Belleville & District Kennel Club
Saturday, October 26, 2019



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS Can GCh/MBIS Mex GCh/MBIS Per GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady’s Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: James Reynolds
Newfoundland  
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
Points: 210 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: James Reynolds
Pekingese  
GCh Lionking Taking Chances
Points: 179
Best Puppy In Show
Judge: James Reynolds
Doberman Pinscher  Ch Kitkat Da Ya Think I'm Sexy
Best Baby Puppy In Show
Judge: James Reynolds
Airedale Terrier   Inglevalley My Lucky Charm








Group 1 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   47
Group 2nd   
GCh Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   44
Group 3rd   
GCh Lentigo's Saltcreek Teal
  Setter (English)   42
Group 4th   
Ch Santiago de Himmelstein
  Retriever (Golden)   41
BPIG   
Treebeard's Open The Pod Doors
  Barbet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Oakpoint's Platinum Water Lily
  Weimaraner   0
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Barbochos Iris

Best Of Opposite Sex
Ch Hickorytvn Fool For Brookberry

Best Puppy In Breed
Treebeard's Open The Pod Doors

Select Bitch
GCh Barbochos Jazz


Winners Dog: (1-0-1-2)
Treebeard's Open The Pod Doors


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Leaside's Cherry Creek Daisy

Best Of Opposite Sex
Ch Shadowland Cuss A Blue Streak


Winners Dog: (1-0-1-1)
Blastem's Hakuna Matata


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Northwind's Big Prairie Sky

Best Of Opposite Sex
Northwind's Drifting River

Best Puppy In Breed
Northwind's Drifting River



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Northwind's Drifting River

Reserve Winners Bitch
Northwind's First Light

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Clearwater's Just The Right Mix

Best Of Opposite Sex
GCh Light-Foot's Dream Boat

Best Puppy In Breed
Inglis The Falconeious Star


Winners Dog: (1-0-1-1)
Inglis The Falconeious Star


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
Ch Santiago de Himmelstein

Best Of Opposite Sex
GCh Nikmor's Don't Let Me Down

Best Of Winners: (1-2-3-1)
Meliagold The Phantom Menace

Best Puppy In Breed
Meliagold The Phantom Menace

Select Dog
GCh Bitagold's Rising To The Top


Winners Dog: (1-2-3-1)
Meliagold The Phantom Menace


Winners Bitch: (1-2-3-1)
Honadore Bluemittn Moon River

Reserve Winners Bitch
Cheers Let The Weekend Be Gin

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 8 pts (1-4-4-0)
Gallivant Supersonic Man

Best Of Opposite Sex
Brookberry's Seriously Special

Best Of Winners: (1-4-4-0)
Gallivant Supersonic Man

Best Puppy In Breed
Benacres Hollywood Covergirl

Select Dog
Ch Juniper's General Papi Lee


Winners Dog: (1-4-4-0)
Gallivant Supersonic Man


Winners Bitch: (1-4-4-0)
Brookberry's Seriously Special

Reserve Winners Bitch
Benacres Hollywood Covergirl

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Roaneden's Dream Catcher


Winners Dog: (1-0-1-0)
Roaneden's Thunderstruck


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lentigo's Saltcreek Teal



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Harbinger's Forest Ranger



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh MacNeall Red And White Shadow Dog



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Kieran Of Carannagh

Best Of Opposite Sex
Ch Clonageera Willow



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Begay N Sebastian's Power Of Persuasion



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic

Best Of Opposite Sex
Islandview Rivermist Hicaliber

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Prairiestorm Fired Up

Best Puppy In Breed
Islandview Rivermist Hicaliber


Winners Dog: (1-1-1-0)
Prairiestorm Fired Up


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Islandview Rivermist Hicaliber

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carnaby Night Shades



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (0-1-0-3)
Ch Calabri Juniper Rose Royale

