Kelowna Kennel Club
Saturday, May 18, 2024



Related Results

Conformation

Friday, May 17
Friday, May 17 (Ltd Show - Group 1)
Saturday, May 18
Saturday, May 18 (Ltd Show - Ye Olde Group 3)
Sunday, May 19
Sunday, May 19 (Ltd Show - Group 7)
Monday, May 20
Monday, May 20 (Ltd Show - Group 3)

Obedience

Friday, May 17 (Obedience Trial-1)
Saturday, May 18 (Obedience Trial-2)

Rally Obedience

Friday, May 17 (Rally Trial-1)
Saturday, May 18 (Rally Trial-2)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Mike Jackman
Finnish Lapphund  
Ch Maplemyst Bold With A Smooth Finnish
Points: 206 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Mike Jackman
Griffon (Wire-Haired Pointing)  
GCh Duchess du Pimbina
Points: 137
Best Puppy In Show
Judge: Mike Jackman
Shetland Sheepdog  
Amaley's Celestial Serenade
Best Baby Puppy In Show
Judge: Mike Jackman
Rottweiler  
Maplemor's It Was Worth The Wait v Quickfire
Best Veteran In Show
Judge: Mike Jackman
Irish Terrier  
GCh Red Branch D'Artagnan Of The Ring








Group 1 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Duchess du Pimbina
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   44
Group 2nd   
GChB Kulana Prime Time
  Setter (Irish)   43
Group 3rd   
GCh Waypoints Destiny Of Ghostprints
  Weimaraner   41
Group 4th   
GCh Monarda's When The Stars Align
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   32
BPIG    Redjack Sjoblom's Pint O Guinness   Spaniel (American Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Crossfire Autumn Harvest   Setter (Irish Red & White)   0
Best Veteran In Group   Ch Kayenna's Chasing Gold   Retriever (Golden)   0
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Duchess du Pimbina



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Hunterspride Magic In The Valley



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
Ch Nadina's Hot Little Bear

Best Of Opposite Sex
GChB Tamarack's Precious Gem

Select Bitch
Ch Westbrook's Blind Date


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Blackpearl N Ynot Chief At Tanash

Best Of Opposite Sex
Majestic Caliber Supreme Star At Tanash

Best Puppy In Breed
Danrich's Simply In Love



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Majestic Caliber Supreme Star At Tanash

Reserve Winners Bitch
Danrich's Simply In Love

Senior Puppy Bitch Class
1st Danrich's Simply In Love

Open Bitch Class
1st Majestic Caliber Supreme Star At Tanash

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Towerpoint Westward Bound

Best Of Opposite Sex
Ramblinrun Eimear

Best Puppy In Breed
Ramblinrun Eimear



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Ramblinrun Eimear

Reserve Winners Bitch
Ramblinrun Eedin

Senior Puppy Bitch Class
1st Ramblinrun Eimear
2nd Ramblinrun Eedin

4-6 Month Bitch Class
1st Crossfire Autumn Harvest

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Kulana Prime Time

Select Bitch
Ch Kilbane Wind Song Of Anerley



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Kabasia Sea Of Dreams

Best Of Opposite Sex
Ch Kabasia Sea Me Shine



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kabasia Sea Of Dreams

12-18 Month Bitch Class
1st Kabasia Sea Of Dreams

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Labeth's Forever Yours With Edasiy

Best Of Opposite Sex
Jamesfield Just A Vibe With Edasiy

Best Puppy In Breed
Jamesfield Just A Vibe With Edasiy


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Shore Darling Darla At Tanash

Select Bitch
Ch Bryden's Signed Sealed Delivered



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Amora Alpine's Super Black Eagle

Best Of Opposite Sex
Szuni's Kosmic Time Warp



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Szuni's Kosmic Time Warp

Reserve Winners Bitch
Alpine's Set The World On Fire

Canadian Bred Bitch Class
1st Szuni's Kosmic Time Warp

Open Bitch Class
1st Alpine's Set The World On Fire

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 8 pts (3-4-1-1)
GCh Waypoints Destiny Of Ghostprints

