St. Francis Kennel & Obedience Club
Saturday, June 15, 2019



Related Results


Results courtesy of:

-- Linda Thompson, CPHA & Joe Panaro --
Multi BIS / MRBIS / RCC BISS National Am. GCHB Can GCH Bang's Bonanza Flyin' High Ty RN CA CGC
Owners: Karen Bang & JK Foster-Hess
Handler: Linda Thompson, CPHA


Best In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Samoyed  
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
Points: 294 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Basenji  
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia
Points: 229
Best Puppy In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Toy Manchester Terrier  
Ch Diventy's Fast And Furious
Best Baby Puppy In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Bulldog   Jolibully Hashtag Qbecbulldogs
Best Owner Handled In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Dalmatian  
GCh Shenandal's My Kind Of Joy








Group 1 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Leaside's Cherry Creek Daisy
  Pointer (German Short-Haired)   60
Group 2nd   
GCh Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   56
Group 3rd   
Ch Autumncolors Confettis Charmer
  Setter (English)   55
Group 4th   
GCh Coppermoon Sm'Orlagh Bug
  Retriever (Golden)   51
BPIG    Ozalee De La Ruse Des Bois   Braque d'Auvergne   N/A
Best Baby Puppy In Group    Uapishka's Ambitious Daughter   Retriever (Labrador)   0
Best Owner Handled In Group   
Ch Autumncolors Confettis Charmer
  Setter (English)   0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Barbochos Jazz

Select Bitch
Ch Barbochos Jazz



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ozalee De La Ruse Des Bois

Best Puppy In Breed
Ozalee De La Ruse Des Bois

Select Bitch
Ch Nuitetoile De La Ruse Des Bois



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Ozalee De La Ruse Des Bois

Reserve Winners Bitch
Oona De La Ruse Des Bois

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChEx DuValin Cayenne

Best Of Opposite Sex
Magnum du Barbu des Carpates

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Magnum du Barbu des Carpates

Best Puppy In Breed
MM Pom Pom Gala Desbattures


Winners Dog: (1-2-0-1)
Magnum du Barbu des Carpates


Winners Bitch: (1-2-0-1)
MM Pom Pom Gala Desbattures

Reserve Winners Bitch
Odessa MG Desbattures

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Leaside's Cherry Creek Daisy

Best Of Opposite Sex
Brisko De Octalex

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Fondcombe Galadriel's Gift


Winners Dog: (1-1-0-1)
Brisko De Octalex


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Fondcombe Galadriel's Gift

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Ch Knightcastle Nottingham Outlaw

Best Of Opposite Sex
Flatcove Ukl Blackgem Queen Py

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Flatcove Ukl Blackgem Queen Py

Select Dog
Ch Fieldday Limelight


Winners Dog: (1-2-2-0)
Flatcove Blackgem Jasperite


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Flatcove Ukl Blackgem Queen Py

Reserve Winners Bitch
Flatcove Uk Blackgem Hematite

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 11 pts (3-4-4-1)
GCh Coppermoon Sm'Orlagh Bug

Best Of Opposite Sex
GCh Kayenna's Rhinestone Cowboy

Best Of Winners: (3-4-4-1)
Goldiva's 1 Martini 2 Martinis 3 Martinis Floor

Best Puppy In Breed
Mesoka Doux Parmun Feerie

Select Dog
Ch Nautilus Great Barrier Reef @ Online


Winners Dog: (3-4-4-1)
Majesty Try Not To Stare

Reserve Winners Dog
De La Framboisiere Albert

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Boreal Kendall Celesta

Best Of Opposite Sex
Ch Startop Everwood Epic

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Boreal Kendall Celesta

Best Puppy In Breed
Masonridge Rumour's Flying


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Boreal Kendall Celesta

Reserve Winners Bitch
Chablais Coco De Uapishka

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Roaneden's Dream Catcher



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Autumncolors Confettis Charmer

