Nipissing Kennel Club
Sunday, May 12, 2024 - Show-6



Related Results

Conformation

Friday, May 10 (Show-1)
Friday, May 10 (Show-2)
Saturday, May 11 (Show-3)
Saturday, May 11 (Show-4)
Sunday, May 12 (Show-5)
Sunday, May 12 (Show-6)



Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS MBISS Can GChG/MBIS Mex GCh/Am Ch Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Christina Koffman-Heard and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Jennifer Sayers
Shih Tzu  
Ch Souyen's Ziggy Stardust
Points: 148 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Jennifer Sayers
Newfoundland  
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
Points: 132
Best Puppy In Show
Judge: Jennifer Sayers
Irish Wolfhound  
Ch Castlekeep's Imogen
Best Veteran In Show
Judge: Jennifer Sayers
Rottweiler  
GCh Esmonds Devil Went Down To Georgia








Group 1 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   37
Group 2nd   
Ch Trapezy’s Running To Stand Still 'Gibson'
  Spaniel (Brittany)   32
Group 3rd   
GChG Rush's Just Another Werewolf
  Retriever (Flat-Coated)   31
Group 4th   
GCh Lakota Hills Lord Of The Ring
  Pointer (German Short-Haired)   30
BPIG   
Ch Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor
  Pointer   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Perryglen's Making Contact
  Pointer   0
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rush's Just Another Werewolf




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Westmeadow's Tel N Tales At Asklar

Best Of Opposite Sex
Ch Fieldbrook's I Am I Said

Best Puppy In Breed
Westmeadow's Tel N Tales At Asklar

Select Dog
Ch Fieldbrook's An Antidote 2 Khaos


Winners Dog: (1-0-1-1)
Westmeadow's Tel N Tales At Asklar

Junior Puppy Dog Class
1st Westmeadow's Tel N Tales At Asklar



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Wynridge's Winchester Castle

Best Of Opposite Sex
Brickett's Standing Ovation

Best Puppy In Breed
Brickett's Standing Ovation


Winners Dog: (1-0-0-1)
Brickett's Standing Ovation

Senior Puppy Dog Class
1st Brickett's Standing Ovation



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Trapezy’s Running To Stand Still 'Gibson'




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Bounce's First Widow At Ashke

Select Bitch
Ch Bounce's It's A Lark!



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Bounce's First Widow At Ashke

Canadian Bred Bitch Class
1st Bounce's First Widow At Ashke


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Stannyfield's Alibi Witness

Best Puppy In Breed
Stannyfield's Alibi Witness

Select Dog
GChB Clussexx Redline Espresso


Winners Dog: (1-0-1-0)
Stannyfield's Alibi Witness

Senior Puppy Dog Class
1st Stannyfield's Alibi Witness



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Whispering Willows Chillin Hunter




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Jaktpartners Eicca



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Jaktpartners Eicca

Reserve Winners Bitch
Ally's Silver Emmy

Open Bitch Class
1st Jaktpartners Eicca
2nd Ally's Silver Emmy


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 2 - Jennifer Sayers Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Sirhan Madiidu Al Basari
  Saluki   19
Group 2nd   
GCh Hundeleben Win-Tin-Tin
  Dachshund (Standard Long-Haired)   18
Group 3rd   
GCh Aziza's High Roller By Presidio
  Rhodesian Ridgeback   17
Group 4th    Cariad's Wait N See   Whippet   13
BPIG   
Ch Castlekeep's Imogen
  Irish Wolfhound   N/A
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kazuri's Feeling Ready To Rumble

Best Puppy In Breed
Kazuri's Feeling Ready To Rumble


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kazuri's Feeling Ready To Rumble

Senior Puppy Dog Class
1st Kazuri's Feeling Ready To Rumble



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Boru's Legend Of La Fortuna

Best Of Opposite Sex
Boru's Legend Of El Dorado

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Boru's Legend Of Elora Danan


Winners Dog: (1-2-0-2)
Boru's Legend Of El Dorado

12-18 Month Dog Class
1st Boru's Legend Of El Dorado


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Boru's Legend Of Elora Danan

Reserve Winners Bitch
Legend's Sleetwood Mac At Boru

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Boru's Legend Of Elora Danan