Select Bitch
Ch Sanarchoak Carney



Winners Bitch: (0-1-0-3)
English's Eternal Sunshine

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Oakpoint's Heaven Sent

Best Of Opposite Sex
Ch Trax Gordie Zigmund Forbes







Group 2 - David Swartwood Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   23
Group 2nd   
GCh Alacrity N McCartney Celia
  Whippet   20
Group 3rd   Ch Jantar Elista Wynter Myst   Borzoi   15
Group 4th   
Leaside's Sweet Treat MS
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   10
BPIG    Mountinridge's Uluzambezi   Rhodesian Ridgeback   N/A
Best Baby Puppy In Group    Foxtrot's Return With Honor   Rhodesian Ridgeback   0
Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Jantar Elista Wynter Myst

Best Of Opposite Sex
Ch Kishniga's Millenium Gal

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Simple Obsession Staying Power

Best Puppy In Breed
Simple Obsession Staying Power


Winners Dog: (2-1-1-1)
Simple Obsession Staying Power

Reserve Winners Dog
Jantar Into The Myst


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Sedona Tourmaline

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 8 pts (0-7-2-0)
Palakore Butterflies Pamadron

Best Of Opposite Sex
GCh Palakore's Talisman

Best Puppy In Breed
Chetcote The Empress

Select Dog
Ch Chetcote Catch Me If You Can



Winners Bitch: (0-7-2-0)
Palakore Butterflies Pamadron

Reserve Winners Bitch
KeenNStarling RollinInTheDeep

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Leaside's Sweet Treat MS

Best Puppy In Breed
Leaside's Sweet Treat MS


Winners Dog: (1-0-0-0)
Leaside's Sweet Treat MS


Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Daybreak's Vferrahunde Mark Of Favor W


Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
Mountinridge's Uluzambezi

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Mountinridge's Uluzambezi

Best Puppy In Breed
Mountinridge's Uluzambezi


Winners Dog: (1-1-1-0)
Cataraqui Coeur De Super Heros


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Mountinridge's Uluzambezi

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 4 pts (0-0-0-5)
GCh Alacrity N McCartney Celia

Select Bitch
GCh Vrymeer Soliloquy







Group 3 - Thomas Nesbitt Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   30
Group 2nd   
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   29
Group 3rd   Ch Lindsayleigh's Handsome Devil   Schnauzer (Giant)   26
Group 4th   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   25
BPIG   Ch Kitkat Da Ya Think I'm Sexy   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dinsdale Black Knight   Schnauzer (Standard)   0
Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Honey Of Cream Iz Teremka

Best Of Opposite Sex
GCh Hannoveria Top Gun



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Honey Of Cream Iz Teremka

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Xelascon Edge Of Glory

Best Of Opposite Sex
Xelascon Fantom Of The Opera

Best Puppy In Breed
Xelascon Fantom Of The Opera



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Xelascon Fantom Of The Opera

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
Ch Kitkat Da Ya Think I'm Sexy

Best Of Opposite Sex
GCh Kitkat Rhythm Of My Heart

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Sioul Hugsnkisses For Lollipop

Best Puppy In Breed
Ch Kitkat Da Ya Think I'm Sexy

Select Bitch
Ch Sioul's The Devil Inside


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Sioul Hugsnkisses For Lollipop

