Victoria City Kennel Club
Friday, March 3, 2023



Related Results

Conformation

Friday, March 03
Friday, March 03 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, March 04
Saturday, March 04 (Ltd Show - Retrievers)
Sunday, March 05
Sunday, March 05 (Ltd Show - Group 7)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Lee Steeves
Xoloitzcuintli (Standard)  
GCh Negra Consentida (Arena)
Points: 313 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Lee Steeves
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 280
Best Puppy In Show
Judge: Lee Steeves
German Shepherd Dog  
Ch Kohlein's Lara Balares
Best Baby Puppy In Show
Judge: Lee Steeves
Bull Terrier  
Snarfington Groucho Mouse
Best Breeder-Owner Handled In Show
Judge: Lee Steeves
Poodle (Standard)  
GCh Diplomat Lakeridge It's Only Money








Group 1 - Kathleen Anderson-Wulff Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   71
Group 2nd   
GChB Goldplus Honky Tonk Man
  Retriever (Golden)   70
Group 3rd   
GCh Suma's Mistero L'Uomo Mascherato
  Pointer (German Short-Haired)   52
Group 4th   
GChS Tollchester Free'Dom Fighter
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   47
BPIG   
Tchesinkut's Black Tie Affair
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Reidwood More Than A Pretty Face
  Setter (English)   0
Best B/O Handled In Group    Goldstreak Demin WearsBluJeans   Retriever (Golden)   0
Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GCh Lagotto Hill Perugena

Best Of Opposite Sex
Laodicea's Joel Maisel

Best Puppy In Breed
Laodicea's Joel Maisel


Winners Dog: (2-0-0-2)
Laodicea's Joel Maisel

Reserve Winners Dog
Solipse Ti Piace Mare

Junior Puppy Dog Class
1st Laodicea's Joel Maisel

12-18 Month Dog Class
1st Solipse Ti Piace Mare


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChB Suma's Mistero L'Uomo Mascherato

Best Of Opposite Sex
Hunterspride Rivereen Rambler

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Clarity's Silver Lining

Select Dog
GChB Malhaven Mastro Di Saltello


Winners Dog: (1-2-2-0)
Clarity's Silver Lining

Open Dog Class
1st Clarity's Silver Lining


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Hunterspride Rivereen Rambler

Reserve Winners Bitch
Hunterspride New Beginnings Tiaka

12-18 Month Bitch Class
1st Hunterspride New Beginnings Tiaka

Open Bitch Class
1st Hunterspride Rivereen Rambler

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stonepeake Third Time Lucky

Best Puppy In Breed
Stonepeake Third Time Lucky



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stonepeake Third Time Lucky

Junior Puppy Bitch Class
1st Stonepeake Third Time Lucky

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 17 pts (5-7-6-0)
GChB Goldplus Honky Tonk Man

Best Of Opposite Sex
Soundview's Ropin' The Wind

Best Of Winners: (5-7-6-0)
Goldstreak Demin WearsBluJeans

Best Puppy In Breed
Verdoro's Top Secret

Select Dog
GChS Allsgold Where The Wild Things Are


Winners Dog: (5-7-6-0)
Goldstreak Demin WearsBluJeans

Reserve Winners Dog
Kitsana's Free Spirit

Senior Puppy Dog Class
1st Verdoro's Top Secret

Canadian Bred Dog Class
1st Kitsana's Free Spirit

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Goldstreak Demin WearsBluJeans

Open Dog Class
1st Kitsana's Odds On Favourite
2nd Meradi's The Red Baron

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 9 pts (2-3-1-4)
GCh Grandriver's Raising A Ruckus

Best Of Opposite Sex
GCh Danrich's Custom Toy

Best Of Winners: (2-3-1-4)
Tchesinkut's Black Tie Affair

Best Puppy In Breed
Tchesinkut's Black Tie Affair

Select Bitch
GChS Danrich's Polly Pocket


Winners Dog: (2-3-1-4)
Tchesinkut's Black Tie Affair

Reserve Winners Dog
Shawnigan Camalire Hobbs

Junior Puppy Dog Class
1st Tchesinkut's Black Tie Affair

Open Dog Class
1st Shawnigan Camalire Hobbs

4-6 Month Dog Class
1st Tchesinkut's The High Life

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 11 pts (4-2-2-4)
GChS Tollchester Free'Dom Fighter

