Grey-Bruce Kennel & Obedience Club
Thursday, August 8, 2019 - Show # 5



Related Results


Results courtesy of:

-- Cheryl Vanderlinde --
CH SheBogi's Winner Takes All
"Marko"
Breeder/Owner/Handler: Cheryl Vanderlinde, SheBogi Reg'd Akitas
www.shebogi.com


Best In Show
Judge: Gail Forsythe (Dr)
Chinese Shar-Pei  
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
Points: 135 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Gail Forsythe (Dr)
Akita  
GCh Triumf Sibiri Magnat
Points: 116
Best Puppy In Show
Judge: Gail Forsythe (Dr)
West Highland White Terrier   Skyehigh's Cracker
Best Baby Puppy In Show
Judge: Gail Forsythe (Dr)
Chinese Shar-Pei   Gumby's Kiss From A Rose
Best Bred By Exhibitor In Show
Judge: Gail Forsythe (Dr)
Cavalier King Charles Spaniel  
The Royal We Wug








Group 1 - Ron Mahon Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Coralyns Reflection On Ice
  Spaniel (English Cocker)   24
Group 2nd   
GChEx Seasyde Some Guys Have All The Luck
  Pointer   23
Group 3rd   
Ch Santiago de Himmelstein
  Retriever (Golden)   22
Group 4th    Hiddencreek's Without A Doubt   Spaniel (Brittany)   16
BPIG    Hiddencreek's Without A Doubt   Spaniel (Brittany)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Magicshade's Briarwood StellaMia At Ambercroft   Retriever (Golden)   0
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 5 pts (3-1-1-1)
Ch Astrid Biscay's Prized Diamond

Best Of Opposite Sex
Ch Rovers Mazu Of Gentle Rivers

Best Of Winners: (3-1-1-1)
Outdoors Durango

Best Puppy In Breed
Rovers PP Sargeant Pepper


Winners Dog: (3-1-1-1)
Outdoors Durango

Reserve Winners Dog
Cahal Biscay's Dapper Citrine

Junior Puppy Dog Class
1st Rovers PP Sargeant Pepper

Canadian Bred Dog Class
1st Cahal Biscay's Dapper Citrine

Open Dog Class
1st Outdoors Durango


Winners Bitch: (3-1-1-1)
Rovers Penny Lane

Junior Puppy Bitch Class
1st Rovers Penny Lane


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Seasyde Some Guys Have All The Luck




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Whisperfield Out On A Limb

Best Of Opposite Sex
GCh Leaside's Cherry Creek Daisy

Best Puppy In Breed
Whisperfield Malibu Bay Breeze



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Whisperfield Malibu Bay Breeze

Junior Puppy Bitch Class
1st Whisperfield Malibu Bay Breeze


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 5 pts (1-0-3-2)
Ch Santiago de Himmelstein

Best Of Opposite Sex
GCh Baileymist Rhymes N Reasons

Select Dog
Ch Goodlife's Duff The Magic Dragon

Select Bitch
Ch Goodlife's Driving Miss Daisy


Winners Dog: (1-0-3-2)
Brookshire's Secret Agent

Open Dog Class
1st Brookshire's Secret Agent


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Breckin Dat's Wally Bear At Asklar




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Valley View Dancing Quail

Best Of Opposite Sex
Duurstede's Icefyre

Select Bitch
Ch Valley View Elf In The Galaxy


Winners Dog: (1-0-0-2)
Duurstede's Icefyre

Open Dog Class
1st Duurstede's Icefyre



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Captiva's On The Bright Side



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Captiva's On The Bright Side

Open Bitch Class
1st Captiva's On The Bright Side


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ashleysown Zen Of Wynridge




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Hiddencreek's Without A Doubt

Best Puppy In Breed
Hiddencreek's Without A Doubt


Winners Dog: (2-0-0-0)
Hiddencreek's Without A Doubt

Reserve Winners Dog
Hiddencreek's Tres Bien

Junior Puppy Dog Class
1st Hiddencreek's Without A Doubt

Open Dog Class
1st Hiddencreek's Tres Bien



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Coralyns Reflection On Ice




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   8
Group 2nd   
Ch McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   7
Group 3rd   
Ch Telford's In Good Company
  Beagle   6
Group 4th   
GCh Palakore's Let It Be Doxieluv
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   5
BPIG   
Ch McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   N/A
Best BBE In Group    Odenwolf's Lady Grinning Soul   Irish Wolfhound   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Telford's In Good Company

Best Puppy In Breed
Ch Telford's In Good Company




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Palakore's Let It Be Doxieluv




