Limestone City Obedience & Kennel Club
Saturday, July 27, 2019



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS Can GCh/MBIS Mex GCh/MBIS Per GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady’s Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Edgar Bajona
Poodle (Standard)  
GCh Vetset Count Me In
Points: 154 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Edgar Bajona
Newfoundland  
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
Points: 140
Best Puppy In Show
Judge: Edgar Bajona
Whippet  
Ch McCartney's Lavish Dreams
Best Baby Puppy In Show
Judge: Edgar Bajona
Chinese Shar-Pei   Gumby's Kiss From A Rose








Group 1 - Leyda Perez Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Harbinger's Forest Ranger
  Setter (Gordon)   25
Group 2nd   
GCh Lentigo's Saltcreek Teal
  Setter (English)   24
Group 3rd   Ch Juniper's Southern Memorie Kallee   Retriever (Labrador)   22
Group 4th   Ch Simplicity I'd Be Jealous Too   Weimaraner   15
BPIG    Prairiestorm Fired Up   Spaniel (Brittany)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Newday First Edition
  Spaniel (Clumber)   0
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Yakityak's Reindeer Games




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Clearwater's Just The Right Mix




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Ambertru Turngolds Whatt Nott

Select Dog
Ch Mardovar's Bugatti For Sunkozi




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
Ch Juniper's Southern Memorie Kallee

Best Of Opposite Sex
GCh Kriscoland's Country Day

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Jaunenoir's Idyllic Reflection

Best Puppy In Breed
Benacres Hollywood Covergirl


Winners Dog: (1-4-1-1)
Staghorn's Chesterfield King

Open Dog Class
1st Staghorn's Chesterfield King

3-6 Month Dog Class
1st Asa's Drive Me Crazy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Roaneden's Dream Catcher




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Lentigo's Saltcreek Teal


Winners Dog: (1-0-1-0)
Broughall's Winner Takes All

12-18 Month Dog Class
1st Broughall's Winner Takes All



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Harbinger's Forest Ranger




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Midnightblue Summer Solstice

Best Of Opposite Sex
Silverstone Sea Urchin



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Silverstone Sea Urchin

12-18 Month Bitch Class
1st Silverstone Sea Urchin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Prairiestorm Fired Up

Best Puppy In Breed
Prairiestorm Fired Up


Winners Dog: (1-0-0-0)
Prairiestorm Fired Up

Senior Puppy Dog Class
1st Prairiestorm Fired Up



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nexus King In The North



3-6 Month Bitch Class
1st Newday First Edition


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cerise Ratatouille


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cerise Ratatouille

Open Dog Class
1st Cerise Ratatouille



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trystyn's Living In A Dream

Best Puppy In Breed
Trystyn's Living In A Dream



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Trystyn's Living In A Dream

Senior Puppy Bitch Class
1st Trystyn's Living In A Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sanarchoak Carney




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sarga Amanda's Traum Von Feen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Simplicity I'd Be Jealous Too

Best Of Opposite Sex
Stargazer Freedom Hills N Nitesky's Zz Top

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Simplicity's Somethin' Bad

Best Puppy In Breed
Simplicity's Somethin' Bad


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Simplicity's Somethin' Bad

Senior Puppy Bitch Class
1st Simplicity's Somethin' Bad


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   28
Group 2nd   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   27
Group 3rd   
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major
  Otterhound   25
Group 4th   
GCh County Line's It Is Written In The Stars
  Rhodesian Ridgeback   24
BPIG   
Ch McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mountinridge's Uluzambezi   Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka

Best Puppy In Breed
Mijkelh Monsoon


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mijkelh Monsoon

Senior Puppy Dog Class
1st Mijkelh Monsoon



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Foxwit's Mic Drop

Best Puppy In Breed
Foxwit's Mic Drop


Winners Dog: (1-0-0-0)
Foxwit's Mic Drop

Junior Puppy Dog Class
1st Foxwit's Mic Drop



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Nor'Easter Sweet Baby James

Best Of Opposite Sex
Shillington Curtisfarms Chanel

Best Puppy In Breed
Shillington Curtisfarms Chanel



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Shillington Curtisfarms Chanel

