Portage Kennel Club
Saturday, September 11, 2021 - Show-2



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Corinne Walker
Old English Sheepdog  
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger
Points: 162 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Corinne Walker
Chinese Crested  
Ch Wind Heaven Sent
Points: 131
Best Puppy In Show
Judge: Corinne Walker
Poodle (Standard)  
Ch WinterGarden Ready Steady Go








Group 1 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Avalor Fall-O The Sun
  Retriever (Golden)   31
Group 2nd   
Ch Thomashenry's High Carbon Steel
  Retriever (Labrador)   25
Group 3rd   
Ch Sevenoaks Raise A Glass At Sunsetter
  Setter (English)   15
Group 4th   
GCh Stonepeake Dirty Tommie
  Retriever (Chesapeake Bay)   14
BPIG    DutchHill Fortune Favours Bold   Spaniel (English Cocker)   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stonepeake Dirty Tommie



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Athercroft Party Chard


Winners Dog: (1-0-0-0)
Athercroft Party Chard

Open Dog Class
1st Athercroft Party Chard


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 5 pts (0-2-3-1)
Ch Avalor Fall-O The Sun

Best Of Opposite Sex
GCh Scion Begold Moonstruck



Winners Bitch: (0-2-3-1)
JBG's Never Have I Ever

Reserve Winners Bitch
Belcanto I Gotta Feeling

12-18 Month Bitch Class
1st Belcanto I Gotta Feeling

Open Bitch Class
1st JBG's Never Have I Ever

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 9 pts (3-4-3-0)
Ch Thomashenry's High Carbon Steel

Best Of Opposite Sex
Rickways I Cross My Heart

Best Of Winners: (3-4-3-0)
Rickways Peanut Butter Cluster

Select Dog
GCh Rickways Cut To The Chase

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Roaneden's Highwind Warning


Winners Dog: (1-0-0-0)
Roaneden's Highwind Warning

12-18 Month Dog Class
1st Roaneden's Highwind Warning


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sevenoaks Raise A Glass At Sunsetter



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Revalations Promise

Best Of Opposite Sex
Helm's Annie Of Hillsview Farms

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Revalations Promise


Winners Dog: (1-3-0-0)
Revalations Promise

Open Dog Class
1st Revalations Promise

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fingleton Fergus



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Ranzfel Vodka Tonic

Best Of Opposite Sex
DutchHill Devil Wears Prada

Best Of Winners: (1-2-1-0)
DutchHill Fortune Favours Bold

Best Puppy In Breed
DutchHill Fortune Favours Bold


Winners Dog: (1-2-1-0)
DutchHill Fortune Favours Bold

Junior Puppy Dog Class
1st DutchHill Fortune Favours Bold

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Keypoint's Play On Words

Best Of Opposite Sex
Rosen's Darius Oliver

Best Puppy In Breed
Ch Keypoint's Play On Words


Winners Dog: (1-0-0-1)
Rosen's Darius Oliver

Open Dog Class
1st Rosen's Darius Oliver


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Koping Proud As A Peacock

Best Puppy In Breed
Koping Proud As A Peacock



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Koping Proud As A Peacock

Junior Puppy Bitch Class
1st Koping Proud As A Peacock





Group 2 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   14
Group 2nd   GCh Windrock Little Town Flirt   Greyhound   13
Group 3rd   
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out
  Basset Hound   12
Group 4th    Winsmith SpecialD Pot Of Gold   Whippet   11
BPIG    Sunhunde Wunder-Ful New Beginning   Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Waskasoo's Second To None

Best Of Opposite Sex
Foxfire's Three Small Words



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Foxfire's Three Small Words

Reserve Winners Bitch
Telfords Take ALook At Me Now

12-18 Month Bitch Class
1st Foxfire's Three Small Words

Open Bitch Class
1st Telfords Take ALook At Me Now

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Sunhunde Wunder-Ful New Beginning

Best Of Opposite Sex
Ch Shamorra Brandach Heartspell

Best Puppy In Breed
Sunhunde Wunder-Ful New Beginning



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sunhunde Wunder-Ful New Beginning

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunhunde Wunder-Ful New Beginning

