St. Francis Kennel & Obedience Club
Thursday, June 9, 2022 - Show-2



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
BIS CAN GCH / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Allan Brown
Pekingese  
GChG LionKing Blaze Of Glory
Points: 159 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Allan Brown
Afghan Hound   Calamus Grace-Kelly
Points: 138
Best Puppy In Show
Judge: Allan Brown
Bouvier des Flandres  
Ch Boyero Xpress Wellness
Best Baby Puppy In Show
Judge: Allan Brown
Rhodesian Ridgeback  
Parnassus' Rising Sun At Zeni








Group 1 - Jean Delisle Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   23
Group 2nd    De La Framboisiere Rosa   Retriever (Golden)   22
Group 3rd   
GChB Roidethule Sire Puz Boucledeau
  Barbet   17
Group 4th    Nikomidiya Oath Of Winning   Spaniel (American Cocker)   15
BPIG    Gilni's Eva Killutat   Spaniel (American Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hufy's Precious And Rare At Silvershadow
  Spaniel (English Cocker)   0
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau

Best Puppy In Breed
Barbochos Mons


Winners Dog: (1-0-1-0)
Barbochos Mons

Senior Puppy Dog Class
1st Barbochos Mons


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
De Lombardie To The Moon & Back

Best Puppy In Breed
De Lombardie To The Moon & Back



Winners Bitch: (0-1-0-0)
De Lombardie To The Moon & Back

Senior Puppy Bitch Class
1st De Lombardie To The Moon & Back

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
De La Framboisiere Rosa

Best Of Opposite Sex
Ch Cedargrove's Pinot Noir

Best Of Winners: (1-2-1-1)
De La Framboisiere Rosa

Best Puppy In Breed
Mesoka Le Lac En Automne Charlie

Select Bitch
GCh Mesoka Tresor Midnight Rose Hermione


Winners Dog: (1-2-1-1)
Authentique Romeo

Open Dog Class
1st Authentique Romeo


Winners Bitch: (1-2-1-1)
De La Framboisiere Rosa

Reserve Winners Bitch
Mesoka Le Lac En Automne Charlie

Junior Puppy Bitch Class
1st Mesoka Le Lac En Automne Charlie

Open Bitch Class
1st De La Framboisiere Rosa

4-6 Month Bitch Class
1st De La Framboisiere Elle
2nd De La Framboisiere Olena

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Boreal Miss Yeezy

Best Of Opposite Sex
Chablais Victor Lessard

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Boreal Miss Yeezy

Best Puppy In Breed
Uapishka Memory Remains


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Boreal Miss Yeezy

Reserve Winners Bitch
Uapishka Memory Remains

Senior Puppy Bitch Class
1st Uapishka Memory Remains

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Boreal Miss Yeezy

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Autumncolors Must Lived Forwards



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Autumncolors Must Lived Forwards

Reserve Winners Bitch
Autumncolors LightiningThunder

12-18 Month Bitch Class
1st Autumncolors Must Lived Forwards

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Autumncolors LightiningThunder

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Nikomidiya Oath Of Winning

Best Of Opposite Sex
Gilni's Eva Killutat

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Nikomidiya Oath Of Winning

Best Puppy In Breed
Gilni's Eva Killutat


Winners Dog: (1-3-0-0)
Nikomidiya Oath Of Winning

Open Dog Class
1st Nikomidiya Oath Of Winning


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Gilni's Eva Killutat

Reserve Winners Bitch
Gilni's Alyss De La Rue Chantante

Junior Puppy Bitch Class
1st Gilni's Alyss De La Rue Chantante

Senior Puppy Bitch Class
1st Gilni's Eva Killutat

Open Bitch Class
1st Legend Once Upon A Time

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Wittersham's Valour At Quetico


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Leon De L'Amadis


Winners Dog: (2-0-0-0)
Leon De L'Amadis

Reserve Winners Dog
Oliver Spark de l'Amadis

Open Dog Class
1st Leon De L'Amadis
2nd Oliver Spark de l'Amadis


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kihivas Khalessi Of Flowers



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kihivas Khalessi Of Flowers

Open Bitch Class
1st Kihivas Khalessi Of Flowers

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Versa N' Liadain's Pearl Clutcher Tkn






Group 2 - Allan Brown Top Dog
Points
Group 1st    Calamus Grace-Kelly   Afghan Hound   13
Group 2nd   
GCh Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   12
Group 3rd   
Ch Fresco Aliuzija
  Saluki   11
Group 4th   
GCh Altadach Aston Martin SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   7
BPIG No Entry
Best Baby Puppy In Group   
Parnassus' Rising Sun At Zeni
  Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Calamus Grace-Kelly



Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear



Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Curtisfarms The Farmers Son


Winners Dog: (1-0-0-0)
Curtisfarms The Farmers Son

12-18 Month Dog Class
1st Curtisfarms The Farmers Son


Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Virgo Southern Comfort







4-6 Month Bitch Class
1st Cocktail Variant Beauty MW

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChG Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
GCh Endachs Butter Tart



Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land

Best Of Opposite Sex
Ch Vom Pirschmann Marcus



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Carrig's Lil Marcy

12-18 Month Bitch Class
1st Carrig's Lil Marcy




4-6 Month Dog Class
1st Parnassus' Rising Sun At Zeni


Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Fresco Aliuzija

Best Of Opposite Sex
GCh Feinouk Belle Starr

Select Dog
GCh Feinouk Storm Rider



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Arabica Gipsy Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Arabica Gipsy Queen

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Joska Forgetmenot Take A Chance On Me






Group 3 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   38
Group 2nd   
GChB Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   37
Group 3rd   
GCh Sendosan Naxxramas
  Akita   36
Group 4th   
Ch Napoleo Olive La Coquine
  Saint Bernard   33
BPIG   
Ch Polarfleece's My Ferrari At Nikita
  Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    Snowdancer's Whoops U Did It Again   Siberian Husky   0
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Alpenspirit Wynn Wager


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Jinny

Best Of Opposite Sex
GChB Chucky Little Bambi

Best Puppy In Breed
Haltonhill's Storm Warning


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Angeldream An Oceanic Breeze

Best Of Opposite Sex
GCh Jolydobes Princesse Aura



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Protea's Zippleback

Open Bitch Class
1st Protea's Zippleback

4-6 Month Bitch Class
1st Jolydobes Liberty Lily

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Napoleo Olive La Coquine

Select Bitch
Ch Lady Abeille



Winners Dog: (2-4-4-2)
Fire On Fire Stand By Me

Reserve Winners Dog
Vanderbilt's Big And Rich

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Big And Rich

12-18 Month Dog Class
1st Fire On Fire Stand By Me


Winners Bitch: (2-4-4-2)
Rafale Fiona Princesse Petite Godzilla

Reserve Winners Bitch
Nikita Nordic Sky De Nymeria

Junior Puppy Bitch Class
1st Nikita Nordic Sky De Nymeria

12-18 Month Bitch Class
1st Nikita's Sugar Cookie

Open Bitch Class
1st Rafale Fiona Princesse Petite Godzilla
2nd Nikita Akyla De Luba

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aspen Leaf's Sako Selectiondor


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 9 pts (3-5-0-2)
Promises Treasure

Best Of Opposite Sex
Laskaroad's Rafale Of Blueberry

Best Of Winners: (3-5-0-2)
Promises Treasure

Best Puppy In Breed
Kannook Wild Hunt

Select Bitch
Ch Kannook Khyra


Winners Dog: (3-5-0-2)
Laskaroad's Rafale Of Blueberry

Reserve Winners Dog
Kannook Wild Hunt

Junior Puppy Dog Class
1st Kannook Wild Hunt

12-18 Month Dog Class
1st Laskaroad's Rafale Of Blueberry

Open Dog Class
1st Kannook Floki The Dreamer


Winners Bitch: (3-5-0-2)
Promises Treasure

Reserve Winners Bitch
Kannook Sora

Junior Puppy Bitch Class
1st Kannook Beauty In Chaos At Heska

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kannook The Way Of Vikings Of North
2nd Snowdancer's Hey Baby, Hey Baby, Hey!

Open Bitch Class
1st Promises Treasure
2nd Kannook Sora

4-6 Month Bitch Class
1st Snowdancer's Whoops U Did It Again





Group 4 - Allan Brown Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Margeline Sire Balzac
  Airedale Terrier   5
Group 2nd   
Luckyhill Mazee
  Schnauzer (Miniature)   2
Group 3rd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   0
Group 4th         0
BPIG    Luckyhill Mohicana Chickade   Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Margeline Sire Balzac

Best Of Opposite Sex
Margeline Violette Sybil


Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do



Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Luckyhill Mazee

Best Puppy In Breed
Luckyhill Mohicana Chickade



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Luckyhill Mazee

Reserve Winners Bitch
Luckyhill Mohicana Chickade

Junior Puppy Bitch Class
1st Luckyhill Mohicana Chickade

Open Bitch Class
1st Luckyhill Mazee





Group 5 - Jean Delisle Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   20
Group 2nd   
Ch Wright's Triumphant Jasper At Vigelais
  Pug   19
Group 3rd   
GCh Nu Poil's Irresistible Nikita
  Chinese Crested Dog   18
Group 4th   
Jems Get Me Some Of That
  Chihuahua (Short Coat)   17
BPIG   
Ch Wright's Triumphant Jasper At Vigelais
  Pug   N/A
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Amitola Mishku Yahto

