Cranbrook & District Kennel Club
Friday, August 25, 2023



Related Results


Results courtesy of:


-- Elyse Fernets --
BPIS CH Eleki Xoe's Add A Little Spice
"Frankie"
Breeder/Owner/Handler: Elyse Fernets
Breeder/Owner: Leanna Mottus


Best In Show
Judge: Peggy Gutierrez-Otero
Siberian Husky  
GCh Nightshade Solar Powered Of Kuvuk
Points: 156 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Peggy Gutierrez-Otero
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 128
Best Puppy In Show
Judge: Peggy Gutierrez-Otero
Dalmatian  
Ch Merry Go Round Again
Best Baby Puppy In Show
Judge: Peggy Gutierrez-Otero
German Shepherd Dog  
Mystksand's Which Witch
Best Altered In Show
Judge: Peggy Gutierrez-Otero
Borzoi   Taugo's Perfect Raynbo
Best Veteran In Show
Judge: Peggy Gutierrez-Otero
Shiba Inu  
GChB Timberfoxs Mystic Falls Sunojo








Group 1 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   19
Group 2nd   Ch Driftwind Reach for The Stars   Setter (Irish)   13
Group 3rd   
GCh Sevenoaks Ultimate Weapon
  Setter (English)   9
Group 4th   
GCh Loretta Labs Persistence Of Memory
  Retriever (Labrador)   7
BPIG    Sevenoaks Heartbreaker   Setter (English)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Wherokoura And The Thunder Rolls   Retriever (Golden)   0
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Nyhar's Happy Hour



4-6 Month Bitch Class
1st Braithwaite Quest

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Clarity's There'll Always Be Music

Best Of Opposite Sex
Vielseitigs Legacy Lives On

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Clarity's There'll Always Be Music

Best Puppy In Breed
Vielseitigs Legacy Lives On


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vielseitigs Legacy Lives On

Senior Puppy Dog Class
1st Vielseitigs Legacy Lives On

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
Ch Redgold's Fall From Glory

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Colorbook's Softly Falling Snow At Redgold

Best Puppy In Breed
Colorbook's Softly Falling Snow At Redgold


Winners Dog: (2-2-1-1)
Verdoro's Great Expectations

Reserve Winners Dog
Tasmara Highland Spirit

Junior Puppy Dog Class
1st Verdoro's Great Expectations

Open Dog Class
1st Tasmara Highland Spirit

4-6 Month Dog Class
1st Wherokoura And The Thunder Rolls

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Loretta Labs Persistence Of Memory


4-6 Month Dog Class
1st Loretta's Mississippi Mud Run


4-6 Month Bitch Class
1st Loretta's Chocolate Sundae

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
By The Bay Spring's Diu Regnare



Winners Bitch: (0-1-0-0)
By The Bay Spring's Diu Regnare

12-18 Month Bitch Class
1st By The Bay Spring's Diu Regnare

4-6 Month Bitch Class
1st Ceejay's Sailors Delight

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Sevenoaks Ultimate Weapon

Best Puppy In Breed
Sevenoaks Heartbreaker



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Sevenoaks Heartbreaker

Junior Puppy Bitch Class
1st Sevenoaks Heartbreaker

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GChB Driftwind Reach for The Stars

Best Of Opposite Sex
GCh TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible

Select Dog
GCh Kenerin I Kissed A Girl

Select Bitch
Ch Saturnii Careless Whisper



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Annabelle Bit Of Honey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Annabelle Bit Of Honey

Open Bitch Class
1st Annabelle Bit Of Honey

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Amber Haida Mysliwski Team



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Amber Haida Mysliwski Team

Open Bitch Class
1st Amber Haida Mysliwski Team

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Leith Gramayre Mic Drop

Best Puppy In Breed
Ch Leith Gramayre Mic Drop







Group 2 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth)   3
Group 2nd   
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   2
Group 3rd   
Ch Joskip's Moonlight Reflection ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   1
Group 4th No Entry
BPIG No Entry
Best Veteran In Group   
GChB Teckelwood Rae's Casper ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Group 1st (Altered)    Taugo's Perfect Raynbo   Borzoi   0




Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Joskip's Moonlight Reflection ML

Select Dog
GCh RHK Nutty Fireball


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Chilcotin's Olive Oyl







Group 3 - Peggy Gutierrez-Otero Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Nightshade Solar Powered Of Kuvuk
  Siberian Husky   27
Group 2nd   
GChB Tybrushe's Livin The High Life
  Boxer   26
Group 3rd   
GChB Livesky's After Party In Vegas
  Great Dane   20
Group 4th   
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark
  Bernese Mountain Dog   15
BPIG   
Cilka's Fortune Favours The Brave
  Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group    Samson's Takes Flight to Annarva   Boxer   0
Best Veteran In Group   
GCh Samson's Chili Gone Bad
  Boxer   0
Group 1st (Altered)   
Ch Wil-Joi Second Star To The Right V Meraki
  Great Dane   0
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Tonomi's Kickstart My Heart

