K-W Kennel Club
Monday, May 20, 2024



Related Results


Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (519) 568-8582
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Shih Tzu  
Ch Souyen's Ziggy Stardust
Points: 165 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Soft-Coated Wheaten Terrier  
GChS Keepsake's Fashion Icon
Points: 133
Best Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Norwich Terrier  
Paradym Polka Dot Bikini
Best Baby Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Dandie Dinmont Terrier   Brielle King’s Mtn. Kamenica








Group 1 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   44
Group 2nd   
GChS Nanjay's Altitude
  Spaniel (English Springer)   37
Group 3rd   
GChB Butterblac's Designated Survivor
  Retriever (Flat-Coated)   34
Group 4th   
GCh Carnaby One And Done
  Spaniel (English Cocker)   33
BPIG   
Nonnies Rave Reviews
  Spaniel (American Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Thornlodge Looks Like Trouble   Spaniel (English Springer)   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Monarch's Royal Fly Over To Brackenmoor




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Cedar Run 'N Roctanian Old Fashion CeCe

Best Of Opposite Sex
GCh Lakota Hills Lord Of The Ring

Select Dog
GCh Schutzen's A Shot To Remember




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Butterblac's Designated Survivor




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChS Ambercroft's Lakeside Reflections Of Silver N' Gold

Best Of Opposite Sex
Storiline The Wind In The Willows

Best Puppy In Breed
Grayvalley Romancing The Stone



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Storiline The Wind In The Willows

Reserve Winners Bitch
Prettyriver Luchan Dble Ur Pleasure

Junior Puppy Bitch Class
1st Grayvalley Romancing The Stone

Canadian Bred Bitch Class
1st Prettyriver Luchan Dble Ur Pleasure

Open Bitch Class
1st Storiline The Wind In The Willows


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 12 pts (2-5-4-2)
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
GChB Stonemeadow's Finest Gryffindor

Best Of Winners: (2-5-4-2)
Staghorn's One For The Road

Best Puppy In Breed
Saugeen Creek Black Ice At Treasurehunt

Select Dog
Ch Paevalley Poncho Burrito

Select Bitch
Kirklands Hidden Gem


Winners Bitch: (2-5-4-2)
Westmeadow's Cracked Snow Diamond

Reserve Winners Bitch
Staghorn's Dark Humour

Junior Puppy Bitch Class
1st Saugeen Creek Black Ice At Treasurehunt

Senior Puppy Bitch Class
1st Fargoridge Here Comes The Boom

12-18 Month Bitch Class
1st Westmeadow's Cracked Snow Diamond
2nd Staghorn's Dark Humour

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Saugeen Creeks Conspicuous Dee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 6 pts (0-4-2-1)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
Ch Roaneden's Summer Squeeze

Best Puppy In Breed
Monarda's Free Spirit Of Taqulittuq At Lambstock

Select Dog
Ch Tara By The Water's Edge



Winners Bitch: (0-4-2-1)
Gold Star Razzle Dazzle At Delrickbay

Reserve Winners Bitch
Trilliumview's Key To My Heart Tavi

Senior Puppy Bitch Class
1st Monarda's Free Spirit Of Taqulittuq At Lambstock

12-18 Month Bitch Class
1st Gold Star Razzle Dazzle At Delrickbay

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Trilliumview's Key To My Heart Tavi

Open Bitch Class
1st Tollhaven Taylor


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Captiva's Rhythm Of The Night



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Captiva's Rhythm Of The Night

12-18 Month Bitch Class
1st Captiva's Rhythm Of The Night


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Nonnies Rave Reviews

Best Of Opposite Sex
Wynridge's I Like It Black

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Windstar's Ooh It Makes Me Wonder

Best Puppy In Breed
Ch Nonnies Rave Reviews


Winners Dog: (2-2-1-0)
Windstar's Ooh It Makes Me Wonder

Reserve Winners Dog
Brickett's Standing Ovation

Junior Puppy Dog Class
1st Windstar's Ooh It Makes Me Wonder

Senior Puppy Dog Class
1st Brickett's Standing Ovation


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Wynridge's I Like It Black

Reserve Winners Bitch
Windstar's Walkin' N Contraband

Junior Puppy Bitch Class
1st Windstar's Walkin' N Contraband

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wynridge's I Like It Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Carnaby One And Done

