Aurora & District Kennel Club
Sunday, November 21, 2021



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS BISS Can GChS/MBIS Mex GCh Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
"Jack"
Owners: John Affel and Christina Koffman-Heard
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Ainslie Mills
Bouvier des Flandres  
GChEx Boyero Triple Twist Salto
Points: 435 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Ainslie Mills
Poodle (Standard)  
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
Points: 391
Best Puppy In Show
Judge: Ainslie Mills
Soft-Coated Wheaten Terrier  
Ch Keepsake Boreal Victorious
Best Baby Puppy In Show
Judge: Ainslie Mills
Miniature American Shepherd   Hilltops Whiskey On The Rox At Pinewood








Group 1 - Ainslie Mills Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Ferngolds Empire Of The Northern Dance
  Vizsla (Smooth-Haired)   132
Group 2nd    Gowrielea's You're In My Heart   Retriever (Golden)   116
Group 3rd   
GCh Cockerlea's The Heat Is On
  Spaniel (English Cocker)   90
Group 4th   
GCh Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   82
BPIG    Coppermoon Catch Me Russell   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Barbochos Watson

Best Of Opposite Sex
Northrock's Key To My Heart

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Barbochos Watson

Best Puppy In Breed
Chateau's Dreamful Beginning


Winners Dog: (2-1-0-0)
Barbochos Watson

Reserve Winners Dog
Chateau's Dreamful Beginning

Junior Puppy Dog Class
1st Chateau's Dreamful Beginning

12-18 Month Dog Class
1st Barbochos Watson


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Northrock's Key To My Heart

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Northrock's Key To My Heart

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch BourgRoyal Nature Boy

Best Of Opposite Sex
Ch Duvalin Louisiana Blues



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 9 pts (3-3-3-1)
GCh Jaunenoir Masonridge P Bunyan

Best Of Opposite Sex
GChEx Masonridge's Right As Rain

Best Of Winners: (3-3-3-1)
Staghorns Rogue Star

Best Puppy In Breed
Staghorns Rogue Star


Winners Dog: (3-3-3-1)
Nyroca's Special Agent

Reserve Winners Dog
Cawarra's Mr. Big

Junior Puppy Dog Class
1st Meadowleaf's Luckenbooth Lad

Senior Puppy Dog Class
1st Cawarra's Mr. Big

Open Dog Class
1st Nyroca's Special Agent


Winners Bitch: (3-3-3-1)
Staghorns Rogue Star

Reserve Winners Bitch
Oaksill Poppy

Junior Puppy Bitch Class
1st Staghorns Rogue Star
2nd Kriscoland's Wistaria

Open Bitch Class
1st Oaksill Poppy

4-6 Month Bitch Class
1st Nyroca's I See Fire

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 13 pts (1-5-6-2)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
Ch Roaneden's Wild Flower

Best Of Winners: (1-5-6-2)
Delrickbay's Money Sage At Dragonluck

Best Puppy In Breed
Delrickbay's Money Sage At Dragonluck

Select Dog
Ch Roaneden's King Of The Tides


Winners Dog: (1-5-6-2)
Katyra's Flying Space Cadet

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Katyra's Flying Space Cadet

4-6 Month Dog Class
1st Roaneden's Shorelander
2nd Seaside's R'Jr

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Linwood Foreign Exchange

Best Of Opposite Sex
Pine Hollow's Artworks Country Rose

Best Puppy In Breed
Pine Hollow's Artworks Country Rose

Select Dog
Ch Reidwood Its Elementary



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Pine Hollow's Artworks Country Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Pine Hollow's Artworks Country Rose

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
GCh Cornadore Branco With Annagh

Best Of Opposite Sex
Caniscaeli Sundown

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Caniscaeli Sundown

Best Puppy In Breed
Kenshire What Lola Wants

Select Dog
Ch Aislingcudo Bru Isla Mo Chroi


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Caniscaeli Sundown

Reserve Winners Bitch
Aislingcudo Is Pogin Eriu

Junior Puppy Bitch Class
1st Kenshire What Lola Wants

12-18 Month Bitch Class
1st Caniscaeli Sundown

Open Bitch Class
1st Aislingcudo Is Pogin Eriu

4-6 Month Bitch Class
1st Aislingcudo Is Aoife Aluinn

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 8 pts (2-3-1-3)
GCh Bet-Mac N Pinedale's Love Wins

Best Of Opposite Sex
GChB Madilane's Northern Light

Best Of Winners: (2-3-1-3)
Bow-K's Forever After

Select Bitch
Ch Nonnies Seventh Heaven


Winners Bitch: (2-3-1-3)
Mar-K's Hot Lips

Reserve Winners Bitch
Wynridges Come By Chance

12-18 Month Bitch Class
1st Nonnies Homewood Rebel Heart

Canadian Bred Bitch Class
1st Wynridges Come By Chance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mar-K's Hot Lips

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 7 pts (2-1-4-1)
GCh Cockerlea's The Heat Is On

Best Of Opposite Sex
Ch Especially Classic Couture

Best Of Winners: (2-1-4-1)
Twinsmade Hot Damn!