Best Puppy In Breed
Tonomi's Building A Mystery



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Tonomi's Kickstart My Heart

Reserve Winners Bitch
Tonomi's Gold Dust Woman

Senior Puppy Bitch Class
1st Tonomi's Building A Mystery

12-18 Month Bitch Class
1st Tonomi's Gold Dust Woman

Open Bitch Class
1st Tonomi's Kickstart My Heart

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
GChS Tybrushe's Livin The High Life

Best Of Opposite Sex
GCh Samson's Voodoo Child

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Ensign's Impressive Architect At Zigabou

Best Puppy In Breed
Tangent's Poetry In Motion

Select Dog
Ch Tybrushe's Awakening

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Seek Me If You Can De Terras Lusitanas

Best Puppy In Breed
Seek Me If You Can De Terras Lusitanas


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Valhalla's Head Over Boots V Janterra

Best Puppy In Breed
Valhalla's Lips Of An Angel V Avid

Select Bitch
GChS Gentry's Califragilistic



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Valhalla's Lips Of An Angel V Avid

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Valhalla's Lips Of An Angel V Avid

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Eternalfire's What A Trip! v Stoneyplains

Best Puppy In Breed
Eternalfire's What A Trip! v Stoneyplains


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Desertwind's Kilo Is The Buzz v Orph


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Best Of Opposite Sex
GCh Starquest Put A Spell On Snowbastian

Select Dog
GCh Blitzen's White Haze



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Innovations Oh So Charming


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Nightshade Solar Powered Of Kuvuk







Group 4 - Peggy Gutierrez-Otero Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   41
Group 2nd   
GCh Hjohoo's Yes Hjo Can
  Cairn Terrier   40
Group 3rd   
Ch Renica's Good Omens
  Bull Terrier (Miniature)   32
Group 4th   
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara
  American Staffordshire Terrier   26
BPIG    Cairnisles Star Of The Silver Screen   Cairn Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Rockyhollow's The Calm Before The Storm Rain   Staffordshire Bull Terrier   0
Best Veteran In Group   
GChB Distaff Blackbird
  Staffordshire Bull Terrier   0
Group 1st (Altered)   
Ch Boldheart's Hidden Treasure
  Parson Russell Terrier   0
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Crandales Star Gazer Lily

Best Of Opposite Sex
Crandales Blue Huckleberry

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Crandales Star Gazer Lily


Winners Dog: (1-2-0-0)
Crandales Blue Huckleberry

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Crandales Blue Huckleberry


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Crandales Star Gazer Lily

Reserve Winners Bitch
Crandales Tap'n Juniper Berry

12-18 Month Bitch Class
1st Crandales Star Gazer Lily

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Crandales Tap'n Juniper Berry

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Ryba's Skyfall



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Playmoor It's A Wonderful Life

Best Of Opposite Sex
GChS Benchmark's Bright Shining Fame



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Thistlebitt Beechwood Minnie

Reserve Winners Bitch
Playmoor It Hasta Be Shasta

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Playmoor It Hasta Be Shasta

Open Bitch Class
1st Thistlebitt Beechwood Minnie

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 7 pts (0-2-4-2)
Ch Floky De Invictus Bull

Best Of Opposite Sex
GChB Rozehaven's Springtime Zephyr

Best Puppy In Breed
Snarfington Groucho Mouse

Select Dog
GChB Brickfield Crusher



Winners Bitch: (0-2-4-2)
Snarfington Groucho Mouse

Reserve Winners Bitch
Romcana Crystal River

Senior Puppy Bitch Class
1st Snarfington Groucho Mouse

Open Bitch Class
1st Romcana Crystal River

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 5 pts (1-1-0-4)
GChS Renica's Good Omens

Best Of Opposite Sex
Renica's Breath Of The Wild

Best Of Winners: (1-1-0-4)
Renica's Breath Of The Wild

Best Puppy In Breed
Renica's Breath Of The Wild

Select Bitch
Ch Renica's Light Fantastic At Lozoe


Winners Dog: (1-1-0-4)
Renica's Breath Of The Wild

Junior Puppy Dog Class
1st Renica's Breath Of The Wild

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 7 pts (1-2-2-3)
GChS Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Of Opposite Sex
GChB Iz's Spring Fling