Best Of Opposite Sex
GCh Rainkist Girl On A Mission

Best Of Winners: (4-2-2-4)
Readyfor Dark Pearl Of Oceantide

Best Puppy In Breed
Topaws Better Believe It

Select Dog
GCh Oryxes Rainkist Bottle Rocket Rebel

Select Bitch
Ch Tollchester Spice It Up


Winners Bitch: (4-2-2-4)
Topaws Basket Of Gold

Reserve Winners Bitch
Tollchester's Lilvalley McHotty

Senior Puppy Bitch Class
1st Topaws Basket Of Gold

Open Bitch Class
1st Tollchester's Lilvalley McHotty

4-6 Month Bitch Class
1st Lealee's Iridescent Star
2nd Lealee's Star Guardian

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sevenoaks Spotify



4-6 Month Bitch Class
1st Reidwood More Than A Pretty Face

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kulana Quiet On The Set At Allsgold

Best Puppy In Breed
Kulana Quiet On The Set At Allsgold


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kulana Quiet On The Set At Allsgold

Senior Puppy Dog Class
1st Kulana Quiet On The Set At Allsgold


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Qashqai Of Your Sweetest Dream

Select Dog
GChB Redjack Sjoblom's Midnight Moonrider



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (4-0-0-0)
Fernhill's North Star

Best Puppy In Breed
Fernhill's North Star


Winners Dog: (4-0-0-0)
Fernhill's North Star

Reserve Winners Dog
Stormking Islandview Perfecto

Junior Puppy Dog Class
1st Fernhill's North Star

12-18 Month Dog Class
1st Hunterslove Tofu

Canadian Bred Dog Class
1st Islandview Wild At Heart

Open Dog Class
1st Stormking Islandview Perfecto


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChB Ranzfel Celtic Blue Morag

Best Of Opposite Sex
Elcazador Highest Score

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Cantabria Lochsong


Winners Dog: (1-2-0-1)
Elcazador Highest Score

Junior Puppy Dog Class
1st Elcazador Highest Score


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Cantabria Lochsong

Reserve Winners Bitch
Elcazador Hot Topic

Junior Puppy Bitch Class
1st Cantabria Lochsong
2nd Elcazador Hot Topic

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Keypoint's My What A Guy That Gaston

Best Puppy In Breed
Keypoint's My What A Guy That Gaston


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Coast Range Through Fire And Storm


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Firmstone's Aruna



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Firmstone's Aruna

Open Bitch Class
1st Firmstone's Aruna

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChG Bartland's Poseidon Adventure

Best Of Opposite Sex
Bartland's Fully Loaded

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Target's Surrounded By Your Embrace

Best Puppy In Breed
Target's Surrounded By Your Embrace


Winners Dog: (1-1-0-2)
Bartland's Fully Loaded

Junior Puppy Dog Class
1st Bartland's Fully Loaded


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Target's Surrounded By Your Embrace

Senior Puppy Bitch Class
1st Target's Surrounded By Your Embrace





Group 2 - Kathleen Anderson-Wulff Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Habi Nago Manwe
  Rhodesian Ridgeback   26
Group 2nd   
GChS Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   22
Group 3rd    Polo's Crown Me King   Afghan Hound   19
Group 4th    Lemonladies Queensland   Beagle   15
BPIG    Polo's Crown Me King   Afghan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Donachies Hogmanay   Dachshund (Miniature Smooth)   0
Best B/O Handled In Group   
Coso's Mejores Amigos
  Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Polo's Crown Me King

Best Of Opposite Sex
Polo's Secrets Of The Crown

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Polo's Crown Me King

Best Puppy In Breed
Polo's Crown Me King


Winners Dog: (2-2-0-0)
Polo's Crown Me King

Reserve Winners Dog
Polo's The Royal Advisor

Junior Puppy Dog Class
1st Polo's Crown Me King
2nd Polo's The Royal Advisor


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Polo's Secrets Of The Crown

Reserve Winners Bitch
Nalikar's What Comes Next

Junior Puppy Bitch Class
1st Polo's Secrets Of The Crown

12-18 Month Bitch Class
1st Nalikar's What Comes Next

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Lemonladies Queensland

Best Of Opposite Sex
Meriadoc Wynfield Secret Garden

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Lemonladies Queensland

Best Puppy In Breed
Lemonladies Queensland

Select Bitch
Ch Breigayt's Steeldust River


Winners Dog: (1-2-0-1)
Meriadoc Wynfield Secret Garden

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Meriadoc Wynfield Secret Garden


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Lemonladies Queensland

Reserve Winners Bitch
Breigayt's Fancy Like

Junior Puppy Bitch Class
1st Lemonladies Queensland

12-18 Month Bitch Class
1st Breigayt's Fancy Like

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Waldiedox Can U Keep A Secret

Best Of Opposite Sex
Ch Joskip's Moonlight Reflection ML



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Waldiedox Can U Keep A Secret

Open Bitch Class
1st Waldiedox Can U Keep A Secret

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Donachies Sovereign Gold



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Donachies Sovereign Gold

Canadian Bred Bitch Class
1st Donachies Sovereign Gold

4-6 Month Bitch Class
1st Donachies Hogmanay

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChG Necesse's Defendo Dominus

