Pine Ridge Kennel Club
Sunday, October 3, 2021 - Show-5



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS BISS Can GChB/MBIS Mex GCh Midnight Lady’s Puff The Magic Dragon
"Jack"
Owners: John Affel and Christina Koffman-Heard
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Thomas Alexander
Fox Terrier (Wire)  
GCh Fleet St Forged At Hampton Court
Points: 138 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Thomas Alexander
Pointer (German Short-Haired)  
GCh Legacyk Justice For All
Points: 128
Best Puppy In Show
Judge: Thomas Alexander
Australian Cattle Dog  
Ch Catalyst's Old Country Soul








Group 1 - Sandy Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Legacyk Justice For All
  Pointer (German Short-Haired)   19
Group 2nd   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   16
Group 3rd    Kriscoland's Wreath Of Roses   Retriever (Labrador)   13
Group 4th   
GCh Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   12
BPIG   
Legacyk Vittoria
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Treebeard's Open The Pod Doors



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Legacyk Justice For All

Best Of Opposite Sex
GChB Leasides Dax

Best Puppy In Breed
Legacyk Vittoria



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Legacyk Vittoria

Senior Puppy Bitch Class
1st Legacyk Vittoria

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Bitagold's Luck Of The Draw

Best Of Opposite Sex
Sunkozi Snow Doubt About It

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Bitagold's Luck Of The Draw

Best Puppy In Breed
Sunkozi Snow Doubt About It


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Sunkozi Snow Doubt About It

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunkozi Snow Doubt About It

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kriscoland's Wreath Of Roses



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kriscoland's Wreath Of Roses

Open Bitch Class
1st Kriscoland's Wreath Of Roses

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Puppy In Breed
Ch Redshadow's Here's The Kaboom

Select Dog
GCh Roaneden's Sea King



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Linwood Foreign Exchange

Best Of Opposite Sex
Broughall's Run For Carnations



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Broughall's Run For Carnations

Open Bitch Class
1st Broughall's Run For Carnations

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Nexus King In The North

Best Of Opposite Sex
Ch Casmir's Spirit In The Sky @ Newday



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Newday All Around The World

Canadian Bred Bitch Class
1st Newday All Around The World

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Stoneylake Chillin Charlie

Best Of Opposite Sex
Stoneylake Queen Of Gems Miss Pearl



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Stoneylake Queen Of Gems Miss Pearl

12-18 Month Bitch Class
1st Stoneylake Queen Of Gems Miss Pearl





Group 2 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   11
Group 2nd   
Ch Altcar's Over The Lydiate
  Whippet   10
Group 3rd   
Ch Kalkinny Glamour Of Laislinn
  Irish Wolfhound   9
Group 4th   
Ch GrandGables Ms Cilla Black
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   7
BPIG   
Ch Altcar's Over The Lydiate
  Whippet   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Chetcote Casa Nova

Best Of Opposite Sex
Ch Chetcote La Parisenne

Best Puppy In Breed
Ch Chetcote La Parisenne

Select Dog
Ch Egbar N Palakore Mr Moonlight



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch GrandGables Ms Cilla Black

Best Puppy In Breed
Ch GrandGables Ms Cilla Black

Select Bitch
Ch Trakehndachs Glamour Girl For Sunrise-XO



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Granvalero's Shining Like The Sun SL

Best Of Opposite Sex
GCh Granvalero's Rising Sun SL



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Kalkinny Glamour Of Laislinn



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Kalkinny Grace Of Laislinn

Canadian Bred Bitch Class
1st Kalkinny Grace Of Laislinn

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Osiris A Standing Ovation Xo



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Caristeda Dadaelis Baziloraius



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Altcar's Over The Lydiate

Best Puppy In Breed
Ch Altcar's Over The Lydiate







Group 3 - Sandy Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   33
Group 2nd   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   32
Group 3rd   
Ch Cammcastle's 007 Secret Agent Man
  Rottweiler   31
Group 4th   Ch Mountmagic Jury's Out V Avatar   Bernese Mountain Dog   30
BPIG   
True Norths Salem Bugatti
  Cane Corso   N/A
Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mountmagic Jury's Out V Avatar