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Shamorra's First Fall Knight MS

Best Of Opposite Sex
Shamorra's The Winter Queen

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Shamorra's Asgard's Son MS


Winners Dog: (1-1-1-0)
Shamorra's Asgard's Son MS

Open Dog Class
1st Shamorra's Asgard's Son MS


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Shamorra's The Winter Queen

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shamorra's The Winter Queen

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Windrock Little Town Flirt



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Khamsin's Another Perfect Day


Winners Dog: (1-0-0-0)
Khamsin's Another Perfect Day

12-18 Month Dog Class
1st Khamsin's Another Perfect Day


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Winsmith SpecialD Pot Of Gold

Best Of Opposite Sex
Ch Aikerskaill SpecialD Rich Girl






Group 3 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mallaig's Keltic Challenger
  Bullmastiff   35
Group 2nd   
Ch Hilltophaven's Virago Sensation
  Doberman Pinscher   33
Group 3rd   
GChB Camelot's A New Hope
  Dogue de Bordeaux   25
Group 4th   Ch Bingo-Bongo   Siberian Husky   22
BPIG   
Firefly's Dancing In The Dark
  Boxer   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Divine's Remember The Fallen

Best Of Opposite Sex
Firefly's Dancing In The Dark

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Divine's Remember The Fallen

Best Puppy In Breed
Firefly's Dancing In The Dark


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Firefly's Dancing In The Dark

Reserve Winners Bitch
Rasilons Discovery

Junior Puppy Bitch Class
1st Firefly's Dancing In The Dark

12-18 Month Bitch Class
1st Rasilons Discovery

Open Bitch Class
1st Rasilons Evolution Theory

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Mallaig's Keltic Challenger

Best Of Opposite Sex
Ch Ziva Diva



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 7 pts (2-2-3-1)
Ch Hilltophaven's Virago Sensation

Best Of Opposite Sex
Ch Hilltophaven's Semper Fidelis

Best Of Winners: (2-2-3-1)
Cassels I'm A Survior

Best Puppy In Breed
Cassels I'm A Survior

Select Dog
GCh Regnancy's Always Siriusly Charming


Winners Dog: (2-2-3-1)
Wingate's Marlon Brando

Reserve Winners Dog
Hilltophaven's Wolf Of Wall Street

12-18 Month Dog Class
1st Hilltophaven's Wolf Of Wall Street

Open Dog Class
1st Wingate's Marlon Brando


Winners Bitch: (2-2-3-1)
Cassels I'm A Survior

Reserve Winners Bitch
Whitcam's Pride And Freedom

Senior Puppy Bitch Class
1st Cassels I'm A Survior

Open Bitch Class
1st Whitcam's Pride And Freedom

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Camelot's A New Hope

Best Of Opposite Sex
Brazen Shine On Darkstar

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Brazen Shine On Darkstar


Winners Dog: (1-1-1-0)
Brazen Long Strange Trip

Open Dog Class
1st Brazen Long Strange Trip


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Brazen Shine On Darkstar

Open Bitch Class
1st Brazen Shine On Darkstar

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Strider N Droghedas Din Djarin

Best Puppy In Breed
Strider N Droghedas Din Djarin


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Baby Blue's Legend


Winners Dog: (1-0-0-0)
Baby Blue's Legend

Canadian Bred Dog Class
1st Baby Blue's Legend


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Nautica's Fallenoak Key Of Sea

Best Of Opposite Sex
Stillstream's Center Stage


Winners Dog: (1-0-0-1)
Stillstream's Center Stage

Open Dog Class
1st Stillstream's Center Stage


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
Ch Nikita's Egyptian Cotton At Polarfleece