Best Of Opposite Sex
GCh Hollyrood Aurelia Feralia

Best Puppy In Breed
Eynhallow Mon Petit Chou At Hollyrood



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Eynhallow Mon Petit Chou At Hollyrood

Junior Puppy Bitch Class
1st Eynhallow Mon Petit Chou At Hollyrood

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Kinsols Kova The Sassy One

Best Of Opposite Sex
Kinsols Birth Of A Star

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Kinsols Kova The Sassy One

Best Puppy In Breed
Kinsols Birth Of A Star


Winners Dog: (1-2-0-0)
Kinsols Birth Of A Star

Junior Puppy Dog Class
1st Kinsols Birth Of A Star


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Kinsols Kova The Sassy One

Reserve Winners Bitch
Pikkinokka's Glory Days

12-18 Month Bitch Class
1st Kinsols Kova The Sassy One

Open Bitch Class
1st Pikkinokka's Glory Days

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Briaroot's If You Give A Mouse A Cookie

Best Of Opposite Sex
Ironquest's Fair Lady

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Briaroot's If You Give A Mouse A Cookie

Best Puppy In Breed
Briaroot's If You Give A Mouse A Cookie


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ironquest's Fair Lady

Open Bitch Class
1st Ironquest's Fair Lady

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Habi Nago Manwe

Best Of Opposite Sex
Jesmyster's Mystical Once Upon A Time

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Coso's Mejores Amigos

Best Puppy In Breed
Coso's Ama La Vita


Winners Dog: (1-2-1-0)
Coso's Mejores Amigos

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Coso's Mejores Amigos


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Jesmyster's Mystical Once Upon A Time

Reserve Winners Bitch
Coso's Ama La Vita

Junior Puppy Bitch Class
1st Coso's Ama La Vita

Open Bitch Class
1st Jesmyster's Mystical Once Upon A Time

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Akashima's Kochi Ken Asami Fuyu No Ko



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Akashima's Kochi Ken Asami Fuyu No Ko

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Akashima's Kochi Ken Asami Fuyu No Ko

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Treadway Got To Get You Into My Life

Best Puppy In Breed
Aberle's Violet Lite Bright


Winners Bitch: (0-2-0-1)
Aberle's Violet Lite Bright

Reserve Winners Bitch
Donachies Stone Of Destiny

Senior Puppy Bitch Class
1st Aberle's Violet Lite Bright

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Donachies Stone Of Destiny





Group 3 - Delvina Beaulac Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mephisto N Top Knotch XOXO Gossip Girl
  Boxer   37
Group 2nd   
GCh Mtn-To-Sea Let's Get Ready
  Newfoundland   31
Group 3rd   
GCh Legendale N KO Summer Breeze
  Doberman Pinscher   30
Group 4th   
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   26
BPIG    Banbury's Sexy's Back In Black   Bullmastiff   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Sancha's Elevated Proof For Samoden
  Samoyed   0
Best B/O Handled In Group   
GCh Legendale N KO Summer Breeze
  Doberman Pinscher   0
Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Daomori Dream Big To Outlander

Best Of Opposite Sex
GCh Outlander's Take Me Back In Time



Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Snowcountry's First Tracks On Brandywine

Best Of Opposite Sex
Seaberns Starseeker

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Snowcountry's First Tracks On Brandywine

Best Puppy In Breed
Snowcountry's First Tracks On Brandywine


Winners Bitch: (2-4-0-0)
Snowcountry's First Tracks On Brandywine

Reserve Winners Bitch
Seaberns Perfect Storm

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowcountry's First Tracks On Brandywine

Canadian Bred Bitch Class
1st Kalamity's Terresistible

Open Bitch Class
1st Seaberns Perfect Storm
2nd Taplac's Lean On Me Misty

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
GChS Mephisto N Top Knotch XOXO Gossip Girl

Best Of Opposite Sex
Hive's Catchin' A Buzz

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Hive's Catchin' A Buzz

Best Puppy In Breed
Hive's Catchin' A Buzz

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Banbury's Imagine Dragons

Best Of Opposite Sex
Banbury's Sexy's Back In Black

Best Puppy In Breed
Banbury's Sexy's Back In Black



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Banbury's Sexy's Back In Black

Reserve Winners Bitch
Banbury's Justified

Senior Puppy Bitch Class
1st Banbury's Sexy's Back In Black
2nd Banbury's Justified

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Invictus Porolissum Cane Corso


Winners Dog: (1-0-0-0)
Invictus Porolissum Cane Corso

12-18 Month Dog Class
1st Invictus Porolissum Cane Corso


Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 3 pts (1-0-0-3)
GChB Legendale N KO Summer Breeze