Best Of Opposite Sex
GCh Ashmores The Eighth Note

Best Of Winners: (3-4-1-1)
Trax Side Hustle

Best Puppy In Breed
Graenit's Bark At The Moon Von Trax


Winners Bitch: (3-4-1-1)
Trax Side Hustle

Reserve Winners Bitch
Trax Freeloader

12-18 Month Bitch Class
1st Trax Side Hustle
2nd Ghostprints Simplee Irresistible

Open Bitch Class
1st Trax Freeloader
2nd Trax Lady Bird Of The Lake





Group 2 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hollyrood Aurelia Feralia
  Deerhound (Scottish)   13
Group 2nd    Pikkinokka's Star Topaz Honeybear   Finnish Spitz   12
Group 3rd   
Ch Regalcrown's Heart Of Hearts
  Rhodesian Ridgeback   10
Group 4th   
Fuimus's National Treasure
  Bloodhound   5
BPIG No Entry
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bonsecours Can't Help Falling In Love


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fuimus's National Treasure



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fuimus's National Treasure

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fuimus's National Treasure

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Gurkha's Sometimes I Get Carried Away



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Hollyrood Aurelia Feralia



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pikkinokka's Star Topaz Honeybear

Best Of Opposite Sex
Sukunimi Rufus

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pikkinokka's Star Topaz Honeybear


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sukunimi Rufus

Open Dog Class
1st Sukunimi Rufus

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Vigeland's Iron Mountain


Winners Dog: (1-0-0-0)
Vigeland's Iron Mountain

Open Dog Class
1st Vigeland's Iron Mountain


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Nefer-Temu Ultimate Darkness


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GCh Regalcrown's Heart Of Hearts

Best Of Opposite Sex
Regalcrown's Straight From The Heart

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Regalcrown's Straight From The Heart

Select Dog
Ch Crossed Pines Pablo Creek Jude Of Courage


Winners Dog: (1-1-3-0)
Regalcrown's Heart Of Gold

Open Dog Class
1st Regalcrown's Heart Of Gold





Group 3 - Brenton Wright Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Livesky's After Party In Vegas
  Great Dane   25
Group 2nd   Ch Legendale N KO Madness Of The Storm   Doberman Pinscher   23
Group 3rd   Ch Wathaman's Helluva Hasty Turn   Rottweiler   18
Group 4th   
Ch Cerasi Astronomia Nova
  Eurasier   17
BPIG   Ch Legendale N KO Madness Of The Storm   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Maplemor's It Was Worth The Wait v Quickfire
  Rottweiler   0
Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Outlander's I Can Hold My Own

Best Of Opposite Sex
Dune's Heart Won't Lie

Best Puppy In Breed
Dune's Heart Won't Lie



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dune's Heart Won't Lie

Junior Puppy Bitch Class
1st Dune's Heart Won't Lie

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Pawsonlake Echo Of Monashee



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Pawsonlake Darby O'Neill

Open Bitch Class
1st Pawsonlake Darby O'Neill

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
NTK's Don't Stop Believing



Winners Bitch: (0-3-0-0)
NTK's Don't Stop Believing

Reserve Winners Bitch
Samson's Takes Flight to Annarva

Canadian Bred Bitch Class
1st Samson's Takes Flight to Annarva

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st NTK's One & Only

Open Bitch Class
1st NTK's Don't Stop Believing

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
Ch Legendale N KO Madness Of The Storm

Best Of Opposite Sex
Ch Dragonhills Numbero Uno

Best Puppy In Breed
Ch Legendale N KO Madness Of The Storm

Select Bitch
GCh Legendale N Ko's Blazing Sunshine



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Ravensown Devil Or Angel @ Foxfire

Reserve Winners Bitch
Dragonhill's Liotta

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dragonhill's Liotta

Open Bitch Class
1st Ravensown Devil Or Angel @ Foxfire

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cerasi Astronomia Nova



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Livesky's After Party In Vegas

Select Dog
Ch Cilka's Fortune Favours The Brave



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Gryphoenix Athena The Wise

Best Of Opposite Sex
Gryphoenix Adonis The Romantic

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Gryphoenix Adonis The Romantic

Best Puppy In Breed
Gryphoenix Beaujolais Nouveau


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Gryphoenix Beaujolais Nouveau

