Limestone City Obedience & Kennel Club
Sunday, July 28, 2019



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS Can GCh/MBIS Mex GCh/MBIS Per GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady’s Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Len Harfield
Retriever (Flat-Coated)  
Ch Clearwater's Just The Right Mix
Points: 135 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Len Harfield
Newfoundland  
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
Points: 111
Best Puppy In Show
Judge: Len Harfield
Cavalier King Charles Spaniel  
Ch Midsummer AllAbout The Journey
Best Baby Puppy In Show
Judge: Len Harfield
Rhodesian Ridgeback   Mountinridge's Uluzambezi








Group 1 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Clearwater's Just The Right Mix
  Retriever (Flat-Coated)   23
Group 2nd   Ch Juniper's Southern Memorie Kallee   Retriever (Labrador)   22
Group 3rd   
GCh Harbinger's Forest Ranger
  Setter (Gordon)   16
Group 4th   
GCh Lentigo's Saltcreek Teal
  Setter (English)   15
BPIG    Prairiestorm Fired Up   Spaniel (Brittany)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Asa's Dancing In The Dark   Retriever (Labrador)   0
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Yakityak's Reindeer Games




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Clearwater's Just The Right Mix




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Ambertru Turngolds Whatt Nott




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Ch Juniper's Southern Memorie Kallee

Best Of Opposite Sex
GCh Kriscoland's Country Day

Best Of Winners: (1-3-1-1)
JRL Alphabetic Order Alpha At Storius

Best Puppy In Breed
Benacres Hollywood Covergirl


Winners Dog: (1-3-1-1)
Staghorn's Chesterfield King

Open Dog Class
1st Staghorn's Chesterfield King

3-6 Month Dog Class
1st Asa's Drive Me Crazy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Roaneden's Dream Catcher




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lentigo's Saltcreek Teal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Harbinger's Forest Ranger




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Midnightblue Summer Solstice

Best Of Opposite Sex
Silverstone Sea Urchin



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Silverstone Sea Urchin

12-18 Month Bitch Class
1st Silverstone Sea Urchin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Nickleodeon Fanciful Dreamer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Prairiestorm Fired Up

Best Puppy In Breed
Prairiestorm Fired Up


Winners Dog: (1-0-0-0)
Prairiestorm Fired Up

Senior Puppy Dog Class
1st Prairiestorm Fired Up



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nexus King In The North



3-6 Month Bitch Class
1st Newday First Edition


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cerise Ratatouille


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cerise Ratatouille

Open Dog Class
1st Cerise Ratatouille



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trystyn's Living In A Dream

Best Puppy In Breed
Trystyn's Living In A Dream



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Trystyn's Living In A Dream

Senior Puppy Bitch Class
1st Trystyn's Living In A Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sanarchoak Carney




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sarga Amanda's Traum Von Feen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Simplicity's Somethin' Bad

Best Puppy In Breed
Simplicity's Somethin' Bad

Select Bitch
Ch Simplicity I'd Be Jealous Too



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Simplicity's Somethin' Bad

Senior Puppy Bitch Class
1st Simplicity's Somethin' Bad


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   21
Group 2nd   
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major
  Otterhound   20
Group 3rd   
Foxwit's Mic Drop
  Basenji   19
Group 4th   
Ch McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   18
BPIG   
Foxwit's Mic Drop
  Basenji   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mountinridge's Uluzambezi   Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Foxwit's Mic Drop

Best Puppy In Breed
Foxwit's Mic Drop


Winners Dog: (1-0-0-0)
Foxwit's Mic Drop

Junior Puppy Dog Class
1st Foxwit's Mic Drop



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Nor'Easter Sweet Baby James




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kishniga's Millenium Gal

Best Of Opposite Sex
Jantar Into The Myst

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kishniga's Millenium Gal


Winners Dog: (1-1-0-0)
Jantar Into The Myst

Canadian Bred Dog Class
1st Jantar Into The Myst


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kishniga's Millenium Gal

12-18 Month Bitch Class
1st Kishniga's Millenium Gal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Zvezda Kovaleni Abigor

Select Dog
GCh Palakore's Talisman


Winners Dog: (1-0-2-0)
Zvezda Kovaleni Abigor

Open Dog Class
1st Zvezda Kovaleni Abigor


3-6 Month Bitch Class
1st Halfahund's Cocoa Java ML


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Damaris Dixie D'Vitaz

Best Of Opposite Sex
Tsertus Generation Next To Vitaz

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Best Puppy In Breed
Ch Damaris Dixie D'Vitaz