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wildwood's Benbecula


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wildwood's Benbecula

Open Dog Class
1st Wildwood's Benbecula



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Inugami's Fox And The Hound

Best Puppy In Breed
Inugami's Fox And The Hound



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Inugami's Fox And The Hound

Junior Puppy Bitch Class
1st Inugami's Fox And The Hound


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Odenwolf's Lady Grinning Soul

Select Bitch
GCh Three Little Birds' Follow My Heart



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Odenwolf's Lady Grinning Soul

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Odenwolf's Lady Grinning Soul


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh McCartney's Lavish Dreams

Best Puppy In Breed
GCh McCartney's Lavish Dreams




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Gail Forsythe (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Triumf Sibiri Magnat
  Akita   21
Group 2nd    Onyxbay's Casablanca Guardia Di Palazzo Rio   Kuvasz   19
Group 3rd   
GCh Gale Of Heavenkingdom
  Alaskan Malamute   18
Group 4th   
GCh Snowmist's Desert Chill
  Siberian Husky   11
BPIG   Ch Ironpride's Glitter Bomb   Alaskan Malamute   N/A
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat

Select Dog
Ch SheBogi's Winner Takes All




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
GCh Gale Of Heavenkingdom

Best Of Opposite Sex
Ch Ironpride's Glitter Bomb

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Shelaskan's Rebirth Of Moonsnoe

Best Puppy In Breed
Ch Ironpride's Glitter Bomb


Winners Dog: (1-4-1-1)
Tonomi's I'm A Band Leader

Junior Puppy Dog Class
1st Tonomi's I'm A Band Leader


Winners Bitch: (1-4-1-1)
Shelaskan's Rebirth Of Moonsnoe

Reserve Winners Bitch
Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

Junior Puppy Bitch Class
1st Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

12-18 Month Bitch Class
1st Bearhug's NorthernSong

Canadian Bred Bitch Class
1st Shelaskan's Rebirth Of Moonsnoe

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bearhug's Wildling On The Move


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh CinniBon's She's The One

Best Of Opposite Sex
GCh Katmandu Dot Ca




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ultrasounds No Secrets In Life


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ultrasounds No Secrets In Life

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ultrasounds No Secrets In Life



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
BWK's Frequency Of The Beat V Tudor Danes



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Onyxbay's Casablanca Guardia Di Palazzo Rio



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Pure Karma Del Gran Oso Negro

Best Puppy In Breed
Seafevers Eye On The Horizon



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Pure Karma Del Gran Oso Negro

Reserve Winners Bitch
Mariner's Ice Breaker

Junior Puppy Bitch Class
1st Seafevers Eye On The Horizon

12-18 Month Bitch Class
1st Pure Karma Del Gran Oso Negro

Canadian Bred Bitch Class
1st Mariner's Ice Breaker


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
King Zulu Von Der Haorepos

Best Of Opposite Sex
Maja Von Der Urbacher Hohe

Best Of Winners: (1-1-0-0)
King Zulu Von Der Haorepos

Best Puppy In Breed
King Zulu Von Der Haorepos


Winners Dog: (1-1-0-0)
King Zulu Von Der Haorepos

Senior Puppy Dog Class
1st King Zulu Von Der Haorepos


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Maja Von Der Urbacher Hohe

Open Bitch Class
1st Maja Von Der Urbacher Hohe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants

Best Of Opposite Sex
Slaton's TCB In A Flash

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants


Winners Dog: (1-1-0-0)
Slaton's TCB In A Flash

Open Dog Class
1st Slaton's TCB In A Flash


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants

Open Bitch Class
1st Slaton's Sam Has Lovely Pants


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Snowmist's Desert Chill




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Paperman Atlantis
  Lakeland Terrier   10
Group 2nd   
GCh Irvonhill Bugaboo
  Fox Terrier (Wire)   9
Group 3rd   
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek
  Sealyham Terrier   8
Group 4th    Skyehigh's Cracker   West Highland White Terrier   7
BPIG    Skyehigh's Cracker   West Highland White Terrier   N/A
Best BBE In Group    Algernon Sandcastle Magic Man   Schnauzer (Miniature)   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch M&M Lamz The World Is Not Enough

Best Puppy In Breed
Ch M&M Lamz The World Is Not Enough




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cairnmoor Fergus' Sorcha




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Irvonhill Bugaboo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paperman Atlantis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dralion Onrway Solitaire




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Algernon Sandcastle Magic Man

Best Of Opposite Sex
Algernon Storm Warning

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Algernon Sandcastle Magic Man


Winners Dog: (1-1-0-0)
Algernon Sandcastle Magic Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Algernon Sandcastle Magic Man