Senior Puppy Bitch Class
1st Gryphoenix Beaujolais Nouveau

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mostabear's Repeat Offender


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mostabear's Repeat Offender

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mostabear's Repeat Offender


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Armada's Ace Up Her Sleeve

Best Of Opposite Sex
Aquadea Reach For The Stars

Select Bitch
Ch Aquadea Primeira Estrela


Winners Dog: (1-0-0-2)
Aquadea Reach For The Stars

12-18 Month Dog Class
1st Aquadea Reach For The Stars


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wathaman's Helluva Hasty Turn

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Vanderbilt's Feeling Lucky

Best Of Opposite Sex
Clover From Aurora Sky

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Vanderbilt's Feeling Lucky

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Feeling Lucky


Winners Dog: (1-2-0-0)
Vanderbilt's Feeling Lucky

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Feeling Lucky


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Clover From Aurora Sky

Reserve Winners Bitch
Shirokuma's Princess Buttercup Of Natasha

12-18 Month Bitch Class
1st Clover From Aurora Sky

Open Bitch Class
1st Shirokuma's Princess Buttercup Of Natasha





Group 4 - Brenton Wright Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze
  Irish Terrier   11
Group 2nd   
GChS Marauders I'm Your Huckleberry
  American Staffordshire Terrier   10
Group 3rd   
GCh Iz's Spring Fling
  Cairn Terrier   9
Group 4th    Brrams Whiskey Jack   Border Terrier   8
BPIG No Entry
Best Veteran In Group   
GCh Red Branch D'Artagnan Of The Ring
  Irish Terrier   0
Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Marauders I'm Your Huckleberry



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Brrams Whiskey Jack

Best Of Opposite Sex
Glebeheath Olivia

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Brrams Whiskey Jack


Winners Dog: (1-1-0-0)
Brrams Whiskey Jack

Open Dog Class
1st Brrams Whiskey Jack


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Glebeheath Olivia

12-18 Month Bitch Class
1st Glebeheath Olivia

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Renica's Breath Of The Wild



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Iz's Spring Fling



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mythwood Rowan Greenhand


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mythwood Rowan Greenhand

Open Dog Class
1st Mythwood Rowan Greenhand


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blueve's Harmony Of The Spheres



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Blueve's Harmony Of The Spheres

Open Bitch Class
1st Blueve's Harmony Of The Spheres

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dignpop Every Flavour Beans At GoodNGold


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Alleurin A Helluva Ride



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Alleurin A Helluva Ride

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Alleurin A Helluva Ride

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dynastaffs Pippi Long Stocking



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Iz's Locked N Loaded







Group 5 - Ann Felske-Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   22
Group 2nd   
Ch Bellamor's Night At The Oscars
  Pomeranian   18
Group 3rd   Ch Apricot Kiss U R My Forest King   Pug   15
Group 4th   
GChB Harana Fatboy Slim
  Cavalier King Charles Spaniel   14
BPIG   
Ch Bellamor's Night At The Oscars
  Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pikkinokka's The Cat's Pajamas   Pomeranian   0
Judge: Ann Felske-Jackman

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GChB Harana Fatboy Slim

Best Of Opposite Sex
GCh Northpointe Mata Hari

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Cresthaven's Summer Night By The Creek

Best Puppy In Breed
Caviolia's M!ssundaztood

Select Dog
Ch Kewpy's The Beat Goes On At Crosson


Winners Dog: (1-3-2-1)
Kendallkastle Leap Of Faith

12-18 Month Dog Class
1st Kendallkastle Leap Of Faith


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Cresthaven's Summer Night By The Creek

Reserve Winners Bitch
Harana Caviolia's Be Mine

Junior Puppy Bitch Class
1st Caviolia's M!ssundaztood

12-18 Month Bitch Class
1st Cresthaven's Summer Night By The Creek

Open Bitch Class
1st Harana Caviolia's Be Mine

4-6 Month Bitch Class
1st Cresthaven's Heart Shaped Box

Judge: Ann Felske-Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Hileigh's Oswald Of York

Select Dog
Ch Montclaire's Spirit Bear



Judge: Ann Felske-Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Solarus Luna



