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Aerdenhout's Light Speed

Best Puppy In Breed
Aerdenhout's Light Speed



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Aerdenhout's Light Speed

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Aurum's Tall Dark And Handsome

Best Puppy In Breed
Ch Aurum's Tall Dark And Handsome







Group 4 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   23
Group 2nd   
Ch Tuscaroranes (Luna)
  Lakeland Terrier   18
Group 3rd    Takala Trails Maeve   Irish Terrier   17
Group 4th   
DBF Garland Of Roses
  Russell Terrier   15
BPIG   
DBF Garland Of Roses
  Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Amblegreen Dralion Wild Style   Norwich Terrier   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ryba's Skyfall



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Otleys Believe In Magic

Best Of Opposite Sex
Wimberway's Border Janaimo

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Otleys Believe In Magic


Winners Dog: (1-1-0-0)
Otleys Believe In Magic


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wimberway's Border Janaimo

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Scotch Broom Bright Sorcha



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Goldenears Athena

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Takala Trails Maeve



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Takala Trails Maeve

Reserve Winners Bitch
Takala Trails Red Hot Topic

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tuscaroranes (Luna)



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Amblegreen Den-Mar's Blue Moon

Best Of Opposite Sex
Ch Amblegreen Dralion Mr Bean

Best Puppy In Breed
Amblegreen Den-Mar's Blue Moon



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Amblegreen Den-Mar's Blue Moon

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
DBF Garland Of Roses

Best Puppy In Breed
DBF Garland Of Roses



Winners Bitch: (0-1-0-0)
DBF Garland Of Roses

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Mimicker's Silver Bullet

Best Of Opposite Sex
Mimicker's Gadabout

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Mimicker's Gadabout


Winners Dog: (1-1-1-0)
Mimicker's It's A Banner Day


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Mimicker's Gadabout

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh MacBrechin's Legacy Leidi

Best Of Opposite Sex
GCh Dunsmuir Glenby Midnite Spirit



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Odilliya Iz Kopilochki



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Hillside Hound Of Baskerville

Best Of Opposite Sex
Takala Trails Shasta Star

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Hillside Hound Of Baskerville

Best Puppy In Breed
Hillside Hound Of Baskerville


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hillside Hound Of Baskerville


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Takala Trails Shasta Star

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Skyehigh's One Pound Sterling

Best Of Opposite Sex
Hopecharm Bit Of Fruitcake

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Hopecharm Bit Of Fruitcake

Best Puppy In Breed
Brait Nouz Glad To Be With You

Select Bitch
GCh Absolute Gem Devil In Disguise


Winners Dog: (1-2-1-1)
Brait Nouz Glad To Be With You


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Hopecharm Bit Of Fruitcake

Reserve Winners Bitch
Ladyleigh's Saturday Child





Group 5 - Carlos Navarro Seemann Top Dog
Points
Group 1st   
GCh MistyTrails H'dalgos Chido Wey
  Havanese   48
Group 2nd   
GCh Wannabee M'Daddy's Hooked On Hooch
  Miniature Pinscher   40
Group 3rd   
GCh Arwins Divinedream Wind Charm
  Pomeranian   37
Group 4th   
GCh Kingshaven Ladislaw
  Cavalier King Charles Spaniel   35
BPIG   
Arklands N Crystaljems Ebony
  Chihuahua (Long Coat)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Wynneiras Wil'N'Tu Milik   American Eskimo Dog (Toy)   0
Best Brace In Group    Wynneiras I Got My Eyes On You   American Eskimo Dog (Toy)   0
Best Brace In Group    Wynneiras Wild Child   American Eskimo Dog (Toy)   0
Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Wynneiras Double Shot

Best Of Opposite Sex
Wynneiras Wild Child

Best Puppy In Breed
Wynneiras I Got My Eyes On You



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Wynneiras Wild Child

Reserve Winners Bitch
Wynneiras I Got My Eyes On You

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GCh Kingshaven Ladislaw

Best Of Opposite Sex
GCh Alderglen Siren Song

Select Dog
Ch Mingchen Rewind



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Arklands N Crystaljems Ebony