Junior Puppy Bitch Class
1st Shillington Curtisfarms Chanel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Kishniga's Millenium Gal

Best Of Opposite Sex
Ch Helsinki Du Grand Fresnoy



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kishniga's Millenium Gal

12-18 Month Bitch Class
1st Kishniga's Millenium Gal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
GCh Palakore's Talisman

Select Dog
Ch Palakore's Danubleu Mochaccino


Winners Dog: (1-0-3-0)
Zvezda Kovaleni Abigor

Open Dog Class
1st Zvezda Kovaleni Abigor


3-6 Month Bitch Class
1st Halfahund's Cocoa Java ML


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Snowdancer's Ain't No Wire



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Snowdancer's Ain't No Wire

Open Bitch Class
1st Snowdancer's Ain't No Wire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Best Of Opposite Sex
Ch Damaris Dixie D'Vitaz

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Best Puppy In Breed
Tsertus Generation Next To Vitaz


Winners Dog: (1-1-0-1)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Senior Puppy Dog Class
1st Tsertus Generation Next To Vitaz


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Dominique Dey d'Vitaz

Senior Puppy Bitch Class
1st Dominique Dey d'Vitaz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Kaldaun's Aengus Na Tirnanog

Best Of Opposite Sex
Sassway Some Like It Hot

Best Puppy In Breed
Royeljoker Aotearoa Ataahua


3-6 Month Dog Class
1st Baileysong Chase N The Dream


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sassway Some Like It Hot

Reserve Winners Bitch
Royeljoker Aotearoa Ataahua

Junior Puppy Bitch Class
1st Royeljoker Aotearoa Ataahua

12-18 Month Bitch Class
1st Sassway Some Like It Hot


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh County Line's It Is Written In The Stars

Best Of Opposite Sex
Ch Cataraqui Heart Of The Home

Best Puppy In Breed
Kimani's Borne To Run


Winners Dog: (2-0-1-1)
Cataraqui Coeur De Super Heros

Reserve Winners Dog
Kimani's Borne To Run

Senior Puppy Dog Class
1st Kimani's Borne To Run

Canadian Bred Dog Class
1st Cataraqui Coeur De Super Heros


3-6 Month Bitch Class
1st Mountinridge's Uluzambezi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 4 pts (0-1-0-4)
Ch McCartney's Lavish Dreams

Best Puppy In Breed
Ch McCartney's Lavish Dreams

Select Bitch
GCh Shetara's She Smiled Sweetly



Winners Bitch: (0-1-0-4)
Touchstone The Time Of My Life

Canadian Bred Bitch Class
1st Touchstone The Time Of My Life


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Leyda Perez Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   25
Group 2nd   
GCh Triumf Sibiri Magnat
  Akita   23
Group 3rd   
Ch Devael Attitude Pays
  Bernese Mountain Dog   22
Group 4th   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   21
BPIG   Ch Eirians Straight To The Moon   Rottweiler   N/A
Best Baby Puppy In Group    Eirian's Under Cover   Rottweiler   0
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tonomi's I'm A Band Leader

Best Puppy In Breed
Tonomi's I'm A Band Leader


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tonomi's I'm A Band Leader

Junior Puppy Dog Class
1st Tonomi's I'm A Band Leader



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Devael Attitude Pays




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Barentsnight Krystal Light



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Barentsnight Precious Beauty

12-18 Month Bitch Class
1st Barentsnight Precious Beauty


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Xelascon Edge Of Glory

Best Of Opposite Sex
Ch Xelascon Diamonds For Tiffany




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Demetra Dali Land

Best Puppy In Breed
Jysbulls-Argentina Te Adoro At Headstone



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sioul Hugsnkisses For Lollipop

