Saskatoon Kennel & Obedience Club
Saturday, August 31, 2019 - Show # 2



Related Results

Conformation

Friday, August 30 (Show # 1)
Saturday, August 31 (Show # 2)
Sunday, September 01 (Show # 3)
Monday, September 02 (Show # 4)
Monday, September 02 (Show # 5)

Obedience

Friday, August 30 (Obedience Trial 1)
Friday, August 30 (Obedience Trial 2)
Saturday, August 31 (Obedience Trial 3)
Saturday, August 31 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Sunday, September 01 (Rally Trial 1)
Sunday, September 01 (Rally Trial 2)
Monday, September 02 (Rally Trial 3)



Results courtesy of:

-- Diane Fast --
BIS RBIS GCH Ellemstra Unforgettable CA
"Natalie"
Owner: Diane Fast, Special "D" Dalmatians


Best In Show
Judge: Mike Jackman
Schnauzer (Miniature)  
Ch Minuteman Colder Weather
Points: 168 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Mike Jackman
Beagle  
GCh DragonPearl Neverseas Captain
Points: 153
Best Puppy In Show
Judge: Mike Jackman
Boxer  Ch Gallardo's Girls Like You
Best Baby Puppy In Show
Judge: Mike Jackman
Old English Sheepdog  
Valubal Room On The Broom
Best Veteran In Show
Judge: Mike Jackman
Chinese Shar-Pei  
GCh Gumby's Bearposh Ever After
Best Altered In Show
Judge: Mike Jackman
Papillon  
GCh Riff Raff's Ramblin Road








Group 1 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Fanciful's Let The Games Begin
  Spaniel (American Cocker)   36
Group 2nd   
GCh Allsgold Tip Your Hat
  Retriever (Golden)   32
Group 3rd   Ch Busy B's Tenacious D   Spinone Italiano   25
Group 4th    Quills Barefoot In The Grass   Retriever (Flat-Coated)   24
BPIG    Quills Barefoot In The Grass   Retriever (Flat-Coated)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Harmony's It's A Hoot At Kenro   Retriever (Golden)   0
Best Veteran In Group   
Ch Biscay Bien La Vie en Rose
  Retriever (Labrador)   0
Best Altered In Group    LLFarm Hank Dg   Retriever (Labrador)   0
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Shotshell Victory Run

Select Bitch
Ch Shotshell Winter Wizard



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stonepeake Dirty Tommie



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Quills Barefoot In The Grass

Best Of Opposite Sex
Prairielight Viminal

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Quills Barefoot In The Grass

Best Puppy In Breed
Quills Barefoot In The Grass

Select Dog
GCh Heirborn Above The Law

Select Bitch
Ch Prairielight Moonbeam


Winners Dog: (1-1-1-2)
Quills Barefoot In The Grass


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Prairielight Viminal

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 6 pts (0-2-4-1)
GCh Allsgold Tip Your Hat

Best Of Opposite Sex
Ch Kenro's Crimson Southern Belle

Best Puppy In Breed
Ch Avalor Fall-O The Sun

Select Dog
GCh Avalors There Is A New Kid In Town



Winners Bitch: (0-2-4-1)
Kyon's Belle Of The Ball

Reserve Winners Bitch
Kavon's Fantasia

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 8 pts (1-4-1-3)
Cambridge's Frankly My Dear

Best Of Opposite Sex
Cambridge's Bonnie Blue

Best Of Winners: (1-4-1-3)
Cambridge's Frankly My Dear

Best Puppy In Breed
Cambridge's Frankly My Dear

Select Dog
Ch Ekho's Picture Perfect

Select Bitch
Ch Biscay Bien La Vie en Rose


Winners Dog: (1-4-1-3)
Cambridge's Frankly My Dear


Winners Bitch: (1-4-1-3)
Cambridge's Bonnie Blue

Reserve Winners Bitch
Dunrovins Joyful Sky

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Manitou Radiant Featherz

Best Puppy In Breed
Manitou Radiant Featherz



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Manitou Radiant Featherz

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Trusask's Aviator Of Time

Best Of Opposite Sex
Captiva I See Fire

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Captiva I See Fire

Best Puppy In Breed
Ch Trusask's Aviator Of Time


Winners Dog: (1-1-0-1)
Captiva I See Fire


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Trusask's Annie Oakley Of Time

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
GChEx Fanciful's Let The Games Begin