Best Puppy In Breed
Brass Ring Winsome Diamonds Are Forever

Select Dog
GCh Cockerlea's Against All Odds


Winners Dog: (2-1-4-1)
Twinsmade Hotshot

Reserve Winners Dog
Brass Ring Winsome Diamonds Are Forever

Junior Puppy Dog Class
1st Brass Ring Winsome Diamonds Are Forever

12-18 Month Dog Class
1st Twinsmade Hotshot


Winners Bitch: (2-1-4-1)
Twinsmade Hot Damn!

12-18 Month Bitch Class
1st Twinsmade Hot Damn!

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: David Miller

Best Of Breed: 15 pts (2-6-3-5)
GCh Ferngolds Empire Of The Northern Dance

Best Of Opposite Sex
Ch Calabri Life 'N Seoul Of The Party

Best Of Winners: (2-6-3-5)
Bonneterre Orla

Best Puppy In Breed
Calabri Celtic Casey Cavell

Select Dog
GCh Stoneylake Chillin Charlie

Select Bitch
Ch Calabri Life 'N Seoul Of The Party

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
Ch Almamater Queen Scarlet

Best Of Opposite Sex
Ch Trademark's First Edition

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Oakpoint's Jagen Sie Auf

Best Puppy In Breed
Versa's Spoiled Red Pearl Of The North

Select Bitch
Ch Sandyridge's Elegant Sydney


Winners Dog: (2-2-2-2)
Versa's Spoiled Red Pearl Of The North

Reserve Winners Dog
Wynder's It's In The Cards

Junior Puppy Dog Class
1st Versa's Spoiled Red Pearl Of The North

12-18 Month Dog Class
1st Wynder's It's In The Cards





Group 2 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Mylakhan Karob So Be It
  Saluki   39
Group 2nd   
Charsada T'Fox's Lair Arthayr
  Afghan Hound   34
Group 3rd   Ch Starkeeper Aoibheann Ailis   Irish Wolfhound   29
Group 4th   Ch Sarangrave Buckle Up   Beagle   25
BPIG   
Ch Agha Djari White Oleander
  Afghan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wychways Americone Dream
  Bloodhound   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Charsada T'Fox's Lair Arthayr

Best Of Opposite Sex
Charsada Vengeance Is Mine

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Charsada T'Fox's Lair Arthayr

Best Puppy In Breed
Ch Agha Djari White Oleander

Select Bitch
Ch Agha Djari White Oleander


Winners Dog: (1-2-0-2)
Charsada Vengeance Is Mine

Open Dog Class
1st Charsada Vengeance Is Mine

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sarangrave Buckle Up






4-6 Month Dog Class
1st Wychways Americone Dream


4-6 Month Bitch Class
1st Boru's I Put A Spell On You

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Ch Kishniga's Diamond Lopitkina



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
B'Havens Prime And Reddy MS

Select Dog
Ch Leaside's Sweet Treat MS


Winners Dog: (1-0-1-0)
B'Havens Prime And Reddy MS

12-18 Month Dog Class
1st B'Havens Prime And Reddy MS


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Granvalero's Rising Sun SL

Best Puppy In Breed
Granvalero's Light Up The Sky SL



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Granvalero's Light Up The Sky SL

Junior Puppy Bitch Class
1st Granvalero's Light Up The Sky SL

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chilcotin's Silver Cloud



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lehigh Kelpie At Witsend



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lehigh Kelpie At Witsend

12-18 Month Bitch Class
1st Lehigh Kelpie At Witsend

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Starkeeper Aoibheann Ailis

Best Of Opposite Sex
Ch Doscartha Quiet Thunder Of Ulster

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Wolfholms Notorious At Wolfglen

Best Puppy In Breed
Starkeeper Odoroki Elizabeth Ann


Winners Dog: (1-1-1-1)
Wolfholms Notorious At Wolfglen

Canadian Bred Dog Class
1st Wolfholms Notorious At Wolfglen


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Starkeeper Odoroki Elizabeth Ann

Junior Puppy Bitch Class
1st Starkeeper Odoroki Elizabeth Ann

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Arthayr C Three Pe Ohhh

Best Of Opposite Sex
Arthayr C The Winter Rose

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Arthayr C Three Pe Ohhh


Winners Dog: (1-2-0-0)
Arthayr C Three Pe Ohhh

12-18 Month Dog Class
1st Arthayr C Three Pe Ohhh

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
Terracottas Here Comes The Sun-Kissed

Best Of Opposite Sex
Ch Royalcityrr Kopera's Dutchess

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Terracottas Here Comes The Sun-Kissed

Best Puppy In Breed
Ridishia's Redemption Song

Select Bitch
Ch Royalcityrr Pride's Bia

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (0-0-2-3)
GCh Mylakhan Karob So Be It

Best Of Opposite Sex
GChB Deiconsorti Baghdad Acclaimed

Select Dog
Feinouk The Smiler

Select Bitch
GCh Zahara Aindifae Al Daoud


4-6 Month Dog Class
1st Windstorm Dream Weaver Denali


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 7 pts (3-1-0-4)
Ch Altcar's Over The Lydiate