Best Of Opposite Sex
Joyousgarde's Rose Of Sharron

Best Puppy In Breed
Bespoke Lil Miss Daisy Duke



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Joyousgarde's Rose Of Sharron

Reserve Winners Bitch
Bespoke Lil Miss Daisy Duke

Junior Puppy Bitch Class
1st Bespoke Lil Miss Daisy Duke

12-18 Month Bitch Class
1st Joyousgarde's Rose Of Sharron

Open Bitch Class
1st Cantabria Bellamy Spice Is Back


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChS Nanjay's Altitude

Select Dog
Ch RedDoor Serenade's Use Your Illusion



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ferngold Fiery Light Of Cayenne

Best Puppy In Breed
Ferngold Fiery Light Of Cayenne


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ferngold Fiery Light Of Cayenne

Senior Puppy Dog Class
1st Ferngold Fiery Light Of Cayenne



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Versa's Spoiled Red Pearl Of The North


Winners Dog: (1-0-1-0)
Trax Thirty Eight Special

Open Dog Class
1st Trax Thirty Eight Special



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   7
Group 2nd   
GChB Sidekick's Secret Weapon
  Grand Basset Griffon Vendeen   6
Group 3rd   GChB FoxTail's Fate Of The Furious   Beagle   5
Group 4th   
GChS Chilcotin's Silver Cloud
  Dachshund (Standard Smooth)   4
BPIG   Ch Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali   Saluki   N/A
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB FoxTail's Fate Of The Furious




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Er Dox The Royal Duchess




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Chilcotin's Silver Cloud



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sidekick's Secret Weapon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Priderock's Lyrical Lynlee




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali

Best Puppy In Breed
Ch Windstorm Azad Forbidden Fruit For Denali




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Kalinka Esugey Bagatur
  Black Russian Terrier   22
Group 2nd   
Ch Ironpride's Once More Into The Fray
  Alaskan Malamute   16
Group 3rd   
Ch Claircreek Vinha Sul Mare
  Portuguese Water Dog   15
Group 4th   
GCh Jonnie Danes Eight Shades Of Grey
  Great Dane   9
BPIG   Ch Unicornhill Arabian Knight   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    DantryDanes The Dark Knight   Great Dane   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Ironpride's Once More Into The Fray




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alpenbliss Travelin Man




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GChS Kalinka Esugey Bagatur

Best Of Opposite Sex
GCh IliasLegacy Quest Belle

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Agent 007 Sky Falls Iz Teremka

Best Puppy In Breed
Galaxy of Stars Izteremka

Select Bitch
GChB Honey Of Cream Iz Teremka


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Galaxy of Stars Izteremka

Junior Puppy Bitch Class
1st Galaxy of Stars Izteremka


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Barquentine Salty Dog

Best Of Opposite Sex
Barquentine Pirate's Booty

Best Puppy In Breed
Quinney's Sometimes Ya Feel Like A Nut



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Barquentine Pirate's Booty

Reserve Winners Bitch
Quinney's Caught In A Dream

Senior Puppy Bitch Class
1st Quinney's Sometimes Ya Feel Like A Nut

12-18 Month Bitch Class
1st Quinney's Caught In A Dream

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Barquentine Pirate's Booty


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Ravalleses Read Between The Lines

Best Of Opposite Sex
Ravalleses Revenge Is A Dish Best Served Cold

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Ravalleses Read Between The Lines

Best Puppy In Breed
Ravalleses Read Between The Lines


Winners Dog: (1-2-0-0)
Ravalleses Read Between The Lines

Junior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Read Between The Lines


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Jonnie Danes Eight Shades Of Grey


4-6 Month Dog Class
1st DantryDanes The Dark Knight



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
Ch Claircreek Vinha Sul Mare

Best Of Opposite Sex
Ch Baywood N Freestyle Trip Of A Lifetime

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Claircreek Riches Of The Sea