Best Of Opposite Sex
Mabini The Last Song Ronnie UniQ

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Amitola Mishku Yahto


Winners Dog: (2-3-0-1)
Amitola Mishku Yahto

Reserve Winners Dog
Falconcrest Thief Of Hearts

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Amitola Mishku Yahto

Open Dog Class
1st Falconcrest Thief Of Hearts

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Jems Get Me Some Of That

Best Of Opposite Sex
Dulce's Rise Of The Phoenix

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Jems Get Me Some Of That

Best Puppy In Breed
BCBG Eden Of Mc


Winners Dog: (3-2-0-0)
Jems Get Me Some Of That

Reserve Winners Dog
BCBG N MC Casper

12-18 Month Dog Class
1st Jems Get Me Some Of That
2nd Sinful Pilot Des Etoiles Dartemis

Open Dog Class
1st BCBG N MC Casper


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Dulce's Rise Of The Phoenix

Reserve Winners Bitch
BCBG Eden Of Mc

Senior Puppy Bitch Class
1st BCBG Eden Of Mc

Open Bitch Class
1st Dulce's Rise Of The Phoenix

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nu Poil's Irresistible Nikita



Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Circlecity Valentino



Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Toscane Mademoiselle Patata

Best Of Opposite Sex
Riverport's Jump Shot

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Toscane Mademoiselle Patata

Best Puppy In Breed
Toscane Mademoiselle Patata


Winners Dog: (1-2-1-0)
Riverport's Jump Shot

Open Dog Class
1st Riverport's Jump Shot


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Toscane Mademoiselle Patata

Reserve Winners Bitch
Riverport's Call The Shot

Senior Puppy Bitch Class
1st Toscane Mademoiselle Patata

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Riverport's Call The Shot

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory



Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Acepassion Bubble

Best Puppy In Breed
Acepassion Bubble



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Acepassion Bubble

Reserve Winners Bitch
Acepassion Cherry Blossom

Senior Puppy Bitch Class
1st Acepassion Bubble
2nd Acepassion Cherry Blossom

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wright's Triumphant Jasper At Vigelais

Best Puppy In Breed
GCh Wright's Triumphant Jasper At Vigelais







Group 6 - Allan Brown Top Dog
Points
Group 1st   Ch Delenclos Kingfair Newton   Bulldog   28
Group 2nd   
Ch Tsukime And Urajiro Prince Henry
  Shiba Inu   21
Group 3rd   
GChB Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   16
Group 4th   
Alofa's Queen Of Hearts At Harbrook
  Dalmatian   15
BPIG   
Alofa's Queen Of Hearts At Harbrook
  Dalmatian   N/A
Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belletruffe N Loredo's Purple Beauty

Best Puppy In Breed
Belletruffe N Loredo's Purple Beauty



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Belletruffe N Loredo's Purple Beauty

Junior Puppy Bitch Class
1st Belletruffe N Loredo's Purple Beauty

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
Ch Delenclos Kingfair Newton

Best Of Opposite Sex
Ch Jolibully Delenclos Stephie Of Windermere

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Delenclos Bulldacious Philo-Sophie

Best Puppy In Breed
Delenclos Bulldacious Philo-Sophie

Select Dog
GChS Jolibully Delenclos Walter


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Delenclos Bulldacious Philo-Sophie

Reserve Winners Bitch
Delenclos Kingfair Nara

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delenclos Bulldacious Philo-Sophie

Open Bitch Class
1st Delenclos Kingfair Nara

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Alofa's Queen Of Hearts At Harbrook

Best Puppy In Breed
Alofa's Queen Of Hearts At Harbrook



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Alofa's Queen Of Hearts At Harbrook

Reserve Winners Bitch
Mediolanum Lulia Dreamy

Junior Puppy Bitch Class
1st Alofa's Queen Of Hearts At Harbrook

Open Bitch Class
1st Mediolanum Lulia Dreamy

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChS Masino's One Hot Cookie

Best Of Opposite Sex
Ch Karendon's At Last

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Karendon's Brise De Mer At Masino

Best Puppy In Breed
Ch Karendon's At Last

Select Dog
GCh Konigliche Hunka Burning Love


Winners Dog: (1-1-2-1)
Karendon's Unforgettabull

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Karendon's Unforgettabull


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Karendon's Brise De Mer At Masino