Open Bitch Class
1st Legend's Sleetwood Mac At Boru


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Snowdancer's It's A Wonderful Life



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Hundeleben Win-Tin-Tin




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lakilanni Kenya Resist


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lakilanni Kenya Resist

Open Dog Class
1st Lakilanni Kenya Resist



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Castlekeep's Imogen

Best Puppy In Breed
Castlekeep's Imogen




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Conestoga & Crossroads Goodbye America



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Aziza's High Roller By Presidio

Best Of Opposite Sex
Angelridge Quintessential

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Angelridge Quintessential

Best Puppy In Breed
Angelridge Quintessential

Select Dog
GCh Mardi Gras Hold My Beer Angelridge


Winners Dog: (1-1-2-0)
Angelridge Bushwacker

Junior Puppy Dog Class
1st Angelridge Bushwacker


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Angelridge Quintessential

Senior Puppy Bitch Class
1st Angelridge Quintessential


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Sirhan Madiidu Al Basari




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Cariad's Wait N See

Best Of Opposite Sex
Ch McCartney's Celestial Phoenix

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Cariad's Wait N See


Winners Dog: (1-1-1-0)
McCartney's Triumphant Reflection

12-18 Month Dog Class
1st McCartney's Triumphant Reflection


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Cariad's Wait N See

Open Bitch Class
1st Cariad's Wait N See


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 3 - Jennifer Sayers Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   12
Group 2nd   
GChG Marinella's The Thunder Rolls
  Portuguese Water Dog   9
Group 3rd   
Ch Ostara's Double Action Cammcastle
  Rottweiler   8
Group 4th   
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach
  Boxer   7
BPIG   Ch Holmrun's Last Call   Doberman Pinscher   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Esmonds Devil Went Down To Georgia
  Rottweiler   0
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lodale's Sakura Majestic Kiss




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Denshaw N Tybrushe's Jorja Peach




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Hurstkins Arctic Voyage Aklak

Best Of Opposite Sex
Hurstkins Beyond Foxe Basin



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hurstkins Beyond Foxe Basin

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hurstkins Beyond Foxe Basin


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Holmrun's Last Call

Best Of Opposite Sex
Cybo Brienne Fredis

Best Puppy In Breed
Ch Holmrun's Last Call



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Cybo Brienne Fredis

Junior Puppy Bitch Class
1st Cybo Brienne Fredis


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Midnight Lady's Puff The Magic Dragon

Best Of Opposite Sex
Capenauti You're The One That I Want

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Capenauti Just Keep Swimming


Winners Dog: (1-1-1-0)
Capenauti Just Keep Swimming

Canadian Bred Dog Class
1st Capenauti Just Keep Swimming


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Capenauti You're The One That I Want

12-18 Month Bitch Class
1st Capenauti You're The One That I Want


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Marinella's The Thunder Rolls




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ostara's Double Action Cammcastle



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Jennifer Sayers

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sherakan's Arctic Vortex




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 4 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Dobereich's Hawthorne At Foxrun
  Border Terrier   8
Group 2nd   
Ch Pinehome's Clear Sailing
  Soft-Coated Wheaten Terrier   5
Group 3rd    Mazara's Stardance   Fox Terrier (Wire)   3
Group 4th   
GCh Toulin's Why Not Wilbur
  Scottish Terrier   2
BPIG No Entry
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Dobereich's Hawthorne At Foxrun

Best Of Opposite Sex
Otterbay Wimberways I Believe In Ruby Tuesday



Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Clanlilly's Syryn Star Gazer




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mazara's Stardance



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mazara's Stardance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mazara's Stardance


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Westhams Little Ol Cowgirl




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Toulin's Why Not Wilbur




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Pinehome's Clear Sailing

Select Dog
Ch Adako Squeegee Luigi




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 5 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy
  Pomeranian   17
Group 2nd   
GCh Camparis Apanachi
  Yorkshire Terrier   16
Group 3rd   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   15
Group 4th   
Ch Lion Dance Huilong
  Pekingese   10
BPIG    Rulers Brown Betty   Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Exquisite Romeo Ronny