Best Of Opposite Sex
Lucksheray Metelitsa

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Lucksheray Metelitsa

Select Bitch
Ch Autumncolors Black Forest


Winners Dog: (1-1-1-1)
Kaska Autumncolors Serendipity


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Lucksheray Metelitsa

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Silverstone Sea Urchin



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Silverstone Sea Urchin

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Gilni's Nana Di Mouskouri

Best Puppy In Breed
Ch Gilni's Nana Di Mouskouri

Select Bitch
Ch Bogestvennaya Skazka Enigma



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Nexus King In The North

Best Of Opposite Sex
Seashells Champagne And Roses



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Seashells Champagne And Roses

Reserve Winners Bitch
Cedar Creeks My Regards To Marilyn

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 7 pts (3-2-3-0)
Malysse Just Cooper

Best Of Opposite Sex
Malysse Douce Brise d'Automne

Best Of Winners: (3-2-3-0)
Malysse Just Cooper

Best Puppy In Breed
Malysse Douce Brise d'Automne

Select Dog
Ch Whitfield Thistle Digs The Blues


Winners Dog: (3-2-3-0)
Malysse Just Cooper

Reserve Winners Dog
Giroflee Imagine


Winners Bitch: (3-2-3-0)
Malysse Douce Brise d'Automne

Reserve Winners Bitch
Hufy's Looking For Trouble

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 5 pts (0-5-1-0)
GCh Szizlin Brandy You're Always On My Mind

Best Of Opposite Sex
Kihivas Pink Sky At Night



Winners Bitch: (0-5-1-0)
Kihivas Pink Sky At Night

Reserve Winners Bitch
Akar Sweet Sivam

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
New Star Zaz Des Bois De La Fessille






Group 2 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia
  Basenji   29
Group 2nd   Ch Heathers True Test Of Time At Skipton   Bloodhound   21
Group 3rd   
Ch Lucky Penny's Freedom At Telkel SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   20
Group 4th   
GCh Wunder Forgetmenot Be My Angel
  Whippet   19
BPIG    Zen's Grab Your Gear   Basset Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Royeljoker Aotearoa Tono Tono   Irish Wolfhound   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Ch Marquis Cronos Le Chef

Best Of Opposite Sex
Deloubelle I Know What Love Is

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Deloubelle I Know What Love Is

Best Puppy In Breed
Deloubelle I Know What Love Is

Select Dog
Ch Deloubelle Light Up To The Sky


Winners Dog: (1-1-2-0)
Deloubelle Loved Mebackto Life


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Deloubelle I Know What Love Is

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 7 pts (2-3-1-2)
GCh Darksun AhmahrNahr Africanadia

Best Of Opposite Sex
Ch Skywalker N Mibre's Queen Of Hearts

Best Of Winners: (2-3-1-2)
Skywalker N Mibre's Enchanted Charm

Best Puppy In Breed
Dodgydog Ramsey Of Kafrika


Winners Bitch: (2-3-1-2)
Evonty Shantal Sher

Reserve Winners Bitch
Dodgydog Ramsey Of Kafrika

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Zen's Grab Your Gear

Best Puppy In Breed
Zen's Grab Your Gear


Winners Dog: (1-0-0-0)
Zen's Grab Your Gear


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Heathers True Test Of Time At Skipton



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Brinson Bruce Fall Color Of Kelcorov


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lucky Penny's Freedom At Telkel SL



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Vom Pirschmann Marcus

Best Of Opposite Sex
Ch Dachsmeister Adele

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Holiday VomBranche

Best Puppy In Breed
Holiday VomBranche


Winners Dog: (1-1-1-1)
It's Rock 'n' Roll VomBranche


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Holiday VomBranche

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Pikkinokka's Saki Inugami



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Inugami Kaori





Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh County Line's It Is Written In The Stars

Best Of Opposite Sex
Ch Ridishia Wind Inthe Willows



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Regalcrown's Gaia

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Wunder Forgetmenot Be My Angel