Best Of Opposite Sex
Kisharo Settin' Fires

Best Of Winners: (3-1-0-4)
Leelo Redcliffe Simply Sensational

Best Puppy In Breed
Leelo Redcliffe Simply Sensational

Select Bitch
GChB Aureate's Sweet Envie


Winners Dog: (3-1-0-4)
Kisharo Settin' Fires

Reserve Winners Dog
Lohengrin II Of Gentle Mind At Inglenook

Junior Puppy Dog Class
1st Lohengrin II Of Gentle Mind At Inglenook

12-18 Month Dog Class
1st Wunder Fire From Heaven

Open Dog Class
1st Kisharo Settin' Fires

4-6 Month Dog Class
1st Clandara's Obi Wan





Group 3 - Ainslie Mills Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   65
Group 2nd   
GCh Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   64
Group 3rd   
Ch Snowmist's Mackenzie
  Siberian Husky   58
Group 4th   
GCh Downeast Drewsar Kwik Hitter
  Portuguese Water Dog   50
BPIG    Unicornhill Turn Out The Lights   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wild Cherry Of Russia Iz Teremka
  Black Russian Terrier   0
Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 5 pts (3-1-1-1)
GCh Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Ch Soul Of Angels Camry

Best Of Winners: (3-1-1-1)
Spiritruns Fire In The Sky

Best Puppy In Breed
Amelhuk Zhemchug V Serebre


Winners Bitch: (3-1-1-1)
Spiritruns Fire In The Sky

12-18 Month Bitch Class
1st Spiritruns Fire In The Sky

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Honey Of Cream Iz Teremka

Best Of Opposite Sex
Ch Mystery Keeper Iz Teremka

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Midnightsolo Light N Shadow

Best Puppy In Breed
Iliaslegacy Northstar Nikolaus Conqueror Of People


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Midnightsolo Light N Shadow

Reserve Winners Bitch
Ocharovanie Nochi Iz Teremka

Canadian Bred Bitch Class
1st Midnightsolo Light N Shadow
2nd Ocharovanie Nochi Iz Teremka

4-6 Month Bitch Class
1st Wild Cherry Of Russia Iz Teremka

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Xelascon Fantom Of The Opera

Best Of Opposite Sex
Ch Haltonhills Tickitbou Swan Song

Best Puppy In Breed
Xelascon Harlequin Romance



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Xelascon Harlequin Romance

Reserve Winners Bitch
Xelascon Guns N' Roses

Junior Puppy Bitch Class
1st Xelascon Harlequin Romance
2nd Xelascon Guns N' Roses

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Saxmark'n Stonehills Power Play

Best Of Opposite Sex
Knatchbull's Kentucy Lola

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Knatchbull's Kentucy Lola

Best Puppy In Breed
Knatchbull's Havana Daydreaming

Select Dog
Ch Knatchbull's King Ragnar

Select Bitch
Ch Knatchbull's How Soon Is Now


Winners Dog: (1-2-2-1)
Knatchbull's Havana Daydreaming

Junior Puppy Dog Class
1st Knatchbull's Havana Daydreaming


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Knatchbull's Kentucy Lola

Reserve Winners Bitch
Knatchbull's Evening Breeze

Senior Puppy Bitch Class
1st Knatchbull's Evening Breeze

Open Bitch Class
1st Knatchbull's Kentucy Lola

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fireweed Arcticice Ukiuk

Best Puppy In Breed
Fireweed Arcticice Ukiuk


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fireweed Arcticice Ukiuk

Junior Puppy Dog Class
1st Fireweed Arcticice Ukiuk


Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 7 pts (2-3-1-2)
Ch Dancing Stars-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
GCh Delta's Ruffles And Flourishes

Best Of Winners: (2-3-1-2)
Broadways A Case Of You

Best Puppy In Breed
Broadways A Case Of You

Select Bitch
Ch Arkets Whistle Britches


Winners Dog: (2-3-1-2)
Broadways A Case Of You

Reserve Winners Dog
Redstone's Get Busy V Aludra

Junior Puppy Dog Class
1st Broadways A Case Of You

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Redstone's Get Busy V Aludra


Winners Bitch: (2-3-1-2)
Outlaws Buchanan V Liberator

Reserve Winners Bitch
Broadways Both Sides Now

Junior Puppy Bitch Class
1st Broadways Both Sides Now

Open Bitch Class
1st Outlaws Buchanan V Liberator
2nd Ravalleses Just Royal Enough





4-6 Month Bitch Class
1st Chateaurouge's Ce-Ce Ryder

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Naku's I Hear A Symphony

Best Of Opposite Sex
Ch Everendeavor Indigo Morning

Best Puppy In Breed
Naku's I Hear A Symphony


Winners Dog: (1-1-0-1)
Naku's I Hear A Symphony

Junior Puppy Dog Class
1st Naku's I Hear A Symphony


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Naku's Dark Side Of The Moon

Open Bitch Class
1st Naku's Dark Side Of The Moon





4-6 Month Bitch Class
1st Paquestone's Quinn Essential

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Skeenawhip Karma Beer

Best Puppy In Breed
Skeenawhip Karma Beer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Skeenawhip Karma Beer