Reserve Winners Bitch
Phillmar v XenStar Eye Of The Tiger

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Daodejing Odaiko Juusun

Best Puppy In Breed
Daodejing Odaiko Juusun


Winners Dog: (1-0-0-0)
Daodejing Odaiko Juusun


Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Baby Blue's Icon

Best Of Opposite Sex
Baby Blue's Karmella

Best Puppy In Breed
Baby Blue's Karmella



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Baby Blue's Karmella

Reserve Winners Bitch
Mojo Mastinis Anya

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Acostar's Mint Julep

Best Of Opposite Sex
Rarjo Quicksilver

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Amiavie Flores Inga De

Best Puppy In Breed
Ch Acostar's Mint Julep


Winners Dog: (2-1-0-1)
Rarjo Quicksilver

Reserve Winners Dog
Asarum Canadenses Inga De


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Amiavie Flores Inga De

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty

Best Of Opposite Sex
Roxanhaus' Shake Your Booty



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Roxanhaus' Shake Your Booty

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Handsome Devil



Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Silcort Opal

Best Puppy In Breed
Ch Silcort Opal



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Highbrooke Silcort Evette

Reserve Winners Bitch
Peppermill Starry Starry Night

Judge: Thomas Nesbitt

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Perun's Turbo Charged

Best Of Opposite Sex
Kortar's Kaliforniasong

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Perun's Warp Speed Ahead


Winners Dog: (1-1-1-0)
Perun's Warp Speed Ahead


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Kortar's Kaliforniasong





Group 4 - David Swartwood Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Accolade's Black Caviar
  Airedale Terrier   11
Group 2nd   
GCh Glitter Stars Don Pedro At Essexshire
  Bull Terrier (Miniature)   10
Group 3rd   
GCh Irvonhill Bugaboo
  Fox Terrier (Wire)   9
Group 4th   
Ch Ell-Ell's Thief Of Hearts
  Russell Terrier   8
BPIG   
Ch Ell-Ell's Thief Of Hearts
  Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Inglevalley My Lucky Charm   Airedale Terrier   0
Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Accolade's Black Caviar



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Shadowfax Good Day Hunter


Winners Dog: (1-0-0-0)
Shadowfax Good Day Hunter


Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Glitter Stars Don Pedro At Essexshire



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Skye Dreamer Pocket Princess



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Irvonhill Bugaboo



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Ell-Ell's Thief Of Hearts

Best Puppy In Breed
Ch Ell-Ell's Thief Of Hearts



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Chinon B'Prepared For Kaos!

Best Of Opposite Sex
Classywags Ziggy Zack Zodiac

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Chinon B'Prepared For Kaos!

Best Puppy In Breed
Classywags Ziggy Zack Zodiac

Select Bitch
Ch Ashlyn's Girls Got Rhythm


Winners Dog: (1-1-0-2)
Classywags Ziggy Zack Zodiac


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Chinon B'Prepared For Kaos!

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Glenns Dougal MacLean


Winners Dog: (1-0-0-0)
Glenns Dougal MacLean






Group 5 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Taking Chances
  Pekingese   17
Group 2nd   
GCh Ashstone's Winter Is Coming
  Havanese   16
Group 3rd   
GCh Diventy's Fast And Furious
  Toy Manchester Terrier   13
Group 4th   
Ch Midsummer AllAbout The Journey
  Cavalier King Charles Spaniel   12
BPIG   
Ch Weylinmarsh's Jackson
  Coton De Tulear   N/A
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midsummer AllAbout The Journey



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mar-El-To's Blaze Of Glory


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mar-El-To's Blaze Of Glory


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Colliwood's Dauntless


Winners Dog: (1-0-0-0)
Colliwood's Dauntless


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Weylinmarsh's Jackson

Best Of Opposite Sex
Weylinmarsh's Presley

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Weylinmarsh's Presley

Best Puppy In Breed
Ch Weylinmarsh's Jackson

Select Bitch
Ch Onyx The Sweetest Coton


Winners Dog: (2-1-1-1)
Pegase du Domaine de Polana

Reserve Winners Dog
Madieu Du Domaine De Polana


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Weylinmarsh's Presley

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
St Johns Masterpiece At Homestead


Winners Dog: (1-0-0-0)
St Johns Masterpiece At Homestead


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Ashstone's Winter Is Coming

Best Puppy In Breed
Ch Weylinmarsh's Barrymore

Select Bitch
Ch Weylinmarsh's Barrymore



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Marchwind Riverport's Testarossa