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Karendon's Brise De Mer At Masino

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Marymay Bruno

Best Of Opposite Sex
Belletristix Witch Of The Wood

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Belletristix Witch Of The Wood

Best Puppy In Breed
Zeus Ranastar Grand


Winners Dog: (1-1-1-0)
Zeus Ranastar Grand

Junior Puppy Dog Class
1st Zeus Ranastar Grand


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Belletristix Witch Of The Wood

Open Bitch Class
1st Belletristix Witch Of The Wood

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Discover Fortune N Glory At Keesbrook



Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Valmy Fly Me To The Moon Simone

Best Puppy In Breed
Ch Valmy Fly Me To The Moon Simone



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Ocharovanie Doma Romanovyh Gertruda

12-18 Month Bitch Class
1st Ocharovanie Doma Romanovyh Gertruda

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Valmy's Staying Alive Sadie

Best Puppy In Breed
Valmy's Staying Alive Sadie



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Valmy's Staying Alive Sadie

Reserve Winners Bitch
Glicks Sunshine Of Your Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Valmy's Staying Alive Sadie
2nd Ismira Kobwitler

Senior Puppy Bitch Class
1st Glicks Sunshine Of Your Love

Judge: Allan Brown

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Of Opposite Sex
Sayuki Mayumi Go Miyuki

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Sayuki Mayumi Go Miyuki

Best Puppy In Breed
Sayuki Mayumi Go Miyuki

Select Dog
Ch Merlin d'Urajiro


Winners Dog: (1-2-2-0)
Keroro

Open Dog Class
1st Keroro


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Sayuki Mayumi Go Miyuki

Reserve Winners Bitch
Supersammy's Inu Sakura

Junior Puppy Bitch Class
1st Supersammy's Inu Sakura

Senior Puppy Bitch Class
1st Sayuki Mayumi Go Miyuki



Group 7 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Treestarr Oracle Chick Magnet
  Australian Shepherd   26
Group 2nd   
Ch Joska Andrade Jus de Pomme
  Welsh Corgi (Pembroke)   21
Group 3rd   
Ch Boyero Xpress Wellness
  Bouvier des Flandres   19
Group 4th    Bagatelle Master Of The Moon   Old English Sheepdog   15
BPIG   
Ch Boyero Xpress Wellness
  Bouvier des Flandres   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cadwyn Lively Foxtrot
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChEx Treestarr Oracle Chick Magnet

Best Of Opposite Sex
Ch Aussiepaws Make You Shine



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Hearthside League Of Her Own

Reserve Winners Bitch
Barberry Forest Done For Me

Canadian Bred Bitch Class
1st Northside Russian Doll

Open Bitch Class
1st Hearthside League Of Her Own
2nd Barberry Forest Done For Me

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch India Astra Meum



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Kenoma Priya Dream Lovers

Best Of Opposite Sex
Ch Canipur Spike Star Striker



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kenoma Priya Dream Lovers

Open Bitch Class
1st Kenoma Priya Dream Lovers

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Boyero Xpress Wellness

Best Puppy In Breed
GCh Boyero Xpress Wellness


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Trivia Du Montolympe

Best Of Opposite Sex
Hades Du Montolympe

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Melodaly Mousseline

Best Puppy In Breed
Melodaly Mousseline


Winners Dog: (1-1-0-1)
Hades Du Montolympe

Open Dog Class
1st Hades Du Montolympe


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Melodaly Mousseline

Junior Puppy Bitch Class
1st Melodaly Mousseline

4-6 Month Bitch Class
1st Shooting Star Wishes Du MontOlympe

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Travler's Hold Me Close At Nationview


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Hendrix Du Domaine


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Keecams Almond Joy 2E



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bagatelle Master Of The Moon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bagatelle Master Of The Moon

Open Dog Class
1st Bagatelle Master Of The Moon


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Grandgables Quite Imposing

Best Of Opposite Sex
Melodaly Gamer

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Grandgables Quite Imposing


Winners Dog: (2-3-0-0)
Melodaly Gamer

Reserve Winners Dog
Kendale Hidden Beach

12-18 Month Dog Class
1st Kendale Hidden Beach

Canadian Bred Dog Class
1st Melodaly Gamer

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Joska Andrade Jus de Pomme


Winners Dog: (1-0-1-0)
Born To Be Your Magical Mystery

12-18 Month Dog Class
1st Born To Be Your Magical Mystery


4-6 Month Bitch Class
1st Cadwyn Lively Foxtrot

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By