Senior Puppy Dog Class
1st Skeenawhip Karma Beer


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Ch CR Just Imagine Greta

Best Puppy In Breed
Cr Sinead's Legacy



Winners Bitch: (0-3-0-1)
CR Meant To Be

Reserve Winners Bitch
Cr Sinead's Legacy

Junior Puppy Bitch Class
1st Cr Sinead's Legacy

Senior Puppy Bitch Class
1st Earhart's Clarimonde Of Greenbriar

Open Bitch Class
1st CR Meant To Be

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Il Drago Amadore

Best Of Opposite Sex
Ch Il Drago Torrido

Best Puppy In Breed
Il Drago Mistica



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Il Drago Amadore

Reserve Winners Bitch
Il Drago Mistica

Open Bitch Class
1st Il Drago Amadore
2nd Il Drago Mistica

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 8 pts (1-5-3-0)
GChB Downeast Drewsar Kwik Hitter

Best Of Opposite Sex
Claircreek True Colours

Best Of Winners: (1-5-3-0)
Claircreek Donovan

Best Puppy In Breed
Claircreek True Colours

Select Dog
Ch Fado's Estrelaleal Rei


Winners Dog: (1-5-3-0)
Claircreek Donovan

Open Dog Class
1st Claircreek Donovan


Winners Bitch: (1-5-3-0)
Claircreek True Colours

Reserve Winners Bitch
Valkyrie Closed Borders

Senior Puppy Bitch Class
1st Claircreek True Colours
2nd Fado's Private Dancer

12-18 Month Bitch Class
1st Seabury Vulcan Marina Del Rey

Canadian Bred Bitch Class
1st Lunanova Brewmasters Whats The Story Morning Glory

Open Bitch Class
1st Valkyrie Closed Borders

4-6 Month Bitch Class
1st Claircreek Bella Beatrice

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vanderbilt's For A Good Time Call



Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lindsayleigh's Catwoman

Best Of Opposite Sex
Lindsayleigh's Iron Man

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lindsayleigh's Catwoman


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lindsayleigh's Iron Man

Open Dog Class
1st Lindsayleigh's Iron Man


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lindsayleigh's Catwoman

Open Bitch Class
1st Lindsayleigh's Catwoman

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Seneca's Fierce Little Dragon

Best Of Opposite Sex
Ch Peppermill Dashing Thru The Snow

Best Puppy In Breed
Seneca's Fierce Little Dragon

Select Dog
Ch Schutzengel's Aurel Silcort



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Seneca's Fierce Little Dragon

Reserve Winners Bitch
Vicroot Britney (Jade)

Senior Puppy Bitch Class
1st Seneca's Fierce Little Dragon

12-18 Month Bitch Class
1st Vicroot Britney (Jade)

Judge: Ainslie Mills

Best Of Breed: 7 pts (1-3-1-3)
Ch Snowmist's Mackenzie

Best Of Opposite Sex
Snowmist's Yachtsman

Best Of Winners: (1-3-1-3)
Unicornhill Turn Out The Lights

Best Puppy In Breed
Unicornhill Turn Out The Lights

Select Bitch
GCh Trinacria's Mlle Bretzel


Winners Dog: (1-3-1-3)
Snowmist's Yachtsman

Junior Puppy Dog Class
1st Snowmist's Yachtsman


Winners Bitch: (1-3-1-3)
Unicornhill Turn Out The Lights

Reserve Winners Bitch
Snowmist's Vivacious

Senior Puppy Bitch Class
1st Unicornhill Turn Out The Lights

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Snowmist's Vivacious
2nd Trinacria's Grace Kelly





Group 4 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Northcote Of Course
  Lakeland Terrier   33
Group 2nd   
GCh Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   32
Group 3rd   
Ch Keepsake Boreal Victorious
  Soft-Coated Wheaten Terrier   31
Group 4th    Blayloch Dreaming Of Dunnet   Scottish Terrier   21
BPIG   
Ch Keepsake Boreal Victorious
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ripcord's What A Feeling   Norwich Terrier   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
Ch Ispy Eons A Game Changer

Best Of Opposite Sex
Ch Ispy Lady Tano Of Eon

Best Puppy In Breed
Ch Ispy Its Game Night At Eon

Select Dog
Ch L'End Show Must Be Winner

Select Bitch
Ch Ispy Its Game Night At Eon



4-6 Month Bitch Class
1st Ispy Eons All Stitched Up

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Benchmark's Best Kept Man

Best Of Opposite Sex
Duet's Head Over Heels



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Duet's Head Over Heels

Open Bitch Class
1st Duet's Head Over Heels

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Buldor Flyspy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Buldor Flyspy

Canadian Bred Dog Class
1st Buldor Flyspy


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Thunderally's Mischevious Casper



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Skyedreamer Bairn Of Campbell



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fleet St Forged At Hampton Court