Best Of Opposite Sex
Rudy The Thunder Moose

Select Bitch
GChB Gentry N Salieri Coco Martini


Winners Dog: (1-0-0-3)
Rudy The Thunder Moose

Open Dog Class
1st Rudy The Thunder Moose

4-6 Month Dog Class
1st Redstone's Murder By Numbers V Aludra


Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Emberez Argento


Winners Dog: (1-0-0-0)
Emberez Argento

Open Dog Class
1st Emberez Argento


Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Naku's Major Dutch Shaefer



4-6 Month Bitch Class
1st Cerasi Got Nothing To Hide

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kingstone's Turning Tricks



Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sunny Vom Ruttigerhof



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sunny Vom Ruttigerhof

Reserve Winners Bitch
Blue View's Simple Twist Of Fate For Wtf

12-18 Month Bitch Class
1st Sunny Vom Ruttigerhof

Open Bitch Class
1st Blue View's Simple Twist Of Fate For Wtf

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Cabezon's Sir Barkley Guardian Of Ruff



Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mtn-To-Sea Let's Get Ready



Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
2infinity Greatness Inspires Envy

Best Puppy In Breed
Trojan's Back Stage Pass



Winners Bitch: (0-2-0-0)
2infinity Greatness Inspires Envy

Reserve Winners Bitch
Trojan's Back Stage Pass

Junior Puppy Bitch Class
1st Trojan's Back Stage Pass

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st 2infinity Greatness Inspires Envy

4-6 Month Bitch Class
1st 2infinity Capt Morgan's Spiced Red Sangrio

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hillset's Luna Liu


4-6 Month Dog Class
1st Sancha's Falkor's Solo Flight

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kiraly's Hot Stuff



Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow







Group 4 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   43
Group 2nd   
GCh Takala Trails Hazel
  Irish Terrier   38
Group 3rd   
Ch Wisterias Song Of A Siren
  Bull Terrier (Miniature)   36
Group 4th   
Ch Slicey's Charlize The Rose of Trallee
  Lakeland Terrier   35
BPIG    Wichunt Heartthrob From Martinrae   Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Snarfington Groucho Mouse
  Bull Terrier   0
Best B/O Handled In Group    Wichunt Heartthrob From Martinrae   Norwich Terrier   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (1-5-0-0)
Singing Hills Banks The Win Of Traquaire

Best Of Opposite Sex
Traquaires Noseprints On The Glass

Best Of Winners: (1-5-0-0)
Singing Hills Banks The Win Of Traquaire

Best Puppy In Breed
Indus Alexa Play Me A Song

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Milar Marilu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Milar Marilu

12-18 Month Bitch Class
1st Milar Marilu

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Elwha's Little Miss Clever Clogs



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Brickfield Crusher

Best Of Opposite Sex
GChB Delicious Abernethy

Select Dog
GCh Rozehaven's Eastern Haar



4-6 Month Bitch Class
1st Snarfington Groucho Mouse

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Wisterias Song Of A Siren



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Kian's Winterstorm O'Aberfeldy

Best Of Opposite Sex
Kian's Christmas Magic O'isle

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Goldenears Echo Of Thunder

Best Puppy In Breed
Goldenears Echo Of Thunder


Winners Dog: (2-2-1-0)
Goldenears Echo Of Thunder

Reserve Winners Dog
Mc'Roc El Dorado

Junior Puppy Dog Class
1st Goldenears Echo Of Thunder
2nd Mc'Roc El Dorado

4-6 Month Dog Class
1st Saucydog's Solo


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Kian's Christmas Magic O'isle

Reserve Winners Bitch
Goldenears Anna-Beth

Senior Puppy Bitch Class
1st Goldenears Anna-Beth

12-18 Month Bitch Class
1st Kian's Christmas Magic O'isle

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Milar Paco



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Takala Trails Hazel

Best Of Opposite Sex
Takala Trails Rhett

Best Puppy In Breed
Takala Trails Rhett


Winners Dog: (1-0-0-1)
Takala Trails Rhett

Junior Puppy Dog Class
1st Takala Trails Rhett


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Slicey's Charlize The Rose of Trallee



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
GChB Amblegreen Den-Mar's All In

Best Of Opposite Sex
Terraraz Shoot For The Stars

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Wichunt Heartthrob From Martinrae

Best Puppy In Breed
Wichunt Heartthrob From Martinrae


Winners Dog: (2-3-1-0)
Wichunt Heartthrob From Martinrae

Reserve Winners Dog
Terraraz Written In The Stars

Junior Puppy Dog Class
1st Terraraz Written In The Stars

Senior Puppy Dog Class
1st Wichunt Heartthrob From Martinrae


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Terraraz Shoot For The Stars