Best Puppy In Breed
Sioul Hugsnkisses For Lollipop



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sioul Hugsnkisses For Lollipop

Junior Puppy Bitch Class
1st Sioul Hugsnkisses For Lollipop


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Chateaurouge's X-Rated Diva

Best Of Opposite Sex
Chateaurouge's Yissachar


Winners Dog: (1-0-0-1)
Chateaurouge's Yissachar

Open Dog Class
1st Chateaurouge's Yissachar



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso

Best Puppy In Breed
Coupes Wannabe Fonzarelli


Winners Dog: (1-0-1-0)
Coupes Wannabe Fonzarelli

Junior Puppy Dog Class
1st Coupes Wannabe Fonzarelli



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Aviators Nobreza @ Macduff

Best Puppy In Breed
Acostar's Mint Julep



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Acostar's Summer Lime Cocktail

Reserve Winners Bitch
Acostar's Mint Julep

Junior Puppy Bitch Class
1st Acostar's Mint Julep

12-18 Month Bitch Class
1st Acostar's Summer Lime Cocktail


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty

Best Of Opposite Sex
Eirians Straight To The Moon

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Eirians Straight To The Moon

Best Puppy In Breed
Eirians Straight To The Moon


Winners Dog: (1-2-1-0)
Tondors Argo V Vasfor

Open Dog Class
1st Tondors Argo V Vasfor


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Eirians Straight To The Moon

Reserve Winners Bitch
Vonwadge's Just Do It

Senior Puppy Bitch Class
1st Eirians Straight To The Moon
2nd Vonwadge's Just Do It

3-6 Month Bitch Class
1st Eirian's Under Cover


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Leyda Perez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Perun's Turbo Charged

Best Of Opposite Sex
Perun's Zoom Zoom

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Perun's Warp Speed Ahead

Best Puppy In Breed
Ch Perun's Turbo Charged


Winners Dog: (1-1-1-0)
Perun's Warp Speed Ahead

Senior Puppy Dog Class
1st Perun's Warp Speed Ahead


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Perun's Zoom Zoom

Senior Puppy Bitch Class
1st Perun's Zoom Zoom


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   GCh Lackyle Bairille Dubailt   Staffordshire Bull Terrier   15
Group 2nd   GCh Paperman Atlantis   Lakeland Terrier   14
Group 3rd   
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag
  Scottish Terrier   13
Group 4th    Northland Fox Platinum Cowboy   Fox Terrier (Smooth)   12
BPIG    Ashlyn's Girls Got Rhythm   Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
M&M Lamz The World Is Not Enough

Best Puppy In Breed
M&M Lamz The World Is Not Enough


Winners Dog: (1-0-0-0)
M&M Lamz The World Is Not Enough

Junior Puppy Dog Class
1st M&M Lamz The World Is Not Enough



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Glitter Stars Don Pedro At Essexshire

Best Of Opposite Sex
Ch Essexshire Hurricane Hazel

Best Puppy In Breed
Ch Essexshire Hurricane Hazel



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northland Fox Platinum Cowboy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Northland Fox Platinum Cowboy

Open Dog Class
1st Northland Fox Platinum Cowboy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Windyfields Levi

Best Puppy In Breed
Ch Windyfields Levi




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paperman Atlantis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Tuxntails Malachi

Best Of Opposite Sex
Ashlyn's Girls Got Rhythm

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Ashlyn's Girls Got Rhythm

Best Puppy In Breed
Ashlyn's Girls Got Rhythm


Winners Dog: (1-2-1-0)
Pawzazz's Ace In The Hole

Open Dog Class
1st Pawzazz's Ace In The Hole


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Ashlyn's Girls Got Rhythm

Reserve Winners Bitch
Dachari Work Of Art

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashlyn's Girls Got Rhythm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dachari Work Of Art