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Gleann Lovely Lolita



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Northcote Of Course



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Northcote Of Course

Open Bitch Class
1st Northcote Of Course





4-6 Month Bitch Class
1st Dralion's Believe In Love

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Paradym Just For Laughs

Best Of Opposite Sex
Paradym Double Dare Ya

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Paradym Just For Laughs

Best Puppy In Breed
Paradym Just For Laughs


Winners Dog: (2-2-0-0)
Paradym Double Dare Ya

Reserve Winners Dog
Lorsan Paradym Whatcha Talkin' Bout

Junior Puppy Dog Class
1st Lorsan Paradym Whatcha Talkin' Bout

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Paradym Double Dare Ya


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Paradym Just For Laughs

Reserve Winners Bitch
Dralion Something To Talk About

12-18 Month Bitch Class
1st Dralion Something To Talk About

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Paradym Just For Laughs

4-6 Month Bitch Class
1st Ripcord's What A Feeling
2nd Ripcord's Macewan's Joy

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxbend How Sweet It Is



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pyxis I Do My Own Stunts

Best Of Opposite Sex
3BF In Thru The Out Door At Pyxis

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pyxis I Do My Own Stunts


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pyxis I Do My Own Stunts

12-18 Month Dog Class
1st Pyxis I Do My Own Stunts

4-6 Month Dog Class
1st Bravura's I Am Legend @ Pyxis

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Blayloch Dreaming Of Dunnet

Best Of Opposite Sex
McRitchie Ben Nevis

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Blayloch Dreaming Of Dunnet


Winners Dog: (1-1-0-0)
Blayloch Dreaming Of Dunnet

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Blayloch Dreaming Of Dunnet

4-6 Month Dog Class
1st Blayloch Slam Duncan


Winners Bitch: (1-1-0-0)
McRitchie Ben Nevis

Open Bitch Class
1st McRitchie Ben Nevis

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 9 pts (4-2-1-3)
Ch Keepsake Boreal Victorious

Best Of Opposite Sex
Ch Boreal SpecialK Kayleigh Grace

Best Puppy In Breed
Ch Keepsake Boreal Victorious

Select Bitch
GCh Sandywheat's Celtic Senorita


Winners Dog: (4-2-1-3)
Boreal Pimm's No 1 Cup

Reserve Winners Dog
Tyrone Quintessential Pinehome

Junior Puppy Dog Class
1st Tyrone Quintessential Pinehome

12-18 Month Dog Class
1st Diamondjewel's Murphy

Open Dog Class
1st Boreal Pimm's No 1 Cup
2nd Marilou's One Margarita

4-6 Month Dog Class
1st Boreal Spirit Of The North


Winners Bitch: (4-2-1-3)
Wheatnbrooks Steel Magnolia

Reserve Winners Bitch
Sandywheat's Brown-Eyed Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wheatnbrooks Steel Magnolia

Open Bitch Class
1st Sandywheat's Brown-Eyed Girl

4-6 Month Bitch Class
1st Diamondjewel's Agent Opal

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Alba The Guardian Of The Torii

Best Of Opposite Sex
Alba Flower Power

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Alba The Guardian Of The Torii

Best Puppy In Breed
Alba The Guardian Of The Torii


Winners Dog: (2-1-0-0)
Alba The Guardian Of The Torii

Reserve Winners Dog
Alba White Warrior

Junior Puppy Dog Class
1st Alba The Guardian Of The Torii

Open Dog Class
1st Alba White Warrior


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Alba Flower Power

Junior Puppy Bitch Class
1st Alba Flower Power





Group 5 - David Miller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   51
Group 2nd   
Ch Shirmont Custom Built
  Cavalier King Charles Spaniel   50
Group 3rd   
GCh Kellika's King Joshua From Norway
  Papillon   40
Group 4th   
GChB Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   34
BPIG   
Ashstone's Mimi Likes To Mambo
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Twinkle's Positively Likeable Simon   Havanese   0
Judge: David Miller

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Hilanne's Moonlight Sonata

Best Of Opposite Sex
Hilanne's Dancin In The Moonlite

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Hilanne's Moonlight Sonata


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Hilanne's Moonlight Sonata

Reserve Winners Bitch
Hilanne's Moonlight Serenade

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hilanne's Moonlight Sonata

Open Bitch Class
1st Hilanne's Moonlight Serenade

Judge: David Miller

Best Of Breed: 9 pts (4-4-1-1)
Ch Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
Sigma Chi's Marigold The 2nd At Glenorchy

Best Of Winners: (4-4-1-1)
Bonitos Companeros Boogie Woogie

Best Puppy In Breed
Bonitos Companeros Boogie Woogie

Select Bitch
Ch Bonitos Companeros Flip Flop


Winners Bitch: (4-4-1-1)
Sigma Chi's Marigold The 2nd At Glenorchy

Reserve Winners Bitch
Venrose's Sassy Lassie

Senior Puppy Bitch Class
1st Halfmoon Au Contraire At Carvers

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sigma Chi's Marigold The 2nd At Glenorchy

Open Bitch Class
1st Venrose's Sassy Lassie
2nd Cempa's Flirty Party Girl

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lutindor Ohla Labella



Judge: David Miller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cuddle Chi's Primrose

Best Puppy In Breed
Cuddle Chi's Primrose



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cuddle Chi's Primrose

Senior Puppy Bitch Class
1st Cuddle Chi's Primrose

4-6 Month Bitch Class
1st Miso Miss Pitch

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Denali's I Am Legend



Judge: David Miller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Weylinmarsh's Billie Jean