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Chucky Little Bambi

Best Of Opposite Sex
Ch Bits Of Ritz



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Jinny

Open Bitch Class
1st Jinny

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
True Norths Salem Bugatti

Best Puppy In Breed
True Norths Salem Bugatti



Winners Bitch: (0-2-0-0)
True Norths Salem Bugatti

Reserve Winners Bitch
North Kingdom's Stars Aligned

Junior Puppy Bitch Class
1st North Kingdom's Stars Aligned

Senior Puppy Bitch Class
1st True Norths Salem Bugatti

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Vividdream's Love Potion No. 9

Best Of Opposite Sex
Jolydobes The Shadow Of Your Smile

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Vividdream's Love Potion No. 9

Best Puppy In Breed
Vividdream's Love Potion No. 9

Select Bitch
Ch Themiscyra Step Into Your Power


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Vividdream's Love Potion No. 9

Senior Puppy Bitch Class
1st Vividdream's Love Potion No. 9

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Ultimatum Dello Goraggioso Cuore

Best Of Opposite Sex
Oceanus Mastinis Militia



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Oceanus Mastinis Militia

Canadian Bred Bitch Class
1st Oceanus Mastinis Militia

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valkyrie Closed Borders



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valkyrie Closed Borders

12-18 Month Bitch Class
1st Valkyrie Closed Borders

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cammcastle's 007 Secret Agent Man



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Komorebi's A Diamond In The Ruff

Best Of Opposite Sex
Komorebi's Be Kind

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Komorebi's A Diamond In The Ruff


Winners Dog: (1-2-0-0)
Komorebi's A Diamond In The Ruff

12-18 Month Dog Class
1st Komorebi's A Diamond In The Ruff


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Komorebi's Be Kind

Reserve Winners Bitch
Komorebi's Don't Just Fly Soar

12-18 Month Bitch Class
1st Komorebi's Don't Just Fly Soar

Open Bitch Class
1st Komorebi's Be Kind

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Eugen I-Ra A Handsome Boy



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
GCh Unicornhill's Broke The Bank

Best Of Opposite Sex
Sherakan's Sweet Sensation

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Perun's Warp Speed Ahead

Select Dog
Ch Perun's Turbo Charged


Winners Dog: (2-2-2-0)
Perun's Warp Speed Ahead

Reserve Winners Dog
Snowmist's Swagger

Open Dog Class
1st Perun's Warp Speed Ahead
2nd Snowmist's Swagger


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Sherakan's Sweet Sensation

Reserve Winners Bitch
Sibertrott's This Is The Way

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sibertrott's This Is The Way

Open Bitch Class
1st Sherakan's Sweet Sensation





Group 4 - Sandy Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   9
Group 2nd   
Symphonie's Dreams Come True
  Kerry Blue Terrier   8
Group 3rd   
Dariant Narcissus
  Dandie Dinmont Terrier   5
Group 4th   
Bushwell Woodland Whisper
  Sealyham Terrier   4
BPIG   
Bushwell Woodland Whisper
  Sealyham Terrier   N/A
Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Ispy Its Game Night At Eon

Best Puppy In Breed
Ch Ispy Its Game Night At Eon



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dariant Narcissus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dariant Narcissus

Open Dog Class
1st Dariant Narcissus


Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fleet St Forged At Hampton Court



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Symphonie's Dreams Come True

Best Of Opposite Sex
Karafuto Legend Next Top Model

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Symphonie's Dreams Come True

Best Puppy In Breed
Kevric Emerald Dream


Winners Dog: (2-1-0-0)
Symphonie's Dreams Come True

Reserve Winners Dog
Kevric Emerald Dream

Senior Puppy Dog Class
1st Kevric Emerald Dream

Open Dog Class
1st Symphonie's Dreams Come True


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Karafuto Legend Next Top Model

Open Bitch Class
1st Karafuto Legend Next Top Model

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch BTP Devyn The Divine Movement