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Solarus Luna

12-18 Month Bitch Class
1st Solarus Luna

Judge: Ann Felske-Jackman

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Vanstone Journey With Cinnabarmm

Best Of Opposite Sex
Ch Pandabear's Willow

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Estacaliente Northern Lights 2nd


Winners Dog: (1-2-1-1)
Pandabear's Calling Dibs

12-18 Month Dog Class
1st Pandabear's Calling Dibs


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Estacaliente Northern Lights 2nd

Reserve Winners Bitch
Cinnabarmm Spice It Up 4 Tenderheart

Canadian Bred Bitch Class
1st Cinnabarmm Spice It Up 4 Tenderheart

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Estacaliente Northern Lights 2nd

Judge: Ann Felske-Jackman

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Naturalgems Ladymagic Tempest Of Rushine

Best Puppy In Breed
Naturalgems Ladymagic Tempest Of Rushine


Judge: Ann Felske-Jackman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Bellamor's Night At The Oscars

Best Of Opposite Sex
Whereokoura Born Free

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Verdandi's Dodged A Bullet At Pikkinokka

Best Puppy In Breed
Ch Bellamor's Night At The Oscars


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Whereokoura Born Free

Canadian Bred Bitch Class
1st Whereokoura Born Free

4-6 Month Bitch Class
1st Verdandi's Black Beauty Of Pikkinokka

Judge: Ann Felske-Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Apricot Kiss U R My Forest King







Group 6 - Brenton Wright Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Diplomat Lakeridge It's Only Money
  Poodle (Standard)   17
Group 2nd   
GChG TR Special Edition At Berlane
  French Bulldog   15
Group 3rd   Ch Kimmit's Cyber Queen   Xoloitzcuintli (Standard)   10
Group 4th   
GCh Kojiros Wild Wild West
  Shih Tzu   9
BPIG   
Parkway's Blaze Of Glory
  Shih Tzu   N/A
Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rakaro's Roll 'N With The Changes


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rakaro's Roll 'N With The Changes

12-18 Month Dog Class
1st Rakaro's Roll 'N With The Changes


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Tonofdal Leilani Over The Rainbow



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Winterspear at Kalokairie

Open Bitch Class
1st Winterspear at Kalokairie

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChG TR Special Edition At Berlane

Best Of Opposite Sex
GCh BFF's Tennessee Wiskey

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Chapo Slavic Storm

Best Puppy In Breed
Chapo Slavic Storm


Winners Dog: (1-2-1-1)
Chapo Slavic Storm

Junior Puppy Dog Class
1st Chapo Slavic Storm


Winners Bitch: (1-2-1-1)
BFF's Whiskey Lullaby

Reserve Winners Bitch
Artemis Moon Of Frog Castle

12-18 Month Bitch Class
1st Artemis Moon Of Frog Castle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st BFF's Whiskey Lullaby

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Diplomat Lakeridge It's Only Money

Select Dog
GChG Litilann's WinterGarden Style N' Eaze



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Kojiros Wild Wild West

Best Of Opposite Sex
Ch Trueaires Tiny Dancer Full Of Grace

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Parkway's Blaze Of Glory

Best Puppy In Breed
Parkway's Blaze Of Glory


Winners Dog: (2-3-1-1)
Parkway's Blaze Of Glory

Reserve Winners Dog
Grace's Prince Valiant

Senior Puppy Dog Class
1st Parkway's Blaze Of Glory

Open Dog Class
1st Grace's Prince Valiant

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kimmit's Cyber Queen





Group 7 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Maplemyst Bold With A Smooth Finnish
  Finnish Lapphund   68
Group 2nd   
Ch Solo's Bayou Le Vacher
  Berger Picard   49
Group 3rd   Ch Carmorosa N Celticmoon's Quantum Fyre @ Aychess   Belgian Shepherd Dog   48
Group 4th   
Amaley's Celestial Serenade
  Shetland Sheepdog   40
BPIG   
Amaley's Celestial Serenade
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Uniquity's N'finite Storm
  Belgian Shepherd Dog   0
Best Veteran In Group   
GChB Cobbers Dine N Dash
  Australian Cattle Dog   0
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Ch WNR's Frankly Speaking