Reserve Winners Bitch
Wichunt's Night Bird

Junior Puppy Bitch Class
1st Terraraz Shoot For The Stars

12-18 Month Bitch Class
1st Wichunt Pumpkin Spice Latte

Open Bitch Class
1st Wichunt's Night Bird

4-6 Month Bitch Class
1st Kellterra She's Got Swagger Too

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Indigo Igo Legend Has It I Came From Money


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Island Magics Miss American Pie



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChG Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Best Of Opposite Sex
Trotters Under The Kilt

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Pendor Solo Obsession

Best Puppy In Breed
Trotters Under The Kilt


Winners Dog: (1-1-0-1)
Trotters Under The Kilt

Senior Puppy Dog Class
1st Trotters Under The Kilt


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Pendor Solo Obsession

Open Bitch Class
1st Pendor Solo Obsession

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rocglen Ginger Heliabel

Best Puppy In Breed
Vegasdreams Park Avenue View



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Rocglen Ginger Heliabel

Reserve Winners Bitch
Vegasdreams Park Avenue View

Senior Puppy Bitch Class
1st Vegasdreams Park Avenue View

Open Bitch Class
1st Rocglen Ginger Heliabel

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Lucas (Estonia)

Select Dog
GCh Kometa Rossi Kovid



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Vangerbull You Are My Hero

Best Of Opposite Sex
Rustik's It's Only Money Honey With Qwik N Thik

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Vangerbull You Are My Hero

Best Puppy In Breed
Rustik's It's Only Money Honey With Qwik N Thik


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vangerbull You Are My Hero

Open Dog Class
1st Vangerbull You Are My Hero

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Darwyn's Seriously Sirius Mya

Best Puppy In Breed
Darwyn's Seriously Sirius Mya



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Darwyn's Seriously Sirius Mya

Senior Puppy Bitch Class
1st Darwyn's Seriously Sirius Mya

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
GChB Windacre In Fine Fettle

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Ladyleigh Game's A Foot

Best Puppy In Breed
Ladyleigh Game's A Foot

Select Dog
Ch Seawest Not Just A Wingmann


Winners Dog: (1-1-2-1)
Ladyleigh Game's A Foot

Senior Puppy Dog Class
1st Ladyleigh Game's A Foot


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Ladyleigh She's Sugar Coated

Senior Puppy Bitch Class
1st Ladyleigh She's Sugar Coated





Group 5 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   53
Group 2nd   
GChS Mingchen Rewind
  Cavalier King Charles Spaniel   46
Group 3rd   
GCh Rae Anne's Top Gun
  Papillon   41
Group 4th   
Integra's Indubitable
  Italian Greyhound   36
BPIG   
Ch MistyTrails Caught On Radar
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cheyennes N Arklands Violets Lil Daisy   Chihuahua (Long Coat)   0
Best B/O Handled In Group   
Ch Lilangelz There Is Magic N Rainbows
  Pomeranian   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Wynneiras I Got My Eyes On You

Best Puppy In Breed
Wynneiras Who Do You Love



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Wynneiras Who Do You Love

Reserve Winners Bitch
Wynneiras Polar DiamondnPearls

Senior Puppy Bitch Class
1st Wynneiras Who Do You Love

Open Bitch Class
1st Wynneiras Polar DiamondnPearls

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Exquisite Luxury Of Veevee


Winners Dog: (2-0-1-0)
Lyn's Sir Thomas At Lemoge

Reserve Winners Dog
Royal Diamond

12-18 Month Dog Class
1st Lyn's Sir Thomas At Lemoge

Open Dog Class
1st Royal Diamond


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChG Mingchen Rewind

Best Of Opposite Sex
Schneeflocke Vom Kaninchengarten

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Schneeflocke Vom Kaninchengarten

Best Puppy In Breed
Mountainview Pippin At Ablewood


Winners Dog: (1-3-1-0)
Castleglen's Step In Time

Senior Puppy Dog Class
1st Castleglen's Step In Time


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Schneeflocke Vom Kaninchengarten

Reserve Winners Bitch
Mountainview Pippin At Ablewood

Senior Puppy Bitch Class
1st Mountainview Pippin At Ablewood

12-18 Month Bitch Class
1st Schneeflocke Vom Kaninchengarten

Open Bitch Class
1st Sunsprite's Ain't Misbehavin'

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Vaila's Lori Be Good

Best Of Opposite Sex
Ch Crystaljems Lil Rebel At Jenstars

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Vaila's Lori Be Good

Best Puppy In Breed
Miss M's Despedida Of Dewdrops


Winners Dog: (1-2-1-0)
Hileigh's Oswald Of York

Open Dog Class
1st Hileigh's Oswald Of York


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Vaila's Lori Be Good

Reserve Winners Bitch
Miss M's Despedida Of Dewdrops

Junior Puppy Bitch Class
1st Miss M's Despedida Of Dewdrops

Open Bitch Class
1st Vaila's Lori Be Good

4-6 Month Bitch Class
1st Cheyennes N Arklands Violets Lil Daisy
2nd Dewdrops Tutti Fruitti

