Hochelaga Kennel Club
Friday, May 17, 2019 - Show #1



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS Can GCh/MBIS Mex GCh/MBIS Per GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady’s Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Judith Byrne
Saluki  
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
Points: 161 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Judith Byrne
Newfoundland  
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
Points: 151
Best Puppy In Show
Judge: Judith Byrne
Doberman Pinscher  
Ch Regnancy Angel Eyes
Best Baby Puppy In Show
Judge: Judith Byrne
Spaniel (American Cocker)  
Gilni's Saxo Phone








Group 1 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   34
Group 2nd    Amidor's Butterscotch Ripple   Retriever (Golden)   31
Group 3rd   
GCh Szizlin Brandy You're Always On My Mind
  Vizsla (Smooth-Haired)   20
Group 4th    Jasmaya Tormentil Quite Frankly   Retriever (Labrador)   17
BPIG    Artizoe Keeley's Fate Of The Stars   Setter (English)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Gilni's Saxo Phone
  Spaniel (American Cocker)   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Barbochos Jazz

Select Bitch
GCh Barbochos Iris



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fondcombe Galadriel's Gift



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fondcombe Galadriel's Gift

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 10 pts (4-5-1-1)
Amidor's Butterscotch Ripple

Best Of Opposite Sex
Norsehaven Keep Calm N Carry On

Best Of Winners: (4-5-1-1)
Amidor's Butterscotch Ripple

Select Dog
Ch Majesty's Good Will Hunting

Select Bitch
GCh Shakeely's Shoot For The Moon


Winners Dog: (4-5-1-1)
Amidor's Butterscotch Ripple

Reserve Winners Dog
Albanor In Spirit Of Tha Dream


Winners Bitch: (4-5-1-1)
Norsehaven Keep Calm N Carry On

Reserve Winners Bitch
Albanor's Dare To Dream

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Jasmaya Tormentil Quite Frankly

Best Of Opposite Sex
Labradale Highcaliber Moose

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Jasmaya Tormentil Quite Frankly

Select Dog
GCh Kriscoland's Country Day


Winners Dog: (1-1-1-0)
Labradale Highcaliber Moose


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Jasmaya Tormentil Quite Frankly

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Roaneden's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Madriver's Enchanted Evergreen



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Madriver's Enchanted Evergreen

Reserve Winners Bitch
Madriver's Hello Little Girl

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
GCh Setterrama Race To Editions

Best Of Opposite Sex
Broughall's Winner Takes All

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Artizoe Keeley's Sting Like A Bee

Best Puppy In Breed
Artizoe Keeley's Fate Of The Stars


Winners Dog: (1-3-0-1)
Broughall's Winner Takes All


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Artizoe Keeley's Sting Like A Bee

Reserve Winners Bitch
Autumncolors Black Forest

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vermelho Flower In The Sun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vermelho Flower In The Sun

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gilni's Nana Di Mouskouri

Best Puppy In Breed
Gilni's Nana Di Mouskouri



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gilni's Nana Di Mouskouri

Reserve Winners Bitch
Mar-K Joyeuse De Ma Vie Lajoiecocker

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cedar Creeks My Regards To Marilyn



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cedar Creeks My Regards To Marilyn

Reserve Winners Bitch
Seashells Champagne And Roses

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hufy's Looking For Trouble

Best Puppy In Breed
Hufy's Looking For Trouble



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hufy's Looking For Trouble

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Szizlin Brandy You're Always On My Mind

Best Of Opposite Sex
Lekka Sweet Summer Wind Mila

Select Bitch
Ch Akar Barlovento's Amelie



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Lekka Sweet Summer Wind Mila





Group 2 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   9
Group 2nd   
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major
  Otterhound   7
Group 3rd   Ch SJ Aries Winters Stormy Night at Cedarmist SL   Dachshund (Standard Long-Haired)   5
Group 4th   
GCh County Line's It Is Written In The Stars
  Rhodesian Ridgeback   3
BPIG    Deloubelle I Know What Love Is   Afghan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Aotearoa Royeljoker Tono Tono   Irish Wolfhound   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Marquis Cronos Le Chef

Best Of Opposite Sex
Deloubelle I Know What Love Is

Best Puppy In Breed
Deloubelle I Know What Love Is



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Deloubelle I Know What Love Is

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch SJ Aries Winters Stormy Night at Cedarmist SL

Select Dog
Ch Lucky Penny's Freedom At Telkel SL







Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major

Best Of Opposite Sex
Hunter's Riverrun Elsa Snow



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hunter's Riverrun Elsa Snow

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh County Line's It Is Written In The Stars



