Alberni Valley Kennel Club
Sunday, October 20, 2019



Related Results


Results courtesy of:


-- Fran Zimmerman --
Ch. Aura Odd Fellow
"Oscar"
Breeder/Owner: Fran Zimmerman, Aura Poodles


Best In Show
Judge: Carlos Navarro Seemann
German Shepherd Dog  
GCh Woodside's Bella Jun
Points: 189 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Carlos Navarro Seemann
Schipperke  
GCh Bonchien Lawless V Jet
Points: 163
Best Puppy In Show
Judge: Carlos Navarro Seemann
German Shepherd Dog   Woodside's Leppard
Best Baby Puppy In Show
Judge: Carlos Navarro Seemann
Norwich Terrier   Amblegreen Dralion Wild Style
Best Brace In Show
Judge: Carlos Navarro Seemann
American Eskimo Dog (Toy)  Wynneiras Wild Child & American Eskimo Dog (Toy)  Wynneiras I Got My Eyes On You








Group 1 - Carlos Navarro Seemann Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Allsgold Tip Your Hat
  Retriever (Golden)   41
Group 2nd   
GCh RoseWin's Legacy In Time
  Weimaraner   28
Group 3rd   Ch Sherlock Aced Our Heart   Spaniel (English Cocker)   27
Group 4th   
GCh Queen's Don't Call This A Comeback
  Retriever (Chesapeake Bay)   26
BPIG    Bella Fiore's Tarantino   Lagotto Romagnolo   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bartland's Usurping Supplanter   Weimaraner   0
Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bella Fiore's Tarantino

Best Puppy In Breed
Bella Fiore's Tarantino


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bella Fiore's Tarantino


Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hunterspride Rockstar Farook



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Queen's Don't Call This A Comeback



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GCh Duenorth Flyin Higher N Higher

Best Of Opposite Sex
Ch Glainddu's Somber Amethyst

Best Puppy In Breed
Glainddus Will You Be Mine

Select Bitch
Ch Glainddus Black Alexandrite



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Glainddus Will You Be Mine

Reserve Winners Bitch
Glainddu's Cariad

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 12 pts (2-4-3-4)
GCh Allsgold Tip Your Hat

Best Of Opposite Sex
Ch Allsgold Let's Dance

Best Of Winners: (2-4-3-4)
Creeksidefrm's Kaimana

Best Puppy In Breed
Riverdance Fifth Of Drambuie

Select Dog
GCh Camalire I'll Follow The Sun

Select Bitch
Ch Audamora For The Grace Of God


Winners Dog: (2-4-3-4)
Goldngun 1drdogs Knock'm Over

Reserve Winners Dog
Riverdance Fifth Of Drambuie


Winners Bitch: (2-4-3-4)
Creeksidefrm's Kaimana

Reserve Winners Bitch
Myriosa's Castle In The Myst

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Shawnigan Camalire Porter

Best Of Opposite Sex
Ch Broadmead Canoecove Goes Royal

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Canoecove A Dream Of Spring

Best Puppy In Breed
Canoecove A Dream Of Spring


Winners Dog: (1-1-1-1)
Maktawae D'Kid Is Hot Tonight


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Canoecove A Dream Of Spring

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
Ch Lealee's Meant To Be A Star

Best Of Opposite Sex
Ch Lealee's Royal Star

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Seaterrace Hallow' Jack O

Best Puppy In Breed
Seaterrace Hallow' Jack O

Select Dog
Ch Seaterrace Theo'Dorable Lennon


Winners Dog: (2-2-2-1)
Seaterrace Hallow' Jack O

Reserve Winners Dog
Lealee's Dance With The Stars


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Lealee's Christmas Star

Reserve Winners Bitch
Seaterrace Hallow'peno Pepper

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Plaisance Prince Of Memorys

Best Puppy In Breed
Plaisance Prince Of Memorys


Winners Dog: (2-0-0-0)
Plaisance Prince Of Memorys

Reserve Winners Dog
Sevenoaks Spotify


Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Aladdin's Sirius Blak N Tan

Best Of Opposite Sex
Ch Vallance Whirl Play



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Vallance U.C.A Whirl

Reserve Winners Bitch
Aladdin's Pixie Hollow Chloe

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Sherlock Aced Our Heart



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Whistle Stop Wynner Takes All



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh RoseWin's Legacy In Time







Group 2 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia
  Basenji   10
Group 2nd   
GCh RJ's Scottish Mist
  Basset Hound   9
Group 3rd    Wolfholms Justify   Irish Wolfhound   8
Group 4th   Ch Gwencalon's Steeldust Line   Beagle   7
BPIG    Breigayt's Pax   Beagle   N/A
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh RJ's Scottish Mist