Winners Dog: (1-1-0-1)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Senior Puppy Dog Class
1st Tsertus Generation Next To Vitaz


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Dominique Dey d'Vitaz

Senior Puppy Bitch Class
1st Dominique Dey d'Vitaz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Royeljoker Aotearoa Tono Tono

Best Puppy In Breed
Royeljoker Aotearoa Tono Tono



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Royeljoker Aotearoa Tono Tono

Junior Puppy Bitch Class
1st Royeljoker Aotearoa Tono Tono


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh County Line's It Is Written In The Stars

Best Of Opposite Sex
Ch Cataraqui Heart Of The Home


Winners Dog: (1-0-1-1)
Cataraqui Coeur De Super Heros

Canadian Bred Dog Class
1st Cataraqui Coeur De Super Heros


3-6 Month Bitch Class
1st Mountinridge's Uluzambezi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 4 pts (0-1-0-4)
Ch McCartney's Lavish Dreams

Best Puppy In Breed
Ch McCartney's Lavish Dreams

Select Bitch
GCh Touchstone Party Doll



Winners Bitch: (0-1-0-4)
Touchstone The Time Of My Life

Canadian Bred Bitch Class
1st Touchstone The Time Of My Life


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   20
Group 2nd   
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   19
Group 3rd   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   16
Group 4th   Ch Chateaurouge's X-Rated Diva   Dogue de Bordeaux   15
BPIG    Dobereich's Quite A Vivid Dream   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Eirian's Under Cover   Rottweiler   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tonomi's I'm A Band Leader

Best Puppy In Breed
Tonomi's I'm A Band Leader


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tonomi's I'm A Band Leader

Junior Puppy Dog Class
1st Tonomi's I'm A Band Leader



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Barentsnight Object Of Art




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Xelascon Diamonds For Tiffany

Best Of Opposite Sex
Ch Xelascon Edge Of Glory




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Dobereich's Quite A Vivid Dream

Best Puppy In Breed
Dobereich's Quite A Vivid Dream



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Chateaurouge's X-Rated Diva

Best Of Opposite Sex
Woodland Park's K. Uther Of Locksley



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Aviators Nobreza @ Macduff

Best Puppy In Breed
Acostar's Mint Julep



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Acostar's Summer Lime Cocktail

Reserve Winners Bitch
Acostar's Mint Julep

Junior Puppy Bitch Class
1st Acostar's Mint Julep

12-18 Month Bitch Class
1st Acostar's Summer Lime Cocktail


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty

Best Of Opposite Sex
Ch Eirians Straight To The Moon

Best Puppy In Breed
Ch Eirians Straight To The Moon



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Vonwadge's Just Do It

Senior Puppy Bitch Class
1st Vonwadge's Just Do It

3-6 Month Bitch Class
1st Eirian's Under Cover


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Perun's Warp Speed Ahead

Best Of Opposite Sex
Perun's Zoom Zoom

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Perun's Warp Speed Ahead

Best Puppy In Breed
Perun's Warp Speed Ahead


Winners Dog: (1-1-1-0)
Perun's Warp Speed Ahead

Senior Puppy Dog Class
1st Perun's Warp Speed Ahead


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Perun's Zoom Zoom

Senior Puppy Bitch Class
1st Perun's Zoom Zoom


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Paperman Atlantis
  Lakeland Terrier   16
Group 2nd   
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek
  Sealyham Terrier   15
Group 3rd   GCh Lackyle Bairille Dubailt   Staffordshire Bull Terrier   14
Group 4th   
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag
  Scottish Terrier   13
BPIG   
M&M Lamz The World Is Not Enough
  Bedlington Terrier   N/A
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
M&M Lamz The World Is Not Enough

Best Puppy In Breed
M&M Lamz The World Is Not Enough


Winners Dog: (1-0-0-0)
M&M Lamz The World Is Not Enough

Junior Puppy Dog Class
1st M&M Lamz The World Is Not Enough



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Glitter Stars Don Pedro At Essexshire