Best Of Opposite Sex
Exquisite's Beautiful Fraulein Uschi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Exquisite Romeo Ronny

Best Puppy In Breed
Exquisite's Beautiful Fraulein Uschi


Winners Dog: (1-1-0-0)
Exquisite Romeo Ronny

12-18 Month Dog Class
1st Exquisite Romeo Ronny


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Exquisite's Beautiful Fraulein Uschi

Senior Puppy Bitch Class
1st Exquisite's Beautiful Fraulein Uschi


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rulers Brown Betty

Best Puppy In Breed
Rulers Brown Betty



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rulers Brown Betty

Junior Puppy Bitch Class
1st Rulers Brown Betty


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Miso Miss The Party

Best Of Opposite Sex
Arcreya's Give Em Your Last Rolo

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Arcreya's Toasted Marshmallow


Winners Dog: (1-1-0-1)
Arcreya's Give Em Your Last Rolo

12-18 Month Dog Class
1st Arcreya's Give Em Your Last Rolo


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Arcreya's Toasted Marshmallow

Open Bitch Class
1st Arcreya's Toasted Marshmallow


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Navyn's Dashing Duke At Maplebruxe




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
Tortoro Mano Gentis

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Tortoro Mano Gentis

Select Bitch
Ch Twinkle's Catch Me If You Cayenne


Winners Dog: (1-2-0-2)
Tortoro Mano Gentis

12-18 Month Dog Class
1st Tortoro Mano Gentis


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Heaven Sent A Traveling Man Nelson

Best Of Opposite Sex
Heaven Sent My Secret Weapon



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Heaven Sent My Secret Weapon

Reserve Winners Bitch
Jamega's My Maria Part Two

12-18 Month Bitch Class
1st Heaven Sent My Secret Weapon

Open Bitch Class
1st Jamega's My Maria Part Two


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lion Dance Huilong




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Camparis Apanachi




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services




Group 6 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Souyen's Ziggy Stardust
  Shih Tzu   15
Group 2nd   
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox
  Shiba Inu   14
Group 3rd   Ch Starlight Northern Lights   Bulldog   11
Group 4th   GCh Carrington's To Nicheca With Love   Poodle (Standard)   6
BPIG         N/A
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
Ch Starlight Northern Lights

Best Of Opposite Sex
GChB Cherokee Legend Jacib's Where's Waldo

Select Bitch
Ch Jacib's Firefly Lane Girl At Roxanhaus



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Starlight Princess Daisy

Reserve Winners Bitch
Renegade's Sweet Mischief

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Starlight Princess Daisy
2nd Renegade's Sweet Mischief


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Dragonslayer Tai's Bridget

Best Of Opposite Sex
Dragonslayer Tai's Reigning Dynasty

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Dragonslayer Tai's Bridget

Best Puppy In Breed
Dragonslayer Tai's Reigning Dynasty

Select Bitch
Ch Pinchou's Winter Nights


Winners Dog: (1-1-0-1)
Dragonslayer Tai's Reigning Dynasty

Senior Puppy Dog Class
1st Dragonslayer Tai's Reigning Dynasty


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Dragonslayer Tai's Bridget

Canadian Bred Bitch Class
1st Dragonslayer Tai's Bridget


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Glow Gucci Poochy

Best Puppy In Breed
Ch Glow Gucci Poochy



Winners Bitch: (0-1-0-1)
LeeAnns Glow Red Hot Flame

12-18 Month Bitch Class
1st LeeAnns Glow Red Hot Flame


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carrington's To Nicheca With Love




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox

Select Bitch
GChB Hibiscus Chisana Takaramono



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'

12-18 Month Bitch Class
1st Wyzguy's Kawaii 'It Wasn't Me'


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Souyen's Ziggy Stardust




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Algos Silk & Lace




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services


Group 7 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kurpas N Larkspur Leap Of Faith
  Australian Cattle Dog   34
Group 2nd   
GCh Loveshine China I Was Around
  Welsh Corgi (Pembroke)   33
Group 3rd   Ch Goldenhylite's Anastasia   Shetland Sheepdog   29
Group 4th   
GCh Tanasi's Lightly Toasted
  Miniature American Shepherd   23
BPIG   Ch Sylvan Argent Seafield Black Sails   Collie (Rough)   N/A
Best Veteran In Group   Ch Csodavirag Ocean   Mudi   0
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kurpas N Larkspur Leap Of Faith