Best Of Winners: (1-2-2-3)
Cairnisles Star Of The Silver Screen

Best Puppy In Breed
Cairnisles Star Of The Silver Screen

Select Dog
GCh Tarahill's Celtic Fire

Select Bitch
Ch Beguiling Gnoma Lisa


Winners Dog: (1-2-2-3)
Tarahill's Seismic Coda

Open Dog Class
1st Tarahill's Seismic Coda

4-6 Month Dog Class
1st Tarahill's Court Jester


Winners Bitch: (1-2-2-3)
Cairnisles Star Of The Silver Screen

Reserve Winners Bitch
Beguiling Peigi's Gnome Brew

Junior Puppy Bitch Class
1st Cairnisles Star Of The Silver Screen

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beguiling Peigi's Gnome Brew





Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Ch Minuteman Life Below Zero

Best Of Opposite Sex
Scandals Harry Bosch

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Bowsers How Can I Tell You

Best Puppy In Breed
Scandals Harry Bosch


Winners Dog: (1-3-0-1)
Scandals Harry Bosch

Junior Puppy Dog Class
1st Scandals Harry Bosch


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Bowsers How Can I Tell You

Reserve Winners Bitch
Minuteman Photogenic

12-18 Month Bitch Class
1st Empire Inferno At Kampfer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Minuteman Photogenic

Open Bitch Class
1st Bowsers How Can I Tell You

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Best Of Opposite Sex
Christimoor Cub Bear Black Skye

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Open Dog Class
1st Dunkeld's Red Sky Solar Flare


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Christimoor Cub Bear Black Skye

Open Bitch Class
1st Christimoor Cub Bear Black Skye

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tyrone Quintessential Pinehome



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Hillside Wolfsbane

Best Of Opposite Sex
GCh Hillside Morrigan

Best Puppy In Breed
Ch Hillside Wolfsbane

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - Margaret Jones Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Rae Anne's Top Gun
  Papillon   27
Group 2nd   Ch Solarus Willowglyn Luminescence   Chinese Crested Dog   15
Group 3rd   
GCh Diabolbric's The Force Awakens
  Pug   14
Group 4th   
GCh Kewpy's Cinnamon Girl
  Cavalier King Charles Spaniel   10
BPIG   
Ch Eleki Xoe's Add A Little Spice
  Pug   N/A
Best Veteran In Group   Ch Vega Valifyre Calamity Jane Guns N Roses   Papillon   0
Group 1st (Altered)   
Mysticblu Gotta Have Faith
  Chihuahua (Short Coat)   0
Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Babylove's Stealing Hearts

Best Puppy In Breed
Babylove's Stealing Hearts


Winners Dog: (1-0-0-0)
Babylove's Stealing Hearts

Junior Puppy Dog Class
1st Babylove's Stealing Hearts


Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Kewpy's Cinnamon Girl



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Montclaire's Spirit Bear



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Mysticblus Of Angels And Demons



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Solarus Willowglyn Luminescence



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Havasmallpaw Fluffy Shadow

Best Of Opposite Sex
Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Prairiefire Linguine

Best Puppy In Breed
Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Select Dog
Ch Havasmallpaw A Tale Of Treasures For Jasper


Winners Dog: (2-1-2-0)
Prairiefire Linguine

Reserve Winners Dog
Havasmallpaw Archie The Attention Seeker

Junior Puppy Dog Class
1st Havasmallpaw Archie The Attention Seeker

Open Dog Class
1st Prairiefire Linguine


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 11 pts (3-2-2-5)
GChG Rae Anne's Top Gun

Best Of Opposite Sex
Ch Rae Anne's In Fashion

Best Of Winners: (3-2-2-5)
Prestwick's Let The Good Times Roll

Best Puppy In Breed
Prestwick's Let The Good Times Roll

Select Dog
Ch Topflite Nanrich North To Alaska

Select Bitch
GChB Nanrich Topflite Off To The Rodeo


Winners Dog: (3-2-2-5)
Prestwick's Let The Good Times Roll

Reserve Winners Dog
Nanrich Topflite Northern Lights

Senior Puppy Dog Class
1st Timelines Don't Mess With Texas

12-18 Month Dog Class
1st Nanrich Topflite Northern Lights

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Prestwick's Let The Good Times Roll


Winners Bitch: (3-2-2-5)
Prestwick's Life Of The Party

Reserve Winners Bitch
Blicci's Poetry In Motion

Senior Puppy Bitch Class
1st Prestwick's Life Of The Party

Open Bitch Class
1st Blicci's Poetry In Motion

Veteran Female
Ch Vega Valifyre Calamity Jane Guns N Roses

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Whereokoura Born Free

Best Of Opposite Sex
Pikkinokka Did It Again

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Whereokoura Born Free


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pikkinokka Did It Again

Canadian Bred Dog Class
1st Pikkinokka Did It Again


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Whereokoura Born Free

Open Bitch Class
1st Whereokoura Born Free

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChG Diabolbric's The Force Awakens