Best Of Opposite Sex
Essexshire Lady D'ver Of Essex

Best Puppy In Breed
Ch Essexshire Hurricane Hazel



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Syryn Eye Of The Storm

Best Of Opposite Sex
Cairnpit Summer Magic

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Syryn Eye Of The Storm


Winners Dog: (1-1-0-0)
Syryn Eye Of The Storm

Canadian Bred Dog Class
1st Syryn Eye Of The Storm


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cairnpit Summer Magic

Canadian Bred Bitch Class
1st Cairnpit Summer Magic


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northland Fox Platinum Cowboy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Northland Fox Platinum Cowboy

Open Dog Class
1st Northland Fox Platinum Cowboy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Windyfields Levi

Best Puppy In Breed
Ch Windyfields Levi




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paperman Atlantis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Tuxntails Malachi

Best Of Opposite Sex
Dachari Work Of Art

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Pawzazz's Ace In The Hole

Best Puppy In Breed
Dachari Work Of Art


Winners Dog: (1-2-1-0)
Pawzazz's Ace In The Hole

Open Dog Class
1st Pawzazz's Ace In The Hole


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Dachari Work Of Art

Reserve Winners Bitch
Ashlyn's Girls Got Rhythm

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashlyn's Girls Got Rhythm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dachari Work Of Art


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lackyle Bairille Dubailt




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Taeplace SoGangsta At Obsession
  Pekingese   20
Group 2nd   
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen
  Cavalier King Charles Spaniel   15
Group 3rd   
Ch Marchwind Riverport's Testarossa
  Italian Greyhound   13
Group 4th   
GCh Ashstone's Winter Is Coming
  Havanese   12
BPIG   
Ch Midsummer AllAbout The Journey
  Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Best Baby Puppy In Group    Heroncrest TJ Red Moose   Pug   0
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen

Best Puppy In Breed
Ch Midsummer AllAbout The Journey

Select Dog
Ch Midsummer AllAbout The Journey




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mini's Mambo No. 5

Best Puppy In Breed
Mini's Mambo No. 5


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mini's Mambo No. 5

Senior Puppy Dog Class
1st Mini's Mambo No. 5



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Crestyle Dramatic Entrance HL

Best Of Opposite Sex
GCh Nu Poil's Expectable Bali




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Onyx The Sweetest Coton


3-6 Month Dog Class
1st Pegase du Domaine de Polana



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tickitbou's Sing It Tomee




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Ashstone's Winter Is Coming

Best Of Opposite Sex
Ch Yaya's It's Time For Weylinmarsh

Best Puppy In Breed
Ch Yaya's It's Time For Weylinmarsh


3-6 Month Dog Class
1st Moonbeam's Filthy Martini


3-6 Month Bitch Class
1st Abrazame's Tiger Lilly


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Marchwind Riverport's Testarossa




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Taeplace SoGangsta At Obsession

Best Of Opposite Sex
Leahcims Shanty Town

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Leahcims Shanty Town

Best Puppy In Breed
Leahcims Shanty Town

Select Dog
Ch Taeplace Merlinus


Winners Dog: (1-2-2-0)
Leahcims Rock This Town

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Leahcims Rock This Town


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Leahcims Shanty Town

Reserve Winners Bitch
Taeplace Chaussettes

Senior Puppy Bitch Class
1st Taeplace Chaussettes

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Leahcims Shanty Town


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Gryphon's Indiana Jones

Best Of Opposite Sex
Bugaboo Miss Saigon


3-6 Month Dog Class
1st Heroncrest TJ Red Moose


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bugaboo Miss Saigon

12-18 Month Bitch Class
1st Bugaboo Miss Saigon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Szulik's Lovely Pasha Britany




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Guemart Brave Princess

Best Puppy In Breed
Guemart Brave Princess



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Guemart Brave Princess

Reserve Winners Bitch
Astrid Alice Jane EL

Senior Puppy Bitch Class
1st Guemart Brave Princess

12-18 Month Bitch Class
1st Astrid Alice Jane EL


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   12
Group 2nd   
GCh Fullofbull's Toto
  French Bulldog   9
Group 3rd   
GCh Gumby's Jive Talking Underdog
  Chinese Shar-Pei   6
Group 4th   
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift
  Shiba Inu   5
BPIG   Ch Mardeck's Where The Magic Is   Schipperke   N/A
Best Baby Puppy In Group    Gumby's Kiss From A Rose   Chinese Shar-Pei   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gumby's Jive Talking Underdog