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wannabee M'Daddy's Hooked On Hooch



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Lionking Taking Chances



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Keesbrook's Surprise Parti At Pomkees

Best Puppy In Breed
Keesbrook's Surprise Parti At Pomkees


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gryphon's Indiana Jones



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Diventy's Fast And Furious







Group 6 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   29
Group 2nd   
GCh Luvit Dalnavert Awesome Tropical Storm
  Bichon Frise   23
Group 3rd   
GCh Hessenvilla's Buddy Holly
  Boston Terrier   20
Group 4th   
GChEx Shenandal's My Kind Of Joy
  Dalmatian   19
BPIG   
Ch Fullofbull's Did You Hear That
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dragonslayer Tai's Magnolia   Chow Chow   0
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Luvit Dalnavert Awesome Tropical Storm



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Ame Jumelle Naomi

Reserve Winners Bitch
Bellissimo Armani Di Seta Parlare

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hessenvilla's Buddy Holly



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Eastern-Magic Flowers In The Vally

Best Puppy In Breed
Chowridge Lexi Dragonslayer Tai

Select Bitch
Ch Kelin's Lucky Lassie



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Eastern-Magic Flowers In The Vally

Reserve Winners Bitch
Chowridge Lexi Dragonslayer Tai

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Shenandal's My Kind Of Joy



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 5 pts (3-1-0-2)
Ch Fullofbull's Did You Hear That

Best Of Opposite Sex
Karendon's I'm Irresistabull

Best Of Winners: (3-1-0-2)
Karendon's I'm Irresistabull

Best Puppy In Breed
Ch Fullofbull's Did You Hear That

Select Bitch
Ch DiOro Fabelhaft Petit Tresor


Winners Dog: (3-1-0-2)
Karendon's I'm Irresistabull

Reserve Winners Dog
Soy Demon de Cimabull


Winners Bitch: (3-1-0-2)
Karendon's Puttin On The Ritz

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Umbra's Stray Bullet

Best Of Opposite Sex
Adanac's Champagne Bubbles

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Fidel Nicesteps For Bellefleet

Best Puppy In Breed
Fidel Nicesteps For Bellefleet

Select Bitch
Ch Horizon Zoelle Running With Scissors


Winners Dog: (1-1-1-1)
Fidel Nicesteps For Bellefleet


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Adanac's Champagne Bubbles

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Carrington's Tic Tac Toe

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Elan's Bright Star

Best Puppy In Breed
Elan's Bright Star

Select Dog
Ch Magic Hour's Psycho

Select Bitch
GCh Afterglow Big Texas Hair


Winners Dog: (1-2-1-2)
Carrington's Tic Tac Toe


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Elan's Bright Star

Reserve Winners Bitch
Carrington's Kiss And Tell

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Beachview's Trigger Happy Girlfriend


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Kortar's Kinu Kween



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Shibakainu Ishi At Kortars

Reserve Winners Bitch
Kortar's Konstantina

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fussaro's I Get Around

Best Puppy In Breed
Fussaro's I Get Around



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fussaro's I Get Around

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dscho Utra Pelkyi Nyima



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dscho Utra Pelkyi Nyima



Group 7 - David Swartwood Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cymry Winter Moonlight
  Welsh Corgi (Pembroke)   47
Group 2nd   
Ch Hampton Hills Inked In Pink
  Miniature American Shepherd   44
Group 3rd   
GCh Dalgarnoch Celtic Lass Von Matris
  Shetland Sheepdog   39
Group 4th   
Ch Sylvan Argent Pumped Up Kicks
  Collie (Rough)   35
BPIG   
Yoho Marley V.D Brederwiede
  Schapendoes   N/A
Best Baby Puppy In Group    Taiaut Ginlor Thoroughly Good   Collie (Smooth)   0
Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Agassiz's Princess Leah



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Agassiz's Princess Leah

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChEx Treestarr Oracle Chick Magnet