Best Of Opposite Sex
Ch TLC N Hurd's Johnny Be Good

Best Puppy In Breed
Arklands N Crystaljems Ebony



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Arklands N Crystaljems Ebony

Reserve Winners Bitch
Arkland N Crystaljems Ruby Red

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 8 pts (2-5-2-0)
GCh Swifthaven Talk Of The Town

Best Of Opposite Sex
Hocuspocus Elixir Of Life

Best Of Winners: (2-5-2-0)
Hocuspocus Elixir Of Life

Best Puppy In Breed
Hocuspocus Elixir Of Life

Select Dog
Ch Lalunablu Madiba Magic


Winners Dog: (2-5-2-0)
Hocuspocus Alpha Centauri

Reserve Winners Dog
Hocuspocus Flourish And Blotts


Winners Bitch: (2-5-2-0)
Hocuspocus Elixir Of Life

Reserve Winners Bitch
Wildwoods Come Kiss The Sky

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wynzall Beyond The Stars


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wynzall Beyond The Stars


Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 7 pts (2-4-2-0)
GCh MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Opposite Sex
Misty T N'Banbury Magic Dragon

Best Of Winners: (2-4-2-0)
Misty T N'Banbury Magic Dragon

Best Puppy In Breed
Misty T N'Banbury Magic Dragon

Select Dog
Ch Seantiago's Prince Aziz


Winners Bitch: (2-4-2-0)
Misty T N'Banbury Magic Dragon

Reserve Winners Bitch
Grandviews Hey Girlfriend

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Ankhu's In The Midnight Hour At Libelle

Best Of Opposite Sex
Diavolino Libelle KissMyGrits

Best Puppy In Breed
Diavolino Libelle KissMyGrits


Winners Dog: (1-0-0-1)
Diavolino Libelle KissMyGrits


Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lionheart Mi Shizuka



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Wannabee M'Daddy's Hooked On Hooch

Best Of Opposite Sex
Mightymites Unleashed Withakis



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Mightymites Unleashed Withakis

Reserve Winners Bitch
Mightymites Strategic Design

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Involo Come On Over

Best Of Opposite Sex
Derrima Little Miss Sunshine

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Derrima Little Miss Sunshine


Winners Dog: (1-1-1-0)
Derrima Quantum Thrill


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Derrima Little Miss Sunshine

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Diaquiris Pinball Wizard

Best Puppy In Breed
Diaquiris Pinball Wizard

Select Dog
Ch Saffron Sherhy A.Lucien At Sincity


Winners Dog: (1-0-1-0)
Diaquiris Pinball Wizard


Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Opposite Sex
GCh Chriscendo Chasing Rainbows



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mtnaire's Siriusly Regal



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Carmorosa's Ranger Rick

Best Of Opposite Sex
Carmorosa's Fairy Dancer

Best Puppy In Breed
Carmorosa's Fairy Dancer



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Carmorosa's Fairy Dancer

Reserve Winners Bitch
Carmorosa's Pixie Dancer

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tempo's Against All Odds

Best Of Opposite Sex
Tempo's B'tch I'm Madonna

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tempo's Against All Odds

Best Puppy In Breed
Tempo's Against All Odds


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tempo's Against All Odds


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tempo's B'tch I'm Madonna





Group 6 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bonchien Lawless V Jet
  Schipperke   20
Group 2nd   
Ch Rugerlane's Legend Of The Jungle
  Bulldog   17
Group 3rd   
Ch Judo's Top Secret At Trekhond
  Tibetan Spaniel   13
Group 4th   Ch Sito's Where We Started From   Boston Terrier   10
BPIG    Atalaya's L'il Gangsta Guido   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Rugerlane Casiopeia In The Sky   Bulldog   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kiskapoo Wynneira Will'O'Wisp