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lackyle Bairille Dubailt




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Taeplace SoGangsta At Obsession
  Pekingese   21
Group 2nd   
GCh Ashstone's Winter Is Coming
  Havanese   16
Group 3rd   
Ch Heaven Hi's Gem Twist At Szulik
  Toy Manchester Terrier   14
Group 4th   
Ch Midsummer AllAbout The Journey
  Cavalier King Charles Spaniel   13
BPIG   
Ch Midsummer AllAbout The Journey
  Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Best Baby Puppy In Group    Abrazame's Tiger Lilly   Havanese   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Midsummer AllAbout The Journey

Best Puppy In Breed
Ch Midsummer AllAbout The Journey

Select Dog
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Crestyle Dramatic Entrance HL

Best Of Opposite Sex
GCh Nu Poil's Expectable Bali




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Onyx The Sweetest Coton


3-6 Month Dog Class
1st Pegase du Domaine de Polana



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tickitbou's Sing It Tomee




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Ashstone's Winter Is Coming

Best Of Opposite Sex
Ch Yaya's It's Time For Weylinmarsh

Best Puppy In Breed
Ch Yaya's It's Time For Weylinmarsh


3-6 Month Dog Class
1st Moonbeam's Filthy Martini


3-6 Month Bitch Class
1st Abrazame's Tiger Lilly


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Marchwind Riverport's Testarossa

Select Bitch
GCh Rythm's Front Runner



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Celtic Uwharrie Oh That Time

12-18 Month Bitch Class
1st Celtic Uwharrie Oh That Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Taeplace SoGangsta At Obsession

Best Of Opposite Sex
Leahcims Shanty Town

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Leahcims My Little Town

Best Puppy In Breed
Leahcims My Little Town

Select Dog
Ch Taeplace Merlinus


Winners Dog: (1-2-2-0)
Leahcims My Little Town

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Leahcims My Little Town


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Leahcims Shanty Town

Reserve Winners Bitch
Taeplace Chaussettes

Senior Puppy Bitch Class
1st Taeplace Chaussettes

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Leahcims Shanty Town


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Gryphon's Indiana Jones

Best Of Opposite Sex
Bugaboo Miss Saigon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Gryphon Niallghas Free Spirit


Winners Dog: (1-1-1-0)
Gryphon Niallghas Free Spirit

Open Dog Class
1st Gryphon Niallghas Free Spirit

3-6 Month Dog Class
1st Heroncrest TJ Red Moose


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Bugaboo Miss Saigon

12-18 Month Bitch Class
1st Bugaboo Miss Saigon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Heaven Hi's Gem Twist At Szulik




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Guemart Brave Princess

Best Puppy In Breed
Guemart Brave Princess



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Guemart Brave Princess

Reserve Winners Bitch
Astrid Alice Jane EL

Senior Puppy Bitch Class
1st Guemart Brave Princess

12-18 Month Bitch Class
1st Astrid Alice Jane EL


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   13
Group 2nd   
GCh Gumby's Jive Talking Underdog
  Chinese Shar-Pei   9
Group 3rd   
GCh Fullofbull's Toto
  French Bulldog   8
Group 4th   
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift
  Shiba Inu   3
BPIG   Ch Signet A Star Is Born   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Gumby's Kiss From A Rose   Chinese Shar-Pei   0
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gumby's Jive Talking Underdog



3-6 Month Bitch Class
1st Gumby's Kiss From A Rose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Fullofbull's Toto

Best Of Opposite Sex
Foxmoor Petite Cherie Soleil

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Beautibuls Celtic Star

Best Puppy In Breed
Beautibuls Celtic Star


Winners Dog: (1-3-1-0)
Beautibuls Celtic Star

Junior Puppy Dog Class
1st Beautibuls Celtic Star

3-6 Month Dog Class
1st Karendon's Phantom Of The Ring


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Carrington's Tic Tac Toe

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Carrington's Tic Tac Toe

Best Puppy In Breed
Ch Signet A Star Is Born

Select Bitch
Ch Signet A Star Is Born


Winners Dog: (1-1-0-2)
Carrington's Tic Tac Toe

Junior Puppy Dog Class
1st Carrington's Tic Tac Toe

3-6 Month Dog Class
1st Savvy First In Line


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Cluj From The Transilvanian Hills