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Granello d'Oro-PC Di San Gimignano

Best Of Opposite Sex
Misty Meadow's Give A Little Love

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Granello d'Oro-PC Di San Gimignano


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Misty Meadow's Give A Little Love

12-18 Month Bitch Class
1st Misty Meadow's Give A Little Love

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChEx Winwood Top Secret With BRK

Best Of Opposite Sex
Alpine Glacier Meadow Moon Star

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Cloudpointe Solve The Puzzle


Winners Dog: (1-1-0-1)
Alpine Glacier Meadow Moon Star

12-18 Month Dog Class
1st Alpine Glacier Meadow Moon Star


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Cloudpointe Solve The Puzzle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cloudpointe Solve The Puzzle

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 6 pts (1-2-1-3)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
GChS MistyTrails Caught On Radar

Best Of Winners: (1-2-1-3)
Specialty Charm's Redington

Best Puppy In Breed
GChS MistyTrails Caught On Radar

Select Bitch
Ch MistyTrails Wyntr'Gems Samara


Winners Dog: (1-2-1-3)
Specialty Charm's Redington

Senior Puppy Dog Class
1st Specialty Charm's Redington

4-6 Month Dog Class
1st MistyTrails Lil Prince Of Finland


Winners Bitch: (1-2-1-3)
Adel Rio-Primero

Reserve Winners Bitch
MistyTrails Lily Elise Dot Com

Senior Puppy Bitch Class
1st Adel Rio-Primero
2nd MistyTrails Lily Elise Dot Com

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Integra's Indubitable


Winners Dog: (1-0-0-0)
Integra's Indubitable

12-18 Month Dog Class
1st Integra's Indubitable


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Best Puppy In Breed
Spoildrotten Sealegends Snow Princess



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Junior Puppy Bitch Class
1st Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChS Rae Anne's Top Gun

Best Of Opposite Sex
GChB Truluv's Once Upon A Time

Best Puppy In Breed
Stromarlyn Truluv's Witchcraft

Select Dog
Ch Derrima Abracadabra



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Delyteful N Flinters Time For Wishes

Reserve Winners Bitch
Stromarlyn Truluv's Witchcraft

Junior Puppy Bitch Class
1st Stromarlyn Truluv's Witchcraft

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delyteful N Flinters Time For Wishes

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 6 pts (1-1-4-1)
GChB Chriscendo Mighty Cute

Best Of Opposite Sex
GChB Cheyennes Precious Gem

Best Of Winners: (1-1-4-1)
Furrycreek's Frappuccino

Best Puppy In Breed
Ch Furrycreek's Feel Like Flying

Select Dog
Ch Lilangelz There Is Magic N Rainbows


Winners Dog: (1-1-4-1)
Lilangelz Wild Card Nblk

Junior Puppy Dog Class
1st Lilangelz Wild Card Nblk


Winners Bitch: (1-1-4-1)
Furrycreek's Frappuccino

Open Bitch Class
1st Furrycreek's Frappuccino

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Lemoge's Ethan The Gift Of The Island

Best Of Opposite Sex
Lemoge's Little Dragon

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Lemoges The Marque

Best Puppy In Breed
Lemoges The Marque


Winners Dog: (1-2-1-0)
Lemoges The Marque

Senior Puppy Dog Class
1st Lemoges The Marque


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Lemoge's Little Dragon

Reserve Winners Bitch
C Lyn's I'm A Keeper

12-18 Month Bitch Class
1st Lemoge's Little Dragon

Open Bitch Class
1st C Lyn's I'm A Keeper

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hyclass Summer Love

Best Puppy In Breed
Hyclass Summer Love



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hyclass Summer Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Hyclass Summer Love

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Love Story Wonderful Toy

Best Of Opposite Sex
Kayenne Pepper Wonderful Toy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Love Story Wonderful Toy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kayenne Pepper Wonderful Toy

12-18 Month Dog Class
1st Kayenne Pepper Wonderful Toy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Love Story Wonderful Toy

12-18 Month Bitch Class
1st Love Story Wonderful Toy

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Carmorosa's Pixie Dancer



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Spirits Dugualla Let Freedom Ring