Best Puppy In Breed
Ch BTP Devyn The Divine Movement



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Sensations All Rise

Reserve Winners Bitch
Portadown Andie's Charm

Junior Puppy Bitch Class
1st Sensations All Rise

Open Bitch Class
1st Portadown Andie's Charm

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bushwell Woodland Whisper

Best Puppy In Breed
Bushwell Woodland Whisper



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bushwell Woodland Whisper

Senior Puppy Bitch Class
1st Bushwell Woodland Whisper





Group 5 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   15
Group 2nd   
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   11
Group 3rd    St Johns Ellablu By Whichwire   Griffon (Brussels)   8
Group 4th   
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa
  Havanese   7
BPIG   
Delsols Jazz It Up At Weatherford
  Havanese   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Purple Rain De Cartledge

Best Of Opposite Sex
Sigma Chi's Charade At EFK

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Purple Rain De Cartledge

Best Puppy In Breed
Sigma Chi's Charade At EFK


Winners Dog: (1-1-0-0)
Purple Rain De Cartledge

Open Dog Class
1st Purple Rain De Cartledge


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sigma Chi's Charade At EFK

Senior Puppy Bitch Class
1st Sigma Chi's Charade At EFK

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gardine Don't Stop Believing



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
St Johns Ellablu By Whichwire



Winners Bitch: (0-1-0-0)
St Johns Ellablu By Whichwire

Open Bitch Class
1st St Johns Ellablu By Whichwire

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa

Best Puppy In Breed
Delsols Jazz It Up At Weatherford


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Rythm's Crazy Lil Thing Called Love

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Rythm's Crazy Lil Thing Called Love


Winners Dog: (1-1-1-0)
Celtic Glenlivet Straight Up

Open Dog Class
1st Celtic Glenlivet Straight Up

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Heavensent Onyx To Tokabout



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Heavensent Onyx To Tokabout

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Tokabout Amber

12-18 Month Bitch Class
1st Regaloake's Tokabout Amber

Open Bitch Class
1st Heavensent Onyx To Tokabout

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Leahcims Seri Muka

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Leahcims Seri Muka


Winners Dog: (1-2-1-0)
Leahcims Orville

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Leahcims Orville


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Leahcims Seri Muka

Reserve Winners Bitch
Leahcims Atahensic

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Leahcims Seri Muka
2nd Leahcims Atahensic





Group 6 - Sandy Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Periwrinkles Wild At Heart
  Chinese Shar-Pei   13
Group 2nd   
GCh Beshia's Ho Ming
  Chow Chow   11
Group 3rd   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   10
Group 4th   
Ch Hallmark's Shantay You Stay
  Dalmatian   6
BPIG   
Seransil Tesla Van Tim Of SilverDiamond
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Pelee Bulldacious You Had At Hello



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Pelee Bulldacious You Had At Hello