Best Puppy In Breed
Weylinmarsh's Billie Jean



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Weylinmarsh's Billie Jean

Senior Puppy Bitch Class
1st Weylinmarsh's Billie Jean

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Circlecity Valentino

Best Of Opposite Sex
Tickitbou's Pinky Swear

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Circlecity Valentino


Winners Dog: (1-1-0-0)
Circlecity Valentino

12-18 Month Dog Class
1st Circlecity Valentino


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tickitbou's Pinky Swear

Open Bitch Class
1st Tickitbou's Pinky Swear

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
St Johns Ellablu By Whichwire



Winners Bitch: (0-1-0-0)
St Johns Ellablu By Whichwire

Open Bitch Class
1st St Johns Ellablu By Whichwire

Judge: David Miller

Best Of Breed: 7 pts (0-4-0-4)
Ashstone's Mimi Likes To Mambo

Best Puppy In Breed
Ashstone's Mimi Likes To Mambo

Select Bitch
Ch Hearts Delites' A Change Is Gonna Come


Winners Bitch: (0-4-0-4)
Ashstone's Mimi Likes To Mambo

Reserve Winners Bitch
Willowgates Light My Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Loscompanero's Full Of Beans 2nd
2nd Twinkle's One Of A Kind Ruby Duby Du

Senior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Mimi Likes To Mambo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Willowgates Light My Fire

4-6 Month Bitch Class
1st Twinkle's Positively Dreamy

Judge: David Miller

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GChB Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Clandara's Love Story

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Clandara's Love Story

Best Puppy In Breed
Windwater Artpop Applause


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Clandara's Love Story

Reserve Winners Bitch
Windwater Artpop Applause

Senior Puppy Bitch Class
1st Windwater Artpop Applause

12-18 Month Bitch Class
1st Clandara's Love Story

Open Bitch Class
1st Dramatique Beauty Through Grace

Judge: David Miller

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
GCh Kellika's King Joshua From Norway

Best Of Opposite Sex
Regaloake's Play The Lotto

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Sallysvalley Young Warrior

Best Puppy In Breed
Sallysvalley Young Warrior

Select Dog
Ch Southcreek's Just In Case


Winners Dog: (1-2-3-0)
Sallysvalley Young Warrior

Junior Puppy Dog Class
1st Sallysvalley Young Warrior


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Regaloake's Play The Lotto

Reserve Winners Bitch
Heavensent Onyx To Tokabout

Junior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Play The Lotto

Open Bitch Class
1st Heavensent Onyx To Tokabout

Judge: David Miller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory



Judge: David Miller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Solar Smile Keeper Jason

Best Of Opposite Sex
Sugarlambs Bouchie Style

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Solar Smile Keeper Jason

Best Puppy In Breed
Solar Smile Keeper Jason


Winners Dog: (1-1-0-0)
Solar Smile Keeper Jason

Junior Puppy Dog Class
1st Solar Smile Keeper Jason


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sugarlambs Bouchie Style

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sugarlambs Bouchie Style

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Saratoga's Joed Silver Charm



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Saratoga's Joed Silver Charm

Open Bitch Class
1st Saratoga's Joed Silver Charm

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GCh Cuddle's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Claripugs Little Black Bean

Select Dog
GCh CurlyQ's Firehouse Inferno



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Claripugs Little Black Bean

Open Bitch Class
1st Claripugs Little Black Bean

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Deebet's Time To Bloom



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Deebet's Time To Bloom

Open Bitch Class
1st Deebet's Time To Bloom

Judge: David Miller

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Oz's Run Run Runaway

Best Of Opposite Sex
Ch Shoalcreek's Emily

Best Puppy In Breed
Oz's Final Curtain


Winners Dog: (2-0-0-1)
Oz's Run Run Runaway

Reserve Winners Dog
Oz's Final Curtain

Senior Puppy Dog Class
1st Oz's Final Curtain

Open Dog Class
1st Oz's Run Run Runaway






Group 6 - David Miller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   66
Group 2nd   
Ch Periwrinkles Wild At Heart
  Chinese Shar-Pei   56
Group 3rd   
GCh Muldoon In The Arms Of Angels
  Bulldog   52
Group 4th   
Ch Hallmark's Shantay You Stay
  Dalmatian   40
BPIG    Stormin Hammie Davis Jr At Foxmoor Petite Cherie   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Gumby's Could I Have This Dance   Chinese Shar-Pei   0
Judge: David Miller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Luvit Dalnavert Forever Ferguson At Starlit

Best Of Opposite Sex
Belle Creek's Top Of The World

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Luvit Dalnavert Forever Ferguson At Starlit

Judge: David Miller

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Dalhousie's Gambling On Gunner

Best Of Opposite Sex
Shropshall's Hey Louise

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Dalhousie's Gambling On Gunner

Best Puppy In Breed
Dalhousie's Gambling On Gunner

Select Dog
Ch Invictus Boston Sancho Panza


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Shropshall's Hey Louise

Open Bitch Class
1st Shropshall's Hey Louise

Judge: David Miller

Best Of Breed: 11 pts (3-6-2-1)
GCh Muldoon In The Arms Of Angels

Best Of Opposite Sex
GCh Starlight No Soup For You

Best Of Winners: (3-6-2-1)
Jacib N Muir Trash Talkin Time

Best Puppy In Breed
Jacib N Muir Trash Talkin Time


Winners Dog: (3-6-2-1)
Jacib N Muir Trash Talkin Time

Reserve Winners Dog
TopBrass Harvey Wallbanger

Junior Puppy Dog Class
1st Jacib N Muir Trash Talkin Time
2nd Aldar N Muir's Rocket Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st TopBrass Harvey Wallbanger