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm

Best Of Opposite Sex
Fresco Aliuzija


Winners Dog: (1-0-0-1)
Fresco Aliuzija


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
McCartney's Navyn Night Music



Winners Bitch: (0-1-0-0)
McCartney's Navyn Night Music





Group 3 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   33
Group 2nd   
GCh Triumf Sibiri Magnat
  Akita   32
Group 3rd   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   28
Group 4th   
Ch Belnois The Legend Lives On W Blakeners
  Bernese Mountain Dog   26
BPIG   
Ch Regnancy Angel Eyes
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Majestic The Legend Continues
  Bullmastiff   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat

Best Of Opposite Sex
Daomori Rising Star

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Marqways Born Into Royalty

Best Puppy In Breed
Marqways Born Into Royalty


Winners Dog: (1-2-1-0)
Marqways Born Into Royalty


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Daomori Rising Star

Reserve Winners Bitch
Daomori Mistress A Marqway

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Belnois The Legend Lives On W Blakeners

Best Of Opposite Sex
Belnois Alpine Snowbell

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Belnois Alpine Snowbell

Best Puppy In Breed
Belnois WeScare Because WeCare


Winners Dog: (1-2-1-0)
Belnois WeScare Because WeCare


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Belnois Alpine Snowbell

Reserve Winners Bitch
Oleka's Super Star Ursa Major

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Moonlight's Native Dancer Of Cinbar

Best Of Opposite Sex
Ch Chieftain's Hit The Jackpot

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Moonlight's Native Dancer Of Cinbar


Winners Dog: (1-1-1-0)
Dabalon's Mister Soul


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Moonlight's Native Dancer Of Cinbar

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch A Bit Of Charm Deversailles

Best Of Opposite Sex
Call Me Lord Maxxis Deversailles

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Call Me Lord Maxxis Deversailles

Best Puppy In Breed
Deversailles Dark Origins


Winners Dog: (1-2-0-1)
Call Me Lord Maxxis Deversailles


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Deversailles Dark Origins

Reserve Winners Bitch
Klarisa Dali Land

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 5 pts (2-0-2-2)
Ch Regnancy Angel Eyes

Best Of Opposite Sex
GCh Fabert's King Eirik V Shatera

Best Puppy In Breed
Ch Regnancy Angel Eyes

Select Dog
GCh Mervio Chosen Warrior V Sioul

Select Bitch
Ch Kalora's I Can Only Imagine


Winners Dog: (2-0-2-2)
Liberator's Eros

Reserve Winners Dog
Fabert's You N Me Blackstar


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra

Select Bitch
GCh Danaro My Carnaval Heart



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Yarha's Arwen

Best Of Opposite Sex
Belladante's Orion True Gentleman Jack

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Yarha's Arwen

Best Puppy In Breed
Ottawa Du Menhir Des Selkies


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Yarha's Arwen

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Aviators Nobreza @ Macduff

Best Of Opposite Sex
Cutwater Where The Wind Takes Me

Best Puppy In Breed
Cutwater Where The Wind Takes Me


Winners Dog: (1-0-0-1)
Cutwater Where The Wind Takes Me


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Nikita's Snowpride Ehlla

Best Of Opposite Sex
GCh Etoilpolaire Tsar de Russie

Best Puppy In Breed
Nikita's Snowpride Ehlla



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Nikita's Snowpride Ehlla

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Histyle's Kozak Selectiondor


Winners Dog: (1-0-0-0)
Histyle's Kozak Selectiondor


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Debalys Red Roomba At Astablak

Best Of Opposite Sex
Heska Leave You Breathless

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Debalys Red Roomba At Astablak

Best Puppy In Breed
Heska Leave You Breathless


Winners Dog: (1-1-0-0)
Debalys Red Roomba At Astablak


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Heska Leave You Breathless





Group 4 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   GCh Lackyle Bairille Dubailt   Staffordshire Bull Terrier   8
Group 2nd    Fehmarn Deryn Moel   Border Terrier   7
Group 3rd   
Ch Keepsake Boreal Sea Clear
  Soft-Coated Wheaten Terrier   5
Group 4th    Lizzy (Castellanos/Castellanos)   Airedale Terrier   4
BPIG   
Venturi Little Rascal
  Parson Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Br'er Fox Stella By Starlight   Fox Terrier (Wire)   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lizzy (Castellanos/Castellanos)



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lizzy (Castellanos/Castellanos)