Best Of Opposite Sex
Lunnyi Veter Grand Champion

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Winterpeg's Teija

Best Puppy In Breed
Winterpeg's Teija


Winners Dog: (1-4-1-1)
Lunnyi Veter Grand Champion

Junior Puppy Dog Class
1st Lunnyi Veter Grand Champion

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (1-0-1-3)
Ch Bingo-Bongo

Best Of Opposite Sex
Ch Liberty's Belle At Nanook

Select Bitch
Ch Snowmist's Medley At Telaka


Winners Dog: (1-0-1-3)
Oakridgelane Misharu Shunico

Open Dog Class
1st Oakridgelane Misharu Shunico






Group 4 - Margaret Moran McQuinn Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sionnach Duc Jean Sans Peur
  Irish Terrier   12
Group 2nd   
Ch Shawndee Sharp Focus
  Airedale Terrier   10
Group 3rd   
Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull
  Bull Terrier (Miniature)   7
Group 4th   
Ch Benchmark's Bright Shining Fame
  Border Terrier   5
BPIG    Traquaire Raise A Glass Shawndee   Airedale Terrier   N/A
Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Shawndee Sharp Focus

Best Puppy In Breed
Traquaire Raise A Glass Shawndee



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Shawndee Sharp Focus

Reserve Winners Bitch
Traquaire Raise A Glass Shawndee

12-18 Month Bitch Class
1st Shawndee Cast Iron Concealed Carry

Canadian Bred Bitch Class
1st Traquaire Raise A Glass Shawndee

Open Bitch Class
1st Shawndee Sharp Focus

Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Benchmark's Bright Shining Fame



Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull


Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Sionnach Duc Jean Sans Peur

Best Puppy In Breed
Nezhnoye Plamya Tsatevich For Sionnach


Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Adrian Walk The Line Shawndee



Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch VDK's Tukee Chasing The AZ Sun



Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kataxin Bringing Back Smiles



Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bueollin's Wild Blue Yonder



Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch CryCa's Paris Of The Prairies







Group 5 - Ben Wasylyshen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Wind Heaven Sent
  Chinese Crested   18
Group 2nd   
Ch Krystal Rock Solid Bet
  Papillon   11
Group 3rd   
Ch Symarun's In La La Land
  Pomeranian   9
Group 4th   
Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz
  Pug   8
BPIG    Chi's What's The Fuss Gus   Japanese Chin   N/A
Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Miss M's Black Barlow



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
Ch Wind Heaven Sent

Best Of Opposite Sex
Wind Back To The Future

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Wind Closer To The Heart

Best Puppy In Breed
Wind Back To The Future


Winners Dog: (2-3-1-1)
Wind Closer To The Heart

Reserve Winners Dog
Rosen's Firelight And Flames

12-18 Month Dog Class
1st Rosen's Firelight And Flames

Canadian Bred Dog Class
1st Wind Closer To The Heart


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Rosen's Firefly Serenity

Reserve Winners Bitch
Denali's Crown Jewel

12-18 Month Bitch Class
1st Rosen's Fireside Chat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rosen's Firefly Serenity

Open Bitch Class
1st Denali's Crown Jewel

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch That's Carlosas Solar Flair

Best Of Opposite Sex
That's Summer Better Than Others

Best Puppy In Breed
Twinkle's Lulu Love In Your Heart At Havanangel


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Chi's Sugol

Best Puppy In Breed
Chi's What's The Fuss Gus


Winners Dog: (2-0-0-0)
Chi's Sugol

Reserve Winners Dog
Chi's What's The Fuss Gus

Junior Puppy Dog Class
1st Chi's What's The Fuss Gus


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Krystal Rock Solid Bet

Best Of Opposite Sex
Riesa's Just A Little Anarchy

Best Puppy In Breed
Riesa's Just A Little Anarchy



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Riesa's Just A Little Anarchy

Junior Puppy Bitch Class
1st Riesa's Just A Little Anarchy

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Symarun's In La La Land



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz

Best Of Opposite Sex
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz

12-18 Month Dog Class
1st Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

12-18 Month Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh RanMar's Simply A Twist of Fate







Group 6 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Brishiworld Hitoshi
  Shiba Inu   16
Group 2nd   
Ch PaisleyPella Miracle Mack
  Dalmatian   10
Group 3rd   
Ch WinterGarden Ready Steady Go
  Poodle (Standard)   7
Group 4th   
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm
  Bichon Frise   3
BPIG   
Ch WinterGarden Ready Steady Go
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Siosalach's I'm Your Huckleberry