Best Of Opposite Sex
GCh Eleki Xoe's Add A Little Spice

Best Puppy In Breed
GCh Eleki Xoe's Add A Little Spice



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Eleki Xoe's Fat Bottomed Girl

Reserve Winners Bitch
Eleki Xoe's That's Hot

Junior Puppy Bitch Class
1st Eleki Xoe's That's Hot

Open Bitch Class
1st Eleki Xoe's Fat Bottomed Girl





Group 6 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Timberfoxs Mystic Falls Sunojo
  Shiba Inu   17
Group 2nd   
GChG TR Special Edition At Berlane
  French Bulldog   15
Group 3rd   
GChB Crystalton Chikoda Curtain Call
  Poodle (Standard)   13
Group 4th   
Tyrone Walk This Way With Adominos
  Tibetan Terrier   11
BPIG   
Ch Merry Go Round Again
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Balsamridge The Grand Design At Seransil   Poodle (Standard)   0
Best Veteran In Group   
GChB Timberfoxs Mystic Falls Sunojo
  Shiba Inu   0
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chowridge U R Not Just Eye Candy



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Merry Go Round Again

Best Puppy In Breed
Ch Merry Go Round Again



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChG TR Special Edition At Berlane

Best Puppy In Breed
DNZ Magik's Abra Kadabra


Winners Dog: (1-0-1-0)
DNZ Magik's Abra Kadabra

Junior Puppy Dog Class
1st DNZ Magik's Abra Kadabra


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChG Crystalton Chikoda Curtain Call

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Ramar's Dragon Princess

Best Puppy In Breed
Monterrez NV Of Ramar



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Monterrez NV Of Ramar

Reserve Winners Bitch
Monterrez Belanna Inner Light

Senior Puppy Bitch Class
1st Monterrez NV Of Ramar
2nd Monterrez Belanna Inner Light

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Timberfoxs Mystic Falls Sunojo

Best Puppy In Breed
Ch D.C.Kin's Magic & Midnight Lace

Select Bitch
Ch D.C.Kin's Magic & Midnight Lace


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos

12-18 Month Dog Class
1st Tyrone Walk This Way With Adominos




Group 7 - Peggy Gutierrez-Otero Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres
  Schapendoes   16
Group 2nd   
GChS Tallywood Coalescence
  Collie (Rough)   15
Group 3rd   
GChB Lacomtesse Vampire Slayer
  German Shepherd Dog   13
Group 4th   
Ch BigRkAussies Great Divide
  Australian Shepherd   11
BPIG   
Ch BigRkAussies Great Divide
  Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Mystksand's Which Witch
  German Shepherd Dog   0
Best Veteran In Group   
GCh Peakes Brook Head Over Heels For Lucky Stryke
  German Shepherd Dog   0
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB BigRkAussies Great Divide

Best Of Opposite Sex
Ch Casselcreek The Blind Side

Best Puppy In Breed
GChB BigRkAussies Great Divide



4-6 Month Bitch Class
1st Casselcreek A Thing For Bling

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 4 pts (0-5-0-0)
Norian's BigMtn Bixia Yuanjin

Best Puppy In Breed
I Spy Isabella Of Intention Hill



Winners Bitch: (0-5-0-0)
Norian's BigMtn Bixia Yuanjin

Reserve Winners Bitch
I Spy Isabella Of Intention Hill

Senior Puppy Bitch Class
1st I Spy Isabella Of Intention Hill

12-18 Month Bitch Class
1st BigMtn-Duet Lupum Dei Solis
2nd BigMtn-Duet Chasin' The Sun

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st BigMtn-Duet Drumming At Daylight

Open Bitch Class
1st Norian's BigMtn Bixia Yuanjin

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChG Tallywood Coalescence


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Opposite Sex
Woodside's Rapture

Best Puppy In Breed
Woodside's Rapture



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Woodside's Rapture

Junior Puppy Bitch Class
1st Woodside's Rapture

Veteran Female
GCh Peakes Brook Head Over Heels For Lucky Stryke

4-6 Month Bitch Class
1st Mystksand's Which Witch

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Coastalviews Dynstar Free Spirit

Best Of Opposite Sex
Longhauls Partner In Crime

Best Puppy In Breed
Ch Longhauls Would I Lie To You


Winners Dog: (1-0-0-2)
Longhauls Partner In Crime

Senior Puppy Dog Class
1st Longhauls Partner In Crime


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Coedwig's Cleopatra

Best Of Opposite Sex
GCh Coedwig's Dancing In The Snow

Best Puppy In Breed
Ch Coedwig's Cleopatra







4-6 Month Bitch Class
1st Classic's Voice Of Reason

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By