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kiskapoo Wynneira Will'O'Wisp

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Sito's Where We Started From

Select Bitch
GCh Waylin's Song Of The South



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Rugerlane's Legend Of The Jungle

Best Of Opposite Sex
Serylla Morning Star

Best Puppy In Breed
Serylla Morning Star

Select Bitch
Ch Stella Adhara Of Canis Major



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Serylla Morning Star

Reserve Winners Bitch
Ultimate Waltzing Matilda

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Beshia Cannon Pi At Sevenacres



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Atalaya's L'il Gangsta Guido

Best Of Opposite Sex
Ch Bakuna's Kuppa Opal Latte

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Atalaya's L'il Gangsta Guido

Best Puppy In Breed
Atalaya's L'il Gangsta Guido


Winners Dog: (1-1-0-1)
Atalaya's L'il Gangsta Guido


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Atalaya's Live Laugh Dream

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Seransil Singular Sensation

Best Puppy In Breed
Seransil Singular Sensation


Winners Dog: (2-0-0-0)
Seransil Singular Sensation

Reserve Winners Dog
Creme Lula's Cream Corvette


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet

Best Of Opposite Sex
Sunrise's Never Ending Story Of Island West

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Doreve's Island West Paladin

Best Puppy In Breed
Doreve's Island West Paladin


Winners Dog: (1-1-1-0)
Doreve's Island West Paladin

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sunojo's Reddi Zed Go

Best Puppy In Breed
Sunojo's Reddi Zed Go


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sunojo's Reddi Zed Go


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sealegends Magic In Moonlight



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Ch Judo's Top Secret At Trekhond

Select Dog
GChEx Trekhond's Hey Good Lookin'


Winners Dog: (1-0-2-0)
Trekhond's Solitary Man




Group 7 - Carlos Navarro Seemann Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Woodside's Bella Jun
  German Shepherd Dog   19
Group 2nd   
GCh Eclat D'Etoile's Damon
  Belgian Shepherd Dog   15
Group 3rd   
GCh Loehr's Suzie Q I Think I Love You
  Old English Sheepdog   13
Group 4th   
GCh Abfab Trisilver Ur Meant To Be
  Border Collie   9
BPIG    Woodside's Leppard   German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Phelony In Progress Du Roi Givre   Beauceron   0
Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Baywind Tailor Made In Tinseltown



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Piece De Resistance Magie Noire

Best Of Opposite Sex
Ch N-Vee du Chateau Rocher

Best Puppy In Breed
Piece De Resistance Magie Noire


Winners Dog: (1-0-0-1)
Piece De Resistance Magie Noire


Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Eclat D'Etoile's Damon

Best Of Opposite Sex
Kaizen's Elitist In Black



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kaizen's Elitist In Black

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Abfab Trisilver Ur Meant To Be



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Of Opposite Sex
Ch Lacomtesse Ritchie Gecko

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Woodside's Leppard

Best Puppy In Breed
Woodside's Leppard


Winners Dog: (1-1-1-1)
Kohlein's Sergeant Sauve


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Woodside's Leppard

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GCh Loehr's Suzie Q I Think I Love You

Best Puppy In Breed
Stoneyroyde Calamity Jane

Select Bitch
Ch Stoneyroyde Black Eyed Dolly



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Stoneyroyde Calamity Jane

Reserve Winners Bitch
Stoneyroydes Annie Oakley

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Lasair's Epic Adventure

Best Of Opposite Sex
Ch Conspirito Tresta Socialite

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Lasair's Epic Adventure

Best Puppy In Breed
Lasair's Epic Adventure

Select Dog
Ch Apple Acres Family Tradition


Winners Dog: (1-1-2-1)
Lasair's Epic Adventure


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Lasair's Winter Fantasy

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brigadoon Krystal Dragon At Pinemeade


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By