Select Dog
GCh Begay N Sebastian's Power Of Persuasion


Winners Dog: (1-0-3-0)
Rachris A Spark In The Dark


Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Ramblewood All The Right Moves


Winners Dog: (1-0-1-0)
Paradise Hidden Courage


Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Anwen's Shining Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
Anwen's Shining Star


Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Busy B's Tenacious D



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Vizslavilla Prize Pure Goddess







Group 2 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh DragonPearl Neverseas Captain
  Beagle   18
Group 2nd   
Ch Summit Special Vintage
  Basenji   13
Group 3rd   
GCh Deiconsorti A Fine Hot Mess
  Saluki   12
Group 4th   
Ch Fuimus's Absolutely Kosher
  Bloodhound   10
BPIG    Counterpoint Life Of The Parti   Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Telford's Calling The Shots   Beagle   0
Best Veteran In Group   
GCh Lexmark's Summertime Blues
  Beagle   0
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daghan Dazzling Blue



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daghan Dazzling Blue

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Summit Special Vintage



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 4 pts (0-0-2-3)
GCh DragonPearl Neverseas Captain

Best Of Opposite Sex
GCh Telford's Pump Up The Volume

Select Dog
Ch Waskasoo's Second To None

Select Bitch
GCh Telford's Spark And Sparkle



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Fuimus's Absolutely Kosher



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji


Winners Dog: (1-0-1-0)
Abbaio Sambirano Avahi


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Silverglen's Krickett

Best Of Opposite Sex
Silverglen's Lucifer

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Silverglen's Lucifer


Winners Dog: (1-1-0-1)
Silverglen's Lucifer


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Silverglen's Mazikeen

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quiquen Magnetic North



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Quiquen Magnetic North

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Deiconsorti A Fine Hot Mess



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Aikerskaill SpecialD Never Enf

Best Of Opposite Sex
Counterpoint Life Of The Parti

Best Puppy In Breed
Counterpoint Life Of The Parti



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Counterpoint Life Of The Parti

Reserve Winners Bitch
Manorcourt's Gold Rush





Group 3 - Carol Gray Top Dog
Points
Group 1st   Ch Vanderbilt's Hallo Spaceboy   Samoyed   26
Group 2nd   
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob
  Doberman Pinscher   25
Group 3rd   
GCh NitroBerner's Coco Chanel
  Bernese Mountain Dog   21
Group 4th    Banbury's Billy The Kid   Bullmastiff   19
BPIG   Ch Gallardo's Girls Like You   Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Mojo's Cause'n A Riot With London
  Akita   0
Best Veteran In Group   
GCh Leatherneck Chasing Independence
  Bullmastiff   0
Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tan-Ro Minoka Stellar



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Earthwind Moonlight Sonata



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Earthwind Moonlight Sonata

Reserve Winners Bitch
Keikewabic's Sanekats Simba

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh NitroBerner's Coco Chanel

Select Bitch
GCh Tailspins National Treasure



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 6 pts (1-3-0-3)
Ch Gallardo's Girls Like You

Best Of Opposite Sex
Gallardo's Kronwalled

Best Of Winners: (1-3-0-3)
Gallardo's Kronwalled

Best Puppy In Breed
Ch Gallardo's Girls Like You

Select Bitch
GCh Martini's Red Carpet Ready


Winners Dog: (1-3-0-3)
Gallardo's Kronwalled


Winners Bitch: (1-3-0-3)
Gallardo's Kite Like Girl

Reserve Winners Bitch
Breakout N Zaizoe's Spicy Hot

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Banbury's Billy The Kid

Best Of Opposite Sex
Ch Bolder's Special Addition

Select Bitch
Ch Kenterain N Newalba's Goldengem


Winners Dog: (1-0-0-2)
Banbury's Billy The Kid


Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Holmrun's Witchery At Kaladob

Best Of Opposite Sex
GCh Cassels Moonshine Whiskey

Best Puppy In Breed
Cassels Southern Tennessee

Select Dog
Ch Regnancy's Always Siriusly Charming



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Cassels Southern Tennessee

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
GCh Titanbear Quidi Vdi

Best Of Opposite Sex
Ventdunord Rises From The Flame

Select Dog
Ch Homeport Emperor At Titanbear

Select Bitch
GCh Vent du Nord Charlevoix En Reve



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Ventdunord Rises From The Flame