Best Puppy In Breed
Spirits These Happy Days


Winners Dog: (2-0-0-0)
Spirits Dugualla Let Freedom Ring

Reserve Winners Dog
Spirits These Happy Days

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Spirits These Happy Days

Open Dog Class
1st Spirits Dugualla Let Freedom Ring


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Tempo's Bang Bang

Best Of Opposite Sex
Tempo's Temperature

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Tempo's Bang Bang

Best Puppy In Breed
Tempo's Bang Bang


Winners Dog: (1-2-0-0)
Tempo's Temperature

Junior Puppy Dog Class
1st Tempo's Temperature


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Tempo's Bang Bang

Reserve Winners Bitch
Tempo's Oops! I Did It Again

Senior Puppy Bitch Class
1st Tempo's Bang Bang
2nd Tempo's Oops! I Did It Again





Group 6 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   32
Group 2nd   
GCh Diplomat Lakeridge It's Only Money
  Poodle (Standard)   30
Group 3rd   
Ch Encores Rockin The Pandemonium
  Bichon Frise   26
Group 4th   
GCh Doreve's Island West Paladin
  Schipperke   24
BPIG   
Winterspear At Highgate
  Dalmatian   N/A
Best B/O Handled In Group   
GCh Diplomat Lakeridge It's Only Money
  Poodle (Standard)   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Encores Rockin The Pandemonium

Select Dog
Ch Wrapt In Smoke And Mirrors



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dorkay's Shot Of Bourbon At Kaliska


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Bellisabull's I'm A Tuff Nut To Crack

Best Of Opposite Sex
Bellisabull's Private Eye Jones

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Bellisabull's I'm A Tuff Nut To Crack

Best Puppy In Breed
Bellisabull's I'm A Tuff Nut To Crack


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Bellisabull's I'm A Tuff Nut To Crack

Reserve Winners Bitch
Hannybulls Clarice

Senior Puppy Bitch Class
1st Bellisabull's I'm A Tuff Nut To Crack

12-18 Month Bitch Class
1st Hannybulls Clarice

Open Bitch Class
1st La Vid Targa (de La Parra)
2nd Phoebes Heart Of Alhena At Canis Major

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rebelrun Grand Cru At Clos De Lion



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Winterspear At Highgate

Best Puppy In Breed
Winterspear At Highgate



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Winterspear At Highgate

Senior Puppy Bitch Class
1st Winterspear At Highgate

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Padlock's Oh Look It's 2Infinity


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Lyric's Desert Stars Black Beauty

Best Puppy In Breed
Lyric's Desert Stars Black Beauty

Select Bitch
Ch Hushaby Tiffany Sugar Pepper



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Lyric's Desert Stars Black Beauty

Canadian Bred Bitch Class
1st Lyric's Desert Stars Black Beauty

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChB Diplomat Lakeridge It's Only Money

Best Of Opposite Sex
Delphinium's Unstoppable Tessa

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Hillcrest Maverick

Best Puppy In Breed
Hillcrest Maverick


Winners Dog: (1-2-1-0)
Hillcrest Maverick

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Hillcrest Maverick


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Delphinium's Unstoppable Tessa

Reserve Winners Bitch
Dawin Reigate Brandiwine

Junior Puppy Bitch Class
1st Delphinium's Unstoppable Tessa

Senior Puppy Bitch Class
1st Dawin Reigate Brandiwine

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Doreve's Island West Paladin

Best Puppy In Breed
Island West's Rock N Danny Boy


Winners Dog: (1-0-1-0)
Island West's Rock N Danny Boy

Senior Puppy Dog Class
1st Island West's Rock N Danny Boy


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sunojo's Ohso Juji Go



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChS Sealegends Moonlight Magic

Best Of Opposite Sex
GCh Sealegends Flowers In The Spring

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Sealegends Magical Midnight Dance

Best Puppy In Breed
Sealegends Magical Midnight Dance


Winners Dog: (1-1-1-1)
Sealegends Magical Midnight Dance

Senior Puppy Dog Class
1st Sealegends Magical Midnight Dance


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Sealegend's Angel's Trumpet

Senior Puppy Bitch Class
1st Sealegend's Angel's Trumpet

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
GChS Judo's Top Secret At Trekhond

Best Of Opposite Sex
Ch Trekhond's Dressed For A Parti

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Sandon Im So Striking At Trekhond

Best Puppy In Breed
Trekhond's Jump For Joy

Select Dog
GCh Trekhond's King Of The Road


Winners Bitch: (1-1-3-1)
Trekhond's Jump For Joy

Junior Puppy Bitch Class
1st Trekhond's Jump For Joy

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)

Best Puppy In Breed
Dreamstar's Island Goddess @ Kaliska



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Dreamstar's Island Goddess @ Kaliska

Junior Puppy Bitch Class
1st Dreamstar's Island Goddess @ Kaliska



Group 7 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
Cloudpointe Ringside Gossip
  Norwegian Buhund   45
Group 2nd    Regale's Casino Royale Definitely A Winner   Beauceron   43
Group 3rd   
Eclipse Boom Boom Pow
  Berger Picard   40
Group 4th   
Ch Kohlein's Lara Balares
  German Shepherd Dog   39
BPIG   
Ch Kohlein's Lara Balares
  German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Marpointe Never Say Never Vaila   Shetland Sheepdog   0
Best B/O Handled In Group   
Cloudpointe Ringside Gossip
  Norwegian Buhund   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Imbachs Brienne Of Tarth House Of Kinsey