Best Of Opposite Sex
Ch McCartney's Always Lavish

Best Puppy In Breed
Ch McCartney's Always Lavish






Group 3 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   64
Group 2nd   
Ch Devael Attitude Pays
  Bernese Mountain Dog   55
Group 3rd   
GCh Triumf Sibiri Magnat
  Akita   36
Group 4th   
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   32
BPIG   
Ch Delta Liberator Commandicate
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    First Klas Is My Destiny   Akita   0
Best Owner Handled In Group   
Ch Danaro My Carnaval Heart
  Great Dane   0
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat

Best Of Opposite Sex
Daomori Mistress A Marqway

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Daomori Mistress A Marqway

Best Puppy In Breed
Daomori Mistress A Marqway


Winners Dog: (1-2-1-0)
Marqways Born Into Royalty


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Daomori Mistress A Marqway

Reserve Winners Bitch
Daomori Rising Star

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tonomi's Dancing Queen

Best Of Opposite Sex
Tonomi's I'm A Band Leader

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tonomi's Dancing Queen

Best Puppy In Breed
Tonomi's I'm A Band Leader


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tonomi's I'm A Band Leader


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tonomi's Dancing Queen

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 18 pts (3-10-4-2)
Ch Devael Attitude Pays

Best Of Opposite Sex
Windfall's Baby I'm A Star!

Best Of Winners: (3-10-4-2)
Windfall's Baby I'm A Star!

Best Puppy In Breed
Belnois Macho Man

Select Dog
Ch Alpenspirit Just Like This

Select Bitch
Belnois When We Love


Winners Dog: (3-10-4-2)
Adesa's Tijuana Windfall

Reserve Winners Dog
Belnois Macho Man


Winners Bitch: (3-10-4-2)
Windfall's Baby I'm A Star!

Reserve Winners Bitch
Pinehill's New Kid In Town

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Call Me Lord Maxxis Deversailles

Best Of Opposite Sex
Deversailles Dark Origins

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Deversailles Dark Origins


Winners Dog: (1-1-1-0)
Chuck DeVersailles


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Deversailles Dark Origins

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 3 pts (0-0-0-4)
Ch Delta Liberator Commandicate

Best Puppy In Breed
Ch Delta Liberator Commandicate

Select Bitch
Ch Dubai's Azza Vom Knockout



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 7 pts (2-3-1-2)
GCh Danaro My Carnaval Heart

Best Of Opposite Sex
Ch Diola N Hi-Class I'm Your Boogie Man

Best Of Winners: (2-3-1-2)
Redwood's Play That Funky Music

Select Bitch
Ch Saul Mohican's Fiery Gem


Winners Dog: (2-3-1-2)
Safrandane Good Ride Cowboy

Reserve Winners Dog
Came Mystical Storm


Winners Bitch: (2-3-1-2)
Redwood's Play That Funky Music

Reserve Winners Bitch
Safran Redstroke Rieslin Sybil

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Pouch Cove's What Can You Say Cayuga

Select Dog
Ch Pouch Cove's All The King's Men


Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cutwater Where The Wind Takes Me

Best Of Opposite Sex
Amiavie La Vie Est Une Fiesta

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cutwater Where The Wind Takes Me


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cutwater Where The Wind Takes Me


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Amiavie La Vie Est Une Fiesta

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty

Best Of Opposite Sex
Eirians Star Is Born

Best Puppy In Breed
Eirians Star Is Born



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Eirians Star Is Born

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Napoleo Jade La Perle



Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 8 pts (1-6-1-1)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Flower Power

Best Of Winners: (1-6-1-1)
Vanderbilt's Flower Power

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Flower Power

Select Bitch
Ch Nikita's Follow Me Muse


Winners Dog: (1-6-1-1)
Vanderbilt's Strike It Big


Winners Bitch: (1-6-1-1)
Vanderbilt's Flower Power

Reserve Winners Bitch
Nikita's Snowpride Ehlla

Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 8 pts (3-4-1-1)
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha