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Fehmarn Deryn Moel

Best Of Opposite Sex
Ch Thistlebitt Brother Cadfael



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Fehmarn Deryn Moel

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Windyfields Levi

Best Puppy In Breed
Windyfields Levi


Winners Dog: (1-0-0-0)
Windyfields Levi


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Venturi Little Rascal

Best Puppy In Breed
Venturi Little Rascal


Winners Dog: (1-0-0-0)
Venturi Little Rascal


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tuxntails Malachi



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chess Circle Round To Tayann



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chess Circle Round To Tayann

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Keepsake Boreal Sea Clear



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lackyle Bairille Dubailt







Group 5 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Shaw's I'm Crushing It
  Chinese Crested   28
Group 2nd    Obi Wan Kenobi De La Geode   Cavalier King Charles Spaniel   22
Group 3rd   
Tickitbou's Sing It Tomee
  Griffon (Brussels)   20
Group 4th   
Ch Gryphon's Indiana Jones
  Pug   19
BPIG   
Ch Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Marchwind Leo At Triskell   Italian Greyhound   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Obi Wan Kenobi De La Geode

Best Of Opposite Sex
Havadream Queen Of My Heart

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Obi Wan Kenobi De La Geode

Best Puppy In Breed
Havadream Queen Of My Heart


Winners Dog: (1-1-0-0)
Obi Wan Kenobi De La Geode


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Havadream Queen Of My Heart

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ruddy (Laue)

Best Of Opposite Sex
GCh Cogie's Neemah Flash


Winners Dog: (1-0-0-1)
Ruddy (Laue)


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mini's Cooper Edge Of Glory

Best Of Opposite Sex
Mini's Victoria Secret

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mini's Cooper Edge Of Glory

Best Puppy In Breed
Mini's Victoria Secret


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mini's Cooper Edge Of Glory


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Mini's Victoria Secret

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 5 pts (0-3-3-0)
Ch Shaw's I'm Crushing It

Best Of Opposite Sex
Snoaire's Ain't She Sweet

Best Puppy In Breed
Snoaire's Ain't She Sweet

Select Dog
GCh Crestyle Dramatic Entrance HL



Winners Bitch: (0-3-3-0)
Snoaire's Ain't She Sweet

Reserve Winners Bitch
Nu Poil's Bentley Kiki

Judge: Jean Tremblay

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tickitbou's Sing It Tomee


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tickitbou's Sing It Tomee


Judge: Jean Tremblay

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh That's Not Purely Coincidence At Amyla

Best Puppy In Breed
GCh That's Not Purely Coincidence At Amyla



Judge: Jean Tremblay

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Stupor Mundi La Grande Bellezza

Best Puppy In Breed
Stupor Mundi La Grande Bellezza

Select Bitch
Ch Marchwind Zeta At Triskell



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Stupor Mundi La Grande Bellezza

Judge: Jean Tremblay

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Claireli's Catch Me If You Can

Best Of Opposite Sex
Elegante Juliette Aupoildange

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Claireli's Catch Me If You Can

Best Puppy In Breed
Claireli's Catch Me If You Can


Winners Dog: (1-1-0-0)
Claireli's Catch Me If You Can


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Elegante Juliette Aupoildange

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Coodeefoo Cherina At Taeplace

Best Puppy In Breed
Taeplace Temperance



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Coodeefoo Cherina At Taeplace

Reserve Winners Bitch
Taeplace Temperance

Judge: Jean Tremblay

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Gryphon's Indiana Jones


Winners Dog: (1-0-1-0)
Claripugs Smith And Wesson


Judge: Jean Tremblay

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Diventy's Fast And Furious

Best Of Opposite Sex
Ch Bayside's Little Wolf de Nanrox

Best Puppy In Breed
GCh Diventy's Fast And Furious



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Heaven Hi's Gem Twist At Szulik

Reserve Winners Bitch
Szulik's Lovely Pasha Britany

Judge: Jean Tremblay

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Depasquiet Bella Lucky Star

Best Of Opposite Sex
Depasquiet Sweet Kiss

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Depasquiet Bella Lucky Star


Winners Dog: (1-1-0-0)
Depasquiet Sweet Kiss


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Depasquiet Bella Lucky Star





Group 6 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift
  Shiba Inu   15
Group 2nd   
Marymay Bruno
  Japanese Spitz   14
Group 3rd   
Fabulous Times To Remember
  Shih Tzu   13
Group 4th   
Nuuktok's Bonjour To Paris
  American Eskimo Dog (Standard)   12
BPIG   
Marymay Bruno
  Japanese Spitz   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Valiant Primo Phantom Of The Opera
  Bulldog   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nuuktok's Bonjour To Paris