Senior Puppy Bitch Class
1st Cluj From The Transilvanian Hills

3-6 Month Bitch Class
1st Savvy A Promise To Keep


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mardeck's Where The Magic Is

Best Puppy In Breed
Ch Mardeck's Where The Magic Is




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift

Best Of Opposite Sex
Mulan d'Urajiro



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cherpa's High Dollar Client
  German Shepherd Dog   21
Group 2nd   Ch Briarpatch Looking Back   Bearded Collie   20
Group 3rd   Ch Lynphil Pretty Little Liar   Shetland Sheepdog   15
Group 4th    Shaggylamb Look What You Made Me Do Cottondog   Old English Sheepdog   12
BPIG    Cymry Copper Caramel   Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sterlingden Trobairitz Anfarra   Belgian Shepherd Dog   0
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
RDiamondbar Lovin Me Some Honeycrisp

Best Puppy In Breed
RDiamondbar Lovin Me Some Honeycrisp



Winners Bitch: (0-2-0-0)
RDiamondbar Lovin Me Some Honeycrisp

Reserve Winners Bitch
Agassiz's Princess Leah

Senior Puppy Bitch Class
1st RDiamondbar Lovin Me Some Honeycrisp

Open Bitch Class
1st Agassiz's Princess Leah


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
LS Twins Crew Onslow

Best Puppy In Breed
LS Twins Crew Onslow


Winners Dog: (2-0-0-0)
LS Twins Crew Onslow

Reserve Winners Dog
Not For Sale des Costys du Tomberg

Senior Puppy Dog Class
1st LS Twins Crew Onslow

Open Dog Class
1st Not For Sale des Costys du Tomberg



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Briarpatch Looking Back

Best Of Opposite Sex
Ch Cameron's Bannockburn Bettyann

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Dreamchaser Strathearn Acclaim

Best Puppy In Breed
Kaboodle Many Happy Returns For Strathearn


Winners Dog: (2-1-1-1)
Dreamchaser Strathearn Acclaim

Reserve Winners Dog
Kaboodle Soulmate For Strathearn

Junior Puppy Dog Class
1st Kaboodle Soulmate For Strathearn

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Dreamchaser Strathearn Acclaim


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Chantryile Hayley Lady Of Dior

Best Of Opposite Sex
Ch Celebre Links Past To Future O'Bellsha

Best Puppy In Breed
Ch Celebre Links Past To Future O'Bellsha


3-6 Month Dog Class
1st Sterlingden Troubadour Anfarra


3-6 Month Bitch Class
1st Sterlingden Trobairitz Anfarra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cherpa's High Dollar Client



3-6 Month Bitch Class
1st Harmonia's Cheekee Lil Pistol


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Follow Me Red Velvet

Select Bitch
Ch Frontrunner Chief General




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Lynphil Pretty Little Liar



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Lynphil Girl Of The Times

Reserve Winners Bitch
Solynue Satisfaction

Canadian Bred Bitch Class
1st Lynphil Girl Of The Times

Open Bitch Class
1st Solynue Satisfaction


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Eyespy Edgebrook's Arianadu

Best Puppy In Breed
Eyespy Edgebrook's Arianadu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Eyespy Edgebrook's Arianadu

Junior Puppy Bitch Class
1st Eyespy Edgebrook's Arianadu


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Cymry Winter Moonlight

Best Of Opposite Sex
Cymry Copper Caramel

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Honeyfox It's Another Tequila Sunrize

Best Puppy In Breed
Cymry Copper Caramel


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Cymry Copper Caramel

Junior Puppy Bitch Class
1st Cymry Copper Caramel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By