Winners Bitch: (0-1-0-1)
WNR's Frankly Speaking

12-18 Month Bitch Class
1st WNR's Frankly Speaking

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Summerwind Cowboy Legend At Trekhond

Best Of Opposite Sex
MountainAsh Sugar And Spice

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Summerwind Cowboy Legend At Trekhond


Winners Bitch: (1-2-0-0)
MountainAsh Sugar And Spice

Reserve Winners Bitch
Dancin' Eyes Fire By Vanstone

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st MountainAsh Sugar And Spice

Open Bitch Class
1st Dancin' Eyes Fire By Vanstone

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Mordecai At EclatDeToil

Best Of Opposite Sex
H' Storm Cat Of Ot Vitosha

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Mordecai At EclatDeToil

Best Puppy In Breed
Mordecai At EclatDeToil


Winners Dog: (1-3-0-0)
Mordecai At EclatDeToil

Senior Puppy Dog Class
1st Mordecai At EclatDeToil


Winners Bitch: (1-3-0-0)
H' Storm Cat Of Ot Vitosha

Reserve Winners Bitch
Kaizen's Kismet

Senior Puppy Bitch Class
1st Kaizen's Kismet

12-18 Month Bitch Class
1st Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe

Open Bitch Class
1st H' Storm Cat Of Ot Vitosha

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Eclipse Boom Boom Pow



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Eclipse Boom Boom Pow

Open Bitch Class
1st Eclipse Boom Boom Pow

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Border Lane Air On The G String

Best Of Opposite Sex
Outburst Hurley Burley


Winners Dog: (1-0-0-1)
Outburst Hurley Burley

Open Dog Class
1st Outburst Hurley Burley


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Beardsanbrow's Sandrina



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Beardsanbrow's Sandrina

Open Bitch Class
1st Beardsanbrow's Sandrina

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB PrairiePine The Lawman Of Tairis

Best Of Opposite Sex
Ch Ennismoor's Isle Of Arwyn

Best Puppy In Breed
Tamaron N' Vanisle Color Of Money


Winners Dog: (1-0-1-1)
Tamaron N' Vanisle Color Of Money

Junior Puppy Dog Class
1st Tamaron N' Vanisle Color Of Money


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Kohlein's Lara Balares

Best Puppy In Breed
Ch Kohlein's Lara Balares


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 8 pts (3-4-2-0)
GCh Alta Magnum Blue Moon

Best Of Opposite Sex
Whiskey Creek Penelope

Best Of Winners: (3-4-2-0)
Whiskey Creek Penelope

Best Puppy In Breed
Whiskey Creek Penelope

Select Dog
GChB Alta Little Red Corvette At RF


Winners Dog: (3-4-2-0)
NW Aloha Strike It Rich

Reserve Winners Dog
Coastal Meadows Yellowstone Blues

Senior Puppy Dog Class
1st Coastal Meadows Yellowstone Blues

12-18 Month Dog Class
1st Distinct's Sweet Journey To Fate

Open Dog Class
1st NW Aloha Strike It Rich


Winners Bitch: (3-4-2-0)
Whiskey Creek Penelope

Reserve Winners Bitch
Whiskey Creek Whistling Dixie

Junior Puppy Bitch Class
1st Whiskey Creek Whistling Dixie

Senior Puppy Bitch Class
1st Whiskey Creek Penelope
2nd Renaissance Farms Little Shelby Cobra

Open Bitch Class
1st Follow Me Sweet Ribbon

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cloudpointe Ringside Gossip

Best Of Opposite Sex
Bo-Co-Pa's You Can Call Me Queen Bee @ Cloudpointe

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cloudpointe Ringside Gossip

Best Puppy In Breed
Bo-Co-Pa's You Can Call Me Queen Bee @ Cloudpointe


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cloudpointe Ringside Gossip

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cloudpointe Ringside Gossip

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Island Bound My Perfect Storm

Best Of Opposite Sex
GCh Blueshire's Big Ben

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Island Bound My Perfect Storm

Best Puppy In Breed
Stoneyroyde Deja Vu Do You Get It Deja Vu

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 8 pts (1-7-1-0)
Ch Cincerlee's Revival

Best Of Opposite Sex
Amberlyn's Music And Lyrics

Best Of Winners: (1-7-1-0)
Marpointe Marquis Lights

Best Puppy In Breed
Marpointe Marquis Lights


Winners Dog: (1-7-1-0)
Marpointe Marquis Lights

Junior Puppy Dog Class
1st Marpointe Marquis Lights

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By