Best Puppy In Breed
Ch Baywood N Freestyle Trip Of A Lifetime

Select Bitch
GCh Claircreek Precious Pearl


Winners Dog: (1-2-1-2)
Claircreek Sea Messenger

Junior Puppy Dog Class
1st Claircreek Sea Messenger


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Claircreek Riches Of The Sea

Reserve Winners Bitch
Seabury Vulcan Sweet Dreams

12-18 Month Bitch Class
1st Seabury Vulcan Sweet Dreams

Open Bitch Class
1st Claircreek Riches Of The Sea


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Unicornhill Arabian Knight

Best Puppy In Breed
Ch Unicornhill Arabian Knight




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Keepsake's Fashion Icon
  Soft-Coated Wheaten Terrier   11
Group 2nd   
Paradym Polka Dot Bikini
  Norwich Terrier   9
Group 3rd   
Massawippi It's A Mad, Mad World
  Schnauzer (Miniature)   8
Group 4th    Glenroslin's Angels'Nectar   Scottish Terrier   7
BPIG   
Paradym Polka Dot Bikini
  Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Brielle King’s Mtn. Kamenica   Dandie Dinmont Terrier   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Camerata Silver Lining Of Ispy

Best Of Opposite Sex
Arkada Sirene Centre Stage

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Arkada Sirene Centre Stage

Best Puppy In Breed
Ch Camerata Silver Lining Of Ispy


Winners Dog: (1-2-0-1)
Arkada Sirene Centre Stage

Senior Puppy Dog Class
1st Arkada Sirene Centre Stage


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Ispy N Glaurieus Swipe Right

Reserve Winners Bitch
Ispy Something Red White N Blue

12-18 Month Bitch Class
1st Ispy Something Red White N Blue

Open Bitch Class
1st Ispy N Glaurieus Swipe Right


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Benchmark's Best Kept Man




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Zlatapraha X Marks The Spot

Best Puppy In Breed
Zlatapraha X Marks The Spot


Winners Dog: (1-0-0-0)
Zlatapraha X Marks The Spot

Junior Puppy Dog Class
1st Zlatapraha X Marks The Spot



Class results courtesy of: MJN Show Services




4-6 Month Bitch Class
1st Brielle King’s Mtn. Kamenica


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Paradym Polka Dot Bikini

Best Puppy In Breed
Paradym Polka Dot Bikini



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Paradym Polka Dot Bikini

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Paradym Polka Dot Bikini


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Massawippi It's A Mad, Mad World


Winners Dog: (1-0-0-0)
Massawippi It's A Mad, Mad World

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Massawippi It's A Mad, Mad World



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Glenroslin's Angels'Nectar

Best Of Opposite Sex
GChB Toulin's Why Not Wilbur

Best Puppy In Breed
Glenroslin's Angels'Nectar



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Glenroslin's Angels'Nectar

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glenroslin's Angels'Nectar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Keepsake's Fashion Icon

Best Puppy In Breed
Keepsake's Game On



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Keepsake's Game On

Junior Puppy Bitch Class
1st Keepsake's Game On


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   Ch Hin Satori Dazzling Njoy   Japanese Chin   31
Group 2nd   
GChS Diaquiris Dam Yankees
  Pekingese   28
Group 3rd    Of Rutini Sweet Bonarda   Pomeranian   26
Group 4th   
GChB Broughcastl Billabong
  Pug   22
BPIG    Of Rutini Sweet Bonarda   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Njoy's No Regrets
  Japanese Chin   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Dedechshund Miso Far Fetched




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Arcreya Primrose Raised By Wolves

Best Of Opposite Sex
Ch Miso Miss Match




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
GChB Avid Follow The Sun To Denali

Best Of Opposite Sex
Ch Taja The White Wolf

Best Puppy In Breed
Ch Taja The White Wolf

Select Dog
Ch Denali's Mojito Monday


Winners Dog: (1-0-2-1)
Gardine Angel On Fire

Senior Puppy Dog Class
1st Gardine Angel On Fire



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Weylinmarsh's That Grl Is Mine




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Huntwood's I'm Still Holding On

Best Of Opposite Sex
GCh St Johns Brielle You Made Me Love You



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Ch Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford

Best Puppy In Breed
Ch Amyla's Marilyn Merlot At Weatherford

Select Bitch
Ch Bluebelle's Nora I Adore Ya



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Hin Satori Dazzling Njoy

Select Bitch
Ch Njoy's Pearls Of Wisdom



4-6 Month Bitch Class
1st Njoy's No Regrets


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fairytale Romance De Atala



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fairytale Romance De Atala

12-18 Month Bitch Class
1st Fairytale Romance De Atala

4-6 Month Bitch Class
1st Rockalily's Donut Count Meowt


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Diaquiris Dam Yankees

Best Of Opposite Sex
Loyalguard Diaquiris Mustang Sally

Best Puppy In Breed
Loyalguard Diaquiris Mustang Sally



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Loyalguard Diaquiris Mustang Sally

Senior Puppy Bitch Class
1st Loyalguard Diaquiris Mustang Sally


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Of Rutini Sweet Bonarda

Best Of Opposite Sex
Tinyprints Keep Ryding To The Win

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Of Rutini Sweet Bonarda

Best Puppy In Breed
Of Rutini Sweet Bonarda

Select Dog
GCh Sugarlamb's Stylish Cowboy


Winners Dog: (1-2-1-0)
Tinyprints Keep Ryding To The Win

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tinyprints Keep Ryding To The Win


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Of Rutini Sweet Bonarda

Reserve Winners Bitch
MM's Love's Top Gun May

Senior Puppy Bitch Class
1st Of Rutini Sweet Bonarda

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st MM's Love's Top Gun May


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChB Broughcastl Billabong


Winners Dog: (2-0-1-0)
Opa! Broughcastl Millpond Marquis

Reserve Winners Dog
Heubergs Arlington National

Canadian Bred Dog Class
1st Opa! Broughcastl Millpond Marquis

Open Dog Class
1st Heubergs Arlington National



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Artemus Voila Violetta




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Valcopy Tayfield Fantazztic Find

Best Puppy In Breed
Chipworth's Epic Journey


Winners Dog: (1-0-1-0)
Chipworth's Epic Journey

Junior Puppy Dog Class
1st Chipworth's Epic Journey



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Souyen's Ziggy Stardust
  Shih Tzu   31
Group 2nd    Bellefleet's Nash Rambler   Poodle (Miniature)   27
Group 3rd   
Ch Periwrinkles Liquid Gold
  Chinese Shar-Pei   17
Group 4th   
GCh Belle Creek's Born To Love Again
  Bichon Frise   14
BPIG    Bellefleet's Nash Rambler   Poodle (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Go Go Japanese Akita Yesun Xuli Vans   Japanese Akita   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Belle Creek's Born To Love Again




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sito's Hot Sauce At Grindstone

Best Puppy In Breed
Sito's Hot Sauce At Grindstone



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sito's Hot Sauce At Grindstone

Senior Puppy Bitch Class
1st Sito's Hot Sauce At Grindstone


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Jacib N Muir Trash Talkin Time

Best Of Opposite Sex
Aldar N Muir Shez On Fire

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Aldar N Muir Shez On Fire

Select Dog
GChB Bulldacious Rolex On A Redneck


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Aldar N Muir Shez On Fire

12-18 Month Bitch Class
1st Aldar N Muir Shez On Fire

4-6 Month Bitch Class
1st Bulldacious Kick It In The Sticks


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Periwrinkles Liquid Gold

Best Puppy In Breed
Ch Periwrinkles Liquid Gold

Select Bitch
Ch Periwrinkles Dancing Queen At Wrinkle Ranch



4-6 Month Bitch Class
1st Baggins Fry Me Up At Gumby's


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Agni Ars Michiko

Best Puppy In Breed
Agni Ars Michiko


Winners Dog: (1-0-0-0)
Agni Ars Michiko

Junior Puppy Dog Class
1st Agni Ars Michiko



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Belboulecan Caelus Of The Sky

Best Of Opposite Sex
MarKel's L'il Spitfire

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Belboulecan Caelus Of The Sky