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Gwencalon's Steeldust Line

Best Of Opposite Sex
Breigayt's Pax

Best Puppy In Breed
Breigayt's Pax



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Breigayt's Pax

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Era Of The Command Performance



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wolfholms Justify


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wolfholms Justify


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Mirepoix Weskyuwin Champagne On Ice



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Nkosi Ongoing Success Odin

Select Dog
GCh Habi Nago Manwe



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Donachie Fergus Mor Mac Earca

Best Of Opposite Sex
Icatcher Playing The Field

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Donachie Fergus Mor Mac Earca


Winners Dog: (1-1-0-0)
Donachie Fergus Mor Mac Earca


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Icatcher Playing The Field





Group 3 - Carlos Navarro Seemann Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Heartsease Delightful Ambition
  Newfoundland   24
Group 2nd   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   22
Group 3rd   
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer
  Boxer   19
Group 4th   
GCh Banbury's ZZ Chops
  Bullmastiff   17
BPIG    Swisskiss Making Memories   Bernese Mountain Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Daomori Dream Big To Outlander   Akita   0




Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
Swisskiss Making Memories

Best Of Opposite Sex
GCh Belnois Shotgun Rider

Best Puppy In Breed
Swisskiss Making Memories

Select Bitch
Ch Bayberns Close To My Heart



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Swisskiss Making Memories

Reserve Winners Bitch
Tailspins Tickled Pink

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Hi Desert N Mephisto's Game Changer

Best Of Opposite Sex
GCh Cinnibon N Bakuna's She's Like A Fine Wine



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Banbury's ZZ Chops



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Island Reign's Champage Taste On A Beer Budget



Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GCh Fiveam's Finish What Ya Started

Best Of Opposite Sex
GCh Ka-Tet Black Dog

Best Puppy In Breed
Holmrun's Lincoln

Select Dog
Ch Heartwood's Blue Bomber


Winners Dog: (1-0-2-1)
Holmrun's Lincoln


Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Heartsease Delightful Ambition


Winners Dog: (1-0-1-0)
Seadreamers Count Me In


Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Marinella's You Give Me... Fever

Best Of Opposite Sex
Justlyd's Matter Of Fact

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Justlyd's Matter Of Fact

Best Puppy In Breed
Whoosh Robel Key West


Winners Dog: (1-1-1-0)
Whoosh Robel Key West


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Justlyd's Matter Of Fact

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChEx Esmonds God Of All

Best Of Opposite Sex
Farrow Von Lordsandladies



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Farrow Von Lordsandladies

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Sancha's Vivacious Mary Adair



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sancha's Vivacious Mary Adair

Reserve Winners Bitch
Sancha's Alabaster Aurora

Judge: Carlos Navarro Seemann

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Aurum's Tall Dark And Handsome

Best Puppy In Breed
Ch Aurum's Tall Dark And Handsome







Group 4 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   24
Group 2nd   
Ch Ryba's Skyfall
  Australian Terrier   20
Group 3rd   
GCh MacBrechin's Legacy Leidi
  Scottish Terrier   19
Group 4th   
Ch Tuscaroranes (Luna)
  Lakeland Terrier   17
BPIG   
Amblegreen Den-Mar's Blue Moon
  Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Amblegreen Dralion Wild Style   Norwich Terrier   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ryba's Skyfall



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wimberway's Border Janaimo

Best Of Opposite Sex
Otleys Believe In Magic

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wimberway's Border Janaimo


Winners Dog: (1-1-0-0)
Otleys Believe In Magic


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wimberway's Border Janaimo

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Luxury Avenue's Freyja Of Rozehaven

Best Puppy In Breed
Luxury Avenue's Freyja Of Rozehaven



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Luxury Avenue's Freyja Of Rozehaven

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Scotch Broom Bright Sorcha



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Goldenears Athena

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Takala Trails Maeve



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Takala Trails Maeve

Reserve Winners Bitch
Takala Trails Red Hot Topic

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tuscaroranes (Luna)



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Amblegreen Dralion Mr Bean

Best Of Opposite Sex
Amblegreen Den-Mar's Blue Moon

Best Puppy In Breed
Amblegreen Den-Mar's Blue Moon



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Amblegreen Den-Mar's Blue Moon