Reserve Winners Bitch
Rosethorn's Photograph

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vanderbilt's Hallo Spaceboy



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Histyle's Make It Rain



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Histyle's Make It Rain





Group 4 - Carol Gray Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Minuteman Colder Weather
  Schnauzer (Miniature)   14
Group 2nd   
GCh Kingsmere Tenacious Timbit
  Bull Terrier (Miniature)   13
Group 3rd   
Ch Tarahill's Celtic Fire
  Cairn Terrier   12
Group 4th   
GCh Murdock's Phantom Power
  Scottish Terrier   8
BPIG    Brynmill Beckett   West Highland White Terrier   N/A
Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mysidekicks Mystique



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kingsmere Tenacious Timbit



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Tarahill's Celtic Fire

Best Of Opposite Sex
Quarrydene's Dolce Delight

Select Bitch
Ch Pellinore's Wild Magic



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Quarrydene's Dolce Delight

Reserve Winners Bitch
Tarahill's Here Comes The Sun

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Foxhollow Living On The Edge

Best Puppy In Breed
Foxhollow Living On The Edge


Winners Dog: (1-0-0-0)
Foxhollow Living On The Edge


Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tucks Hey Rey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tucks Hey Rey

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Minuteman Colder Weather



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Murdock's Phantom Power



Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Keepsake Tyrone SurfnPipeline

Best Of Opposite Sex
Kataxin's Dancing In The Sky

Best Puppy In Breed
Kataxin's Dancing In The Sky


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kataxin's Dancing In The Sky


Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Weduh Night With Lucifer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Weduh Night With Lucifer


Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Darwyn's Party At Tiroc



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Darwyn's Party At Tiroc

Judge: Carol Gray

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brynmill Beckett

Best Puppy In Breed
Brynmill Beckett



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brynmill Beckett





Group 5 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Roterr Griff Alisa
  Griffon (Brussels)   23
Group 2nd   
GCh RanMar's Simply A Twist of Fate
  Toy Fox Terrier   22
Group 3rd   
GCh Sanderlin Dances Thru The Galaxy
  Miniature Pinscher   19
Group 4th   
GCh NaDals Gran Torino
  Poodle (Toy)   18
BPIG    Willowglyn Embellished   Chinese Crested   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sophia's Little Ditty Bag   Toy Fox Terrier   0
Best Veteran In Group   Ch Dawnaquinn Helena Handbasket   Cavalier King Charles Spaniel   0
Best Altered In Group   
GCh Riff Raff's Ramblin Road
  Papillon   0




Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Willowglyn Embellished

Best Of Opposite Sex
Willowglyn Biscotti

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Willowglyn Embellished

Best Puppy In Breed
Willowglyn Embellished


Winners Dog: (3-2-0-0)
Willowglyn Embellished

Reserve Winners Dog
Firecrest A Girl's Best Friend


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Willowglyn Biscotti

Reserve Winners Bitch
Willowglyn Golden Halo

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Jespersen's Heidi Surprise



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Roterr Griff Alisa



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Havasmallpaw Zorro The Bandit

Best Of Opposite Sex
Ch Specialty La Belle's Diva

Best Puppy In Breed
Entaya's Elated Griffin


Winners Dog: (1-0-1-1)
Entaya's Elated Griffin


Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sanderlin Dances Thru The Galaxy



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Riesa's Bizzy Bee V Riffraff

Best Of Opposite Sex
Castels Xoimar

Best Puppy In Breed
Castels Xoimar


Winners Dog: (2-0-0-1)
Castels Xoimar

Reserve Winners Dog
Lissalana Southern Counte Alvero


Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Arwins Divinedream Wind Charm



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh NaDals Gran Torino

Best Of Opposite Sex
Ch Nice & Outgoing Tw Kizoku

Best Puppy In Breed
Ch Nice & Outgoing Tw Kizoku

Select Bitch
Ch Nadals Cup'a'Ambition



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh RanMar's Simply A Twist of Fate

Best Of Opposite Sex
Ch Fanci Newmont Jigsaw Puzzle

Select Bitch
Ch Snocrest Suzie Q



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Blanch-O's Call Me Master U Will

Best Puppy In Breed
Blanch-O's Call Me Master U Will


Winners Dog: (1-0-0-0)
Blanch-O's Call Me Master U Will


Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Halimeda's York Monte Cristo


Winners Dog: (2-0-0-0)
Halimeda's York Monte Cristo

Reserve Winners Dog
Castleford's Keep On Believing






Group 6 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   19
Group 2nd   
GCh Bonchien Lawless V Jet
  Schipperke   15
Group 3rd   
GCh Ellemstra Unforgettable
  Dalmatian   14
Group 4th    Staken Kandansk Trueloves Kiss   Poodle (Miniature)   12
BPIG    Staken Kandansk Trueloves Kiss   Poodle (Miniature)   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   0
Best Altered In Group   
Kandansk Emerging Artist
  Poodle (Miniature)   0
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Hpnotiq's Rough And Ready