4-6 Month Dog Class
1st Pelee's Best Catof The Day


Winners Bitch: (3-6-2-1)
Muldoon Dot Com

Reserve Winners Bitch
Jacib N Muir Ekaterina

Junior Puppy Bitch Class
1st Jacib N Muir Ekaterina

Senior Puppy Bitch Class
1st Aldar N Muir The Devil Within

12-18 Month Bitch Class
1st Jolibully Delenclos Stephie Of Windermere

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Starlight Princess Peaches

Open Bitch Class
1st Muldoon Dot Com
2nd Pelee's Back To My Roots At Joylee

Judge: David Miller

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Long Feng Nightcrawler

Best Of Opposite Sex
Dragonslayer Tai's Red Sonya

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Dragonslayer Tai's Charcoal

Best Puppy In Breed
Dragonslayer Tai's Red Sonya

Select Dog
GCh Rio's Sherlock Bones


Winners Dog: (1-1-2-0)
Dragonslayer Tai's Charcoal

12-18 Month Dog Class
1st Dragonslayer Tai's Charcoal


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Dragonslayer Tai's Red Sonya

Junior Puppy Bitch Class
1st Dragonslayer Tai's Red Sonya

Judge: David Miller

Best Of Breed: 5 pts (2-1-0-3)
Ch Hallmark's Shantay You Stay

Best Of Opposite Sex
The Duke Of Pepperlane

Best Of Winners: (2-1-0-3)
The Duke Of Pepperlane

Best Puppy In Breed
The Duke Of Pepperlane

Select Bitch
Ch Brightspot Beholder


Winners Dog: (2-1-0-3)
The Duke Of Pepperlane

Reserve Winners Dog
Suttella's Rewrite The Stars

Junior Puppy Dog Class
1st The Duke Of Pepperlane
2nd Suttella's Rewrite The Stars


Winners Bitch: (2-1-0-3)
PaisleyPella Oh What A Save

12-18 Month Bitch Class
1st PaisleyPella Oh What A Save

Judge: David Miller

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Superlative's Ms B Haven

Best Of Opposite Sex
Superlative's Ryder Ready To Go Go Go

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Superlative's Ryder Ready To Go Go Go

Best Puppy In Breed
Superlative's Ryder Ready To Go Go Go


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Superlative's Skye's The Limit

Junior Puppy Bitch Class
1st Superlative's Skye's The Limit

Judge: David Miller

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Radically's Foreign Affairs

Best Of Opposite Sex
GCh Lasacas Marshall A. Constable



Judge: David Miller

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Airy Arabeska Jaguar

Best Of Opposite Sex
Ch Signet Trick Or Treat

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Airy Arabeska Jaguar

Best Puppy In Breed
Honeypenny Eternal Elvis


Winners Dog: (2-3-0-1)
Airy Arabeska Jaguar

Reserve Winners Dog
Honeypenny Eternal Elvis

Senior Puppy Dog Class
1st Honeypenny Eternal Elvis

12-18 Month Dog Class
1st Airy Arabeska Jaguar


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Denali's Ringside Gossip

Reserve Winners Bitch
Fringe Set To Stun

Junior Puppy Bitch Class
1st Fringe Set To Stun

12-18 Month Bitch Class
1st Impressya Iz Mimoletnogo Videnja

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Ringside Gossip

Judge: David Miller

Best Of Breed: 9 pts (2-5-2-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Ch Lakeridge Spending It In Style

Best Of Winners: (2-5-2-1)
Daniart La Peregrina

Best Puppy In Breed
Ch Lakeridge Spending It In Style

Select Dog
Ch Classique Ivy Lane Moonstruck


Winners Dog: (2-5-2-1)
Vetset The Heat Is On

Reserve Winners Dog
Seransil Renegade In Power

Junior Puppy Dog Class
1st Seransil Renegade In Power

12-18 Month Dog Class
1st Vetset The Heat Is On

4-6 Month Dog Class
1st Briarside The Favourite One

Judge: David Miller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wolfriver Taiho Koki



4-6 Month Bitch Class
1st Hibiscus Chisana Takaramono

Judge: David Miller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa





Group 7 - Richard Lopaschuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Boyero Triple Twist Salto
  Bouvier des Flandres   43
Group 2nd   
GChS Vulcan's Bleue At Bayouland
  Australian Shepherd   42
Group 3rd   
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter
  Shetland Sheepdog   39
Group 4th   
GCh Hybris Pride N Prejudice @ Keecam
  Miniature American Shepherd   33
BPIG   
Dreamchaser Gone Platinum
  Bearded Collie   N/A
Best Baby Puppy In Group    Hilltops Whiskey On The Rox At Pinewood   Miniature American Shepherd   0
Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Catalyst's Old Country Soul