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
DBF Garland Of Roses

Best Of Opposite Sex
Hobbit Hill Riverside Trickle

Best Of Winners: (1-2-0-0)
DBF Garland Of Roses

Best Puppy In Breed
DBF Garland Of Roses


Winners Dog: (1-2-0-0)
Hobbit Hill Riverside Trickle


Winners Bitch: (1-2-0-0)
DBF Garland Of Roses

Reserve Winners Bitch
Hobbit Hill River Of Riverside

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Mimicker's Silver Bullet

Best Of Opposite Sex
Mimicker's Gadabout



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Mimicker's Gadabout

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh MacBrechin's Legacy Leidi

Best Of Opposite Sex
GCh Dunsmuir Glenby Midnite Spirit



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Excelent Choice Iz Psov Grada



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Hillside Hound Of Baskerville

Best Of Opposite Sex
Takala Trails Shasta Star

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Hillside Hound Of Baskerville

Best Puppy In Breed
Hillside Hound Of Baskerville


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hillside Hound Of Baskerville


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Takala Trails Shasta Star

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Skyehigh's One Pound Sterling

Best Of Opposite Sex
Hopecharm Bit Of Fruitcake

Select Bitch
GCh Absolute Gem Devil In Disguise



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Hopecharm Bit Of Fruitcake

Reserve Winners Bitch
Ladyleigh's Saturday Child





Group 5 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Alderglen Siren Song
  Cavalier King Charles Spaniel   42
Group 2nd   
GCh Arwins Divinedream Wind Charm
  Pomeranian   38
Group 3rd   Ch Mtnaire's Siriusly Regal   Pug   36
Group 4th   
Ch Lionheart Mi Shizuka
  Japanese Chin   35
BPIG    MistyTrails N'Paradise Whos Yo Daddy   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    MistyTrails I Lava You   Havanese   0
Best Brace In Group    Wynneiras Wild Child   American Eskimo Dog (Toy)   0
Best Brace In Group    Wynneiras I Got My Eyes On You   American Eskimo Dog (Toy)   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Wynneiras Double Shot

Best Of Opposite Sex
Wynneiras Wild Child

Best Puppy In Breed
Wynneiras I Got My Eyes On You



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Wynneiras Wild Child

Reserve Winners Bitch
Wynneiras I Got My Eyes On You

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GCh Alderglen Siren Song

Best Of Opposite Sex
GCh Kingshaven Ladislaw

Select Dog
Ch Mingchen Rewind



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Arkland N Crystaljems Ruby Red

Best Of Opposite Sex
Ch TLC N Hurd's Johnny Be Good

Best Puppy In Breed
Arkland N Crystaljems Ruby Red

Select Bitch
Ch Arkland N Crystaljems Violet



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Arkland N Crystaljems Ruby Red

Reserve Winners Bitch
Arklands N Crystaljems Ebony

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 7 pts (1-5-2-0)
GCh Swifthaven Talk Of The Town

Best Of Opposite Sex
Wildwoods Come Kiss The Sky

Best Of Winners: (1-5-2-0)
Hocuspocus Alpha Centauri

Best Puppy In Breed
Hocuspocus Alpha Centauri

Select Dog
Ch Lalunablu Madiba Magic


Winners Dog: (1-5-2-0)
Hocuspocus Alpha Centauri


Winners Bitch: (1-5-2-0)
Wildwoods Come Kiss The Sky

Reserve Winners Bitch
Wildwoods Blu Snapdragon

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wynzall Beyond The Stars


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wynzall Beyond The Stars


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 7 pts (2-5-1-0)
GCh MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Opposite Sex
Grandviews Hey Girlfriend

Best Of Winners: (2-5-1-0)
Grandviews Hey Girlfriend

Best Puppy In Breed
MistyTrails N'Paradise Whos Yo Daddy


Winners Bitch: (2-5-1-0)
Grandviews Hey Girlfriend

Reserve Winners Bitch
Misty T N'Banbury Magic Dragon

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lionheart Mi Shizuka



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wannabee M'Daddy's Hooked On Hooch



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Derrima Quantum Thrill

Best Of Opposite Sex
Derrima Little Miss Sunshine

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Derrima Quantum Thrill


Winners Dog: (1-1-0-0)
Derrima Quantum Thrill


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Derrima Little Miss Sunshine

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Saffron Sherhy A.Lucien At Sincity

Best Puppy In Breed
Diaquiris Pinball Wizard


Winners Dog: (1-0-1-0)
Diaquiris Pinball Wizard


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Arwins Divinedream Wind Charm