Best Of Opposite Sex
Catori's Enigma@Riomesa

Best Puppy In Breed
Cedarpaws Chocco Lot



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Catori's Enigma@Riomesa

Reserve Winners Bitch
Cedarpaws Chocco Lot

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Briarpatch Looking Back

Best Of Opposite Sex
Kaboodle Many Happy Returns For Strathearn

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Rhosown's Celebrating Our Flag

Best Puppy In Breed
Kaboodle Soulmate For Strathearn

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh MNM's Soleila du Belgiador

Best Of Opposite Sex
Ch Celebre Links Past To Future O'Bellsha

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Sterlingden Trobairitz Anfarra

Best Puppy In Breed
Sterlingden Trobairitz Anfarra


Winners Dog: (2-1-1-1)
Sterlingden Troubadour Anfarra

Reserve Winners Dog
Sterlingden Elton Du Belgiador


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Sterlingden Trobairitz Anfarra

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Llewellyn Kairos de la Chaume du Bois Dieu

Best Of Opposite Sex
Fameuse Finniloo Bella's Liberi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Llewellyn Kairos de la Chaume du Bois Dieu


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Fameuse Finniloo Bella's Liberi

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Ch Sylvan Argent Pumped Up Kicks

Best Of Opposite Sex
Livingwater Made Me A Believer

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Kaymann's Land Before Time

Best Puppy In Breed
Ch Silverblu Stargazer

Select Dog
Ch Silverblu Stargazer


Winners Dog: (1-2-2-0)
Kaymann's Land Before Time


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Livingwater Made Me A Believer

Reserve Winners Bitch
Silverblu The First Kiss

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Travler's The Kitchen Witch

Best Puppy In Breed
Creekwood Taiaut Pop Star



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Creekwood Taiaut Pop Star

Reserve Winners Bitch
Blueharvest Sapphire Shimmer

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maple Myst's String'em Along

Best Puppy In Breed
Maple Myst's String'em Along



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maple Myst's String'em Along

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Cherpa's High Dollar Client

Best Of Opposite Sex
Survival's Sirena

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Survival's Sirena

Best Puppy In Breed
Harmonia's Cheekee Lil Pistol

Select Dog
Ch Styleflite's Where's The Beef


Winners Dog: (1-3-2-0)
Aberto Wolf Di Casa Samgio


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Survival's Sirena

Reserve Winners Bitch
Harmonia's Cheekee Lil Pistol

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GCh Hampton Hills Inked In Pink

Best Of Opposite Sex
Ch Alta's Triple Threat

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Rocky Ridge Shake It If Ya Got It

Select Bitch
GCh Keecams S'pose I'm Sexy


Winners Dog: (1-1-1-2)
NW Aloha Montana Sky


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Rocky Ridge Shake It If Ya Got It

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Shaggylamb Look What You Made Me Do Cottondog



Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Biscotte Du Bouleau Blanc

Best Puppy In Breed
Yoho Marley V.D Brederwiede



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Yoho Marley V.D Brederwiede

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Dalgarnoch Celtic Lass Von Matris

Best Of Opposite Sex
Cassbar's Preferred Stock

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Cassbar's Preferred Stock

Best Puppy In Breed
Cassbar's Preferred Stock


Winners Dog: (1-2-0-1)
Cassbar's Preferred Stock


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Laureate Velvetfog Violet

Reserve Winners Bitch
Cassbar's Dividend

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bluetrix Corgiallyurs Mako May

Best Puppy In Breed
Eyespy Edgebrook's Arianadu



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bluetrix Corgiallyurs Mako May

Reserve Winners Bitch
Eyespy Edgebrook's Arianadu

Judge: David Swartwood

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Cymry Winter Moonlight

Best Of Opposite Sex
Cymry Copper Caramel

Best Puppy In Breed
GCh Noble Knight Faier Stalker



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By