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Algernon Storm Warning

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Algernon Storm Warning


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chess Celestial Sister



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chess Celestial Sister

Open Bitch Class
1st Chess Celestial Sister


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Skyehigh's Cracker

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Cracker



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Skyehigh's Cracker

Reserve Winners Bitch
Skyehigh's Fire And Ice

Junior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Cracker

Canadian Bred Bitch Class
1st Skyehigh's Fire And Ice


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Gail Forsythe (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Jimary Belaire Bobby Bonz DJ
  Pug   20
Group 2nd   
GCh Tinyprints Dark N Manly
  Pomeranian   14
Group 3rd   
Voici Ur Gonna Hear Me Roar At Ojibway
  Italian Greyhound   12
Group 4th   Ch Pekeden Perchance A Dragon   Pekingese   11
BPIG   
Voici Ur Gonna Hear Me Roar At Ojibway
  Italian Greyhound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Moongate Yur My Boy Toy   Chihuahua (Short Coat)   0
Best BBE In Group   
The Royal We Wug
  Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
The Royal We Wug

Best Of Opposite Sex
Ch Midsummer AllAbout The Journey

Best Of Winners: (1-5-1-0)
The Royal We Wug

Best Puppy In Breed
Ch Midsummer AllAbout The Journey


Winners Dog: (1-5-1-0)
Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere


Winners Bitch: (1-5-1-0)
The Royal We Wug

Reserve Winners Bitch
Bardora Halloween Trick

Senior Puppy Bitch Class
1st Bardora Halloween Trick

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st The Royal We Wug
2nd Midsummer Somewhere In Time

Open Bitch Class
1st Midsummers Perfect Storm
2nd Endearings Tallygold Sage


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cogie's Yur My Maisie


3-6 Month Dog Class
1st Moongate Yur My Boy Toy


Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cogie's Yur My Maisie

Reserve Winners Bitch
Moongates Wrecking Ball

12-18 Month Bitch Class
1st Moongates Wrecking Ball

Open Bitch Class
1st Cogie's Yur My Maisie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Oldhavana's Phoenix At Sandant



3-6 Month Bitch Class
1st HeartsDelites Faith In Sandant


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Voici Ur Gonna Hear Me Roar At Ojibway

Best Puppy In Breed
Voici Ur Gonna Hear Me Roar At Ojibway



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Pekeden Perchance A Dragon

Best Puppy In Breed
Ch Pekeden Perchance A Dragon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Tinyprints Dark N Manly

Best Puppy In Breed
Tinyprints Charming Win


Winners Dog: (1-0-1-0)
Tinyprints Charming Win

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tinyprints Charming Win



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
Ch Jimary Belaire Bobby Bonz DJ

Best Of Opposite Sex
Heubergs Moment In Time

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Heubergs Every Chance I Get

Best Puppy In Breed
Heubergs Every Chance I Get

Select Dog
GCh Siosalach's Hammin It Up


Winners Dog: (1-2-3-0)
Heubergs Every Chance I Get

Senior Puppy Dog Class
1st Heubergs Every Chance I Get


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Heubergs Moment In Time

Reserve Winners Bitch
Heubergs I'll Always Remember You

12-18 Month Bitch Class
1st Heubergs I'll Always Remember You

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Heubergs Moment In Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Heaven Hi's Gem Twist At Szulik




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Ron Mahon Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   18
Group 2nd    Sassy's Darlin Dumplin   Boston Terrier   15
Group 3rd   
Whitecap Illy Expresso
  Dalmatian   13
Group 4th   
Ch Muirs If The Broom Fits
  Bulldog   12
BPIG    Sassy's Darlin Dumplin   Boston Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Gumby's Kiss From A Rose   Chinese Shar-Pei   0
Best BBE In Group    Fullofbull's Ringside Gossip   French Bulldog   0
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sassy's Darlin Dumplin

Best Puppy In Breed
Sassy's Darlin Dumplin



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sassy's Darlin Dumplin

Reserve Winners Bitch
Canmoy's Boston Broadway Baby

Junior Puppy Bitch Class
1st Canmoy's Boston Broadway Baby

Open Bitch Class
1st Sassy's Darlin Dumplin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 3 pts (0-1-0-3)
GCh Muirs If The Broom Fits

Best Puppy In Breed
ThunderBulls Sugar Britches Of Rugerlane

Select Bitch
Ch Muir's Chicka Wow Wow


3-6 Month Dog Class
1st Muir N Tremars Not Done Yet


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Bitch Class
1st Gumby's Kiss From A Rose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Whitecap Illy Expresso