Best Puppy In Breed
Ch Bazingabulls Talisker With Fullofbull

Select Dog
GCh Haloridge's Duck Duck Goose At Markel


Winners Dog: (2-1-2-0)
Belboulecan Caelus Of The Sky

Reserve Winners Dog
Frustyle King Ludwig

Canadian Bred Dog Class
1st Belboulecan Caelus Of The Sky

Open Dog Class
1st Frustyle King Ludwig


Winners Bitch: (2-1-2-0)
MarKel's L'il Spitfire

Junior Puppy Bitch Class
1st MarKel's L'il Spitfire


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 9 pts (1-3-2-4)
Bellefleet's Nash Rambler

Best Of Opposite Sex
Ch Canterbury Signet Drama Queen At Heritage

Best Of Winners: (1-3-2-4)
Bellefleet's Nash Rambler

Best Puppy In Breed
Bellefleet's Nash Rambler

Select Dog
GChB Denali's Best Get Your Wallet

Select Bitch
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva


Winners Dog: (1-3-2-4)
Bellefleet's Nash Rambler

Senior Puppy Dog Class
1st Bellefleet's Nash Rambler


Winners Bitch: (1-3-2-4)
Bellefleet's Life Is A Beautiful Ride

Reserve Winners Bitch
Denali's Light My Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Life Is A Beautiful Ride
2nd Darkover Palman New Light

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Light My Fire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Gardenpath J'Adore

Best Puppy In Breed
Gardenpath J'Adore



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Gardenpath J'Adore

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gardenpath J'Adore


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Whispering Pines What Law And Order At Foxfyre




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fu Yuan Quan She Handschar




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Souyen's Ziggy Stardust

Best Of Opposite Sex
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Best Puppy In Breed
Schutzu's Sultan Of Swing


Winners Dog: (1-2-1-0)
Schutzu's Sultan Of Swing

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Schutzu's Sultan Of Swing


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Wenrick's N Chopin's Total Surprise

Reserve Winners Bitch
Souyen's Queen Of Hearts

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Souyen's Queen Of Hearts

Open Bitch Class
1st Wenrick's N Chopin's Total Surprise


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Hilltops Best Kept Secret At KL
  Miniature American Shepherd   13
Group 2nd   
GChS Rivermyst A Wizards Touch At Kindle
  Shetland Sheepdog   12
Group 3rd    Blue Moon Sheiling Come Stay With Me   Bearded Collie   9
Group 4th   GCh Vulcan's Ahead By A Century   Australian Shepherd   8
BPIG    Blue Moon Sheiling Come Stay With Me   Bearded Collie   N/A
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Vulcan's Ahead By A Century




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blue Moon Sheiling Come Stay With Me

Best Puppy In Breed
Blue Moon Sheiling Come Stay With Me



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Blue Moon Sheiling Come Stay With Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Blue Moon Sheiling Come Stay With Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Casryn's Never Give In Never Give Up



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Thistlebrae Bee Witched

Best Of Opposite Sex
Brookdale Saltzpyer

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Thistlebrae Bee Witched

Best Puppy In Breed
Thistlebrae Bee Witched


Winners Dog: (1-2-0-0)
Brookdale Saltzpyer

Open Dog Class
1st Brookdale Saltzpyer


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Thistlebrae Bee Witched

Reserve Winners Bitch
Windsong Lady Magnolia

Senior Puppy Bitch Class
1st Thistlebrae Bee Witched
2nd Windsong Lady Magnolia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Quinto Von Jadsville




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Caradoc's I Like My Coffee Crisp

Best Puppy In Breed
Caradoc's I Like My Coffee Crisp


Winners Dog: (1-0-0-0)
Caradoc's I Like My Coffee Crisp

Junior Puppy Dog Class
1st Caradoc's I Like My Coffee Crisp



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Hilltops Best Kept Secret At KL




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChS Rivermyst A Wizards Touch At Kindle

Best Puppy In Breed
Braemore Forever In Blue Denim



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Braemore Forever In Blue Denim

Reserve Winners Bitch
Cermel Ramblinbrook I Wanna Talk About Mee

Senior Puppy Bitch Class
1st Braemore Forever In Blue Denim

Canadian Bred Bitch Class
1st Cermel Ramblinbrook I Wanna Talk About Mee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tiva Just Dance Corgiband




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By