Best Of Opposite Sex
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum

Best Puppy In Breed
Ch Catalyst's Old Country Soul



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd

Best Puppy In Breed
Ch Mychazo A Real Boy At Oracle

Select Dog
Ch Mychazo A Real Boy At Oracle



4-6 Month Bitch Class
1st Sheep's Kin Infuence Of The Heart

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Dreamchaser Gone Platinum

Best Of Opposite Sex
GCh Dreamchaser La Vita A Bella

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Dreamchaser Gone Platinum

Best Puppy In Breed
Dreamchaser Gone Platinum


Winners Dog: (1-2-0-1)
Dreamchaser Gone Platinum

Junior Puppy Dog Class
1st Dreamchaser Gone Platinum

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Casryn's Strong Focused N Fierce



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Cal Curly Coats Bad Moon Rising

Open Bitch Class
1st Cal Curly Coats Bad Moon Rising

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Boyero Triple Twist Salto



Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chaotic's Somme

Best Puppy In Breed
Chaotic's Somme


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chaotic's Somme

Senior Puppy Dog Class
1st Chaotic's Somme


Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Kaymann's Madame Hydra

Best Of Opposite Sex
Macodie's Lovely Hues

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Macodie's Lovely Hues

Best Puppy In Breed
Macodie's Lovely Hues

Select Bitch
Ch Livingwater Made Me A Believer


Winners Dog: (1-2-0-2)
Macodie's Lovely Hues

Junior Puppy Dog Class
1st Macodie's Lovely Hues


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Blueharvest Scary Monsters

Reserve Winners Bitch
Whitehall A Magnolia Blooms At Forestree

Junior Puppy Bitch Class
1st Whitehall A Magnolia Blooms At Forestree

12-18 Month Bitch Class
1st Blueharvest Scary Monsters

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Thistlebrae Tangled Up In Blue Pearls

Best Of Opposite Sex
Thistlebrae Jump N Jive

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Thistlebrae Tangled Up In Blue Pearls


Winners Dog: (1-1-0-0)
Thistlebrae Jump N Jive

Open Dog Class
1st Thistlebrae Jump N Jive

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Timberline's Dust Bowl Dance

Best Of Opposite Sex
Jia Von Datschiburg

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Jia Von Datschiburg

Best Puppy In Breed
Jia Von Datschiburg

Select Dog
Ch V The Vom Trienzbachtal


Winners Dog: (1-2-2-0)
Willy Vom Burgimwald

Senior Puppy Dog Class
1st Willy Vom Burgimwald


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Jia Von Datschiburg

Reserve Winners Bitch
Bova Vom Burgimwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Bova Vom Burgimwald

Senior Puppy Bitch Class
1st Jia Von Datschiburg

4-6 Month Bitch Class
1st Timberline's Leia V Elite Design
2nd Zoe Vom Burgimwald

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Hybris Pride N Prejudice @ Keecam

Best Of Opposite Sex
Ch Headline's Poester Child

Best Puppy In Breed
Arklys Playing With Fire


Winners Dog: (1-0-1-1)
Arklys Playing With Fire

Junior Puppy Dog Class
1st Arklys Playing With Fire

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kyon's En Perle Viking Jente



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Kyon's En Perle Viking Jente

Reserve Winners Bitch
Kyon's Norse Brynhildr The Bold

12-18 Month Bitch Class
1st Kyon's Legendary Nordlys

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kyon's Norse Brynhildr The Bold

Open Bitch Class
1st Kyon's En Perle Viking Jente

4-6 Month Bitch Class
1st Kyon's Legendary Pippi Longstocking

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tasiahills Royal Sir Galahad

Best Of Opposite Sex
Tasiahills First Bloom

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tasiahills Royal Sir Galahad

Best Puppy In Breed
Tasiahills Royal Sir Galahad


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tasiahills Royal Sir Galahad

Senior Puppy Dog Class
1st Tasiahills Royal Sir Galahad


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tasiahills First Bloom

Senior Puppy Bitch Class
1st Tasiahills First Bloom

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter

Best Of Opposite Sex
Ch Laureate Diamond Is Forever

Best Puppy In Breed
Lynphil Morning Fog

Select Dog
Ch Rivermyst Seeker At Kindle



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Lynphil Morning Fog

Reserve Winners Bitch
Laureate Marilyn Merlot

Senior Puppy Bitch Class
1st Lynphil Morning Fog
2nd Williamslee's Hearts Wee Bonny Lass

Open Bitch Class
1st Laureate Marilyn Merlot

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bluetrix Born Free Elsa May

Best Puppy In Breed
Bluetrix Born Free Elsa May



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bluetrix Born Free Elsa May

Reserve Winners Bitch
Eyespy The Odds Are Always In My Favor

Junior Puppy Bitch Class
1st Bluetrix Born Free Elsa May

Open Bitch Class
1st Eyespy The Odds Are Always In My Favor

Judge: Richard Lopaschuk

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Bredright Beautiful Blaise



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Bredright Beautiful Blaise

Reserve Winners Bitch
Bredright Dark Streak Bonnie

Canadian Bred Bitch Class
1st Bredright Dark Streak Bonnie

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bredright Beautiful Blaise

Open Bitch Class
1st Smithshire's Clearly A Silver Lining

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By