3-6 Month Bitch Class
1st Gumby's Kiss From A Rose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Fullofbull's Toto

Best Of Opposite Sex
Karendons Evadiva At Tres Beau

Best Puppy In Breed
Foxmoor Petite Cherie Soleil


3-6 Month Dog Class
1st Karendon's I'm Irresistabull


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Karendons Evadiva At Tres Beau

Reserve Winners Bitch
Foxmoor Petite Cherie Soleil

Senior Puppy Bitch Class
1st Foxmoor Petite Cherie Soleil

Open Bitch Class
1st Karendons Evadiva At Tres Beau

3-6 Month Bitch Class
1st Fullofbull's Did You Hear That
2nd Karendon's Avant Garde


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Enchantment's Where Art Thou

Best Puppy In Breed
Enchantment's Where Art Thou


Winners Dog: (1-0-0-0)
Enchantment's Where Art Thou

Open Dog Class
1st Enchantment's Where Art Thou



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Carrington's Tic Tac Toe

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Cluj From The Transilvanian Hills

Best Puppy In Breed
Cluj From The Transilvanian Hills


Winners Dog: (1-1-0-1)
Carrington's Tic Tac Toe

Junior Puppy Dog Class
1st Carrington's Tic Tac Toe


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Cluj From The Transilvanian Hills

Senior Puppy Bitch Class
1st Cluj From The Transilvanian Hills


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mardeck's Where The Magic Is

Best Puppy In Breed
Ch Mardeck's Where The Magic Is




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift

Best Of Opposite Sex
Ch Mulan d'Urajiro

Select Bitch
Ch Princesse Jasmine d'Urajiro



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Briarpatch Looking Back
  Bearded Collie   17
Group 2nd   
GCh Cherpa's High Dollar Client
  German Shepherd Dog   12
Group 3rd    Not For Sale des Costys du Tomberg   Australian Shepherd   11
Group 4th   
Ch Cymry Winter Moonlight
  Welsh Corgi (Pembroke)   9
BPIG    LS Twins Crew Onslow   Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sterlingden Troubadour Anfarra   Belgian Shepherd Dog   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Not For Sale des Costys du Tomberg

Best Puppy In Breed
LS Twins Crew Onslow


Winners Dog: (2-0-0-0)
Not For Sale des Costys du Tomberg

Reserve Winners Dog
LS Twins Crew Onslow

Senior Puppy Dog Class
1st LS Twins Crew Onslow

Open Dog Class
1st Not For Sale des Costys du Tomberg



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Briarpatch Looking Back

Best Of Opposite Sex
GCh Cameron's Bannockburn Bettyann

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Dreamchaser Strathearn Acclaim

Best Puppy In Breed
Kaboodle Soulmate For Strathearn


Winners Dog: (2-1-1-1)
Dreamchaser Strathearn Acclaim

Reserve Winners Dog
Kaboodle Soulmate For Strathearn

Junior Puppy Dog Class
1st Kaboodle Soulmate For Strathearn

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Dreamchaser Strathearn Acclaim


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Celebre Links Past To Future O'Bellsha

Best Of Opposite Sex
Ch Chantryile Hayley Lady Of Dior

Best Puppy In Breed
Ch Celebre Links Past To Future O'Bellsha


3-6 Month Dog Class
1st Sterlingden Troubadour Anfarra


3-6 Month Bitch Class
1st Sterlingden Trobairitz Anfarra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hollowshots A Twist Of Fate




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cherpa's High Dollar Client



3-6 Month Bitch Class
1st Harmonia's Cheekee Lil Pistol


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lynphil Girl Of The Times



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Lynphil Girl Of The Times

Reserve Winners Bitch
Solynue Satisfaction

Canadian Bred Bitch Class
1st Lynphil Girl Of The Times

Open Bitch Class
1st Solynue Satisfaction


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Eyespy Edgebrook's Arianadu

Best Puppy In Breed
Eyespy Edgebrook's Arianadu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Eyespy Edgebrook's Arianadu

Junior Puppy Bitch Class
1st Eyespy Edgebrook's Arianadu


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Cymry Winter Moonlight

Best Of Opposite Sex
Cymry Copper Caramel

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Honeyfox It's Another Tequila Sunrize

Best Puppy In Breed
Cymry Copper Caramel


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Cymry Copper Caramel

Junior Puppy Bitch Class
1st Cymry Copper Caramel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By