Best Of Opposite Sex
Trinacria's Cherry Muffin

Best Of Winners: (3-4-1-1)
Trinacria's Cherry Muffin

Best Puppy In Breed
Trinacria's Cherry Muffin

Select Bitch
Ch Laskaroad's Scottish Cachemire


Winners Dog: (3-4-1-1)
Trailroc Winter Dragonfire

Reserve Winners Dog
Snowdancer R U Fureal At Astablak


Winners Bitch: (3-4-1-1)
Trinacria's Cherry Muffin

Reserve Winners Bitch
Heska Leave You Breathless





Group 4 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Symphonie's Devil Wears Prada
  Kerry Blue Terrier   13
Group 2nd   
GCh Kana Haus Wayne It's Our Game
  Airedale Terrier   12
Group 3rd   
GCh Ispy Deal Or No Deal
  Bedlington Terrier   10
Group 4th    Windyfields Levi   Fox Terrier (Wire)   9
BPIG    Windyfields Levi   Fox Terrier (Wire)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Br'er Fox Stella By Starlight   Fox Terrier (Wire)   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Kana Haus Wayne It's Our Game

Best Of Opposite Sex
Ch Kalua Dabsquoui Penelope



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ispy Deal Or No Deal



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Windyfields Levi

Best Puppy In Breed
Windyfields Levi


Winners Dog: (1-0-0-0)
Windyfields Levi


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Symphonie's Devil Wears Prada



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
Ch Maiha Wheels Up

Best Of Opposite Sex
Luckyhill Shelby Racing Team

Best Puppy In Breed
Deloka's Set Fire To The Rain

Select Dog
GCh Tuxntails Malachi



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Luckyhill Shelby Racing Team

Reserve Winners Bitch
Luckyhill Headers

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Keepsake Boreal Sea Clear

Best Puppy In Breed
Boreal Brewed With Love



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Boreal Brewed With Love

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Spirit's Ride N High At Kalorin

Best Puppy In Breed
Leman Sail N High At Kalorin


Winners Dog: (2-0-0-0)
Spirit's Ride N High At Kalorin

Reserve Winners Dog
Leman Sail N High At Kalorin






Group 5 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lionking Taking Chances
  Pekingese   44
Group 2nd   
Ch Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   39
Group 3rd   
Ch SassyTails Sexy Piano Man
  Chinese Crested   36
Group 4th   
Ch Cogie's Neemah Flash
  Chihuahua (Long Coat)   33
BPIG   
Ch Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cogie's Yur My Tinkerbell   Chihuahua (Long Coat)   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Amitola Yepa Win Sapa

Best Puppy In Breed
Amitola Kashtin Puttit



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Amitola Yepa Win Sapa

Reserve Winners Bitch
Embee Amitola Chase The Wind

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 7 pts (4-3-0-1)
GCh Cogie's Neemah Flash

Best Of Opposite Sex
Stardom's Starboy

Best Of Winners: (4-3-0-1)
Stardom's Starboy

Best Puppy In Breed
Dazzles Honey Says So


Winners Dog: (4-3-0-1)
Stardom's Starboy

Reserve Winners Dog
Shelby's Despacito


Winners Bitch: (4-3-0-1)
Jems Lucky Brew

Reserve Winners Bitch
Dazzles Honey Says So

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 7 pts (1-5-2-0)
Ch Deloka's Get Your Wings

Best Of Opposite Sex
Moongate Yur My Trinket

Best Of Winners: (1-5-2-0)
Moongate Yur My Trinket

Best Puppy In Breed
Ch Deloka's Get Your Wings

Select Dog
Ch Mini's Cooper Edge Of Glory


Winners Bitch: (1-5-2-0)
Moongate Yur My Trinket

Reserve Winners Bitch
Dazzles Keena Is Full Of Sin

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch SassyTails Sexy Piano Man