Reserve Winners Bitch
Bulldacious Rocyn's Audacity

12-18 Month Bitch Class
1st Pelee Bulldacious You Had At Hello

Canadian Bred Bitch Class
1st Bulldacious Rocyn's Audacity

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Periwrinkles Wild At Heart

Best Of Opposite Sex
Ch Gumby's Somewhere In Heaven



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Beshia's Ho Ming



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Hallmark's Shantay You Stay



Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Fringe Set To Stun

Best Of Opposite Sex
Arioso Barokko Iz Voderviya

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Fringe Set To Stun

Best Puppy In Breed
Fringe Set To Stun


Winners Dog: (1-3-0-0)
Arioso Barokko Iz Voderviya

Open Dog Class
1st Arioso Barokko Iz Voderviya


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Fringe Set To Stun

Reserve Winners Bitch
Glow Eydis Stellar Dazzle

Junior Puppy Bitch Class
1st Fringe Set To Stun
2nd Glow Whoopy The Black Star

Open Bitch Class
1st Glow Eydis Stellar Dazzle

Judge: Sandy Alexander

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Greco De Nicheca

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Greco De Nicheca

Best Puppy In Breed
Seransil Tesla Van Tim Of SilverDiamond


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Greco De Nicheca

Reserve Winners Bitch
Ruth Bader De Nicheca

12-18 Month Bitch Class
1st Greco De Nicheca
2nd Ruth Bader De Nicheca



Group 7 - Thomas Alexander Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Tasiahills Merrymops The One
  Old English Sheepdog   32
Group 2nd   
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter
  Shetland Sheepdog   31
Group 3rd   
GChB Boyero Triple Twist Salto
  Bouvier des Flandres   28
Group 4th   
Ch Catalyst's Old Country Soul
  Australian Cattle Dog   27
BPIG   
Ch Catalyst's Old Country Soul
  Australian Cattle Dog   N/A
Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Catalyst's Old Country Soul

Best Of Opposite Sex
Lakylu Always On My Mind Perramigo's Catalyst

Best Puppy In Breed
Ch Catalyst's Old Country Soul


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 7 pts (0-4-1-3)
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
Ch Please Veni Vidi Vici

Best Puppy In Breed
Aussiezip Midnight Star Baby

Select Bitch
Ch Ninebark Meadowlawn Nitelite Of Callaway



Winners Bitch: (0-4-1-3)
Lagenevoise First Level

Reserve Winners Bitch
Aussiezip Midnight Star Baby

Junior Puppy Bitch Class
1st Aussiezip Midnight Star Baby
2nd Aussiezip Smoke Show
3rd Aussiezip Second Alarm

12-18 Month Bitch Class
1st Lagenevoise First Level

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Dreamchaser Positively Pink



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Larkslane's Hallelujah

Reserve Winners Bitch
Larkslane's She's The One

Canadian Bred Bitch Class
1st Larkslane's Hallelujah

Open Bitch Class
1st Larkslane's She's The One

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hollowshot Peter Pan


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hollowshot Peter Pan

12-18 Month Dog Class
1st Hollowshot Peter Pan


Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Boyero Triple Twist Salto



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChB NW Aloha Montana Sky

Best Of Opposite Sex
Forestwood Confetti From The Clouds

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Forestwood Confetti From The Clouds

Best Puppy In Breed
GCh Hybris Pride N Prejudice @ Keecam

Select Dog
GCh Hybris Pride N Prejudice @ Keecam


Winners Dog: (1-2-2-0)
Follow Me Wild Thing

Open Dog Class
1st Follow Me Wild Thing


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Forestwood Confetti From The Clouds

Reserve Winners Bitch
Milldamcreek Grace N Grit

Junior Puppy Bitch Class
1st Forestwood Confetti From The Clouds

Canadian Bred Bitch Class
1st Milldamcreek Grace N Grit

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tasiahills Merrymops The One



Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter

Best Of Opposite Sex
Kelbren Iced Martyni

Best Puppy In Breed
Kelbren Iced Martyni



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Kelbren Iced Martyni

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Make Me Blush

Canadian Bred Bitch Class
1st Kelbren Iced Martyni

Open Bitch Class
1st Regaloake's Make Me Blush

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tim Pride Legacy

Best Puppy In Breed
Major Point Queen Elizabeth



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tim Pride Legacy

Reserve Winners Bitch
Major Point Queen Elizabeth

Junior Puppy Bitch Class
1st Major Point Queen Elizabeth

12-18 Month Bitch Class
1st Tim Pride Legacy

Judge: Thomas Alexander

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
Ch Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Best Of Opposite Sex
Ch Queenly's Daylight Herbie

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Glenora Moonknight Rising

Best Puppy In Breed
Ch Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Select Dog
Ch Bredright Loyal Portos


Winners Dog: (1-2-2-1)
Glenora Moonlit Knight

12-18 Month Dog Class
1st Glenora Moonlit Knight


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Glenora Moonknight Rising

Reserve Winners Bitch
Carbo Stella Gemini

12-18 Month Bitch Class
1st Glenora Moonknight Rising

Open Bitch Class
1st Carbo Stella Gemini

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By