Best Puppy In Breed
Siosalach's I'm Your Huckleberry


Winners Dog: (1-0-0-0)
Siosalach's I'm Your Huckleberry

Senior Puppy Dog Class
1st Siosalach's I'm Your Huckleberry


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch PaisleyPella Miracle Mack

Best Of Opposite Sex
PaisleyPella Give It Your All



Winners Bitch: (0-1-1-1)
PaisleyPella Give It Your All

Open Bitch Class
1st PaisleyPella Give It Your All

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tyramara Prairie Rose


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch WinterGarden Ready Steady Go

Best Of Opposite Sex
Crystalton Chikoda Dont Stop Me Now

Best Puppy In Breed
Ch WinterGarden Ready Steady Go



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Crystalton Chikoda Dont Stop Me Now

Reserve Winners Bitch
Keomaki Ledgendary Princess

Senior Puppy Bitch Class
1st Keomaki Ledgendary Princess

Open Bitch Class
1st Crystalton Chikoda Dont Stop Me Now

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
Ch Brishiworld Hitoshi

Best Of Opposite Sex
Ch Redstory Belle

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Brishiworld Kiyomi

Best Puppy In Breed
Brishiworld Kiyomi


Winners Dog: (1-2-2-1)
Romeo Go Sakura Kensha

12-18 Month Dog Class
1st Romeo Go Sakura Kensha


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Brishiworld Kiyomi

Reserve Winners Bitch
Brishiworld Michiko

Senior Puppy Bitch Class
1st Brishiworld Kiyomi

Open Bitch Class
1st Brishiworld Michiko



Group 7 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   30
Group 2nd   
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer
  Berger Picard   29
Group 3rd   
GCh Canisphere's I Am Lucifer
  German Shepherd Dog   28
Group 4th    Grandgables The Coal Miner   Shetland Sheepdog   21
BPIG    Dream Meadow's All American Boy At Bayouland   Australian Shepherd   N/A
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Reddenblu's Satisfaction


Winners Dog: (1-0-0-0)
Reddenblu's Satisfaction

Open Dog Class
1st Reddenblu's Satisfaction


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Eternity's Vance



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Darian Tuxedo Junction


Winners Dog: (1-0-0-0)
Darian Tuxedo Junction

Open Dog Class
1st Darian Tuxedo Junction


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Brackenbrae Prairiepine Oynx



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Dk Shadagrace Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Nordicsol Shadagrace A New Beginning

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Dk Shadagrace Blaze Of Glory

Best Puppy In Breed
Dk Shadagrace Blaze Of Glory


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Nordicsol Shadagrace A New Beginning

Reserve Winners Bitch
Shadagrace Sweet Melody

Junior Puppy Bitch Class
1st Dk Shadagrace Walk This Way

Senior Puppy Bitch Class
1st Nordicsol Shadagrace A New Beginning

12-18 Month Bitch Class
1st Shadagrace Sweet Melody

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Canisphere's I Am Lucifer

Best Of Opposite Sex
Bloomsberry's Simply Sashay V Jurhaus

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Bloomsberry's Simply Sashay V Jurhaus

Select Dog
GCh Vega's Eli


Winners Dog: (1-3-2-1)
JurhHaus' All The Right Moves

Open Dog Class
1st JurhHaus' All The Right Moves

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Grandgables The Coal Miner

Best Of Opposite Sex
Amberlyn's Acting Out

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Amberlyn's Acting Out

Best Puppy In Breed
Dyniques Crystal Blue Persuasion


Winners Dog: (1-3-1-0)
Miqelon Proper 12

Open Dog Class
1st Miqelon Proper 12


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Amberlyn's Acting Out

Reserve Winners Bitch
Dyniques Crystal Blue Persuasion

Junior Puppy Bitch Class
1st Cassbar Beldawn Tiz The Season

Senior Puppy Bitch Class
1st Dyniques Crystal Blue Persuasion

Open Bitch Class
1st Amberlyn's Acting Out

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nootka's Dare To Dream

Best Of Opposite Sex
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nootka's Dare To Dream

Best Puppy In Breed
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz


Winners Dog: (1-1-0-0)
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Junior Puppy Dog Class
1st Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Nootka's Dare To Dream

Open Bitch Class
1st Nootka's Dare To Dream

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By