Best Of Opposite Sex
Ch Nu Poil's Expectable Bali

Select Dog
Ch Nu Poil's Irresistible Nikita



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Onyx The Sweetest Coton

Best Of Opposite Sex
Cedarwood's Precious Jasper

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Cedarwood's Precious Jasper

Best Puppy In Breed
Cedarwood's Precious Jasper


Winners Dog: (1-1-0-1)
Cedarwood's Precious Jasper


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Aquamarine De Bijoux De Coton

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh That's Not Purely Coincidence At Amyla



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Maplewood's Ring Leader

Best Of Opposite Sex
Toscane Tutti Frutti

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Belina Simply Red

Best Puppy In Breed
Toscane Tutti Frutti

Select Dog
GCh Marchwind Riverport's Enzo


Winners Dog: (2-1-2-0)
Belina Simply Red

Reserve Winners Dog
Toscane Famoso Bambino


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Toscane Tutti Frutti

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fantasys Phenix

Best Puppy In Breed
Fantasys Phenix


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fantasys Phenix


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GCh Lionking Taking Chances

Best Of Opposite Sex
Jonsville Just Joey Livanda

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Jonsville Just Joey Livanda

Best Puppy In Breed
Pekeden Perchance A Dragon


Winners Dog: (2-2-0-1)
Jonsville Just Joey Livanda

Reserve Winners Dog
Pekeden Perchance A Dragon


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Taeplace Butterfly Kisses

Reserve Winners Bitch
Taeplace Chaussettes

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ace Passion Cash


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ace Passion Cash


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Diventy's Fast And Furious

Best Puppy In Breed
Ch Diventy's Fast And Furious



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Szulik's Lovely Pasha Britany

Reserve Winners Bitch
Heaven Hi's Gem Twist At Szulik

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Depasquiet Sweet Kiss

Best Of Opposite Sex
Kiwiblue Shining Star

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Depasquiet Sweet Kiss

Best Puppy In Breed
Kiwiblue Shining Star


Winners Dog: (1-2-0-0)
Depasquiet Sweet Kiss


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Kiwiblue Shining Star

Reserve Winners Bitch
Depasquiet Jungle Queen





Group 6 - Andrea Robins Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Muldoon In The Arms Of Angels
  Bulldog   43
Group 2nd   
Ch Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo
  Chinese Shar-Pei   18
Group 3rd    Foxmoor Petit Cherie Sancerre   French Bulldog   17
Group 4th   
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift
  Shiba Inu   11
BPIG    Foxmoor Petit Cherie Sancerre   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jolibully Hashtag Qbecbulldogs   Bulldog   0
Best Owner Handled In Group   
GCh Shenandal's My Kind Of Joy
  Dalmatian   0
Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 24 pts (7-12-4-2)
Ch Muldoon In The Arms Of Angels

Best Of Opposite Sex
Ch Rocyn's Bulldacious Roots And Wings

Best Of Winners: (7-12-4-2)
Muldoon Bluemount J Star

Best Puppy In Breed
Muldoon Bluemount J Star

Select Dog
GCh Qbecbulldogs Shininglite Dash

Select Bitch
Ch Lauko Bulls Bijou


Winners Bitch: (7-12-4-2)
Muldoon Bluemount J Star

Reserve Winners Bitch
Divabull Ohara Hermionne

Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo



Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kelin's Lucky Lassie

Best Puppy In Breed
Kelin's Lucky Lassie



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kelin's Lucky Lassie

Reserve Winners Bitch
Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shenandal's My Kind Of Joy



Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
Foxmoor Petit Cherie Sancerre

Best Of Opposite Sex
Ch Mon Tresor Du Coeur Aurelien Le Doux Desir

Best Puppy In Breed
Foxmoor Petit Cherie Sancerre

Select Bitch
Ch Foxmoor Petit Cherie Nonchalant



Winners Bitch: (0-2-1-3)
DiOro Fabelhaft Petit Tresor

Reserve Winners Bitch
Nina V.D. Mestreechteneerkes

Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Marymay Bruno

Best Puppy In Breed
Marymay Bruno


Winners Dog: (1-0-0-0)
Marymay Bruno


Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Enchantment's Where Art Thou