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 5 pts (0-2-3-1)
GCh Cheynat's Skywalker

Best Of Opposite Sex
GCh Hearthside Dirty Border Girl At Aussiezip

Select Dog
Ch Aussiezip On A Roll



Winners Bitch: (0-2-3-1)
Aussiezip Midnight Star Baby

Reserve Winners Bitch
Aussiezip Majesty N Motion

Canadian Bred Bitch Class
1st Aussiezip Midnight Star Baby

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Aussiezip Majesty N Motion


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Runamok Texas Two Step



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Runamok Texas Two Step

12-18 Month Bitch Class
1st Runamok Texas Two Step


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Casryn's Yippee Kai Yay




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shorewind Omnipotent One

Best Of Opposite Sex
MVR Down The Rabbit Hole

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shorewind Omnipotent One

Best Puppy In Breed
Shorewind Omnipotent One


Winners Dog: (1-2-0-0)
Shorewind Omnipotent One

Senior Puppy Dog Class
1st Shorewind Omnipotent One


Winners Bitch: (1-2-0-0)
MVR Down The Rabbit Hole

Reserve Winners Bitch
FSR Autumn Rain

12-18 Month Bitch Class
1st MVR Down The Rabbit Hole

Canadian Bred Bitch Class
1st FSR Autumn Rain


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (3-0-1-1)
Ch Sylvan Argent Seafield Black Sails

Best Of Opposite Sex
Sylvan Argent Windsong Pure Imagination

Best Of Winners: (3-0-1-1)
Sylvan Argent Windsong Pure Imagination

Best Puppy In Breed
Ch Sylvan Argent Seafield Black Sails

Select Bitch
Ch 5C's & Kaymann's Oh Sleet!


Winners Dog: (3-0-1-1)
Bannerstone's Autumn Splendour

Reserve Winners Dog
Glasshouse Winds Of Change

Senior Puppy Dog Class
1st Glasshouse Winds In The East

Canadian Bred Dog Class
1st Glasshouse Winds Of Change

Open Dog Class
1st Bannerstone's Autumn Splendour


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Von Kaiser's North Bound

Best Of Opposite Sex
Press Valleador Redwood

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Von Kaiser's North Bound


Winners Dog: (1-3-0-0)
Press Valleador Redwood

12-18 Month Dog Class
1st Press Valleador Redwood


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Von Kaiser's North Bound

Reserve Winners Bitch
Flair Von Redwood

12-18 Month Bitch Class
1st Von Kaiser's North Bound
2nd Jemma Vom Redwood

Open Bitch Class
1st Flair Von Redwood


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tanasi's Lightly Toasted




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kecskeri Gyongye Harlee



Veteran Female
Ch Csodavirag Ocean


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
Ch Goldenhylite's Anastasia

Best Of Opposite Sex
Ch Rivermyst's Poetry In Motion

Best Puppy In Breed
Ch Regaloake's Icandy

Select Bitch
Ch Regaloake's Icandy



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Regaloake's Dream Come True

Reserve Winners Bitch
Brantstars Wish Upon A Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Brantstars Wish Upon A Star

12-18 Month Bitch Class
1st Regaloake's Dream Come True

Canadian Bred Bitch Class
1st Redpine's Lady Mia Gift From Above

Veteran Female
GCh Snowdancer's A Real Fancy Lady


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Edgebrook's I'll Have What She's Having

Best Of Opposite Sex
Ch Dom Corgi Chocolate Kiss




Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Loveshine China I Was Around

Best Of Opposite Sex
Ch Alenclaud Nicasia

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Cymry Mariner's Charm

Best Puppy In Breed
Ch Alenclaud Nicasia


Winners Dog: (1-1-1-1)
Dragonjoy Over The River

Open Dog Class
1st Dragonjoy Over The River


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Cymry Mariner's Charm

12-18 Month Bitch Class
1st Cymry Mariner's Charm


Class results courtesy of: Diana Edwards Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By