Best Of Opposite Sex
WNR's That Guy

Best Of Winners: (1-3-0-1)
WNR's That Guy

Best Puppy In Breed
WNR's That Guy


Winners Dog: (1-3-0-1)
WNR's That Guy

Junior Puppy Dog Class
1st WNR's That Guy


Winners Bitch: (1-3-0-1)
WNR She's B Witch' N

Reserve Winners Bitch
WNR's Spirited Firestorm

Junior Puppy Bitch Class
1st WNR She's B Witch' N
2nd WNR's Spirited Firestorm
3rd WNR Iron Rose

Veteran Female
GChB Cobbers Dine N Dash

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 4 pts (2-0-0-3)
Sheep's Kin Keeper Of The Gold

Best Of Opposite Sex
GChB Vanstone Tenderhearted Girl

Best Puppy In Breed
Sheep's Kin Keeper Of The Gold

Select Bitch
Ch Shadomoon's Without Further Delay


Winners Dog: (2-0-0-3)
Sheep's Kin Keeper Of The Gold

Reserve Winners Dog
Sheep's Kin Irish Bushels

Senior Puppy Dog Class
1st Sheep's Kin Keeper Of The Gold

Open Dog Class
1st Sheep's Kin Irish Bushels

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 7 pts (4-3-1-0)
Ch Carmorosa N Celticmoon's Quantum Fyre @ Aychess

Best Of Opposite Sex
Uniquity's Kerosene of Serack

Best Of Winners: (4-3-1-0)
15 Firs Celticmoon O'wishcraft

Best Puppy In Breed
Uniquity's Line Of Credit


Winners Dog: (4-3-1-0)
15 Firs Celticmoon O'wishcraft

Reserve Winners Dog
Shadanatam Rumour Has It

Junior Puppy Dog Class
1st Uniquity's Line Of Credit

Bred By Exhibitor Dog Class
1st 15 Firs Celticmoon O'wishcraft

Open Dog Class
1st Shadanatam Rumour Has It
2nd Celticmoon Aychess Hypnotic

4-6 Month Dog Class
1st Uniquity's N'finite Storm

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Solo's Bayou Le Vacher



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
Cherfire's Chasin' Tornadoes

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Cassori Demuir Reminiscent

Best Puppy In Breed
Cherfire's Chasin' Tornadoes


Winners Dog: (2-2-0-1)
Cherfire's Chasin' Tornadoes

Reserve Winners Dog
Davenloch The Company You Keep

Senior Puppy Dog Class
1st Cherfire's Chasin' Tornadoes

12-18 Month Dog Class
1st Davenloch The Company You Keep


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Cassori Demuir Reminiscent

Reserve Winners Bitch
Cherfire Hileigh Stormy Weather

Senior Puppy Bitch Class
1st Cherfire Hileigh Stormy Weather

Open Bitch Class
1st Cassori Demuir Reminiscent

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Artemis Z Mamutova Dvora

Best Of Opposite Sex
Clarknberg's What About Second Breakfast

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Artemis Z Mamutova Dvora

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
Amaley's Celestial Serenade

Best Of Opposite Sex
Canyonview Whiskey In A Jar

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Amaley's Celestial Serenade

Best Puppy In Breed
Amaley's Celestial Serenade

Select Dog
GCh Amberlyn's Ticket To The Top

Select Bitch
Ch Madselin Manuscript For Music


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Amaley's Celestial Serenade

Reserve Winners Bitch
Madselin Summer Sunshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Amaley's Celestial Serenade

Open Bitch Class
1st Madselin Summer Sunshine

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Aurigan Simayak's Shoot For The Stars

Best Of Opposite Sex
GChS Aurigan Simayak's Mask Of Zorro

Best Puppy In Breed
Aurigan Simayak's Shoot For The Stars



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Aurigan Simayak's Shoot For The Stars

Senior Puppy Bitch Class
1st Aurigan Simayak's Shoot For The Stars

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gwyndolyns Queen Of Elegance



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gwyndolyns Queen Of Elegance

Reserve Winners Bitch
Classic's Voice Of Reason

12-18 Month Bitch Class
1st Classic's Voice Of Reason

Open Bitch Class
1st Gwyndolyns Queen Of Elegance

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By