Best Of Opposite Sex
Moka Martineau Eureka

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Enchantment's Where Art Thou

Best Puppy In Breed
Enchantment's Where Art Thou


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Moka Martineau Eureka

Reserve Winners Bitch
LeeAnns Kerri On For Kameo

Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Theory Victor


Winners Dog: (1-0-0-0)
Theory Victor


Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift



Judge: Andrea Robins

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Loveboby Yoko



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Loveboby Yoko



Group 7 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   Ch Bagatelle Speedway To The Moon   Old English Sheepdog   35
Group 2nd   
GCh Cherpa's High Dollar Client
  German Shepherd Dog   32
Group 3rd   
Gamora Astra Meum
  Belgian Shepherd Dog   30
Group 4th   
Ch Cymry Winter Moonlight
  Welsh Corgi (Pembroke)   24
BPIG    Lemon V. Moned   Belgian Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    India Astra Meum   Belgian Shepherd Dog   0
Best Owner Handled In Group   Ch Lotta Spots Mast-R Cowboy Tuff   Australian Shepherd   0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 8 pts (2-2-3-2)
Ch Lotta Spots Mast-R Cowboy Tuff

Best Of Opposite Sex
GCh Hearthside Dirty Border Girl At Aussiezip

Best Of Winners: (2-2-3-2)
Hearthside Synply Too Cool

Best Puppy In Breed
Aussibeaux Chaya Bomb Loufou

Select Dog
GCh Relic's The Empire Strikes Back

Select Bitch
Ch Hearthside Designed To Please


Winners Dog: (2-2-3-2)
Risingstar Coal Miner

Reserve Winners Dog
Aussibeaux Mike Ruddy In Color


Winners Bitch: (2-2-3-2)
Hearthside Synply Too Cool

Reserve Winners Bitch
Aussibeaux Chaya Bomb Loufou

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Nishtha De La Vallee De Katahdin



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
Gamora Astra Meum

Best Of Opposite Sex
Ch Malinger's Crown Of Fire

Best Puppy In Breed
Lemon V. Moned

Select Bitch
Ch Electra Astra Meum



Winners Bitch: (0-4-1-1)
Gamora Astra Meum

Reserve Winners Bitch
Lemon V. Moned

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch ShowTime Black Pearl Sprinkle



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bovarius Magie Noire Harry



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dromore Navigating By Moonlight De L'Heureux



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Milas As A Matter Of Fact

Best Of Opposite Sex
Dejade Soft Silver Dream

Select Bitch
Ch Milas Nyx Du Montolympe


Winners Dog: (1-0-0-2)
Dejade Soft Silver Dream


Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Cherpa's High Dollar Client

Select Dog
Ch Overcome's Never Give Up



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Bagatelle Speedway To The Moon

Best Of Opposite Sex
GCh Valubal Peach Blossom Bellini

Best Puppy In Breed
Ch Bagatelle Harvest Moon

Select Bitch
Ch Bagatelle Harvest Moon



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Biscotte Du Bouleau Blanc

Best Of Opposite Sex
Ch Jerrie Storm V.D. Brederwiede



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Biscotte Du Bouleau Blanc

Reserve Winners Bitch
Curacao Lana Du Bouleau Blanc

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 4 pts (4-1-0-0)
Eldee Fire Away At Kendale

Best Of Opposite Sex
Melodaly Diosa Fiesta

Best Of Winners: (4-1-0-0)
Eldee Fire Away At Kendale

Best Puppy In Breed
Melodaly Jazzman In Black


Winners Dog: (4-1-0-0)
Eldee Fire Away At Kendale

Reserve Winners Dog
Melodaly Jazzman In Black


Winners Bitch: (4-1-0-0)
Melodaly Diosa Fiesta

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cymry Winter Moonlight



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By