Best Puppy In Breed
Whitecap Illy Expresso



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Whitecap Illy Expresso

Junior Puppy Bitch Class
1st Whitecap Illy Expresso


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Bythebulls Wonder Girl

Best Of Opposite Sex
GCh Seulement Tissage Mes Reves

Best Puppy In Breed
Ch Bythebulls Wonder Girl



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Fullofbull's Ringside Gossip

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fullofbull's Ringside Gossip

3-6 Month Bitch Class
1st Fullofbull's Did You Hear That
2nd Seulement Lisse Et Doux


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Ch Keesridge's Ode To Valhallla

Best Of Opposite Sex
Keesridge's Starlit Skye

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Keesridge Baby Let's Cruz

Best Puppy In Breed
Keesridge Baby Let's Cruz

Select Dog
GCh Keesridge Echo Across An Ocean


Winners Dog: (1-2-2-0)
Keesridge Baby Let's Cruz

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keesridge Baby Let's Cruz


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Keesridge's Starlit Skye

Reserve Winners Bitch
Keesridge's All That Jazz

12-18 Month Bitch Class
1st Keesridge's All That Jazz

Open Bitch Class
1st Keesridge's Starlit Skye


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Merrylegs Will Raise The Standard




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh ThundeRun Night Editor
  Australian Shepherd   28
Group 2nd   
GCh Byeyo's Miss Lulu Blue
  Australian Cattle Dog   21
Group 3rd   
GCh Maplemyst's Moonshadow
  Finnish Lapphund   17
Group 4th   
Ch Cameron's Bannockburn Bettyann
  Bearded Collie   16
BPIG   
Wenlisa's Forged At Ausable Rvr
  Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Glasgowhills Th Right Stuff   Collie (Smooth)   0
Best BBE In Group    Herdabout The Perfect Blend   Mudi   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (1-0-0-3)
GCh Byeyo's Miss Lulu Blue

Best Of Opposite Sex
Nail Hills Make It So Number One

Best Puppy In Breed
Nail Hills Make It So Number One

Select Bitch
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum


Winners Dog: (1-0-0-3)
Nail Hills Make It So Number One

Senior Puppy Dog Class
1st Nail Hills Make It So Number One


3-6 Month Bitch Class
1st Byeyo's It's All About Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
GCh ThundeRun Night Editor

Best Of Opposite Sex
Ch Ausable Rvr Ninety Nine Problems

Best Of Winners: (2-1-2-2)
Wenlisa's Forged At Ausable Rvr

Best Puppy In Breed
Wenlisa's Forged At Ausable Rvr

Select Dog
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy

Select Bitch
Ch Hearthside Eloquence


Winners Bitch: (2-1-2-2)
Wenlisa's Breezy Cover Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Breezy Cover Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cameron's Bannockburn Bettyann




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Glasgowhill's Legacy Of Twin Pine

Best Of Opposite Sex
Glasgowhill's Serendipity

Best Puppy In Breed
Ch Glasgowhill's Legacy Of Twin Pine


3-6 Month Dog Class
1st Glasgowhill's Magnum Force


Winners Bitch: (0-3-1-0)
Glasgowhill's Serendipity

Reserve Winners Bitch
Glasgowhill Fashion Statement

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glasgowhill's Bodacious

Open Bitch Class
1st Glasgowhill's Serendipity
2nd Glasgowhill Fashion Statement

3-6 Month Bitch Class
1st Glasgowhill's Million # Baby


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Glasgowhill Nightstar Andromeda


3-6 Month Dog Class
1st Glasgowhills Th Right Stuff


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maplemyst's Moonshadow




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Hellwigg's Clash Of The Titans




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ashland's Radiant Cowboy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Nyirsegfia Fecsego

Best Of Opposite Sex
Herdabout The Perfect Blend


3-6 Month Dog Class
1st McPotter's Creek's Tuzvihar


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Herdabout The Perfect Blend

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Herdabout The Perfect Blend


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Crinan All That Jazz

Best Of Opposite Sex
Crinan Final Decision

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Crinan All That Jazz

Best Puppy In Breed
Crinan Final Decision


Winners Dog: (1-1-0-0)
Crinan Final Decision

Senior Puppy Dog Class
1st Crinan Final Decision


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Crinan All That Jazz

Open Bitch Class
1st Crinan All That Jazz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Excalibur's Runnin Outta Sunshine

Best Of Opposite Sex
Wingenium Emangy

Best Puppy In Breed
Bredright Pearl Harbour



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Wingenium Emangy

Reserve Winners Bitch
Bredright Pearl Harbour

Junior Puppy Bitch Class
1st Bredright Pearl Harbour

12-18 Month Bitch Class
1st Wingenium Emangy

Open Bitch Class
1st Foxlore Dark Secret


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By