Best Of Opposite Sex
GCh Chriscendo Chasing Rainbows



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mtnaire's Siriusly Regal



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Carmorosa's Ranger Rick

Best Of Opposite Sex
Carmorosa's Fairy Dancer

Best Puppy In Breed
Carmorosa's Fairy Dancer



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Carmorosa's Fairy Dancer

Reserve Winners Bitch
Carmorosa's Fyre Dancer

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tempo's B'tch I'm Madonna

Best Of Opposite Sex
Tempo's Against All Odds

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tempo's B'tch I'm Madonna

Best Puppy In Breed
Tempo's Against All Odds


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tempo's Against All Odds


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tempo's B'tch I'm Madonna





Group 6 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bonchien Lawless V Jet
  Schipperke   17
Group 2nd   
Ch Rugerlane's Legend Of The Jungle
  Bulldog   14
Group 3rd   
Sunojo's Reddi Zed Go
  Shiba Inu   11
Group 4th   
GChEx Trekhond's Hey Good Lookin'
  Tibetan Spaniel   10
BPIG   
Sunojo's Reddi Zed Go
  Shiba Inu   N/A
Best Baby Puppy In Group    Rugerlane Casiopeia In The Sky   Bulldog   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kiskapoo Wynneira Will'O'Wisp



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kiskapoo Wynneira Will'O'Wisp

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GCh Waylin's Song Of The South

Select Bitch
Ch Sito's Where We Started From



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Waylin's Fiveoclock Reign Offire

Reserve Winners Bitch
Waylin's Little Lightening Bug

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Rugerlane's Legend Of The Jungle

Best Of Opposite Sex
Serylla Morning Star

Best Puppy In Breed
Serylla Morning Star



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Serylla Morning Star

Reserve Winners Bitch
Ultimate Waltzing Matilda

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Beshia Cannon Pi At Sevenacres



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Seransil Singular Sensation

Best Puppy In Breed
Seransil Singular Sensation


Winners Dog: (2-0-0-0)
Seransil Singular Sensation

Reserve Winners Dog
Creme Lula's Cream Corvette


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet

Best Of Opposite Sex
Sunrise's Never Ending Story Of Island West

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Doreve's Island West Paladin

Best Puppy In Breed
Doreve's Island West Paladin


Winners Dog: (1-1-1-0)
Doreve's Island West Paladin

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sunojo's Reddi Zed Go

Best Puppy In Breed
Sunojo's Reddi Zed Go


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sunojo's Reddi Zed Go


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChEx Trekhond's Hey Good Lookin'

Select Dog
Ch Judo's Top Secret At Trekhond


Winners Dog: (1-0-2-0)
Trekhond's Solitary Man




Group 7 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Woodside's Bella Jun
  German Shepherd Dog   25
Group 2nd   
GCh Eclat D'Etoile's Damon
  Belgian Shepherd Dog   21
Group 3rd   
GCh Celticmoon's Scottish Joker
  Collie (Rough)   15
Group 4th   Ch Apple Acres Family Tradition   Shetland Sheepdog   14
BPIG    Woodside's Leppard   German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Marpointe's Twa Bonnie Maiden   Shetland Sheepdog   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Baywind Tailor Made In Tinseltown

Best Of Opposite Sex
Spring Fever Kizomba


Winners Dog: (1-0-0-1)
Spring Fever Kizomba


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Piece De Resistance Magie Noire

Best Of Opposite Sex
Ch N-Vee du Chateau Rocher

Best Puppy In Breed
Piece De Resistance Magie Noire


Winners Dog: (1-0-0-1)
Piece De Resistance Magie Noire


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
GCh Eclat D'Etoile's Damon

Best Of Opposite Sex
Ch Maggray's Extra Pepper Please

Select Dog
Ch Celticmoon's Quantum Leap

Select Bitch
GCh Celticmoon's Timeless Classic



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Follow Me Astra Meum

Reserve Winners Bitch
Kaizen's Elitist In Black

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Abfab Trisilver Ur Meant To Be



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Celticmoon's Scottish Joker



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Snowventure Thunderstruck



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Of Opposite Sex
Ch Lacomtesse Ritchie Gecko

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Woodside's Leppard

Best Puppy In Breed
Woodside's Leppard


Winners Dog: (1-1-1-1)
Kohlein's Sergeant Sauve


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Woodside's Leppard

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GCh Loehr's Suzie Q I Think I Love You

Best Puppy In Breed
Stoneyroydes Annie Oakley

Select Bitch
Ch Stoneyroyde Black Eyed Dolly



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Stoneyroydes Annie Oakley

Reserve Winners Bitch
Stoneyroyde Calamity Jane

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Ch Apple Acres Family Tradition

Best Of Opposite Sex
Ch Conspirito Tresta Socialite

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Lasair's Epic Adventure

Best Puppy In Breed
Lasair's Epic Adventure

Select Dog
GCh Mosaic Sharpshooter


Winners Dog: (1-1-2-1)
Lasair's Epic Adventure


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Lasair's Winter Fantasy

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By