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gumby's Bearposh For Ever Mine



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Josol's Threads Of Gold



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Ellemstra Unforgettable

Best Puppy In Breed
Echoviews Nu Moon Rising



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Echoviews Nu Moon Rising

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Katzenjammers Behold The Wrangler

Best Of Opposite Sex
Incognito's Bahama Mama

Best Puppy In Breed
Incognito's Bahama Mama

Select Dog
GCh San Simon Bulls Ugo



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Incognito's Bahama Mama

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Newtonbears Echo From The Sky

Best Of Opposite Sex
Marymay Berry

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Newtonbears Echo From The Sky

Best Puppy In Breed
Newtonbears Echo From The Sky


Winners Dog: (1-2-0-0)
Newtonbears Echo From The Sky


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Marymay Berry

Reserve Winners Bitch
Konalea's Sky's The Limit

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Ashbrook's Maverick From Shainakees

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Petticoat Junction

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Oskar Admiraal Lilou Of Bloom White

Best Puppy In Breed
Oskar Admiraal Lilou Of Bloom White


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Admiraal's Petticoat Junction

Reserve Winners Bitch
Admiraal's Ms Moneypenny

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Staken Kandansk Trueloves Kiss

Best Of Opposite Sex
Ch Lezerin's Cool Kid

Best Puppy In Breed
Staken Kandansk Trueloves Kiss



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Staken Kandansk Trueloves Kiss

Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Elkridge Here Comes The Sun

Best Puppy In Breed
Ch Elkridge Here Comes The Sun

Select Bitch
Ch Dilquin Vetset On My Mind



Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bonchien Lawless V Jet





Group 7 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Woodside's Bella Jun
  German Shepherd Dog   26
Group 2nd   Ch Valubal Devil In A Blue Dress   Old English Sheepdog   23
Group 3rd   Ch Shelhaven Miqelon Serendipitus   Shetland Sheepdog   20
Group 4th   
GCh Turbar's Minty Fresh
  Australian Shepherd   11
BPIG   Ch Shelhaven Miqelon Serendipitus   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Valubal Room On The Broom
  Old English Sheepdog   0
Best Altered In Group    Ksenia's Mr Man Levi   Shetland Sheepdog   0
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Turbar's Minty Fresh

Best Of Opposite Sex
Ch Sheep's Kin Smokin' Gun



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir

Best Puppy In Breed
Omniscient Shades Of Ares


Winners Dog: (2-0-1-0)
Omniscient Shades Of Ares

Reserve Winners Dog
Omniscient's Braveheart


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Picardiers Opportunity Knocks


Winners Dog: (1-0-0-0)
Picardiers Opportunity Knocks


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Charvell's I Walk The Line

Best Puppy In Breed
Charvell's I Walk The Line


Winners Dog: (1-0-0-0)
Charvell's I Walk The Line


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Woodside's Bella Jun

Best Puppy In Breed
Rihanna V Temar II



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Woodside's Shenandoah

Reserve Winners Bitch
Rihanna V Temar II

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Moonbaby's Winter Storm

Best Puppy In Breed
Moonbaby's Winter Storm



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Moonbaby's Winter Storm

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Valubal Devil In A Blue Dress

Best Of Opposite Sex
GCh Bluecaleb's Loving The Storm



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Stoneyroydes Penny Lane

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 8 pts (2-2-1-4)
Ch Shelhaven Miqelon Serendipitus

Best Of Opposite Sex
Ksenia's Just In Time

Best Of Winners: (2-2-1-4)
Willowglyn Femme Fatale

Best Puppy In Breed
Ch Shelhaven Miqelon Serendipitus

Select Bitch
Ch Cincerlee's Guilded Truffle


Winners Dog: (2-2-1-4)
Ksenia's Just In Time

Reserve Winners Dog
Ksara Whatever Willaby


Winners Bitch: (2-2-1-4)
Willowglyn Femme Fatale

Reserve Winners Bitch
Ksenia's Ane Of All Belles

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Quanda's Oops A Daisy

Best Of Opposite Sex
Ch Oakleaf Bennie And The Jets



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Quanda's Oops A Daisy

Reserve Winners Bitch
Rosie The Riveter

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By