Best Puppy In Breed
Nuuktok's Bonjour To Paris



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nuuktok's Bonjour To Paris

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Will Knock You Down Pasha Bambam

Best Of Opposite Sex
Lauko Bulls Bijou

Best Puppy In Breed
Lauko Bulls Bijou



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Lauko Bulls Bijou

Reserve Winners Bitch
Bel Et Rebel Primo Mathilda

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Best Puppy In Breed
Three Rivers Kiara Mesbeauchow



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Fantasia's Prepare To Be Dazzled

Best Of Opposite Sex
Gold-Sierra Zelle

Best Puppy In Breed
Gold-Sierra Zelle

Select Dog
GCh Homewoods Chauncey If U Please



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Gold-Sierra Zelle

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Marymay Bruno

Best Puppy In Breed
Marymay Bruno


Winners Dog: (1-0-0-0)
Marymay Bruno


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Franca's Axel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Franca's Axel


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Moka Martineau Eureka

Best Of Opposite Sex
Rosemel's San Francisco Way At Attitude

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Moka Martineau Eureka

Best Puppy In Breed
Moka Martineau Eureka


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Moka Martineau Eureka

Reserve Winners Bitch
Attitude Dixie

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shuvaloff Flaminco

Best Puppy In Breed
Shuvaloff Flaminco



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shuvaloff Flaminco

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Benjiro Etsuko Destini Gift



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fabulous Times To Remember

Best Puppy In Breed
Fabulous Times To Remember



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fabulous Times To Remember



Group 7 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cherpa's High Dollar Client
  German Shepherd Dog   28
Group 2nd   
GCh Boyero Once Upon A Time
  Bouvier des Flandres   25
Group 3rd   
GCh Bagatelle Rock And Moon Roll
  Old English Sheepdog   21
Group 4th   
Ch Briarpatch Looking Back
  Bearded Collie   20
BPIG    Eldee Fire Away At Kendale   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lemon V. Moned   Belgian Shepherd Dog   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Relic's The Empire Strikes Back

Best Of Opposite Sex
Ch Lokasenna Wrapped In Red

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Lokasenna Dream Catcher

Best Puppy In Breed
Crystal Heart's My Funny Girl


Winners Dog: (1-1-1-1)
Lokasenna Dream Catcher


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Crystal Heart's My Funny Girl

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Briarpatch Looking Back

Best Puppy In Breed
Dreamchaser Strathearn Acclaim


Winners Dog: (1-0-1-0)
Dreamchaser Strathearn Acclaim


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Nishtha De La Vallee De Katahdin

Best Of Opposite Sex
Tibone Larzac


Winners Dog: (1-0-0-1)
Tibone Larzac


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Malinger's Ruby Red Slippers



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Boyero Once Upon A Time

Best Of Opposite Sex
GChEx Galheights Code Q A Qomolangma

Best Puppy In Breed
Bon Idee's Rolling In The Deep At Lumarc



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Galheights Diva Of Bess

Reserve Winners Bitch
Bon Idee's Rolling In The Deep At Lumarc

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Castle's Helza Poppin'



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Castle's Helza Poppin'

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Chippenhook's Pursuit Of Gold

Best Of Opposite Sex
Melodaly Black Label

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Chippenhook's Pursuit Of Gold


Winners Dog: (3-1-0-0)
Chippenhook's Pursuit Of Gold

Reserve Winners Dog
Travler Cove Run's Aftershock


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Melodaly Black Label

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Cherpa's High Dollar Client

Best Of Opposite Sex
Raylex's Ella Moda

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Raylex's Ella Moda

Best Puppy In Breed
Billyjo's Imagine Dragons


Winners Dog: (1-1-1-0)
Billyjo's Imagine Dragons


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Raylex's Ella Moda

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bagatelle Rock And Moon Roll



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Eldee Fire Away At Kendale

Best Puppy In Breed
Eldee Fire Away At Kendale


Winners Dog: (1-0-0-0)
Eldee Fire Away At Kendale


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Mezzoo Moonshine Secret

Best Of Opposite Sex
Carbo Stella Anrus House

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Mezzoo Moonshine Secret

Best Puppy In Breed
Walk With Faith


Winners Dog: (2-4-0-0)
Carbo Stella Anrus House

Reserve Winners Dog
Noble Knight Faier Stalker


Winners Bitch: (2-4-0-0)
Mezzoo Moonshine Secret

Reserve Winners Bitch
Mezzoo Secret Superstar

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By